Kultura

OŚWIĘCIM. Znamy już program 61. edycji festiwalu Tydzień Kultury Beskidzkiej

Dostępny jest już program ramowy tegorocznej, 61. edycji festiwalu Tydzień Kultury Beskidzkiej. Tegoroczne święto beskidzkiego i światowego folkloru odbędzie się od 27 lipca do 4 sierpnia.

W tym roku, podczas 61. edycji Tygodnia Kultury Beskidzkiej w amfiteatrach i na placach miast odbędzie się około 60 koncertów, a ulicami Wisły, Szczyrku, Żywca, Jabłonkowa i Istebnej przejdą wielobarwne, roztańczone korowody. Festiwal jest świetną okazją do zobaczenia, posłuchania i zasmakowania elementów kultury górali zamieszkujących Beskidy. Podczas wydarzenia zaprezentują się także zespoły z innych części naszego kraju oraz grupy z Europy i znacznie odleglejszych kontynentów. Nie zabraknie również rękodzieła, sztuki ludowej, różnorodnych warsztatów, wystaw, koncertów folkowych i wyśmienitego jadła regionalnego.

W pierwszej części TKB odbywać się będzie jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych dla polskich górali konkurs, czyli 55. Festiwal Folkloru Górali Polskich. Zespoły, kapele, grupy śpiewacze, instrumentaliści i śpiewacy z całego łuku Karpat rywalizować będą o Złote Żywieckie Serca. Zaraz po tym zgromadzona w Żywcu publiczność będzie mogła towarzyszyć tancerzom i muzykom z całego świata w zmaganiach o Grand Prix 33. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej:

61. Tydzień Kultury Beskidzkiej – program ramowy

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend