Informacje

OŚWIĘCIM. Złamał zakaz zbliżania się oraz kontaktowania z matką

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, w powiecie oświęcimskim,  w tymczasowym areszcie osadzili 31 – letniego mieszkańca Bielska – Białej. Mężczyzna złamał obowiązujące go zakazy zbliżania się oraz kontaktowania z matką. Zakazy zostały orzeczone trzy lata temu przez oświęcimski Sąd w związku z przestępstwem znęcania

W sobotę (18.06.2022) tuż przed godziną 9 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach w jednej z miejscowości w gminie Kęty zatrzymali nietrzeźwego 31 – letniego mieszkańca Bielska – Białej. Mężczyzna  wbrew sądownie orzeczonemu zakazowi zbliżania się do swojej matki przyszedł do jej miejsca zamieszkania gdzie wszczął awanturę. 31 – latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu.

Następnie sprawą zajęli się kęccy kryminalni. Funkcjonariusze zebrali dowody potwierdzające, że 31 – latek w ciągu ostatnich dni kilkukrotnie naruszył zakazy orzeczone w 2019 roku przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu. Wtedy to, mężczyzna został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu za przestępstwo znęcania nad matką. Środki zapobiegawcze w postaci zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej obowiązywały go do listopada 2023 roku.

Wczoraj (20.06.2022) zatrzymany oraz akta jego sprawy trafiły do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu. Prokurator po zapoznaniu z zebranymi przez policjantów dowodami wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środków zapobiegawczych w postaci aresztu tymczasowego.  Sędzia przychylił się do wniosku prokuratora wydając postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. Jeszcze tego samego dnia policjanci osadzili zatrzymanego w jednym z aresztów tymczasowych.

Za złamanie sądownie orzeczonych zakazów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP OŚWIĘCIM

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Nie można osadzić kogoś areszcie tymczasowym, bo czegoś takiego nie ma. Są Areszty Śledcze i Zakłady Karne. Istnieje natomiast instytucja tymczasowego aresztowania stosowana jako środek zapobiegawczy najgłębiej ingerujący w prawo do wolności osobistej. Należy przy tym podkreślić, iż jest on stosowany w stosunku do osoby, co do której obowiązuje zasada domniemania niewinności. Nie wierzę, że takie informacje podał wam rzecznik prasowy.

Send this to a friend