Informacje

OŚWIĘCIM. Zarys nowej części Parku Zasole już widać

Wykonawca przygotował już większość ścieżek, a na placu zabaw stanęły urządzenia dla małych dzieci. Montowane są też słupy oświetleniowe. Równocześnie sadzone są rośliny ozdobne i krzewy. Będą też nowe drzewa. W parku będzie niewielki obelisk poświęcony rtm. Witoldowi Pileckiemu. Przy alejkach spacerowych ustawione zostaną ławki. Zdaniem prezydenta Janusza Chwieruta będzie to idealne miejsce do spacerów, a przejście do wydzielonej Alei Drzew Pamięci, w której znajdzie się 17 drzew z miast naznaczonych historią będzie też okazją do refleksji i zadumy. – Z pewnością będzie chętnie odwiedzane nie tylko przez mieszkańców, ale również turystów – uważa prezydent.

Prace przy zagospodarowaniu drugiej części parku ruszyły w lipcu, a zakończą pod koniec listopada. Inwestycja jest dofinansowana w ramach VI edycji Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego. Całość prac ma kosztować ok. 1,6 mln zł. Z programu na ten cel trafi ok. 1,3 mln zł.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

  1. A dlaczego w Oświęcimiu nie ma metra? Albo przynajmniej szybkiego tramwaju? Chwierut jest na to zbyt zmęczony?

  2. Dlaczego oświęcimscy decydenci nie zdecydowali jeszcze o zbudowaniu pum[tracku dla młodzieży która jeździ do Polanki gdzie zbudowano i pumptrack i tężnie dla mieszkańców a u nas taki wspaniały park jeden i drugi a brak tężni i pumptracku z którego młodzież chętnie korzysta i przynajmniej ma zdrowe zainteresowania szlifując umiejętność jazdy na rowerze bierze udział w zawodach ogólnopolskich i ma satysfakcję

  3. @mieszkaniec

    No to się ptaki zdziwią…

    PS. Zakaz wejścia ze zwierzętami dotyczy tylko placu zabaw.

Send this to a friend