Informacje

OŚWIĘCIM. Zakończył się I etap rewitalizacji Parku Pokoju

W parku Pokoju na osiedlu Chemików zakończył się I etap prac, polegający na wytyczeniu geodezyjnym ścieżek. Uporządkowano stary i zniszczony drzewostan oraz usunięto ok. 70 drzew, które kolidowały z prowadzoną inwestycją.

Ekipa budowlana rozpoczęła już prace przy budowie ścieżek pieszych i rowerowych. Do przyszłego roku w rejonie ograniczonym ulicami: Dąbrowskiego, Słowackiego i ul. Tysiąclecia powstanie nowe miejsce do zabawy i wypoczynku dla całych rodzin.  Obok strefy zabaw i rekreacji dla maluchów oraz starszych dzieci będzie też część spacerowo – rowerowa ze stawem i fontanną. Całość zostanie uzupełniona o nowe aranżacje zieleni, drzew, krzewów i kwiatów. Park będzie oświetlony i monitorowany. Powstanie też nowy budynek z zapleczem dla  obsługi parku i toalety. Miasto na urządzenie parku, które kosztuje ponad 7,5 mln zł pozyskało ponad 5,8 mln zł z pieniędzy unijnych.

Od wczoraj w  tym miejscu  rozpoczęła się też  inwestycja Gaz-Systemu S.A., polegająca na przygotowaniu do budowy gazociągu DN 500 Oświęcim-Szopienice w obszarze pasa montażowego. To strategiczne przedsięwzięcie. Prace przygotowawcze obejmują wycinkę 250 drzew, zgodnie z prawomocnymi decyzjami wydanymi przez Starostwo Powiatowe i Gminę Oświęcim.

UM OŚWIĘCIM

Poprzedni artykułNastępny artykuł

13 komentarzy

 1. Czy behapowiec tam czasem zagląda? Panowie maje gdzieś własne bezpieczeństwo. Panowie pracują bez żadnych zabezpieczeń przy wycince. Przynajmniej by kaski założyli.

 2. może w nadleśnictwie zrobić coś takiego ….., tam już praktycznie teren leśny był

 3. @Cecylia Chciałaś powiedzieć obcych słoików, bo rodzimych popierających ekologię poprzez wycinkę drzew i betonowanie mamy pół Oświęcimia.

 4. Nie 250 a 70 drzew zostanie wycietych bo koliduja z inwestycja. 250 drzew zostanie wycietych pod inwestycje strategiczna- jakis gazociag… prosze czytac uwazniej..

 5. Dlaczego nie np. „leśny park” tylko znów patos…
  wycinka ponad 250 drzew bo kolidują z inwestycją? To inwestycja powinna nie kolidować z drzewami.
  I znów będziemy mieć wykarczowany park bez drzew z patelnią w środku lata.

 6. Panie Chwierut, coś pan w kółko z tym pokojem Jest już Plac Pokoju, a jeżeli będzie jeszcze Park Pokoju, to ludziom zacznie się mylić. Wystarczy nam już ulica Kolbego i plac św. Maksymiliana, prawie takie same ulice Zaborska i Zatorska. W tym parku ma być jakiś statek żaglowy.

  Więc może Park im. Piratów z Karaibów?

Send this to a friend