Informacje

OŚWIĘCIM. Zakaz nie dotyczy mieszkańców osiedla rtm. Witolda Pileckiego

Od dzisiaj na osiedlu rtm. Witolda Pileckiego obowiązuje zakaz ruchu. Przy drogach wjazdowych stoją tablice B-1. Do tej pory w tym rejonie była strefa ograniczonego postoju. Została zmieniona na wniosek mieszkańców i Rady Osiedla Zasole. Zakaz nie dotyczy mieszkańców osiedla rtm. Witolda Pileckiego, służb miejskich i wiernych podczas nabożeństw w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Bez problemu będzie można dojechać do pawilonów handlowych, bowiem w tym miejscu znak nie będzie obowiązywał.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

 1. @ teren dostępny …
  słuszne wnioski.
  Ale jest w tej „nieprzemyślanej” moim zdaniem, decyzji. Szanse na skuteczne działania że strony „służb” są minimalne. Postraszą, postraszą i znudzą się tak jak niemal rok temu na Starym Mieście. Po miesiącu, dwóch wszystko niemal wróciło do „normy”. Ludzie parkują jak chcą i nikt się tym nie interesuje.

 2. @ małpa
  Zacząłeś zajmować się literaturą fantasy? Złote żniwa? Dla policji? Przecież oni nie ogarniają choćby tego co się dzieje na Starym Mieście. Straż miejska? To w Oświęcimiu jest jeszcze straż miejska?

 3. Na spotkaniu z Panem Prezydentem w radzie osiedla była propozycja, że od strony ul Jaracza będzie możliwy dojazd gości odwiedzających mieszkańców. Aktualnie po oznakowaniu członkowie rodzin nie mogą wjechać na osiedle z wizytą, lub dostarczyć np. zakupów osobom starszym, nie mówiąc o możliwości udzielenia pomocy w gospodarstwie domowym, Taka decyzja stanowi ograniczoną izolację mieszkańców od odwiedzin osób udzielającym im pomocy, przyjaciół i członków ich rodzin np. .rodziców, dzieci i innych potomnych, dostarczania zamówionych przesyłek kurierskich zakupowych np. mebli. urządzeń gospodarczych itp.

 4. Jeśli nie, to dla policjantów czy strażników miejskich szykują się złote żniwa. A potem trzeba postawić tabliczkę z napisem: „Policjanci z komendy w Oświęcimiu osiągnęli rekordowe zyski z nakładaniu mandatów za nieprawidłowe parkowanie na tej ulicy” – i zdjęcia laureatów.
  Proste.

Send this to a friend