Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Zagłosuj na Muzeum Pamięci w plebiscycie na najciekawszą budowę w Polsce!

Ruszyło głosowanie internetowe na najciekawsze budowy i modernizację w Polsce – można zagłosować na Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej w Oświęcimiu.

Jak zagłosować? Wystarczy wejść na stronę internetową plebiscytu.

Następnie należy kliknąć „zagłosuj”, podać swoje imię i nazwisko, adres mailowy, zaznaczyć „Nie jestem robotem”, a po udanej weryfikacji zatwierdzić głos. Na podany adres mailowy wysłany zostanie link do aktywacji głosu, należy go zaakceptować. I gotowe! Twój głos został oddany!

Liczba oddanych głosów będzie aktualizowana o pełnych godzinach. Głosy można oddawać raz na 24 godziny w każdym województwie. Głosowanie potrwa do 9 maja do godz. 12:00 i jest całkowicie bezpłatne.


Nagroda Złota Statuetka – Tytuł „Modernizacja Roku oraz Tytuł „Budowa XXI w.”

Złota statuetka, jak złoty podział, złote proporcje i harmonia

to jedne z podstawowych wyznaczników, które kierowały twórcami zarówno statuetki głównej nagrody

Tytułu „Modernizacja Roku” i Tytuł „Budowa XXI w.” jak i wręczanych za szczególne osiągnięcia złotych „Modulorów”.

Zaprojektowany ponad dwadzieścia lat temu przez znamienitego artystę plastyka Stanisława Lejkowskiego symbol Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku”, „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” a teraz też „European Award”, nie jest pozbawiony podstaw ideowych, które przyświecały jego twórcom. Wzorem był szwajcarski architekt Le Corbusier, który zastosował złoty podział w swoim systemie skali proporcji architektonicznych Modulor. Uważał ten system za kontynuację długiej tradycji Witruwiusza, „człowieka witruwiańskiego” Leonarda da Vinci, prac Leona Battisty Albertiego i innych używających proporcji ciała ludzkiego do udoskonalenia wyglądu i funkcjonalności architektury. W statuetce „Modulor” symbolicznie otwiera złote wrota tym wszystkim, którzy odnaleźli jego proporcje w swoich modernizacjach. Liść, tak charakterystyczny dla zarysu tej pożądanej nagrody to laur, którym nagradzani byli starożytni zwycięzcy. Najlepsze realizacje rodzą się we współpracy między inwestorem, wykonawcą i projektantem – muszą oni znaleźć złoty środek, żeby zwyciężyć i zdobyć Tytuł „Modernizacji Roku” oraz Tytuł „Budowa XXI w.”.

W Konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI w” przewiduje się trzy stopnie uznania.

Tytułu „Modernizacja Roku”, „Budowa XXI w.” – I stopień
Tytuł przyznaje się w każdej kategorii dla : inwestora, wykonawcy i autora projektu. Zwycięzcy otrzymują statuetki „Modernizacji Roku”, „Budowa XXI w.”, dyplomy oraz bezpłatne promocje na łamach prasy, na stronie internetowej.

Wyróżnienie „Modernizacja Roku”, „Budowa XXI w.” – II stopień

Oznacza przyznanie dyplomu, w każdej kategorii także dla wszystkich 3 uczestników procesu modernizacyjnego oraz bezpłatnej promocji na łamach prasy. Możliwe jest przyznanie do trzech nagród.

Nagroda Specjalna

Oznacza przyznanie nagrody lub wyróżnienia przez poszczególnych organizatorów Konkursu, sponsorów, patronów, partnerów medialnych, instytucji publicznych oraz Kapituły Konkursu. Przyznaje je również Jury konkursowe w porozumieniu ze sponsorem i patronem. Nagrody te mają charakter honorowy, rzeczowy lub finansowy. Wręczane są razem z nagrodami głównymi podczas uroczystego rozstrzygnięcia Konkursu.

Laureat Konkursu ma prawo zamieszczenia tablicy informacyjnej na nagrodzonym obiekcie z napisem: Tytuł „Modernizacja Roku”, „Budowa XXI w.” oraz prawo używania logo Konkursu i tytułu „Modernizacja Roku”, „Budowa XXI w.” w swoich materiałach promocyjno-reklamowych. W uzasadnionych przypadkach Jury może przyznać nagrodę specjalną Konkursu za dokonania modernizacyjne wykraczające poza ramy jednej edycji Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. Jury dokonujące oceny zgłoszonych obiektów może nie przyznać tytułu „Modernizacja Roku”, „Budowa XXI w.” w poszczególnych kategoriach.

www.modernizacjaroku.org.pl

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

 1. Państwo Polskie istniało jednak pod ciekawymi nazwami ale ktoś jest po nowej histotii i tego nie wie.

 2. POpaprane trole do boju pokazcie ze tusk wam da na nowahale lodową!

 3. Za PIS nowe lodowisko w trzy lata za chwieruta w ogóle, juz widzę bilbordy,tusk nie dał !!!!

 4. Tu coś dla zwolenników uni i komunistów. Piszcie dalej o hokeju.
  ht+tps://wgospodarce.pl/informacje/140241-nadchodzi-nowy-podatek-ets2-dla-najbiedniejszych-od-ue
  Szykujcie portfele.

 5. Szanowny Pan to z pisu czy z konfy? Bo taka porażająca inteligencja, że aż bije po oczach.
  Idąc dalej tym tropem: mieszkańcy Pomorza, Wielopolski czy Górnego Śląska w 1913 roku byli Niemcami? Mieli obywatelstwo niemieckie – fakt i to już od ponad 100 lat. A Polska jako państwo wtedy nie istniało.

 6. Super jestem za prawdziwą historią Oświęcimia a nie manipulowaną przez Żydów jak informacja że zamordowano 800.000 żydów a nie Prawidłowa informacja 800.000 Polaków wyznania Idisz do dodatkowo Polska konstytucją uznaje mniejszość jak mieszka od 100 lat i posiadała Państwo . Izrael powstał w 1947 r dlatego można ich kwalifikować jako wyznawców religijnych.

Send this to a friend