Informacje

OŚWIĘCIM. Zaawansowane prace na linii kolejowej 94 Oświęcim – Skawina – Kraków

PKP Polskie Linie Kolejowe realizują modernizację odcinka linii 94 od Skawiny do Oświęcimia. Inwestycja zakończy się pod koniec 2023 roku. Zobacz zdjęcia.

– Roboty budowlane będą realizowane na trasie Podbory Skawińskie – Oświęcim. Budowlańcy zamontują nową sieć trakcyjną i wymienią tory na odcinku w sumie 5 kilometrów. Projekt obejmie też prace przy odwodnieniu linii kolejowej. Kompleksową modernizację przejdą 3 mosty, 5 wiaduktów i 10 przepustów kolejowych. Informuje rzecznik prasowy PKP PLK S.A. Piotr Hamarnik.

Cała inwestycja ma kosztować przeszło 92 mln zł netto i ma być gotowa do końca 2023 roku. Prace będą prowadzone z utrzymaniem ruchu pociągów przynajmniej na jednym torze.

Budowa nowego wiaduktu przy ul. Krasickiego w Oświęcimiu

 

Układanie nowych torów i trakcji w dzielnicy Kruki Oświęcim

 

Układanie nowych torów i trakcji w dzielnicy Kruki Oświęcim

 

Odnowa mostu kolejowego przy Osiedlu Błonie w Oświęcimiu

 

Odnowa mostu kolejowego przy Osiedlu Błonie w Oświęcimiu
Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

  1. Cześć ,Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : bit.ly/profil-moni89-pl

  2. Gdyby tak jeszcze pomyśleli o przystanku kolejowym na osiedlu. No ale skąd wziąć pieniądze na to, skoro wszystko poszło na willę +

  3. Często jeżdżę tą linią do Krakowa i nie sądzę by się wyrobili do końca roku. Paru robotników nie załatwi sprawy.

  4. Ona – chodzi ci o osiemset plus i inne plusy? Raczej nazwałbym to przekupstwem.

  5. W tak niespokojnym czasie, już wolę zagłosować na religijną sektę, niż na sprzedawczyków Polski i Polaków .Opozycja rwie się do władzy po trupach, mamiąc ludzi czym popadnie. Są żałośni, ciężko się słucha tych obiecanek i bzdur którymi karmią naiwnych.

Send this to a friend