Informacje

OŚWIĘCIM. Za dużo wypił i zasnął na przystanku

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji podczas służby podjęli interwencję wobec nietrzeźwego śpiącego w wiacie przystankowej. Mężczyzna, który przesadził z alkoholem zasnął na mrozie kilka przecznic od swojego domu.

W nocy z 14/15 lutego tuż po północy policjanci patrolujący Oświęcim na jednym z przystanków autobusowych przy ulicy Chemików zauważyli mężczyznę leżącego na ławce w wiacie przystanku. Mundurowi natychmiast podbiegli do niego i zaczęli sprawdzać czynności życiowe. Okazało się, że mężczyzna oddycha, a przyczyną dla której zasnął na kilkunastostopniowym mrozie był nadmiar wypitego alkoholu. Policjanci obudzili mężczyznę, a następnie przewieźli go kilka ulic dalej do miejsca zamieszkania, gdzie oddali go pod opiekę konkubiny.

W związku z faktem, że 49 – latek zagroził własnemu zdrowiu, a nawet życiu,  swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem, informacja o podjętej wobec niego interwencji trafiła do dzielnicowego, który powiadomi Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Reaguj, kiedy zagrożone jest ludzkie życie.
O szybką reakcję i informowanie służb ratunkowych pod numer alarmowy 112, apelujemy do wszystkich osób, które dostrzegą osobę bezdomną lub nietrzeźwą, znajdującą się w sytuacji zagrażającej zdrowiu bądź życiu. Wystarczy jeden telefon, aby ocalić ludzkie życie.

KPP Oświęcim / zdjęcie poglądowe

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend