Informacje

OŚWIĘCIM. Wyważyli drzwi aby ratować życie seniora

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Chełmku wyważyli drzwi do mieszkania, podczas interwencji związanej z ratowaniem życia seniora.  O braku kontaktu z 65 – latkiem,  służby zawiadomiła rodzina. Okazało się, że mężczyzna doznał udaru i nie mógł się poruszać.

W niedzielę (12.09.2021) o godzinie 15.30 służby ratunkowe zostały powiadomione przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego o potrzebie podjęcia pilnej interwencji w jednym z mieszkań w Chełmku. Syn nie miał kontaktu z 65-letnim ojcem,  więc do niego pojechał. Tam jednak nikt nie otwierał i nie mógł wejść do mieszkania, zaniepokojony powiadomił służby podejrzewające, że jego ojciec najprawdopodobniej zasłabł w swoim mieszkaniu.

Najbliżej miejsca zamieszkania seniora znajdowali się policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego sierż. szt. Piotr Żak oraz sierż. szt. Maciej Myrdko. Mundurowi błyskawicznie udali się pod wskazany adres i  związku z faktem, iż senior może potrzebować pilnej pomocy medycznej, wyważyli drzwi. Po wejściu do mieszkania odnaleźli 65 – latka w kuchni na podłodze. Senior był przytomny,  jednakże był bardzo osłabiony i nie mógł się  poruszać. Policjanci udzielili mu pomocy przedmedycznej, po czym do czasu przyjazdu ratowników medycznych monitorowali jego funkcje życiowe.

Po badaniach lekarskich okazało się, że mężczyzna doznał udaru mózgu i obecnie przebywa na leczeniu w szpitalu.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend