Kultura

OŚWIĘCIM. Wystawa Retro LEGO – lata 70′, 80′ i 90′

Wychowywaliśmy się w latach 80. i 90. XX wieku… Klocki LEGO mogliśmy oglądać jedynie na wystawach w PEWEX-ie. Każdy z nas marzył o największych zestawach, na które naszych rodziców najczęściej nie było stać.

Któż z nas nie wpatrywał się godzinami w sklepowe wystawy? Tysiąc razy oglądał ten sam katalog, wyobrażając sobie, które zestawy chciałby mieć… Nasza grupa postanowiła spełnić to marzenie i zgromadzić w jednym miejscu wszystkie wymarzone klocki. Udało się nam zdobyć niemal każdy zestaw, który pojawił się w ówczesnych katalogach, nie tylko w Polsce, ale także w Ameryce.

Teraz, chcemy podzielić się naszą pasją z tymi wszystkimi, którzy dorastali w cudownych latach 90. Chcemy, aby każdy mógł z bliska zobaczyć najpiękniejsze zestawy, jakie kiedykolwiek wyprodukowało LEGO, a tak inne, od współczesnych zestawów.

Za każdym razem naszej wystawie towarzyszą bezcenne reakcje rodziców, którzy patrząc na kolekcje krzyczą z podekscytowaniem: „Miałem ten zestaw” lub „Zawsze o tym marzyłem”. Wtedy z rozrzewnieniem już inaczej oglądają zgromadzone przez nas zestawy, z radością pokazując swoim dzieciom, jak wyglądały zabawki z ich dzieciństwa. Wiele osób nie ma pojęcia, że istnieją jeszcze zestawy liczące ponad 50 lat oraz, że za tymi klockami kryje się niezwykle ciekawa i bogata historia. Dziś nasze zestawy mają nie tylko ogromną wartość sentymentalną, ale ze względu na swój wiek, są także niezwykłą gratką kolekcjonerską. Wszystkie, wycofane już z produkcji, są prawdziwymi rarytasami kolekcjonerskimi, które bardzo trudno zdobyć, a ich ceny osiągają astronomiczne kwoty.
Zestawy pochodzą z naszych prywatnych kolekcji.

Na wystawę, która odbędzie się w Oświęcimskim Centrum Kultury przy ul. Jędrzeja Śniadeckiego 24, gorąco zaprasza grupy zapaleńców, którzy nie chcą dorosnąć

WSTĘP WOLNY
Godziny trwania:
sob: godz 12-19, niedz: godz 11-16

art. zlecony

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend