Informacje

OŚWIĘCIM. Wyspa Wolin. Perła zachodniego Pomorza

26 kwietnia 2022 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się czterdzieste drugie z cyklu podróżniczych „Spotkań przy globusie” – spotkanie z Sebastianem R. Bielakiem – pt.  „Wyspa Wolin. Perła zachodniego Pomorza”.

Wśród wielu wysp leżących w granicach Polski największą i najbardziej znaną jest wyspa Wolin, która znajduje się na Pomorzu Zachodnim. Z powierzchnią wynoszącą 265 km2 jest to jedno z najciekawszych oraz najbardziej zróżnicowanych pod względem przyrodniczym i krajobrazowym miejsc w naszym kraju.

Znajdziemy tu bowiem klifowe wybrzeże Bałtyku, piaszczyste plaże i wydmy, łąki, lasy, jeziora polodowcowe, a także deltę Świny z archipelagiem bagnistych wysepek otoczonych wodami Zalewu Szczecińskiego. Ponad 40% powierzchni wyspy Wolin zajmuje Woliński Park Narodowy, który powstał w latach 60. XX w. jako pierwszy w Polsce park morski.

Sebastian R. Bielak – doktor nauk technicznych, wykładowca, edukator, autor książek, wystaw fotograficznych oraz ponad setki artykułów i reportaży o tematyce przyrodniczej lub podróżniczej. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Politechniki Krakowskiej. Z wykształcenia inżynier, ale z zamiłowania również przyrodnik i podróżnik zafascynowany dziką przyrodą Alaski. Prowadzi stronę internetową poświęconą przyrodniczym podróżom po Polsce i świecie www.sebastianbielak.pl oraz kanał YouTube „Podróże Bliskie Naturze”.

OCK

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Uwaga! Zgadzam się z Czesławem. Pięknie tam, jak w zaczarowanym lesie (bukowym).

  2. Kilkanaście lat temu przejechaliśmy z synem wzdłuż i wszerz wyspę rowerami .Warto.

Send this to a friend