Informacje

OŚWIĘCIM. Wypił piwo i postanowił uciec policji drogowej, bezskutecznie

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej Komendy Policji podczas pościgu zatrzymali 56 – letniego kierowcę opla, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Powodem dla którego mężczyzna dopuścił się przestępstwa był fakt, iż obawiał się, że badanie stanu trzeźwości wykaże u niego alkohol.

Wczoraj (31.01.2024) przed południem policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Oświęcim. Tuż przed godziną 12 na ulicy Jagiellończyka zauważyli samochód marki opel, który na widok radiowozu znacznie przyspieszył. W związku z powyższym funkcjonariusze  jadąc za oplem dali kierowy sygnał do zatrzymania się. Niestety kierujący zlekceważył polecenie i ponownie znacznie przyspieszył. Kilka minut później został zatrzymany na terenie jednej z posesji w Grojcu. Okazało się, że 56 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim próbował uciec, ponieważ kilka godzin wcześniej spożył piwo i obawiał się, że badanie stanu trzeźwości wykaże u niego alkohol.

Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości podczas którego stwierdzili u niego 0,06 promila alkoholu. W związku z powyższym poinformowali mężczyznę, że w tym przypadku nie poniesie konsekwencji karnych za wykroczenie kierowania samochodem w stanie po użyciu alkoholu (0,2 do 0,5 promila), jednakże odpowie za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej,  za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

Send this to a friend