Informacje

OŚWIĘCIM. Cena wody, ścieków i opłat znów poszły w górę. Zobacz cennik na 2024

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu informuje o podwyżkach za wodę i odprowadzanie ścieków.

Informujemy, że 13 stycznia 2024 r. uległy zmianie ceny usług zbiorowego odprowadzania ścieków. Zmiany te wynikają z obowiązującej od stycznia ubiegłego roku taryfy ustalonej na okres trzech lat na podstawie Decyzji Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie” nr KR.RZT.70.134.2022 z dnia 16.12.2022 r. ogłoszonej w Biuletynie Informacji Publicznej PGW Wody Polskie w dniu 5.01.2023 r.

Jednocześnie na podstawie Decyzji Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie nr KR.RZT.70.139.2023 z dnia 4.01.2024 r. ogłoszonej w Biuletynie Informacji Publicznej PGW Wody Polskie w dniu 24.01.2024 r. od 1 lutego 2024 r. zmieniają się ceny usługi zbiorowego zaopatrzenia w wodę. Decyzja ta orzeka o skróceniu okresu obowiązywania dotychczasowej taryfy i wprowadza wspomnianą wyżej nową taryfę opłat za dostarczanie wody pitnej na terenie działania naszego przedsiębiorstwa.

Podsumowując – wysokość cen i stawek opłat za dostarczaną wodę i odprowadzanie ścieki na terenie Gminy Miasto Oświęcim i Gminy Oświęcim od 1 lutego 2024 r. będą kształtować się następująco:

Źródło: PWiK w Oświęcimiu

Poprzedni artykułNastępny artykuł

45 komentarzy

 1. stefanb – „Czy możecie się wznieść o poziom wyżej i zamiast trollować, napisać coś rozsądnego?”

  Obawiam się, że to głos wołającego na puszczy. Bluzg i dezinformacja – o to im przecież chodzi. Gdy udowodnisz im kłamstwo, milkną, po czym natychmiast zmieniają temat i nadal kłamią, jakby nigdy nic. Dość wstrętne to jest.

 2. Zulu gula wiesz co to dywidendy i kto je otrzymał ?z …….. Kto w zarządzie spółki?

 3. Sam się szanuj i nie pisz głupot.

  zatem zapytuję jeszcze raz , jak utrzymac dotychczasowe ceny mediów , jeśli ceny energii ciągle rosną?
  Czy mozecie sie wznieśc o poziom wyzej i zamiast trollować , napisać coś rozsądnego?

 4. Co za głupkowate komentarze . Ciekawe kto finansuje ten PIS-owski cyrk z tymi tu działajacymi trollami , wciąż odnawianymi banerami rozkładanymi po całym mieście … Kto na to daje , Kaczyński? Z kąd , zrenty , czy może z tego co nakradli przez te ostatnie 8 lat?

 5. PODWYŻKI MEDIÓW ROBIĄ SZYBKO . A dla ludzi mają czas – może dopiero za rok może dwa ……………………………..

 6. Niedawno prezes Homa został złapany w rozkroku, jak sobie palnął, że wodociągi bankrutują, zły PiS nie zatwierdza taryf. Okazało się, że owszem, ale nie nasse. Mimo to nie przeszkadza mu to wypłacać kilkaset tysięcy dywidendy.

 7. Za kubik wody w Oświęcimiu trzeba będzie zapłacić 15,41 zł.
  Mieszkańcy Oświęcimia nie mogą jeszcze narzekać ma ceny wody, bo w innych regionach zachodniej Małopolski muszą zapłacić więcej. W powiecie chrzanowskim (Chrzanów, Libiąż i Trzebinia), już płacą 17,23 zł za kubik, a od 24 lutego cena wzrośnie do 17,63 zł. W Wadowicach płacą 16,48 za kubik, a zmiana taryf zaplanowana jest na 25 lipca 2024. Z kolei w Olkuszu zmieniono taryfy 21 grudnia 2023. Od tej pory trzeba zapłacić 20,96 zł za kubik wody.

  Jeszcze jakieś głupie pisowskie komentarze?

 8. Stefan – „Budowa Ostrołęki umożliwiłaby podmianę starych bloków energetycznych na nowsze. Niestety UE to spierdo…”. Ale jaja sobie robisz?

 9. Za chwilę pojawi się baner:
  Czy jesteś za obniżeniem ceny za m3 wody w Oświęcimiu?

 10. Kiedy wreszcie przestaniecie pokazywać tych pisowskich pajaców.Bochenka Przwożnika .Mnie ich reklama nie interesuje.

 11. A ja uważam, że Chwierut powinien do wody i jej oczyszczania dopłacać. To taka piskonomika. Gdyby mu brakło zresztą te parę milionów może po prostu dodrukować. Bardzo proste.

 12. J Kluba:
  Co pan bredzisz przecież wzrosła płaca minimalna ,rosną ceny żywności, materiałów budowlanych to tak samo rośnie cena wody . Czy to takie trudne do zrozumienia.Co ma Chwierut do ceny wody .Klupnij się pan w tę durną pałe.

 13. Szanowni mistrzowie ekonomii,skoro energia zdrożała to jak zbilansować wyższe koszty działania PWiK ?
  To nie komuna i centralne sterowanie gospodarką , budżet musi się zapinać .

 14. Podwyżka opłat za wodę i ścieki była z wodociągów Oświęcim z udziałem zarządcy jakim jest U.M. Oświęcim z J Chwieruta.

 15. @Abd media zdrożały skokowo 3 lata temu. Energia na giełdzie w zeszłym roku taniała.

 16. Szanowny Panie Stefan jak Pan nie wiesz o co chodzi to nie pisz Pan głupot bloki np w Kozienicach do mocy znamioniwej 230Mgw dochodzą do mocy znamionowej po max 2 godzinach od uruchomienia.

 17. Nie narzekajcie bo w Olkuszu cena wody wynosi ponad 20 zł. Wyższa jest też w Chrzanowie czy Wadowicach.

  Czy narzekaliscie tak jak prąd czy gaz zdrożał o 150% czy więcej?

 18. Od jutra paliwo po 5zl. Obajtka wywalili, rzadzi Tusk, a on takie blahostki w 1 dzien zalatwia…to taki nasz polski Chuck Norris…

 19. Nowe baterie mają mieć zasięg aż 150km. Latem. Czyli to 2 kursy do Gliwic. Potem drugi autobus, pierwszy się ładuje.

 20. Po 6 latach użytkowania Kraków musi wymienić zużyta akumulatory w 20 autobusach. To tak 50% kosztów zakupu nowego. Czyli można by kupić nowego tradycyjnego.

 21. @Stefan. UE niczego nie spier…. Tak ma być. Nowa minister klimatu ma likwidować elektrownie węglowe i gazowe ( 3 w budowie). Atomu też ma nie być. Po odwołaniu Obajtka SMR-ów też nie będzie. Tusk już oddal uni 30% wpływów z opłat od CO2. Natomiast lody w Arktyce mają się dobrze.

 22. Energię produkujemy z tego co mamy. Ale zgadzam się, członkostwo w UE to również koszty. Być może kiedyś przyjdzie się zastanowić czy warte ponoszenia. Zwłaszcza, że wpływ ograniczania spalania węgla w UE w bilansie światowym ma udział znikomy – poniżej 10% (a Polska to w ogóle poniżej 1%).

  Najgorsze jest to, że piętą achillesową naszych węglowych bloków energetycznych jest długi czas dochodzenia do pełnej mocy – średnio ok. doby. Dla porównania w Niemczech ok. 4 godzin. Budowa Ostrołęki umożliwiłaby podmianę starych bloków energetycznych na nowsze. Niestety UE to spierdo…

 23. @Stefan ,tak by sie zbytnio nie rozpisywac , kwoty wpłacane do UE jako kary za prąd wytwarzany w procesie spalania węgla , choćby…

 24. A podwyżka będzie minimum 1500 zł dla nauczyciela, czy jednak Tusk kłamał przed wyborami, tak samo jak z kwotą wolną i ulgami dla przedsiębiorców? Jak zwykle daliście się nabrać na uśmiechniętą Polskę.

 25. Wyborca:
  Udajesz głupka czy faktycznie nim jeseś.Jak będzie przyjęty budżet to będą podwyżki.

 26. Ponad miesiąc rządów PO a podwyżek dla budżetówki ,pocztowców, nauczycieli nie widać a ceny rosną !! Ile można czekać na obietnice

 27. Woda,ścieki, to wszystko wymaga prądu. Energii elektrycznej. Przypominam tylko że mamy najdroższy prąd w UE, za sprawą zaniedbań powstałych właśnie za PISu.

 28. Znowu ten PiS…
  Na szczęście to już za nami.
  Benzyna po 5 zł, 60K bez podatku. Tak to można żyć.

  Donald Tusk zawsze dotrzymuje słowa.

 29. Może Marek Sowa i Janusz Chwierut przypomną premierowi o ważnej deklaracji? Pan Tusk obiecał benzynę po 5 zł kiedy „my” będą rządzić…

 30. Bardzo dobrze, że Koalicja Obywatelska
  podnosi ceny, jej wyborcy przyjmą
  to z pokorą i należytym zrozumieniem.

Send this to a friend