Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. Wykonawca wyrzucony z budowy stadionu lekkoatletycznego

Mnożą się problemy z budową stadionu lekkoatletycznego w Oświęcimiu. Starostwo powiatowe odstąpiło od umowy z winy wykonawcy, który już wcześniej miał problemy z dotrzymaniem terminów.

Budowa nowego kompleksu sportowego z trybunami przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu miała kosztować 10 mln zł. Pierwszy termin oddania stadionu miał nastąpić 30 czerwca, później 30 września. Aktualnie starostwo powiatowe prowadzi inwentaryzację wykonanych dotychczas robót oraz zabezpiecza teren placu budowy. W dalszej kolejności powiat przystąpi do przygotowania specyfikacji technicznej potrzebnej do ogłoszenia przetargu na dokończenie zadania.

Przypomnijmy, na stadionie lekkoatletyczny znajdzie się bieżnia 4-torowa o długości 400 m z nawierzchnią syntetyczną, rzutnie do pchnięcia kulą, skocznie w dal i wzwyż oraz boiska do piłki nożnej o wymiarach 100 na 64 m ze sztuczną nawierzchnią oraz dwa do siatkówki plażowej. Inwestycja obejmuje także budowę trybuny na 600 krzesełek, zapleczem z szatniami dla zawodników, trenerów i sędziów oraz miejsca parkingowe.

red.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

17 komentarzy

 1. Kryzys budowlany jest. Tylko kto go spowodował? Putin i powrót ukraińskich robotników aby bronić ojczyzny? Tak. Ale też masowe rozdawnictwo socjalu przez pis, w efekcie czego ludziom nie chce się pracować. Plus inflacja wynikająca z gigantycznych dodruków pieniędzy, przez co wzrosły ceny wszystkiego, a szczególnie materiałów budowlanych.

 2. Kto to teraz wykona jak kryzys budowlany na całego i nie tylko w tej dziedzinie ale i w każdej . Są ważniejsze problemy dla ludzi na ten rok i ……..dłużej a nie stadion .

 3. Prawdaż. w Powiecie Oświęcimskim i w Oświęcimiu jest POPIS,już kiedyś zwracałem uwagę na to.

 4. Ten stadion to miała być popisowa inwestycja pilotowana przez byłego starostę p.Starca. Przetargi i uzgodnienia odbywały się za jego rządów, nieprawdaż???

 5. Ciekawi mnie,ćzy za tę inwestycje Donald Tusk szukałby winnego ,wiedzac ze to spaprali jego ludzie?

 6. @Tonny Dlaczego to ma robić dla was miasto i podatnicy? Ilu was jest amatorów? 50-ciu?

 7. @Tonny To dlaczego sobie prywatnego stadionu n ie wybudujecie z torem do jazdy szybkiej na lodzie? Wystarczy zapłacić. Jeśli was w kilku nie stać, to dookoptujcie kogoś i kupcie sobie teren. Następnie możecie wynajmować stadion.

 8. A kiedy zostanie wyrzucony pracownik magistratu który dopuścił do przetargu pożal się Boże firmę która ma dwóch pracowników i 2 łopaty??

 9. Marcin, ja wiem, że Twój horyzont kończy się na zetknięciu wieczka piwa z telewizorem, ale wyobraź sobie, że my ze znajomymi bardzo chętnie skorzystamy z nowej infrastruktury. Mało tego, możemy nawet za to zapłacić! Czy Ty to sobie wyobrażasz?

 10. Po to żeby można było uprawiać rekreację, tak jak w Pucku ,Olkuszu itd ,po co komu ten plac na kamieńcu?Chwierut to geniusz

 11. Bolku – a co ma powiat do tego, gdy wykonawca spieprzył robotę? Powiat odstąpił od umowy, czyli zachował się jak trzeba.

Send this to a friend