Informacje

OŚWIĘCIM. Wybrano dyrektora miejskiego żłobka. Nabór do placówki rusza 29 kwietnia

Faustyna Talaga pokieruje Miejskim Żłobkiem nr 2, który jest jeszcze w budowie, jednak już od września otworzy się dla podopiecznych. Powołanie wręczył jej dzisiaj prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. Faustyna Talaga funkcję obejmie 15 kwietnia. Dyrektorka Miejskiego Żłobka nr 2 ma spore doświadczenie w pracy z maluchami. Przez ostatnich osiem lat była opiekunką w Miejskim Żłobku nr 1 przy ul. Czecha. Jednym z jej pierwszych zadań, obok spraw organizacyjnych i administracyjnych, będzie rekrutacja dzieci do żłobka.

Nabór do nowego Miejskiego Żłobka nr 2 i Miejskiego Przedszkola nr 1 przy ul. Ceglanej 80 na osiedlu Stare Stawy rusza 29 kwietnia.

W obu placówkach prowadzone są jeszcze roboty budowlane, jednak mają zakończyć się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Od września znajdzie w nich opiekę 96 maluchów do lat 3 i 100 przedszkolaków. Rekrutacja będzie prowadzona drogą elektroniczną. Rodzice, którzy wcześniej zapisali swoje dzieci do innych placówek mogą również przystąpić do rekrutacji.

Nowy kompleks oświatowy ma ciekawe rozwiązania architektoniczne. Obiekt jest dostosowany do potrzeb dzieci w różnym wieku, w tym również niepełnosprawnych. W piętrowym budynku są sale do zabawy i wypoczynku, odrębne kuchnie dla maluchów i przedszkolaków, jadalnie, szatnie oraz zaplecze sanitarne. Obie placówki mają odrębne wejścia. Dzieci będą mogły bawić się w ogrodzie i części przeznaczonej do zabaw ruchowych i rekreacji. Dla rodziców dowożących swoje pociechy samochodami przewidziano parking.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. I Zasole ma też nowy piękny dom kultury. I osobną szkołę podstawową. A starostawianie – nie mają. Przypadek?

  2. Fajna sprawa takie nowe elegancie przedszkole, żłobek na Stawach.
    A Zasole dalej ma samorządowe przedszkole przerobione z mieszkań w bloku z wielkiej płyty bez placu zabaw i dostosowania dla niepełnosprawnych …. dobrze że Zasole ma choć przychodnię zdrowia w osobnym budynku, bo kiedyś też była w bloku na Zasolu I.

Send this to a friend