Informacje

OŚWIĘCIM. W piątek o godz. 16:00 na Rynku Głównym odbędzie się protest w obronie mediów publicznych

Najprawdopodobniej setki osób z Oświęcimia i powiatu oświęcimskiego wezmą dziś udział w Proteście Wolnych Polaków w Warszawie. Również jutro, w piątek o godz. 16.00 na Rynku w Oświęcimiu, odbędzie się spotkanie pod hasłem „Wolni ludzie, wolne media, wolne sądy!”.
– Narastający konflikt pod rządami premiera Donalda Tuska przynosi Polsce spiralę chaosu. Siłowe przejęcie TVP czy zupełnie skandaliczne zatrzymanie w prezydenckich gabinetach i areszt posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, to działania, które budzą najwyższe zdumienie i trwogę o najbliższą przyszłość kraju – ocenia Waldemar Łoziński, radny miasta Oświęcim.
– Działania kierownictwa Platformy Obywatelskiej są groźne dla Polski, prowadzą do chaosu i anarchii. Dlatego jesteśmy dzisiaj w Warszawie na Proteście Wolnych Polaków. Szacujemy, że nawet kilkaset osób z samego Oświęcimia i Ziemi Oświęcimskiej weźmie dziś udział w manifestacji i patriotycznym spotkaniu przed Sejmem. A już jutro, w piątek o godz. 16.00 w Oświęcimiu, staniemy również mam nadzieję razem, w symbolicznym geście protestu, na Rynku w Oświęcimiu. Pokojowo i godnie wyraźmy tu wspólnie swój stanowczy sprzeciw wobec bezprawnych intryg i agresji, które tak gwałtownie eskalują pod nowymi rządzami. Koledzy z PO obiecywali gospodarcze eldorado i unijne miliardy, a obecnie wszyscy widzimy jedynie prymitywną zadymę i zemstę. Narastający chaos i bezprawie zrujnują gospodarkę. Bądźmy w tych trudnych chwilach razem. Nie pozwólmy zniszczyć i podpalić Polski – dodaje dr Jakub Przewoźnik, radny miasta Oświęcim.
W jutrzejszym, piątkowym spotkaniu, na Rynku w Oświęcimiu o godzinie 16.00 zapowiedzieli także swój udział posłowie Prawa i Sprawiedliwości.
Poprzedni artykułNastępny artykuł

52 komentarze

 1. Komuniści rządzili ,i okradali Polskę przez ostatnie 8 lat.A Dyktator, Naczelnik Państwa Polskiego mścił się na Polakach drugiego sortu .Komunistyczna świnia TW Balbina

 2. Twój wpis świetnie odzwierciedla
  obecną sytuację w Polsce,
  rządzoną przez postkomunistów,
  którzy chcą wprowadzić dyktaturę.

 3. A na protestach po wyroku TK w sprawie aborcji, też w Oświęcimiu było mało osób? Pytam, bo nie wiem, ale jeśli nie, to teza Melki się nie broni.

 4. Do Mleka;
  To skoro dla ciebie Oświęcim jest większą wsią to widać,że to ty jesteś wieśniak z prowincji ,i to jeszcze pewnie z tej wiochy Pcimia .Za potrzebą chodzisz pewnie do wygódki bo nie masz kanalizacji, a wodę czerpiesz ze studni.Jesteś żałosny.

 5. Ludzie przyszli, protestowali, mają prawo. Są to normalne procesy demokratyczne. I tyle…

 6. Melciu co ty pieprzysz nie przyszli bo się bali ujawniać swoje poglądy.Było na odwrót to ludzie z opozycji czyli PO bali się pokazywać kogo popierają żeby na przykład nie stracić pracy lub nie być wyśmiewany,poniżany za swoje poglądy drugi sort.W Oświęcimiu mieszka około 37 tyś. mieszkańców.I ta garstka fanatyków Pisowskich ,i kilku starych ludzi ( mocherowe berety ) próbowała wykrzyczeć swoje poronione hasła : Konstrukcja, Demokracja, Wolne Media.Istny cyrk na kółkach ludzi oderwanych od koryta .Weźcie się lepiej do normalnej roboty ,a nie siejecie zamętu. Hipokryci

 7. Frekwencja będzie niska, ponieważ Oświęcim to jest małe miasteczko albo inaczej większa wieś, ludzie się boją i wstydzą ujawniać swoje niepopularne poglądy, nie chcą być wytykani palcami .Znam wiele osób które nie wychylają się ze swoimi poglądami albo milczą, gdyż tak bezpieczniej. Traktowani są jak coś gorszego a przecież każdy ma prawo do swoich poglądów. Ci z koalicji 13 grudnia ,zwolennicy tej koalicji uważają się za coś lepszego tylko pod jakim względem. Przez wiele lat karmiono ludzi niechęcią, nienawiścią do PiSu, wszystko co PiS robił było złe, mimo ,że po cichu przyznawali inaczej a ludziom zaczęło się żyć lepiej. Ale to jest mniej medialne.
  Myślałam, że nadejdzie nowa jakość a to jest błazenada. Rozpieprzą kraj a ludzi zostawią samym sobie.
  To przerabialiśmy.

 8. Tylko tyłu towarzyszy przyszło bronić koryta+ totalny obciach, i żenada.

 9. Dokładnie. Jakieś ustawy abolicyjne, że działania w czasie pandemii nie będą podlegać karze itp. Mało brakuje, żeby prezydent zaczął rozdawać karty jak z gry Eurobusiness „wychodzisz wolny z więzienia” do wykorzystania w przyszłości. A co🙂

 10. Pis w pewnym momencie uznał ze ten kraj należy im się na własność i to dożywotnio w pakiecie z bezkarnością .. Jeśli drogi adwersarzu uważasz że sprowadzanie ich na ziemię z 8 letniego odlotu, to zły kierunek to tak , zgodzę się z Tobą. Sprawy z Twojej perspektywy idą w złym kierunku ,ale wyłącznie dla tej szarańczy , a co jest dla nich złe, jest dobre da Polski moim skromnym zdaniem. Również cieszę się z tego iż się do tego stanu rzeczy przyczyniłem. Tak trzymać.

 11. Bo to jest pokłosie rządów PiSu to oni sieją nienawiść,i anarchię. Nie chcą oddać Koryta+ myślą , że będą rządzić dalej. TW Balbina nie chce oddać władzy po przegranych wyborach.Jemu nawet Tworki by nie pomogły .

 12. Rysiu,
  to, co robi obecnie rząd Tuska, idzie w bardzo złym kierunku.
  Winę za to ponoszą wyborcy KO, do których niestety drogi Rysiu,
  Ty również należysz.

 13. Dzialalnosc pisu doprowadzila do tego ze normalne posybilistyczne dzialanie panstwa jest czyms wyjatkowym i w tym sensie tak. Jest stan wyjatkowy. Stan kiedy organy panstwa zrzucaja partyjne barwy i kajdany zeby moc zgodnie z trojpodzialem wladzy funkcjonowac niezaleznie od siebie , a nie wszystkie na ten sam jeden telefon prezesa o kazdej porze dnia i nocy , do czego chetnie sie kurdupel nawet przyznaje. Absurd…
  Pisuary tak zdewastowaly kraj , ze taka sytuacja jest w ich oczach czyms wyjatkowym i niedopuszczalnym.

 14. A Pisowsk-i zjeb Suski dobijał się w nocy do Zakładu Karnego. On chyba myślał że mu otworzą jak u Hochsztaplera w Toruniu i jeszcze kurna witać go będą chlebem i sola a on będzie chodził i wizytował.. Jaki trzeba mieć zryty beret, i takie pojeby przez 8 lat rządziły tym krajem!!

 15. Stan wyjątkowy to jest w tej twojej łepetynie . Przez ostatnie 8 lat oglądałeś TVP-Pis ,i dlatego masz zryty beret.Nawet na leczenie chyba się nie nadajesz.

 16. Dzisiaj Rudy ogłosi stan wyjątkowy? Ma przemawiać aż w 3 TV. Obym nie miał racji.

 17. Bo ci z PiSu to są święte krowy ich prawo nie dotyczy.Przez ostatnie 8 lat łamali konstytucje,i prawo ,demokracja to było dla nich obce słowo .TVP było można porównać tylko do telewizji na Białorusi,i w Moskwie.

 18. Przy okazji… nie pamiętam , żeby w czasach kiedy sądy skazały Nowaka z PO na bezwzględne więzienie za popełnienie przestępstwa( podobnie jak nasz obecny duecik z pisu) było takie wycie PO jak obecnie Pisu w analogicznej sytuacji. Jesteście ponad prawem? Was nie wolno sądzić czy jak?

 19. Anonim zmień translator albo pisz cyrylicą, łatwiej będzie cię zrozumieć.

 20. To wolny kraj .Można do woli protestować…. o budowę autostrady na starych stawach, o emeryturę po 30- stce, o kanonizowanie Koziołka Matołka. Na zdrowie. O ile nie będą agresywni nikt nie będzie ich pałował jak to zwykł czynić pis np w stosunku do zwykłych kobiet na marszach.
  Co do mediów to wreszcie mają prywatne , za swoje w postaci republiki i tv trwam. Mogą tam puszczać co dosłownie chcą przez 24h/dobę,przecież nikt im tego nie broni, ale ZA SWOJE !!. TVN też nadaje za prywatne pieniądze. Od publicznych proszę się łaskawie odpi***ć. Zrobili z nich taką patologię, że Korea Północna się chowa w temacie natłoku propagandy. Przerżnęli wybory i wyjazd z obory. Niestety przy sprzątaniu takiego shitu trzeba się ubrudzić, ale jak to mówią nie zrobisz dobrego omleta , bez rozbicia kilku jajek.

 21. Pojechali Ci którzy od koryta zostali oderwani i ich rodziny by muc bezkarnie dalej Konstytucje łamać bo to sporo kasy

 22. Sondaże wskazują na wzrost poparcia koalicji rządzącej, więc jak dojdzie do przedterminowych wyborów, to koalicja osiągnie większość zdolna do obalenia weta prezydenta.

  No proszę i do prezydenta Dudy coś powoli dociera. Z każdym dniem powinno być lepiej. A tych tzw. „więźniów politycznych” (czytaj polityków w więzieniu) to pewnie z czasem przybędzie.

 23. Powtarzacie jak zaklęcie: „na wiosnę już to się zmieni” – bo przyjedzie Jarozbaw na białym koniu. No jasne.

 24. Oświęcimscy radni PiS od wielu lat walczą o wolne media samorządowe. Przekaz medialny urzędu miasta zawładnięty jest przez JCh, ale na wiosnę już to się zmieni.

 25. 1/3 autobusu to górnicy emeryci. Młode chłopy a na emeryturce ,mają dużo czasu , a kasa leci. To sobie jeżdżą.

 26. Zwolennicy 8 gwiazdek obudzili się z rękami w nocniku he he he to dopiero początek

 27. Pamiętacie jak jeden gość Marszałek zlikwidował telewizję w Oświęcimiu cel był jasny to był facet który w tej chwili mieszka w Niemczech

 28. Te „gość” Obudziłeś się czy nie wiedziałem że będzie godzina kiedy napisałeś

 29. Jadą zmusić Prezydenta by ten zastosował art. 139 Konstytucji wobec osadzonych? Na razie Prezydent się wykpił od zastosowania aktu łaski i w trybie 568 KPK przerzucił to na Prokuratora Generalnego. Gdyby Pan Prezydent zrobił to co obiecał Panowie by byli za parę dni na wolności, a tak sprawa będzie się długo ciągnęła. No ale Pan Prezydent będzie miał okazję powiedzieć, że to wina tylko Tuska a nie jego.

 30. Prawie wszystkie pisowskie trolle piszący na tym portalu pojechały tym autobusem do Warszawy bo nie widać ich wypocin w komentarzach . Zlot hipokryzji i obłudy .

 31. setki osób a jeden autobus gdzie wchodiz 40 😀
  Oj Panowie radni z PiSu matematyka widzę jak u Czarnka 😀

 32. Patrzę z satysfakcją na to zbiegowisko pod sejmem. Coś się jednak po 15.10. w tej Polsce zmieniło… I bardzo dobrze.

 33. Może by ktoś z tych Paisowski-ch łajzów z autobusu jak już będą w Warszawie porozmawiał z niejakim Bochenkiem bo facet przynosi wstyd ziemi Oświęcimskiej opowiadając już takie dyrdymały w TV że Avatar przy nim to mały pikuś jest

 34. Towarzysze którzy jeszcze przed wyborami łamali codziennie prawo , łamali konstytucje , nie było w Polsce demokracji teraz drą te mordy zdradzieckie. Totalny obciach, i żenada.

 35. Jakimi to trzeba być ludźmi żeby wygłaszać takie hasła a jeszcze miesiąc temu deptać konstytucję, nie tak dawno próbować ograniczać media prywatne.

  Świat oszalał.

  Powinno się zdelegalizować tą partię.

 36. Wyborcy KO mają,
  to co chcieli i na co głosowali
  pod ośmiogwiazdkowym hasłem.

 37. PiS coraz bardziej traci w sondażach. Ostatnie incydenty pewnie na to miały wpływ np. szturmowanie bram zakładu karnego z tzw. „kontrolą poselską”. Obrona milionerów z TVP jest też słabe…

 38. Jeżu Abi, jacy Niemcy? Widziałeś ich? Gdzie? Jak knują i intrygują?
  Niemcy, drogi Abi, maja teraz sto większych problemów na głowie, niż spiskowanie przeciwko Polsce: imigrantów, rosnące wpływy AfD i malejące poparcie dla SPD/Zielonych, strajki rolników, potężna stagnacja w gospodarce, Ukrainę, itp.
  To zdumiewające, jak jeden stary dziad mógł tylu ludziom namącić w głowach.

 39. Demokratyczna dyktatura
  rozpoczęła się 13 grudnia 2023 r.,
  w 42. rocznicę stanu wojennego,
  który gen. Wojciech Jaruzelski
  ogłosił 13 grudnia 1981 r.

 40. W tekście pojawił się chyba błąd, jest „Wolni ludzie, wolne media, wolne sądy”, a powinno być:
  Bogaci nasi ludzie, Nasze media, Nasze sądy”

 41. Same dziadki, lepiej bawcie wnuki a nie na Warszawę jedziecie robić zamęt. Po 8 latach PiS przy władzy już dość g… powstało w Polsce.

 42. Dajcie spokój. Przecież Niemcy kolejny raz chcą nam wprowadzić prawo i demokrację a tu brak wdzięczności.

Send this to a friend