Informacje

OŚWIĘCIM. W parku miejskim powstała pierwsza ławka do karmienia piersią

Na zlecenie Urzędu Miasta Oświęcim w Parku Pokoju zamontowano specjalną ławeczkę dedykowaną w szczególności młodym mamom, gdzie będą mogły one nakarmić swoje pociechy czy też je przewinąć. Pomysł zgłosiła jedna z miejskich radnych Marta Babiuch, która wspólnie z rodziną często korzysta z tego parku oraz placów zabaw.

Jak informuje Miasto Oświęcim na swoim profilu społecznościowym, to pierwsza tego typu ławeczka w Oświęcimiu ale na pewno nie ostatnia.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

14 komentarzy

 1. Pękam:
  Cyrk na kółkach w wykonaniu PiS.Idą wybory więc budują zaplecze techniczne dla pociągów Kolei Małopolskich w Oświęcimiu na starej bocznicy kolejowej.Poprzedni projekt został wyrzucony do kosza w 2018 po dojściu PiS do władzy w Krakowie.Na pewno nie zaglosuję na kandydatów z PiSu.

 2. @ Pekam

  No tak, mogli przecież postawić ławeczkę patriotyczną z dykty za 100 tys, jak partyjni koledzy dr Przewoźnika. Albo symbol rządów pisiorskich – schody do nikąd. Tak, to byłoby z korzyścią dla wszystkich mieszkańców, a nie tylko dla wybranej kasty młodych matek…

 3. Cyrk 🎪 w wykonaniu PO-KO. Idą wybory i budują ławkę do karmienia. Pękam ze śmiechu 🤣

  Ja głosuję na dr Przewoźnika!

 4. Przeciwnicy Chwieruta zarzucali mu ,że nie słucha mieszkańców i, ich olewa . Prezydent zrobił małą ale potrzebną rzecz dla kobiet z małymi dziećmi to znowu hejt ,że to badziewie nikomu nie jest potrzebne.

 5. Pierwsza myśl – frontem do klienta, ale potem stwierdziłam, że przecież z samymi niemowlakami na plac zabaw się nie chodzi. Tam chodzą mamy, jeszcze ze starszym dzieckiem i to starsze dziecko muszą miec na oku.
  Co nie zmienia faktu, że można to było zrobić jakoś dyskretniej.

  Mam nadzieję, że ta budka jednak wytrzyma i będzie utrzymana w takim stanie, że nie będzie strachu przewinąć tam dziecko czy usiąść karmić.

 6. W moim odczuciu, decyzja o wyborze miejsca miała na celu upokorzenie karmiących piersią.

 7. Właśnie o tym wielokrotnie mówiłem, przecież wystarczy zacząć myśleć, czy to takie trudne?

  A jak ocenić budowę Cafe Rynek, przecież nie trzeba było być jasnowidzem, aby przewidzieć że to działanie było nierozsądne i nie przemyślane.

 8. Pomysł fajny wykonanie porażka, już bardziej na widoku się nie dało jej postawić na pewno to będzie komfortowe karmienie z taką widownią.

Send this to a friend