Informacje

OŚWIĘCIM. W nocy bus wpadł do zbiornika wodnego na Krukach

W środę 27 kwietnia o godz. 1.43 w Oświęcimiu przy ul. Pod Krukami strażacy interweniowali ws. busa w zbiorniku wodnym na Krukach.

Dwóch mężczyzn przebywało na brzegu. Strażacy po kilkunastu minutach podjęli z wody kobietę. Podjęto resuscytację i przekazano ją ratownikom medycznym.

W działaniach brała udział PSP Oświęcim, OSP Oświęcim i PSP Kraków grupa wodno-nurkowa. Następnie samochód wydobyto z wody. W całej akcji uczestniczyło 25 strażaków, przez ponad 3 godziny.


AKTUALIZACJA 

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu śledczy 41 – letni obywatel Ukrainy kierując samochodem marki Opel Vivaro podczas panującej mgły na łuku drogi wypadł z jezdni po czym wpadł do zbiornika wodnego Kruki. Pojazdem podróżowało troje obywateli Ukrainy (przebywający czasowo na terenie gminy Przeciszów).

Z pojazdu wydostało się dwóch mężczyzn tj. 41- letni oraz 19 – letni, natomiast zdarzenia nie przeżyła 22 – kobieta, której zwłoki wyłowiono ze zbiornika wodnego.

Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Zwłoki kobiety decyzją prokuratora zostały zabezpieczone do sekcji, która wykaże bezpośrednią przyczynę zgonu.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie stanu trzeźwości 41 – latka wykazało 1,4 promila alkoholu, natomiast badanie stanu trzeźwości 19 – latka wykazało 0,56 promila alkoholu.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend