Informacje

OŚWIĘCIM. W niedzielę zaszczepisz się na Rynku Głównym

W najbliższą niedzielę, 29 sierpnia, podczas Święta Miasta Oświęcimia będzie można się zaszczepić w punkcie tymczasowym na Rynku Głównym. Nie trzeba się wcześniej rejestrować. Wszyscy chętni oświęcimianie, goście oraz turyści będą mogli przyjąć preparat przeciwko COVID-19 w namiocie ustawionym przy Muzeum Ratusz. Personel medyczny Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego będzie robił zastrzyki preparatem Johnson and Johnson lub firmy Pfizer. Możliwe też będzie przyjęcie dawek ochronnych przez dzieci powyżej 12. roku życia. Podanie szczepionki nastolatkom wymaga jednak obecności rodzica lub opiekuna prawnego. Tymczasowy punkt szczepień czynny będzie od godziny 12 do godziny 20.

Do dzisiaj w Oświęcimiu zaszczepiło się już 20 458 mieszkańców, czyli 54,4 proc. W całym powiecie największy poziom sięgający ponad 56 proc. ma Przeciszów. Najmniej zaszczepionych mieszkańców, bo blisko 48 proc. jest w Osieku.

Oświęcimianie dalej mają wiele możliwości, aby się zaszczepić się na miejscu. Mogą to zrobić w przychodni Evita Multimed, szpitalu powiatowym, miejskich przychodniach zdrowia. Od kilku tygodni szczepionki podają też aptekarze. Preparat chroniący przed COVID-19 można przyjąć w aptece Dr. Max przy ulicy Powstańców Śląskich i aptece Cztery pory roku przy ulicy Słowackiego. Przez 7 dni w tygodniu, od godziny 7 do godziny 19, szczepienia preparatami Pfizer i jednodawkowym Johnson and Johnson są wykonywane w Atma Rescuers przy ul. Chemików 1. Można na nie przyjść prosto z ulicy. Szczepione są również dzieci powyżej 12. roku życia.

UM Oświęcim.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

Send this to a friend