Informacje

OŚWIĘCIM. W mieście będzie ciemniej. Zgasną niektóre latarnie

Ceny prądu drastycznie idą w górę, zmuszając miasto do zdecydowanych kroków, aby zmniejszyć rachunki za energię. W Oświęcimiu ograniczono już dekorację świąteczną. Teraz wygaszane będzie oświetlenie przy ulicach, którymi nocą porusza się mniej osób i w parkach. Od dzisiaj całkowicie została wyłączona ulica Gospodarcza w przemysłowej części miasta. Ciemno, od godziny 23 do 5 rano, będzie przy ulicy Zatorskiej i ulicy Ceglanej. Przy ulicy Batorego wyłączona będzie co druga lampa. Nie będzie się też świecić po godzinie 21 w parku Pokoju, a w Parku Pojednania Narodów na Kamieńcu od godziny 23.

W nowej części parku na Zasolu zgasną wszystkie latarnie, a w starszej części oświetlenie zostanie zmniejszone. Ograniczenia obejmą też w kolejnych dniach ulicę Jesionową, ulicę Strzelecką, ulicę Orląt Lwowskich, ulicę Kolbego, ulicę Stanisławy Leszczyńskiej i ulicę Szustera.

Oszczędzają też jednostki miejskie, urząd miasta, szkoły i instytucje kultury, kryta pływalnia. Każda z  instytucji ma swój indywidualny plan redukcji między innymi kosztów energii elektrycznej i cieplnej.

UM Oświęcim / fot: Jarosław Fiedor

Poprzedni artykułNastępny artykuł

25 komentarzy

 1. Do @2. Najbardziej kłamią małpie nieuki Pisowskie, którym choćby Ukrainiec przysłał w prezencie atom spuszczając na ich głupi łeb w biały dzień to i tak by nie zmądrzały tylko mówiły że to wina K-nta bo bawił się atomem.

 2. Takie czasy. Gdy ludzie gazet nie czytają i nie chce im się weryfikować wiadomości. Gdy kłamać bezkarnie w sieci każdy może.

 3. Taaa mieszkańcom trzeba wyłączać prąd z powodu zbyt dużych cen ale to nie przeszkadza w tym że Pinokio dalej przesyła darmowy prąd pseudo przyjaciołom z Ukrainy. Po prezencie z Ukrainy ( czyt. bombie) która trafiła do gabinetu K-nta Policji wszelka pomoc z Polski dla parchów Ukraińskich powinna być natychmiast wstrzymana!!! A moje pytanie brzmi dlaczego niejaki Duda nie wezwał jeszcze w tej sprawie Ambasadora z UK.

 4. @obywatel

  Bredzisz
  Lampy są wymieniane na bieżąco. U mnie na zasolu kilkanaście początkiem grudnia. Fakt, że o czymś nie wiesz nie oznacza, że się to nie dzieje…

 5. Janusz Ch o oszczędnościach energii wiedział od lutego i nic nie zrobił aby wymienić co najmniej 30 letnie lampy na bardziej ekonomiczne. Tak jak u jego kolesia Trzaskowskiego wywala kasę mieszkańców na ptaszki itp cuda.

 6. Średnie zadłużenie miast w Polsce w przeliczeniu na 1 mieszkańca wynosi ponad 3600 złotych. W Oświęcimiu ok. 2000 złotych.
  Dało się sprawdzić? 2 minuty mi to zajęło. Więc po co zawracasz tu wszystkim gitarę?

 7. Co za paranoja przecież można jeszcze bardziej miasto zadłużyć. I tak jesteśmy jednym z najbardziej zadłużonych miast w Polsce. Co za problem dla PJCH i jego świty w ratuszu? No czekam kto napisze na którym miejscu jesteśmy?

 8. Wierzymy, że wszystkim bliskie jest pojęcie przyzwoitości i wzajemnego szacunku, a najlepszym odzwierciedleniem różnic naszych poglądów jest dyskusja.

 9. As – a skąd masz takie informacje? Ponieważ na stronach rządu gov.pl wyjaśniono, że w ramach KPO otrzymamy 2/3 tych miliardów po prostu „w postaci dotacji” i 1/3 „w formie preferencyjnych pożyczek.” Nawet te ostatnie się przydadzą, bo nikt już nie chce pożyczać Polsce jakichkolwiek pieniędzy, chyba że na zupełnie lichwiarskich warunkach.

 10. @Ben Jak widać, fundusze z KPO, które są przecież pożyczką, mają być wydane na oświetlenie Oświęcimia. A latarni będzie jeszcze więcej W Tychach produkcja idzie pełną parą.

 11. No nie. W parku na Kamieńcu ma być ciemno? Wcześniej już w dzień latarnie świeciły.

 12. Proponuje również wyłączyć od 22 oświetlenie świąteczne w Starym Mieście i oświetlenie świąteczne choinki i innych ozdób na Rynku

 13. Stefanie – po 7 latach rządów pis sytuacja gospodarcza jest taka, że jeśli prędko nie dostaniemy pieniędzy z Brukseli (KPO), to mniej więcej w marcu przyszłego roku Polska zbankrutuje. Nie będzie pieniędzy na wypłaty emerytur, na pensje dla urzędników, a nawet na pińćset + nie będzie.

  To oczywiście wina tuska, niemców, brukseli, lewactwa, żydów, sędziów i ogólnie tych cholernych inteligentów.

 14. Sporo można by zaoszczędzić gdyby Chwierut podał się do dymisji. W sumie i tak nic wartościowego nie robi. Nawet nie zauważylibyśmy, że jest vacat. A do następnych wyborów sytuacja ekonomiczna może się poprawić.

 15. @mieszkaniec miasta Pierwszeństwo na ulicy mają samochody. Poza tym, jeśli tego nie rozumiesz, nie wychodź z domu, lub tylko z opiekunką. Czy żeby oszczędzać energię trzeba być do tego zmuszonym ekonomicznie? Przecież ekoprezydent ( pisowski samorząd też ) tak dba o zdrowie mieszkańców, że nawet kominki będą nielegalne. ( tylko w Polsce ).

 16. Gdy kogoś auto potrąci, co wówczas powiedzą w UM?
  Już w obecnej chwili wiele latarni od kilku miesięcy jest niesprawnych, np. przy pętli autobusowej na Zasolu, dwie kolejne przy ul. Legionów, na przejściu dla pieszych przy wjeździe na ulicę Powstańców Warszawy i w wielu innych miejscach.

Send this to a friend