Informacje

OŚWIĘCIM. W kwietniu otwarcie Park & Ride

Zgodnie z terminem budowy, parking wielopoziomowy przy dworcu w Oświęcimiu zostanie otwarty do 30 kwietnia 2020 roku. Aktualnie trwają prace wykończeniowe na wszystkich czterech kondygnacjach wielopoziomowego parkingu.

Parking będzie pełnił funkcję węzła przesiadkowego w kierunku Krakowa, Katowic i Czechowic-Dziedzic, ułatwiającego mieszkańcom Oświęcimia oraz okolicznych miejscowości korzystanie z transportu kolejowego. Czterokondygnacyjny parking będzie miał 300 miejsc postojowych dla samochodów, a także stanowiska dla rowerów, skuterów i motocykli.

Umowa na budowę parkingu wielopoziomowego typu Park and Ride pomiędzy Małopolskim Urzędem Marszałkowskim a miastem została podpisana pod koniec ubiegłego roku. Miasto Oświęcim na ten projekt pozyskało 14,3 mln zł pieniędzy unijnych, które stanowią 85. proc. kosztów przedsięwzięcia.

zdjęcie archiwalne

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

 1. Czy wy Ludzie potraficie robić coś innego, poza narzekaniem?
  Bardzo trafiona inwestycja, której plan wykracza poza najbliższe 4 lata kadencji dowolnego układu politycznego. Oby więcej takich realizacji.

 2. @Pawel

  Pewnie dlatego ze to Park&Ride a takie z reguly umiejscowione sa w poblizu wezlow komunikacyjnych…

  Na bulwarach nie bardzo bo tam chyba tez juz planowana jest jakas rewitalizacja ale na przykład w okolicy ul. Fika (za przystankiem) mialoby to sens…

 3. Jest oświetlony w nocy bo to jest próba generalna , a na bulwarach jest strefa zieleni i odpoczynku.

 4. Jaka władza takie pomysły. Masz zupełną rację. ps. Tak przy okazji ten betoniak mimo że nie oddany jeszcze do eksploatacji jest oświetlony całą noc nie wiedzieć komu i po co. Na drugim biegunie głupoty mamy oświetlenia uliczne miasta, które jest włączane kilkadziesiąt minut po zmroku i wyłączane rano gdy na ulicach panują jeszcze ciemności. Nic dodać, nic ująć.

 5. Dlaczego takiego parkingu nie wybudowano na bulwarach. W ciągu dnia nie da się zaparkować w mieście. Nie da się zaparkować na bulwarach. Taki parking właśnie tam jest potrzebny, a nie w okolicach dworca.

Send this to a friend