Informacje

OŚWIĘCIM. Usiłował nakłonić 12-latki do obcowania płciowego

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 20 – letniego mieszkańca Śląska i przedstawili mu zarzuty usiłowania nakłonienia 12-latki do obcowania płciowego. Zatrzymanie podejrzanego było efektem czujności  matki małoletniej oraz interwencji obywatelskiej grupy osób zajmujących się wyszukiwaniem pedofili w Internecie.

W ubiegły czwartek (11.11.2021) dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie od osób zajmujących się wyszukiwaniem pedofili w Internecie, dotyczące przebywającego na dworcu kolejowym w Oświęcimiu mężczyzny, który za pośrednictwem komunikatora internetowego próbował nakłonić 12-latkę do obcowania płciowego. Jak wynikało z relacji zgłaszających korespondencję tę ujawniła matka małoletniej przeglądając telefon córki.

We wskazane miejsce natychmiast ruszył jeden z patroli. Przed dworcem  funkcjonariusze zastali grupę osób, która wskazała podejrzewanego. 20-letni mieszkaniec Śląska trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy.

Policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy zweryfikowali  informacje wynikające ze zgłoszenia ustalając, że podejrzany na przełomie października i listopada br. poprzez korespondencję prowadzoną za pośrednictwem popularnego komunikatora internetowego namawiał 12-letnią dziewczynkę do obcowania płciowego.  O zabezpieczenie do sprawy sprzętu komputerowego będącego własnością zatrzymanego, oświęcimscy kryminalni zwrócili się do śląskich policjantów.

W piątek (12.11.2021) na podstawie zebranych dowodów 20-latkowi został przedstawiony zarzut usiłowania nakłonienia małoletniej poniżej lat 15 do  obcowania płciowego. Ponadto prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór, zakaz  kontaktów oraz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Za popełnione przestępstwo  sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend