Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. Miasto zamierza wyremontować oświęcimskie lodowisko

Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut zapowiedział, że miasto coraz mocniej przygotowuje się do modernizacji Hali Lodowej. Wkrótce ma ruszyć faza projektowa.

Lodowisko zlokalizowane przy ulicy Chemików 4 zostało oddane do użytku w 1964 roku. Kilkakrotnie było remontowane, zmieniano w nim system mrożenia, ale wszyscy w Oświęcimiu zdają sobie sprawę z tego, że wymaga gruntownej modernizacji.
– Żeby przygotować daną inwestycję, potrzeba kilkuletniej pracy, aby załatwić wszystkie formalności i zatwierdzić projekty. Uznaliśmy, że najwyższa pora zmierzyć się z wielkim wyzwaniem dla Oświęcimia, jakim jest modernizacja lodowiska. Dlatego zabezpieczyliśmy na lata 2022-2023 kwotę 700 tysięcy złotych, żeby doprowadzić do powstania projektu – powiedział Janusz Chwierut na antenie programu „Wieści z Ratusza”.
 Myślę, że społeczność nie tylko hokejowa, ale również łyżwiarzy i amatorów ma świadomość, jak ten obiekt wygląda i wszyscy z nich oczekują zmiany – dodał.
Niewykluczone, że w tej kwestii zostaną zorganizowane konsultacje społeczne, które określą, jakiego obiektu oczekują mieszkańcy.
– Musimy ustalić, jakiego lodowiska naprawdę chcemy. Mamy świadomość, że trzeba wybudować drugą taflę. Musimy ustalić zakres prac i ustalić jak pojemny chcemy mieć obiekt. Czy będzie to hala na trzy, cztery czy pięć tysięcy widzów. Takie decyzje są kluczowe. Kwestia realizacji jest kolejnym etapem – zaznaczył Janusz Chwierut.
 Możemy przyjąć, że będziemy realizować to sukcesywnie, a jeżeli uda nam się się pozyskać środki, to będziemy realizować je w ramach jednego zadania inwestycyjnego – dodał.
Hokej.net
Poprzedni artykułNastępny artykuł

34 komentarze

 1. nasze lodowisko jest piękne i ponadczasowe, należy zostawić kawiarnię i biura po jednej stronie a po drugiej salę gimnastyczną i okna które wpuszczają na halę naturalne światło, trzeba tylko podnieść dach o parę metrów i dołożyć kilka rzędów krzeseł plus do tego gastronomia na koronie hali podczas meczów plus przewiązka na taflę treningową wybudowaną na starych kortach tenisowych

 2. Anonim, o czym ty p……sz ???? Ja nie o tym piszę co ty komentujesz. Ogarnij się albo nie zabieraj głosu.

 3. Rodzice dzieci sami maja wyremontowac sobie lodowisko? A droge, chodnik i inne obok Twojego domu sam z sasiadami sobie zrobiles z wlasnych srodkow? Bo jezeli mieszkam z drugiej strony miasta i nie korzystam to tez mam narzekac, ze to niepotrzebne inwestycje?…nie patrz tylko na czubek wlasnego nosa.

 4. To dla Chwieruta tylko i wyłącznie biznes, realne potrzeby miasta, ludzi to dziesiąta miejsce, tak, że dajcie sobie spokój.

 5. @wredny

  No ale jak to? Nagle nie ma kasy?
  Przecież była – dla każdego i na wszystko. Pinokio obiecał…

  Ciekawostki dla ciebie.

  Inflacja na poziomie 8% oznacza że jeden miesiąc pracujesz za darmo.

  70% wyborców pis to osoby niezatrudnione….

 6. Nieważne że nie mam kasy, ważne że będę budował. Panie kacyk, najpierw zabezpiecz kasę a później buduj. Wyrzucisz pieniądze na projekt który nie zostanie zrealizowany właśnie z powodu braku kasy. Jeżeli chcesz zadbać o sport w mieście to postaw hale przy innych szkołach podobne do tej przy szkole 8-ce na osiedlu. Będzie i zdrowiej i taniej.

 7. Koszt remontu z rozbudową wyniósł być może nawet 60mln. Wszystkie okoliczne inwestycje tego typu zawierały się w kwocie ok. 25mln. Andrychów dodatkowo wybudował sobie strefę relaksu za kolejne 25mln.
  Różnica jest taka, że u nas zachowano Gierkowski wymysł, by trzymać basen olimpijski, chociaż do szkolenia wystarczy 25m. No, ale niestety nieliczne środowisko sportowe ma za dużo do powiedzenia. Bo utrzymywanie tej fikcji potrzebne jest do utrzymania szkolenia przez związek pływacki w Oświęcimiu. Dzięki temu kilka osób ma etacik od miasta, plus etacik od związku i przede wszystkim możliwości zarobienia na wyjazdowych szkoleniach. Do tego do niedawna bardzo liczny był elektorat, który pamiętał komusze pier… o dumie miasta czyli pływalni. Niestety nikt nie zauważył, że „dumę” ma teraz każda wieś w okolicy.
  Jak bardzo jest to niepotrzebne udowodnił zeszłoroczny lock down, gdzie prezydent bez mrugnięcia okiem zamknął basen i dzieci musiały jeździć do Dębicy. Tak, parę roczników musi jeszcze odejść, by do zarządzania miastem podchodzić z racjonalnością.

 8. @starostawski a jak piszemy „starostawski”? Z dużej czy małej?

  @Do wszystkich narzekaczy jak tylko rodzice dzieci mają skąd wziąć ok 200-300mln złotych to proszę się bawić. Dla ułatwienia dodam, że budżet miasta to 200mln.

 9. Zapraszam wszystkich na stronke mosiru i zapoznanie sie z „oblozeniem” hali lodowej…grafik napiety jak baranie j…i wiekszosc czasu zajmuja dzieci…

 10. Na razie ochłodnijcie ludzie. Mowa jest o zebraniu pieniędzy na projekt. A teraz kilka uwag: nazwiska piszemy, nawet jeśli dotyczy to wrogów z dużej litery, @glinatex 10.000 tys. to jest dziesięć milionów więc najpierw powrót do 3 klasy podstawówki a później komentarze (domyślam się , że masz klawiaturę ale to mało), @abcd – Małopolska nie będzie organizowała letniej olimpiady, poczytaj trochę w internecie o co chodzi, @przytomny? , no nie wierzę, że ktoś wypisujący takie teksty może być przytomny. To tylko kilka przykładów „komentatorów”. A o błędach ortograficznych, stylistycznych itp. nie będę się rozwodził. No ale jak śpiewano za klasykiem, że sparafrazuję: „pisać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi. Czasami człowiek musi, inaczej się udusi, uuu.” No więc nie duście się. Poczytajcie trochę, pospacerujcie. To naprawdę dobrze działa na człowieka. No i dobrze byłoby wyeliminować jednak błędy , przynajmniej ortograficzne. No i warto jeszcze pamiętać o tym, że nie wszystko co leży na sercu musi być od razu upublicznione.

 11. gościu wytłumacz hasło przepłacona budowa krytej pływalni?
  pewnie byś to zrobił taniej betoniarką z marketu

  ile razy w roku korzystasz z oświęcimskiej pływalni?
  ile razy miedzy czerwcem a wrześniem jest idealna pogoda by móc w pełni korzystać z basenów zewnętrznych? (ten rok jest ewenementem ostatniej dekady jeśli chodzi o pogodę)

  POWAGI troszkę a nie pisać by tylko podgrzewać temat

 12. Powiedzmy sobie szczerze, Janusz Chwierut doszedł do takiego punktu swojej prezydentury, gdzie wszystko stało się dokuczliwą rutyną.

  Przepłacona budowa krytej pływalni bez basenu zewnętrznego, chybiona idea budowy mostu duchów na Kamieńcu, pusty park & Ride przy nowym dworcu PKP z darmowym parkingiem, czy teraz 11 milionów zł do zwrotu.

  Oświęcimian nie stać na prezydenta, który błąka się w swoich decyzjach, starając się oszukać codzienną nudę.

 13. Dodajmy do tego, że to obiekt realnie jednofunkcyjny nie generujący przychodów przez większą część roku. Może zaoranie i budowa hali wielofunkcyjnej jest wyjściem. U nas nie ma warunków do organizacji koncertów, widowisk, targów więc w tym kierunku można ewentualnie pomyśleć i połączyć funkcje obiektu w jedną.

 14. W wyniku „nowego ładu” przychody Oświęcimia zmniejszą się o 10 milionów złotych, przychody powiatu oświęcimskiego o 11 milionów. Jakimś cudem więc będzie można mówić o dość tanim remoncie, nie więcej. Zresztą: od dawna twierdzę, że Oświęcim jest za małym miastem, aby było go stać na utrzymanie hali lodowej. Zamiast tego – aby kibolska część naszej społeczności mogła się wyszaleć i z nudów nie demolować miasta – wystarczyłaby piłkarska drużyna w trzeciej lidze.

 15. Sukces mamy 1998 miejsce na 2450 jako miast za to gmina wiejska na1450 miejscu. Megalomania mostowo inwestycyjna ” Parkowa ” była modna za komuny i towarzyszy z PO prezydenta. Obecnie dostosujmy finansowanie do potrzeb mieszkańców i możliwości, a nie wieśniaka z pod Kęt. Smutne ale prawdziwe.

 16. @totalny opozycjonista chyba coś słyszałeś ale z serii nie wiesz w którym kościele.
  Małopolska ma(?) organizować olimpiadę ale letnia i Oświęcim jest też brany pod uwagę na zmagania drużynowe ale….
  ….pod warunkiem że rząd zagwarantuje zabezpieczenie finansowe a to się przeciąga i przeciąga

 17. Jako czlonek Platformy z nazwy Obywatelskiej prezydent Oświecimia powinien ten obiekt sprywatyzować,lub sprzedać ,swoim ,,investorom: za przysłowiową złotówkę. PS. I pomyśleć,że na projekt tężni solankowej ten sam prezydent przeznaczył tylko 10 000 tys. złotych,bo resztę mu PO-dobno PiS ukradło.

 18. …. cyt: ” Niewykluczone , że w tej kwestii zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne, które określa, jakiego obiektu oczekują mieszkańcy ” …. jeżeli będą padać takie mało merytoryczne argumenty jak poniżej …. to przewiduje że Prezydent się wycofa z tego pomysłu !? …..widocznie anonimowo to się ” głupoty” wypisuję . Zachęcam do rzeczowej dyskusji , chętnie posłucham argumentów ZA lub PRZECIW !?!? . Pozdrawiam 👋🙂

 19. @do normalny

  Nic nie jest wieczne. Wymaga remontu to trzeba go zrobić. W ramach istniejącej infrastruktury.

 20. Obiekty, budynki powoli zmierzają do śmierci technicznej. Nawet jak się o to dba.

 21. Skoro się obiekt kupiło to trzeba go utrzymywać w należytym stanie technicznym. Budowa drugiej tafli lodowej dla tak małego miasteczka to jednak megalomania.

 22. Chwierut przespał temat, miasto mogło ubiegać się o współorganizację europejskiej olimpiady zimowej. A tak Krynica Tarnów i Krakow skonsumują kasę na nowe obiekty. Wystarczyło przestać się nadymać.

 23. Ostatnio Kraków chciał sobie postawić taką halę. Oferty na poziomie 130 mln. Dziękuję postoję.

 24. To teraz należy czekać na interpelacje radnego przewoźnika. Na pewno będzie miał jakiś ból dupy w związku z tym remontem.

Send this to a friend