Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Urząd Miasta wybrał zwycięski mural do Parku Pokoju

Miasto Oświęcim rozstrzygnęło „Konkurs na projekt i wykonanie muralu o tematyce pokojowej w Parku Pokoju” w Oświęcimiu. Mural powstanie na ogrodzeniu parku od ul. Dąbrowskiego. Konkurs skierowany był do studentów i absolwentów uczelni plastycznych oraz artystów tworzących murale. Na konkurs wpłynęło łącznie 13 prac. Jury powołane przez Organizatora dokonało oceny prac konkursowych zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami tj. pod kątem zgodności z tematyką Konkursu oraz walorów artystycznych.

Autorką zwycięskiego projektu jest Pani Anna Wardęga- Czaja, artystka działająca w Krakowie. W swoim portfolio ma realizacje innych murali m. in. w Krakowie, Wrocławiu i Włocławku oraz liczne nagrody i wyróżnienia za działalność artystyczną. Nagrodzona praca została wybrana jednogłośnie przez jury. Teraz artystka ma czas do końca lipca na wykonanie muralu o powierzchni ok 120 m2.

Laureatce konkursu gratulujemy a wszystkim pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

11 komentarzy

 1. Śmieszni – nieśmieszni, ale przynajmniej będzie cos kolorowego, a nie kibolskie bazgroły.

 2. Czy oni nie rozumieją, że są śmieszni z tymi muralami pokoju ?!

  Może zamiast uzdrawiać świat zaczęli by od czegoś skromniejszego, np. podziału na mniejsze grupy językowe w oświęcimskich szkołach podstawowych ?

 3. @masterkosa niestety są pierwsze „ofiary”, które dała się nabrać na wymianę piecyka za 1600 zł + robocizna.

 4. @lokator

  Popieram

  Kilka tygodni temu koleś przedstawiający się jako pracownik „Zakładu Usług Gazowych” próbował „wbić mi się na chatę”. Zapytałem uprzejmie czy został wysłany przez administarora – MSM Budowlanka. Po chwili konsternacji pracownik „ZUG” odwrócił się uprzejmie na pięcie i wyszedł. Z grzeczności nie pożegnałem go „lujem ogłuszaczem”…
  Przestrzegam wszystkich łatwowiernych – sprawdźcie czy wpuszczacie do domów/mieszkań ludzi wysłanych przez zarządców nieruchomości. Chwila nierozsądku może was sporo kosztować.

 5. Uwaga na firmę spisującą ilość odbiorników gazowych w mieszkania. Tak naprawdę chodzi o ich przegląd za który trzeba zapłacić. Tak się składa, że przeglądy są wykonywane na bieżąco przez administratorów w ramach czynszu. No ale jak ktoś ma dużo kasy i nie wie co z nią zrobić. Od strony prawnej nie ma się do czego przyczepić, chyba, że się udokumentuje rozpoczęcie rozmowy.

 6. Pretensje do komunistów, bo ten mur już wtedy stał. Co do do mostu, to dobrze, że rzeka jest zasłonięta. Wielu debili zamiast patrzeć na drogę sprawdzało poziom wody w Sole.

 7. Co za debil zasłania park ,chyba ten sam co zasłonił rzekę na starym moście na Sole

Send this to a friend