Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało 2023 [ZDJĘCIA]

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to uroczystość liturgiczna w Kościele Katolickim – potocznie Boże Ciało. Święto ustanowione dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, obchodzone jest w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego.

Oświęcim 8 czerwca 2023 r. / Autorem zdjęć jest Kurier Oświecimski

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

29 komentarzy

 1. Od małpa – tak, tak, mogą się zwolnić i pozakładać nowe szpitale. Sam nie wierzysz w to, co pierniczysz.

 2. Lekarze boja sie zwolnienia? Prosze cie. Wszedzie brakuje lekarzy, sami narzekaja, ze przepracowani sa…

 3. „Rzecznik praw pacjenta przypomniał o ograniczeniu w stosowaniu przez medyków tzw. klauzuli sumienia. – Klauzula sumienia nie ma zastosowania w sytuacji zagrożenia życia, ciężkiego uszczerbku na zdrowiu bądź ciężkiego rozstroju zdrowia. (…) Za każdym razem powinna być wpisana do dokumentacji medycznej. Lekarz, który powołuje się na tę klauzulę, a jest zatrudniony na umowę o pracę, powinien wcześniej poinformować pisemnie swojego przełożonego”.

  Tylko co w sytuacji, gdy wszyscy lekarze zatrudnieni w szpitalu ze strachu przed zwolnieniem podpisali taką klauzulę? Wtedy pacjentka ma przekichane.

  „W poniedziałek, 12 czerwca odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego poświęcona sprawie tragicznej śmierci pacjentki w nowotarskim szpitalu. Szef resortu zdrowia zapowiedział stworzenie zespołu, który ma doprecyzować wytyczne dotyczące warunków przerywania ciąży w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia kobiety”.

  Aha. Czyli dotąd wytyczne nie były „dopracowane”.

  I tak skończy się na niczym.

 4. Lekarz celebryta posiadajacy meza tak samo lubi pisiorow jak i ty, wiec jest dla mnie malo wiarygodny. Musi namawiac lekarzy zeby ratowali zycie matki jezeli jest zagrozone? Czy moze zeby „skrobali” na zyczenie?

 5. Od małpa – „Widzę pełno komentarzy w internecie, że my lekarze nic nie robimy. Ja i dziesiątki moich kolegów i koleżanek robimy, walczę, staramy się edukować i piętnować zachowania niektórych kolegów, natomiast jest pewna grupa lekarzy, którzy obawiają się konsekwencji prawnych bądź społeczno-politycznych. Jest też wielu lekarzy, którzy chcieliby inaczej działać, ale ich szefowie i/lub konsultanci wojewódzcy, nie zgadzają się na takie postępowania. Znam województwa, gdzie od widzimisię kierownika jedynej kliniki uniwersyteckiej i konsultanta wojewódzkiego w jednym, zależy to, że w żadnej jednostce medycznej przerwania ciąży się nie zadzieją – komentuje sytuację dr Maciej W. Socha, kierownik Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku i adiunkt p.o. kierownika Katedry Perinatologii, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej UMK CM w Bydgoszczy”.

 6. To, ze lubisz pofantazjowac jeszcze nie jest problemem, ale ze bierzesz to za pewne fakty juz tak…zapytaj lekarza, moze da sie to wyleczyc.

 7. „Moze masz zdolnosc wnikania w umysly ludzi?” – w twoj wniknalem. Nic ciekawego.

 8. Te wyjasnienia masz bezposrednio od lekarza zwiazanego z ta sprawa? Moze masz zdolnosc wnikania w umysly ludzi? Czy to sa jakies twoje chore domysly?

 9. Naprawdę już nie wiem jak to jaśniej wytłumaczyć. W takiej sytuacji należało w pierwszej kolejności rozważyć usunięcie płodu – źródła zakażenia. Ale – ojej – to byłaby aborcja! W szpitalu imienia Jana Pawła? A co gdyby ktoś doniósł i prokurator wszczął śledztwo w sprawie morderstwa? To już lepiej nie robić nic, może gdy płód już obumrze, będzie go można usunąć. Zaczekajmy.

 10. To wlasnie wtedy lekarze powinni sie bac wyroku, bo popelnili blad….i nie ma tu znaczenia kto rzadzi, bo takie przypadki zdarzaja sie od x lat…

 11. Ponieważ gdy kobieta chce dokonać aborcji wyjeżdża po prostu za granicę. Na Słowacji ceny zaczynają się od 1900 złotych.
  Gorzej, gdy ciąża nagle zagraża zdrowiu lub życiu kobiety i gdy szefostwo szpitala jest „za życiem”. Wtedy można się spodziewać najgorszego.

 12. Lekarze sie boja wyrokow i wiezienia…a znasz jakis wyrok na lekarza za przeprowadzona aborcje? Ja nie slyszlem…

 13. Ciekawe kto pozwolił nazwać przedszkole tęczowym? Co na to hotin, obrońca wiary?

 14. Każdy wierzy w to co chce. Może też nie w nic nie wierzyć. To jest prywatna sprawa każdego. Nikt nie prawa narzucać swoje wiary i przekonań innym. Inną sprawa jest wiara na pokaz. Jest tu paru takich co rozprawiają i wierze, ale niestety nie znają przykazań. Szczególnie tego o traktowaniu bliźnich. Jakby mogli to swoim przeciwnikom poderżnęliby gardła. Na szczęście boją się pierdla.

 15. Hotin to nie patriota tylko rosyjski jurgieltnik. Od niego zionie kremlowską propagandą.

 16. Widać jak lewacką @@@ bolą takie uroczystości,.Za to manify i tęczowe marsze LGBTQ popiera,bo to takie przcież ,,normalne: jak chłop czy baba nie znaja własnej osobowości i namifestują własne choroby. To sie leczy!!!!!

 17. „W Polsce aborcja jest dopuszczalna jeżeli zagraża życiu kobiety.” – tak jest tylko w teorii.
  „Jeśli wymieniony przez ciebie przypadek jest prawdziwy” – jest prawdziwy.
  ” to nie jest to wina Kościoła ani tvpis jak insynuujesz” – ale oczywiście, że to wina fundamentalistycznych biskupów i pis-u, który ten temat cynicznie wykorzystuje do podgrzewania nastrojów.
  Przed napisaniem tego postu poczytałem sobie co nieco o PPROM (preterm premature rupture of membranes). Wynika z tego, że praktycznie jakiekolwiek nieduże szanse na utrzymanie ciąży przy przedwczesnym odejściu wód płodowych pojawiają się dopiero od 24 tygodnia, choć zdarzają się też zupełnie jednostkowe przypadki donoszenia ciąży nieco wcześniejszej, które jednak należy traktować w kategoriach cudu.
  I tu jest chyba pies pogrzebany: lekarze w Polsce boją się oskarżeń i wyroków skazujących na więzienie, ponieważ przecież „mogli próbować”, bo „cuda się zdarzają”. Więc czekają – albo na obumarcie płodu, albo na moment, kiedy stan kobiety zrobi się poważny. Do najczęstszych i największych zagrożeń w PPROM należą infekcje bakteryjne, które skończyć się mogą sepsą – tak w wielkim skrócie.

 18. W Polsce aborcja jest dopuszczalna jezeli zagraza zyciu kobiety. Jesli wymieniony przez ciebie przypadek jest prawdziwy, to nie jest to wina Kosciola ani tvpis jak insynuujesz lub jakbys sobie zyczyl, lecz blad lekarzy.

 19. Marianie – w dokumentacji medycznej przy przyjęciu pani Doroty odnotowano całkowite odejście wód płodowych – tzw. bezwodzie . W 20 tygodniu oznacza to bardzo poważne zagrożenie dla życia matki i zupełnie minimalne szanse na donoszenie ciąży. Nikt nie poinformował o tym pacjentki, która po 3 dniach zmarła w wyniku ogólnego zakażenia – sepsy.
  O zasięgu godziny jazdy od Nowego Targu znajdują się dwa porządne słowackie szpitale. Interesujące, czy wzrośnie im teraz frekwencja polskich pacjentek, czy też górale są po prostu niereformowalni.

 20. Pan ZIBI się nie martwi. Radny Przewoźnik był na uroczystości z cała rodziną.

 21. Dziś rząd PiS postanowił dodrukować 24 miliardy złotych na wziątki przedwyborcze. Błaszczak dodatkowo negocjuje zadłużenie Polski na 74 miliardy złotych w Korei.
  Ja pierniczę.

 22. Taka uroczystość,a na niej brak najważniejszej osobistości z tej parafii Jakuba Przewożnika.A może fotograf o nim zapomniał.Zawsze lubi się lansować.

 23. Marku, ty jesteś też ginekologiem ? Prawdziwy człowiek renesansu.

  Odpocznij, weekend idzie.

 24. Okej, wycofuje się Marianie z propozycji skomentowania wpisów hotina. To byłoby zbyt okrutne.

 25. @@@@ nasz się POwieliła,i sama ze sobą tutaj dialog prowadzi🥱🥱🥱🥱

 26. I powiedz mi Marianie czy w szpitalu Nowym Targu (zaopatrzonym w relikwie JPII) słusznie odmówiono aborcji 33 letniej kobiecie, w wyniku czego zmarła? Były na ten temat jakieś komentarze że strony kk albo dyskusja w wiadomościach TVP?

 27. Muszę Marianie? A może ty skomentujesz wpis znanego patrioty hotina? To znaczenie ciekawsze.

Send this to a friend