Sport

OŚWIĘCIM. Unia zagra w Pucharze Polski

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim pokonali na własnym lodzie GKS Tychy 4:2 w meczu 17. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Tym samym biało-niebiescy wywalczyli sobie przepustkę do gry w Turnieju Finałowym Pucharu Polski, który zostanie rozegrany pod koniec grudnia w Bytomiu!

Oświęcimianie dobrze rozpoczęli mecz i już w 4. minucie rozwiązali worek z bramkami. Na listę strzelców wpisał się powracający po kontuzji Ryan Glenn.

Tyszanie odpowiedzieli z nawiązką. W 8. minucie ładną indywidualną akcją popisał się Christian Mroczkowski, a później – podczas gry w przewadze – Clarke’a Saundersa pokonał Bartłomiej Pociecha. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 2:1 dla gości.

Biało-niebiescy wyciągnęli wnioski i już po przerwie ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków. W sytuacji sam na sam Szymon Marzec sfaulował Victora Rollina Carlsssona, a rzut karny po profesorsku wykorzystał Daniił Oriechin. 25 sekund później Unia wyszła na prowadzenie, zamieniając na bramkę okres gry w przewadze. Uderzenie Teddy’ego Da Costy skutecznie poprawił Andrej Themár i oświęcimscy kibice oszaleli ze szczęścia.

Potem podopieczni Toma Coolena ofiarnie się bronili i mieli ogromne oparcie w osobie swojego bramkarza – Clarke’a Saundersa. Kanadyjczyk nie dał się już pokonać, a zwycięstwo Unii w 52. minucie przypieczętował Krystian Dziubiński, poprawiając uderzenie Daniiłą Oriechina.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
1:0 – Ryan Glenn – Teddy Da Costa, Victor Rollin Carlsson (03:04),
1:1 – Christian Mroczkowski – Grigorij Żełdakow, Artiom Smirnow (07:09),
1:2 – Bartłomiej Pociecha – Christian Mroczkowski, Jason Seed (12:06, 5/4),
2:2 – Daniił Oriechin (21:01, rzut karny),
3:2 – Andrej Themár – Teddy Da Costa, Victor Rollin Carlsson (21:26, 5/4),
4:2 – Krystian Dziubiński – Daniił Oriechin, Dariusz Wanat (51:42)

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Daniel Lipiński (główni) – Michał Gerne, Sławomir Szachniewicz (liniowi).
Minuty karne: 8 (w tym 2 minuty kary technicznej) – 2.
Strzały: 25-33 (6-11, 9-7, 9-15).
Widzów: 1800.

Re-Plast Unia: Saunders – Bezuška, Glenn; Wanat, Dziubiński (2), Oriechin – Skinnars, M. Noworyta; Da Costa (4), Rollin Carlsson, Themár – Paszek; S. Kowalówka, Trandin, Prusak oraz Kot i Jerasow.
Trener: Tom Coolen.

GKS Tychy: Lewartowski – Seed, Bizacki; Szczechura, Galant, Mroczkowski – Smirnow, Żełdakow; Siergiuszkin, Fieofanow, Marzec – Pociecha, Biro; Gościński, Wróbel (2), Jeziorski – Michałowski; Gruźla, Ubowski, Krzyżek.
Trener: Krzysztof Majkowski

Źródło: Unia Oświęcim