Informacje

OŚWIĘCIM. Ulica Sikorskiego i Prusa już gotowe

ul. Prusa

Na osiedlu Zasole zakończyła się  budowa ul. Sikorskiego. Utwardzona polna droga, którą można było dojechać do kilku domów zmieniła się nie do poznania. Na odcinku 450 – metrów zrobiono nową nawierzchnię, chodniki i oświetlenie uliczne. A także kanalizację sanitarną i deszczową. Inwestycja kosztowała ponad 1,4 mln zł. Zakończyły się też prace związane z budową przedłużenie ul. Wilkosza do ul. Sikorskiego. Ten zakres robót, który obejmował przebudowę jezdni, budowę chodnika, sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej oraz utwardzenie pobocza i remont istniejącego zjazdu kosztował 122 tys. zł.  – W ostatnim czasie osiedle Zasole, również pod względem układu ulic, bardzo się zmieniło. Dwie nowe drogi, ul. Sikorskiego i ul. Młyńska, przecięły niezagospodarowane do tej pory tereny i przybliżyły tę część miasta w kierunku centrum. Powstały też nowe, dobrze skomunikowane i atrakcyjne tereny pod budownictwo mieszkaniowe, a kolejne drogi, które przebudowaliśmy będą długo służyć mieszkańcom – uważa Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

Wygląd zmieniła również ul. Prusa. Droga, która łączy się z ul. Elizy Orzeszkowej ma nową nawierzchnię i chodniki. Przebudowano też uzbrojenie oraz skrzyżowanie przy obu ulicach. Droga w końcowym odcinku, w rejonie zjazdu do ul. Dworcowej, została poszerzona. Inwestycja kosztowała blisko 1,25 mln zł i była dofinansowana z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego.

Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut podkreśla, że na Zasolu większość dróg już przebudowano. Pozostała tylko ul. Cynkowa oraz ul. Cyprysowa. Ta ostatnia jest przewidziana do realizacji w tym roku. Jej rozpoczęcie uzależnione będzie od sytuacji finansowej miasta związanej z epidemią koronawirusa.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. Dlacze ktoś odbierając ul.Prusa nie zakwestionował nie spływającą wodę do kratek ściekowych ulicy?? Jak popada to robią sie zalewiska.

  2. Czy bezmózgowiec hotlin to taka wasza święta krówka? Przecież te resztki mózgu jakie ma służą mu tylko do obrażania wszystkich, którzy coś dla tego miasta robią.”? Patriota? Patriotyzm pomylił ci się z chamstwem! Zamknij w końcu ten komputer i obejdź to miasto. Jeżeli nie widzisz nic dobrego to pakuj się i jedź do cudownego Chrzanowa, Olkusza, Wadowic, Zatora … tam twój patriotyzm będzie doceniony, odpoczniesz sobie od tych „wstrętnych pełowców” (wyglądasz mi na takiego, którego oświęcimska PO nie wzięła na swoją listę wyborczą i stąd te żale! )

  3. Czy bezmózgowiec hotlin to taka wasza święta krówka? Przecież te resztki mózgu jakie ma służą mu tylko do obrażania wszystkich, którzy coś dla tego miasta robią.”?

  4. A dlaczego ta ulica jest Prusa? A nie Polaka? Teraz wszystko jasne: Chwierut – zakamuflowana opcja niemiecka. Hańba! Zdrada! Itd.

  5. Jeszcze ul. Osiedlowa, w tragicznym stanie szczególnie od strony ul. Krętej, całe os. rtm Pileckiego, ul. Żołnierzy Września. To te, oprócz wymienionych, które wymagają szybkiej naprawy.

Send this to a friend