Informacje

OŚWIĘCIM. Ulica Piłsudskiego wyremontowana

Drogi mają nowe nawierzchnie i chodniki. Są nowe lampy i więcej miejsc postojowych. Przy ulicy Piłsudskiego na Starym Mieście odnowiono ponad 541-metrowy odcinek drogi od skrzyżowania z ulicą Żwirki i Wigury aż do skrzyżowania z ulicą Chopina. Drogowcy przebudowali jezdnię, chodniki, zjazdy, pobocza oraz elementy odwodnienia oraz zabezpieczenia sieci teletechnicznej, elektroenergetycznej i ciepłowniczej. Są dodatkowe miejsca parkingowe. Przy ulicy do końca listopada będą nowe drzewa. Inwestycja kosztowała blisko 1,8 mln zł.

Z kolei na Starych Stawach prace przy ulicy Kościeleckiej obejmowały między innymi poszerzenie jezdni, wykonanie chodnika i 11 miejsc postojowych przy przedszkolu oraz wymianę oświetlenia ulicznego. Droga została odwodniona. Roboty kosztowały 1,65 mln zł i były dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 762 tys. zł.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. To nie był remont to była farsa brak pieniędzy, firmy z łapanki,inwestycja nie została ukończona brakło kasy ,żeby dokończyć remont na odcinku od Żwirki Wigury do Dąbrowskiego asfalt jest w fatalnym stanie dziury, zapadliny ,zapadnięte studzienki,a wystarczyło z frezować poprawić podłoże z kamienia położyć nowy asfalt,i było by ok , a tak wyszło fuszeranctwo .Księgowy pomylił się o kilka set tysięcy złotych.

  2. Przy okazji remontu ul. Piłsudskiego wyremontowano ul.Wojska Polskiego, ale tam już brakło pieniędzy na nową latarnie wiec zostawiono starą. To samo się tyczy wymiany rur od gazu. W całej okolicy zostały podciągnięte nowe rury do domów, ale na ul. Wojska Polskiego zostawiono 3 domy ze starą instalacją gazową.

  3. Ale na progi zwalniające przy placu zabaw to już nie starczyło kasy bo trzeba było wydać na debilne bilbordy.

  4. SUPER , tego typu udogodnienia dla mieszkańców …. popieram. To są zadania własne Miasta i na takich inwestycjach oraz projektach powinien koncentrować się „gospodarz ” Miasta . Zdecydowanie powinien unikać tzw. „własnych pomysłów ” , bo te mogą wpędzić Miasto w spiralę problemów finansowych …… 😱😱😱 jakie to pomysły ???? mieszkańcy dobrze się orientują 🤔🙂🤔🙂🤔

Send this to a friend