Informacje, Wideo

OŚWIĘCIM. Tysiące osób w proteście kobiet w Oświęcimiu!

W środę 28 października na Rynku Główny w Oświęcimiu zebrało się ponad tysiąc kobiet i mężczyzn, aby wyrazić stanowcze nie zaostrzeniu ustawy antyaborcyjne. Zobacz materiał wideo.

Zdjęcia: Studio Struczyk L.F.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

176 komentarzy

 1. Znam takiego dziecioroba narobił bękartów po świecie i zgotował tym matkom gehenne ,to nie kobiete tylko jego trzeba było w………….

 2. Działaczkom Ogoólnopolskie Straku Kobiet faceci nie są do niczego potrzebi, sama ich przywódczyni Marta Lempart jest lesbijką.

 3. Stefanie, popierasz zapewne PO, KOD, a może i SLD, a oni nie są w stanie wygrać żadnych wyborów, ale podoba Ci się, jak próbuje się obalać władzę na ulicy. To wydaje się najwyraźniej łatwiejsze niż zaproponowanie ludziom spójnego i atrakcyjnego programu. To wszystko co się obecnie dzieje, prowadzi do demontażu Polski.

 4. Ps. Udzielenie koscielnego rozwodu Kurskiemu ,po 20 letnim zgodnym pożyciu jasno wskazuje na silna korozję formy obecnego koscioła. Ze już nie wspomnę o innych licznych skandalach z księżmi w roli głównej. Ale o tym napisano już dośc…

 5. Swieckie państwo tak.
  Religia z powrotem w koscielnych salkach katechetycznych tak.
  Nowoczesny koścół zdecydowanie tak.
  Darmowa antykoncepcja-Czemu nie. Ale to raczej mżonka.
  Aborcja na życzenie nie.
  Siłowe rozwiązywanie problemów krajowych problemów zdecydowanie nie.
  No i gdzie tu jakiś neobelszewizm?
  Przypominam że mamy 21 wiek.

 6. Warto wiedzieć, że żądania Marty Lempart, organizatorki Ogólnopolskiego Straku Kobiet, są wyjątkowo proste: skrajnie lewicowe, antykatolickie, antyklerykalne.

  Zamykają się one w jednym prostym i wulgarnym słowie:„wypierdalać”.

  Chce dymisji rządu, świeckiego państwa, zerwania konkordatu, wyrzucenia religii ze szkół, aborcji na żądanie, demoralizacji seksualnej dzieci i młodzieży, darmowych środków antykoncepcyjnych.

  Wielu dyskutantów na tym forum, tak mi się przynajmniej wydaje, jak Masterkosa, StefanB., Eugeniusz i Obatel Rysiu, popierają te postulaty, co może się zakończyć katastrofą dla Polski

 7. W dniu wczorajszym arcybiskup Polak , jako głowa kosciola katolickiego w Polsce , wydał oświadczenie w którym wyrażnie odciął się od chęci „obrony” koscioła przez PIS nawiazując do oredzia nadanego przez reżimową TVP w którym ewidentnie Kaczyński nawoływał do użycia przemocy . Jest to czytelny sygnał dla wierchuszki PIS i możemy się spodziewać stopniowego łagodzenia ich narracji. I to jest dobra wiadomosc dla nas wszystkich ,niezaleznie od tego czy ktoś jest niewierzący czy wierzący, czy z lewa czy z prawa , bo pomimo wszystko stanowimy jeden naród , gdzie o tym kto rządzi decyduje suweren w kolejnych wolnych wyborach a nie na ulicznych barykadach. Pozostaje jeszcze kwestia rozgrywek wewnątrz samego kościoła,ale o tym już się nie dowiemy i w zasadzie nie powinno nas to obchodzić. Tak czy inaczej , czas tych starych dziadów w „purpurach” nieuchronnie dobiega końca , i jaką drogę obierze KK. w krótce się przekonamy. Kościół nowoczesny idący z duchem czasu czy zapyziała sekta pozamykana na cztery spusty po parafiach ,broniona przez stare babki i pogubionych” talibów”.

 8. Napisz hotinku w tym przedmiocie do ZeraZiobry, albo nawet do Hitlerka z Żoliborza. Jakkolwiek nie licz na odpowiedź. Takie pionki, jak ty, oni mają w końcowej części układu wydalniczego. Jak i całe społeczeństwo.

 9. „Wszyscy prokuratorzy w Polsce mają traktować organizatorów nielegalnych zgromadzeń jak przestępców. Będą stawiane zarzuty. Będzie grozić im nawet do 8 lat więzienia w związku z narażeniem na utratę życia lub zdrowia, bo sytuacja z epidemią jest poważna” – zapowiedział Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości.

  Do wszystkich członków PiS: ***** ***

 10. Konsekwentnie proponuję zastanowić się nad takim fragmentem Biblii: „Nie będziesz golił włosów po bokach brody”
  Ciekawe jak wyglądałby Kaczyński z pejsami?.
  Jak się bawić, to się bawić. To też przecież Słowo Boże.

 11. Za zaciskanie nóg będzie grozić kara do lat 3. W końcu to się Prawdziwym Polakom należy.

 12. Prawdziwe Kobiety nie drą ryja, nie używają wulgaryzmów, nie narażają zdrowia innych, nie biorą dzieci na nocne manify, używają mózgu. Takie kobiety zostały w domach. Na ulicę wyszły dziewuchy lewicowe wyżalić się na tematy, nawet do końca im nie wiadome. Wywiad Telewizji Polsat pokazał, że w ciągu 15 minut zapytano 30 osób co tak właściwie żądają i okazało się że każdy co innego. Kibice wypadli na tle dziewuch wzorowo, bo przynajmniej wiedzą po co przyszli i czego chcą bronić. Dziewuchy zaszyjcie swoje macice, bo przynajmniej przysłużycie się dla świata chociaż w 1%

 13. Od kiedy to zlepek komórek bez mózgu, czyli bez świadomości, jest człowiekiem?
  Proste pytanie do pisiorów: zygota ma mózg?
  Odpowiedzi w rodzaju: „ty imbecylu sam nie masz mózgu” możemy uznać już za odfajkowane.

 14. Wielotysięczne protesty z ostatnich dni budzą nadzieję, że to, czego nie udało się osiągnąć w kolejnych wyborach, które w demokratycznym państwie dają mandat do sprawowania władzy, da się zyskać w ulicznych kryteriach.

  Samozwańcza przywódczyni czegoś, co najpierw było protestem przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, uznającym aborcję eugeniczną za niezgodną z ustawą zasadniczą i żądaniem powrotu do tzw. kompromisu, nagle ogłasza polityczny program, już na pierwszy rzut oka przypominający plan zamachu stanu.

  Tak, zamachu stanu, bo jak inaczej można nazwać pomysł Marty Lempart powołania „rady konsultacyjnej Strajku Kobiet”, która będzie „negocjować z rządem warunki jego pokojowego ustąpienia”?

  A niby dlaczego rząd miałby ustępować? Bo tak życzy sobie pani Lempart?

 15. @Jestem kobietą – nie popieram strajku

  Znajdź różnicę :

  Jestem kobietą – nie popieram aborcji – i dlatego jej nie wykonam.

  Jestem kobietą – nie popieram aborcji – i dlatego nikomu nie wolno jej wykonać.

  PiS dopisuje do strajku kobiet różne narracje. Tak aby jak najbardziej zamaskować swoją nieudolność w sprawie walki z pandemią. Protestujący nazywani są gimbazą, pedałami, lesbami, lewakami, faszystami, hitlerjugend itp. Wszystko to po to, żeby w oczach prostego czlowieka jak najbardziej zdezawuować protestujących…
  A tymczasem – Lech Kaczyński, który uważał dotychczasowy kompromis ZA NIETYKALNY przewraca się w grobie. Jarosław Kaczyński od kilku lat, krok po kroku dąży do całkowitego zakazu aborcji. Ponadto ma czelność oskarżać protestujących o wzrost liczby zachorowań. Hipokryta level 999. Za komuny ktoś taki jechałby na taczkach.
  Nie udało mu się poprzednio, nie uda mu się i tym razem… WARA!

 16. Jeśli chcecie się wypowiadać – zwolennicy aborcji, to znajcie ideologię swoich guru czyli co nimi kieruje : Wasza liderka „strajku kobiet” Marta Lempart – inicjatorka i organizatorka ogólnopolskiego strajku kobiet udzieliła wywiadu „Gazecie Wyborczej”. Powiedziała w nim m.in., że chciałaby zawrzeć związek małżeński w Polsce ze swoją partnerką i że nie ma instynktu macierzyńskiego. „Potwornie mnie nudzą” – mówi o dzieciach.

  Popierając zabijanie jakichkolwiek dzieci zastanówcie się nad swoja głupotą bo jest porażająca. Wstyd , że można głośno popierać zabijanie niewinnych i krzyczeć , że ma si do tego prawo. Te które protestują to dziewczynki, które nic nie wiedzą o życiu. Kobiety w Polsce są szanowane , ale te które protestują same się nie szanują posługując cię takim wulgarnym, agresywnym językiem nie dorastają do pięt prawdziwym mądrym kobietom, które się szanują.

 17. Rzad właśnie kupuje dla siebie 308 luksusowych limuzyn i suwów, jak zwykle z podgrzewanymi siedzeniami, przyciemnianymi szybami, itp. Całkiem im już odrąbało.

 18. Tak, tak Kaczor jest przeciez bardzo znany ze swojej „dzialalnosci opozycjonisty haha. Chyba jedyny”opozycjonista ktoremu sfalszowano teczke, jedyny czolowy opozycjonista ktorego sb wypuscilo po „przesluchaniu”, byl takim wielkim dzialaczem ze w dniu wprowadzenia stanu wojennego spal do poludnia i dowiedzial sie o nim w drodze do kosciola gdzie prawdziwych opozycjonistow internowano w srodku nocy.Tak tak ,to wielki opozycjonista byl haha. Dlatego nie dziwi mnie ze pod reke mu dzisiaj z Piotrowiczami,Kryżami i rzeszą dzialaczy bylego pzpr ktorzy rzędem zasiadaja dzisiaj w lawach poselskich pis.To wszystko dziecinnie latwo sprawdzic.Starcza checi i google.

 19. Masz rację, ten głupi „ciamajdan” z pewnością się nie uda.
  Chcesz zmieniać władzę, masz do tego prawo
  i możesz to zrobić przy następnych wyborach.

 20. Ta rewolucja bez pokazania siły nie uda się. Trzeba zrobić to samo co w Warszawie, spacery pod domy lokalnych polityków PiS. Kaja Godek nie zeszła do protestujących pod swoim domem. Ona po prosty wypier….

 21. Wreszcie właściwa decyzja, która może uratować życie wielu starszym Polakom.

  Wszyscy prokuratorzy w Polsce mają traktować organizatorów nielegalnych zgromadzeń jak przestępców. Będą stawiane zarzuty, będzie grozić im nawet do ośmiu lat więzienia w związku z narażeniem na utratę życia lub zdrowia, bo sytuacja z epidemią jest poważna – zapowiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

 22. O ile mi wiadomo, Jarosław Kaczyński i Ryszard Terlecki, znany ze swojej działalności antykomunistycznej, nigdy do Polskiej Zjednoczonej Partii Roborniczej nie należeli.

 23. Mądremu wystarczą dwa słowa , głupiemu to i referatu mało.
  Jak komunę ludzie ulicą i zagranicą obalali to tez w domach siedzieli milośnicy generała i mięsa na kartki i klęli na protestujących. To nie bylo tak ze nagle cyk ,przemiana i wszyscy byli z Solidarnosci. Komuchy się przefarbowały i czekaly na swoją okazje. Dzis uwazam ze najwiekszym przekretem komuny bylo zalozenie pis i przejecie wladzy jako polska prawica. Tylko czysto perfidnie i cynicznie zalozyli ze po co wlaczyc z Kosciolem jak koledzy gdy mozna go przekupic i wykorzystac jego owieczki.Nie ma tu zadnej ideologii tylko zimna kalkulacja.Jak widac na takie proste umysly to działa.Tyle w temacie.

 24. „To jest parada wolności, to jest karnawał wolności, to jest wolność, której nam żaden przestraszony gnojek nie odbierze. Nawet jak będzie go obstawiać, a nas straszyć cała polska policja. Pamiętacie, że w poniedziałek BLOKUJEMY WSZYSTKO?” – napisały na Twitterze aktywistki z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, na czele z lesbijka Martą Lempart, wyjątkowo wulgarną i niesympatyczną osobą.

 25. hmmm Jesli podczas jazdy samochodem przez niebezpieczną przełęcz kierowca ktory cie wiezie nagle bez żadnej przyczyny odwraca sie i pluje ci w twarz oraz wypłaca liścia(orzeczenie Trybunalu) a ty wkur**ony odruchowo zaczynasz sie z nim szarpac w rezultacie czego oboje lądujecie w przepaści to kto ponosi winę za sprowokowanie tej sytuacji?

 26. Jest 21 897 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawiurusem SARS-CoV-2 – podało w sobotę 31 października Ministerstwo Zdrowia. To dotychczasowy rekord. Jednocześnie resort powiadomił o śmierci 280 zakażonych osób. Łączny bilans koronawirusa w Polsce to 362 731 zakażonych i 5631 zgonów.

  Tak dużej liczby zakażonych jeszcze w Polsce nie było.

 27. Stefanie, po tych ulicznych harcachach ludzi badzo młodych, którymi bardzo łatwo można manipulować i wulgarnych protestach pozostanie niesmak, a może nawet wstyd, a PiS będzie rządził nadal aż do następnych wyborów, które też może wygrać, chociaż niekoniecznie, tylko jaka jest inna lepsza alternatywa dla Polski.

 28. Stefanie, zastanów się, co piszesz, porównywanie obecnej władzy demokratycznie wybranej,
  do komunistów świadczy o Twojej wypaczonej wiedzy historycznej. Komuniści wiemy jak skończyli, PiS-owi to nie grozi, bo sprawują władzę z woli większości wyborców w Polsce.

 29. Dokładnie tak komentowały komunistyczne media wydarzenia mające miejsce w Polsce przed 89-tym.A ścisłej mówiąc przed 81-wszym.Niestety ,a dla nas stety,niedocenienie przeciwnika zakończyło się dla komunistów wiadomym skutkiem,i nawet stan wojenny im nie pomógł.A raczej zaszkodził.Zatem obecna władza przed dalszą eskalacja powinna się dobrze zastanowić.

 30. „Tysiące kobiet” ? Ja tam widziałem garstkę kobiet reszta to dziewczątka po nascie lat chętnych do udziału w zadymie i nie tylko dziewczątka . Cala ta „demostracja oddolna” to według mnie zaplanowana akcja która czekała tylko na pretekst do wywołania rozruchów w kraju. Kolejna nieudolna próba nieudaczników przejecia władzy w kraju.Szkoda tylko że ci martwiący się o Polskę nie martwią sie o to co bedzie z polakami którzy zachorują i tymi co stracą pracę w wyniku kryzysu. Byle dorwac się do koryta i wywiązać ze zobowiązań wobec przyjaciół Polski.
  Przeraża mnie ta sytuacja . Naród stracił instykt samozachowawczy i daje się wciągać w prowokacje. Historia pokazuje że dla niektórych „bratnich” narodów im gorzej w Polsce tym lepiej.

 31. Stefanie, polecam, abyś zapoznał się, kim jest Marta Lempart, organizatorka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

  Różnie jest nazywana: działaczka, awanturnica, kobieta o niewyparzonym języku, której ulubionym słowem jest ” Wypierdalać”, osoba która stała się główną twarzą protestu kobiet. Marta Lempart od lat znana jest z ostrych poglądów, akcji i manifestacji. Prywatnie? Ma 41 lat, jest lesbijką, ma partnerkę Natalię i prowadzi firmę deweloperską i budowalną. Z wykształcenia jest prawnikiem.

  Na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich można przeczytać, że Marta Lempart to „aktywistka w obszarze praw kobiet i demokracji”. To ona 3 października 2016 roku zainicjowała Ogólnopolski Strajk Kobiet w tzw. „Czarny Piątek. Lempart działała też w Komitecie Obrony Demokracji, startowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 z list Wiosny ale nie udało jej się uzyskać mandatu. Jesienią 2018 roku Marta Lempart kandydowała na urząd prezydenta Wrocławia. Zajęła szóste miejsce, z wynikiem 2,34 proc. poparcia. W 2013 roku Marta Lempart wygrała plebiscyt Gazety Wrocławskiej na najbardziej wpływową kobietę Dolnego Śląska.

  Gdy w 2015 roku do władzy doszedł PiS, zaangażowała się w demonstracje Komitetu Obrony Demokracji. Zaraz potem wezwała Polki do buntu po tym, jak do Sejmu wpłynął projekt zaostrzający przepisy antyaborcyjne. Przez 2 lata (2008-2010) Marta Lempart pracowała w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej jako dyrektorka Wydziału Programowania i Realizacji Zadań w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

  Mieszka we Wrocławiu ze swoją dziewczyną Natalią i dwoma psami: Bajką i Fraszką.

 32. Polecam posłuchać utwor Organka pt. Pół Polski idzie w po-go.noe ma lepszej ilustracji obecnego bajzlu.

 33. Dzisiaj, gdy postkomuniści i ich apologeci, łamiąc przepisy
  Konstytucji RP w zakresie ochrony rodziny i życia, kwestionując przy tym
  instytucję małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, próbują rozpętać
  w naszym kraju neomarksistowską rewolucję światopoglądową, wzywamy
  wszystkich członków i sympatyków Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin
  oraz wszystkich ludzi dobrej woli, a także członków rodzin bohaterów –
  żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego, do aktywnej obrony polskiej
  tożsamości, zachodniej cywilizacji oraz wartości chrześcijańskich, które
  legły u podstaw polskiej państwowości i początków Unii Europejskiej, a
  także wzywamy do obrony miejsc kultu religijnego oraz pomników i innych
  miejsc pamięci narodowej, które są barbarzyńsko atakowane i
  bezczeszczone. Brońmy ich przed aktywistami ultralewicy m.in. ze Strajku
  Kobiet, Antify lub Kampanii Przeciwko Homofobii, a także przed
  zwolennikami bolszewickich metod z Platformy Obywatelskiej oraz Lewicy,
  których rodzice lub dziadkowie byli aktywnymi funkcyjnymi działaczami
  Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, funkcjonariuszami Urzędu
  Bezpieczeństwa lub Służby Bezpieczeństwa, Informacji Wojskowej,
  „sędziami” i „prokuratorami” z czasów Polski Ludowej, członkami ORMO i
  ZOMO oraz oficerami Ludowego Wojska Polskiego szkolonymi w Moskwie –
  napisali członkowie Zarządu Głównego Zjednoczenia Chrześcijńskich Rodzin w
  swoim oświadczeniu.

 34. Możesz nie protestować przeciwko obecnym hulankom na ulicach, ale zapamiętaj to sobie, ulica nie jest miejscem do dysusji,
  szczególnie dzisiaj, gdy na niej taniec śmierci wykonuje coronawirus.

 35. Sprawa aborcji to tylko przykrywka dla nieodpowiedzialnych manifestacji.

  Domagamy się dymisji rządu. Powołujemy Radę Konsultacyjną, która pozwoli nam wygrać tę wojnę i posprzątać burdel, który zrobił PiS – ogłosiły liderki Strajku Kobiet.

  Ulica i zagranica nie może zmieniać w Polsce demokratycznie wybranego rządu.

 36. @pod rozwagę – za wyjście na ulice kobiet w pełni odpowiada Jarosław Kaczyński. Nie mów mi, że nie zdawał sobie z tego sprawy. Istniało 100% szans, że w chwili ogłoszenia tego wyroku setki feministek, tysiące dziewczyn i młodych kobiet zacznie manifestować i organizować się po fejsbukach. Przecież Kaczyński już to przećwiczył trzy lata temu, kiedy masowość protestów zmusiła go do wycofania dokładnie takiej samej ustawy.
  Teraz jednak sprawa ma inne tło. Dotąd, gdy zaczynały się dla pisu jakiekolwiek problemy, gdy zaczynało się Kaczyńskiemu palić koło tyłka, zawsze – podkreślam – zawsze, Kaczyński znajdował jakiś temat zastępczy: np. nazywał opozycję „chamską hołotą” – i wtedy nikt już nie pamiętał o co chodziło. Wszyscy zaczynali się na oburzać „jak on tak mógł powiedzieć” i skupiali się na jego bezczelności. A Kaczyński się śmiał – w tak prosty sposób udawało mu się zamieść pod dywan kolejne pisowskie afery. Jestem więc absolutnie pewien, że teraz, gdy nagle liczba zachorowań sięgnęła 10 000 dziennie i ludzie zaczęli obwiniać pis o zmarnowane pół roku, o nieprzygotowanie służby zdrowia do drugiej OCZEKIWANEJ przecież fali pandemii, Kaczyński zareagował odruchowo i znowu dokonał kolejnej wrzutki tematu zastępczego – aborcji letalnej. Stało się to DOKŁADNIE w tym momencie. Nie ma więc mowy o przypadku. Ale tym razem jednak – przesadził, tym razem manipulacja jest zbyt dobrze gołym okiem widoczna.

 37. Po ostatnich wydarzeniach i wypowiedziach kaczora, za pisem, z czystym sumieniem mogą się opowiadać tylko bandyci.
  Jak można szczuć bandy na Polaków???

 38. Won z pisowską komuną! . Kaczor to ostatni skansen czasow już slusznie minionych.Nikt z tamtej epoki juz nie obrzydza mi sniadania swoją gębą. Wszystki komuchy na emeryturze i tamtym swiecie a reszta niestety zapisala sie do pisu. Co drugi z pisu ma piekna karte w pzpr.Starczy sprawdzic.

  ***** PIS

 39. NIE!
  Odpowiada za to Jaruś z pisem, bo do tego doprowadzili.
  Ponad pół roku nie zrobili nic z covidem. Cały czas była mowa, że jesienią będzie druga, gorsza fala, ale mieli wszystkich nas w d****
  Poza tym, to oni prowokują. To Jaruś wysyła bojówki na kobiety.

 40. Jeszcze dodam opinię, z którą się w pełni zgadzam:

  „Jako obywatel patrzę na to z obrzydzeniem, jako katolik ze smutkiem”.

 41. Jeśli w Oświęcimiu po tej demonstracji wzrośnie gwałtownie umieralność na koronowirusa, to organizatorki tego protestu, z udziłem przede wszystkim gimbazy, która traktuje je jak dyskoteki,
  za to będą odpowiadać.

 42. Prokurator Alicji Gajewskiej z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów, prowadzącej sprawę potrącenia demonstrantek przez oficera ABW odebrano śledztwo, bo chciała postawić sprawcy zarzut karny.
  Funkcjonariusz ABW miał odpowiadać za bezpośrednie narażenie człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, spowodowanie wypadku, nieudzielenie pomocy ofiarom i ucieczkę z miejsca zdarzenia.
  Sprawę jej odebrano i przekazano do prokuratury okręgowej, która zdecydowała, że agresor odpowie tylko za wykroczenie drogowe.
  Tymczasem
  W Olsztynie podczas policyjnej łapanki zatrzymano 14-latkę. Odpowie przed Sądem Rodzinnym za współorganizowanie nielegalnego zgromadzenia.
  Słabi wobec silnych, silni wobec słabych.
  Lista sukcesów Jarosława Kaczyńskiego, wicepremiera, szefa Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego:
  – narodowcy w sile kilkunastu osób atakują samotne kobiety wracające z demonstracji,
  – policja zatrzymuje czternastolatkę za organizowanie protestu.
  Znów cały świat nam zazdrości.
  Państwo Prawa i Sprawiedliwości

 43. Do wszystkich radnych i członków Prawa i Sprawiedliwości. W czasie „wojny”, nie wykonanie lub odmowa wykonania rozkazu zawsze skutkuje więzieniem lub plutonem egzekucyjny.

 44. Jedną z pierwszych ofiar kaczyzmu w Polsce jest Piotr Szczęsny, „zwykły, niezwykły, człowiek” – trzy lata 19 października 2017 r. w ramach protestu dokonał samo podpalenia w Warszawie.
  Walczymy także dla Ciebie i dla Twoich bliskich!

 45. W tej chwili obojętne mi jest czy kobiety mają rację czy nie. Tylko że nie ma żadnego w praktyce siłowego sposobu – poza chyba użyciem wojska – aby je zmusić do powrotu do domu. Ale oczywiście jest wyjście – niech bedzie, że na zasadzie mądrzejszy ustępuje głupszemu – Kaczynski powinien natychmiast oglosić, że rzad wycofuje się z rozporzadzenia antyaborcyjnego. Natychmiast przywróci to porządek na ulicach.

 46. Latajcie po tych ulicach, roznoście koronawirusa, wywołajcie w Polsce nieszczęście na niespotykaną skalę, niedługo może trumien zabraknąć dla waszych ofiar.

 47. Już niedługo nie trzeba będzie protestować, wyć, niszczyć co popadnie. Chorych przybędzie, umieralność wzrośnie, gospodarka padnie, praca stanie się luksusem. Brawo wy!!!!

 48. Przypuszczalnie rząd ma swoje respiratory. Natomiast za tydzień – dwa skończą się respiratory dla zwykłych ludzi. I co, zacznie się błaganie „ratujcie mnie”, „dam sto tysięcy, dam dwieście, tylko mnie podłączcie, ja chcę żyć”!!!
  Sprowokowanie do wyjścia tysięcy kobiet w tym akurat czasie to wiellkie przestępstwo niezależnie od tego, czy mają rację, czy nie. Nikt debilu Kaczyński tego protestu nie organizuje, ani mityczni komuniści, ani Żydzi,ani nawet Putin. Nie da się aresztować organizatorów, bo ich kretynie nie ma. Masz k*****a dzisiaj wyjść i w telewizji odszczekać. W pezeciwnym razie umrą tysiące – dziennie.

 49. @woytazz

  Witam serdecznie księdza Wojciecha.
  Skąd ta frustracja?
  Wczoraj był czwartek. Czyżby właśnie skończył ksiądz swój dyżur w szafie???

 50. Za dużo dziś tu jadu i emocji. A przecież sprawa jest prosta. Tzw. „Trybunał Konstytucyjny”, złożony z nielegalnie powołanych sędziów, nie jest sądem w rozumieniu prawa europejskiego. Podobnie jak i tzw. „Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego”, o czym Trybunał Sprawiedliwości UE już orzekł. Oba te organy to aktualnie bandy uzurpatorów, bawiących się w sędziów, niczym dzieci w piaskownicy, lecz nie posiadający jakiejkolwiek legitymizacji judykacyjnej. Ich tzw. „wyroki” nie są wyrokami, lecz nic nie znaczącymi wypowiedziami, które można i należy ignorować.W sensie prawnym tzw. „wyrok” tzw. „Trybunału Konstytucyjnego” nie istnieje. Ginekolodzy winni go zignorować i działać nadal zgodnie ze sztuką medyczną oraz przepisami ustawy z 1993 roku. I nawet jeśli zeroziobro postawi Wam zarzuty, to pamiętajcie, każdy sąd Was uniewinni.

 51. @w.******ny
  Masz racje. Sytuacja jest podbramkowa. Jeśli hasło brońmy kościoła jest jedynym pomysłem Kaczyńskiego na covid to już utonęliśmy.

 52. Jeśli natomiast Kaczyński nie zrobi nic, jeśli Kaczyński oszalał, to na miłość boską są jeszcze chyba w pisie ludzie rozsądni, którzy w takiej sytuacji MUSZĄ natychmiast działać i odsunąć go od władzy. Jest jeszcze w Polsce teoretycznie premier, jest prezydent – zwierzchnik sił zbrojnych. Jeśli stchórzą, to odpowiedzialność spadnie też na nich.

 53. Ten od dys…. coś tam. To taki przypadek chyba ze stoku. Wyubierany w sprzęt ale z jeżdżeniem coś nie teges. :))

 54. Wszystko wskazuje na to, że za jakiś tydzień – dwa skończą się wolne respiratory i łózka covidowe. Najwyższym nakazem chwili jest natychmiastowe zakończenie protestów kobiet, obojętnie w jaki sposób. Jeśli Kaczyński tego nie zrobi, powinien stanąć przed plutonem egzekucyjnym za doprowadzenie do śmierci dziesiątków tysięcy osób
  To nie jest czas na zagrywki polityczne, na piarowskie sztuczki. Ten czas się już skończył.

 55. @woytazz
  Z powodu emocji coś ci może umknąć. :)) Troszkę się jednak dajesz prowokować. Ale takie reakcje pierwotne charakterystyczne są dla niżej zorganizowanych organizmów. Tacy jak Ty dobrze się czuli przy piecach. Im nie robiło – dlaczego – tylko, żeby było wedle rozkazu. „Ślina, ulałeś…:))” Ratuj ratuj dobre samopoczucie towarzyszu. I jeszcze jeden i jeszcze raz. Rozprawiłeś się już ze wszystkimi. Dałeś już sobie dzisiaj dyplom za dzielność i odwagę? To wspaniałe jak dbasz o czystość języka, semantykę, deklinację i koniugację w internecie. Masz coś jeszcze w samoocenie oprócz zadowolenia ze swojej ortografii? :)) Zostawiam ci pole do ortograficznych orgii, adiustacji i ch… wie jeszcze czego. Zatrudnij sie w onecie, wirtualnej i wPolityce bo strasznie tam gwałcą ci Twój nieskalany język. Po drodze spróbuj czasem łyknąć jakąś treść oprócz formy. Pseudopurysto.

 56. Jakie jest wyjście z tej sytuacji, a wyjścia są praktycznie tylko dwa:
  1. Albo masowe aresztowania przez policję, wysłanie wojska na ulice, by strzelało do dziewczyn, albo
  2. Jedno słowo Kaczyńskiego: „przekładamy rozstrzygnięcie sprawy na wiosnę”.
  Ciekawe jaki wariant wybierze Kaczyński.

 57. @senkiu
  Pozdrawiam cię bardzo serdecznie i mam nadzieję,że jeszcze coś napiszesz,o ile nie zalałeś klawiatury śliną,którą z powodu wściekłości zacząłeś produkować w nadmiarze.Nie przejmuj się,zawołaj mamunię,mamunia zmieni zaraz pampersa i będzie dobrze.W kwestii języka,wiesz,podobno tępota wyraża się poprzez błędy w pisowni,no chyba że masz papiery stwierdzające dysgrafię albo dysortografię.Podejrzewam jednak,że przy twojej chorobie wystawiono ci zdecydowanie inne papiery,powiatowy matołku…..

 58. Nazywac male, chore dzieci „potworkami” czy „toto”?! To jak ciebie nazwac? Napewno nie czlowiekiem…

 59. @Może jednak ktoś inny?
  „Toto” powiadasz??? Wasz sposób określania chorych,cierpiących ludzi jest godny budowniczych i twórców obozu Auschwitz tylko sami nie wiecie,że prezentujecie ich sposób postrzegania świata.Jeszcze dzisiaj jesteś żarliwym obrońcą aborcjonistek i ich postulatów,ale pamiętaj,że tobie bliżej już do eutanazji a wśród twoich idoli już rozlegają się głosy o „pozytywnych stronach” takich czynów.Przykład? Poszukaj w necie wypowiedzi Owsiaka….

 60. @jakis tam woytazz czy cós.

  „biedota intelektualna, biedaku…..”. No właśnie. Poprawiłeś sobie wyobrażenie o sobie purysto językowy. Internetowy lingwisto? Intelektualna krynico? A merytorycznie, tak do rzeczy? Bez fasystowskiego segregowania ludzi na biedote, biedaków itp? Jakaś głębsza myśl gwałci ci Twoją intelektualną wielkość? :)) Urosło Ci w gaciach z tego podniecenia swoim IQ? Wydaje się, że jako istota społeczna nie osiągnąłeś jednego – nie spróbowałeś się skomunikować tylko wyrzuciłeś interlokutora na margines. Bo rację i prawo do racji może mieć tylko taki gigant internetowej erudycji jak TYYYYY :))

 61. Jakie to szczęście, że jesteś prawdziwym katolikiem, którego serca wypełnia Boża miłość

 62. @masterkosa
  Co byś ty biedaku zrobił bez tego kościoła i księży??? Powinni się dobrowolnie opodatkować na twoją rzecz bo każdy bluzg wypowiadany przez intelektualne pacynki twojego pokroju jest dla nich najlepszą reklamą.Inna sprawa,że faktycznie musiałeś być tępy żeby nie wybrać tak idealnej fuchy,jak to kreujesz.Cóż jednak poradzić jeśli ma się móżdzek niby ameba;do wylania swoich kompleksów w necie wystarczy,ale do bycia szanowanym i dojrzałym facetem już nie bardzo……

 63. @senkiu

  Ręce precz od hotina. To nadczłowiek obdarzony supermocami. Potrafi trzasnąć obrotowymi drzwiami, umie ciągnąć sanki ma ktorych siedzi. Potrafi klaskac jedną ręką…

 64. No co jest, pislamiści, nadal brak ochotników do adopcji potworków? Co z waszą ideowością, co z waszą wiarą? Przecież to takie proste: zwalniacie się z pracy – bo toto wymaga całodobowej opieki, wydajecie stopniowo oszczędności na leki, pampersy – bo zasiłki są żałosne, nie macie z nim żadnego kontaktu, tłumicie jego krzyki, patrzycie codziennie na jego mękę … i tak do końca życia.
  To zapraszam do wpisywania się na listę.

 65. @senkiu
  Przypomnij może gołąbku pokoju pod jakimi to hasłami skakała wczoraj ta biedota intelektualna,która podobno ma być przyszłością naszego kraju??? Powiem ci jednak,że nie dziwię się fascynacji owym spędem bo twoja znajomość zasad ortografii j.polskiego doskonale pokazuje,że jesteś tylko biednym, zakompleksionym nieudacznikiem,starającym się wobec małolatów,kreować na myśliciela……

 66. @hotin

  Prawdziwym Polakiem (według twojego wzorca) nie zostanę bo nie chodzę do kosciola.
  Gdybym z kolei jeszcze raz miał wybierać zawód to na bank zostałbym księdzem.
  Super fucha. Budzisz się rano i już masz fajrant…

  Co do zaprzaństwa to tak sobie myślę, że tobie do tego bliżej. Skoro niemcy rzeczywiscie spalili ci szkołę w 1944 roku to raczej malo prawdopodobne, że była polska. Która to dokładnie szkoła? Pochwal się. No chyba, że wolisz ukryć jakieś wstydliwe fakty. Wtedy nie wnikam. Twoja sprawa…

 67. jest tu taki jeden co sie hotin podpisuje i ma w sobie taka niesamowitą odwagę rozdawać ludziom cenzurki i paszporty bycia prawdziwym Polakiem albo nie. A jakież to masz koleś uprawnienia do tego? Albo jakie kryteria stosujesz do tej swojej uposledzonej praktyki klasyfikowania ludzi?
  Praktyka takiego dzielenia ludzi miała swoje apogeum na rampie w Auschwitz. Tam byli tacy którym powieka nie drgnęła jak dzielili ludzi na odpowiedni sort. Do gazu, albo do roboty. Bo wiedzieli lepiej. W tym kraju i tym miescie widać jest nadal doskonałe zaplecze do faszystowskich zapędów. Mętalnie takie rodzielanie i nadawanie praw jednym a odbieranie drugim świetnie wpisuje się w pruskie i nazistowskie ustalanie godności. Warto by Cię oglądnąć od stóp do głów hotin, zbadać ci biografię i osiągnięcia, a może przeglądnąć Twoje świństwa ile w Tobie tego szczerego i prawdziewgo godnego mszy świętej Polaka. Jesteś gościu ulepiony z nienawiści. Jezus Chrystus chyba kopnąłby ci w du… sko.

 68. Smiac i plakac mi sie chce z tego marszu kobiet. Lesbijka ktora nie ma dzieci i prawdopodobnie miec nie bedzie zbija teraz kase i decyduje za macice innych kobiet. Dla mnie jestescie smieszne i zalosne. Idziecie na rzez jak barany. Jeszcze tydzien dwa a wasze marsze odbywac sie beda od szpitala do nieba.

 69. Nieprawda. Jak na razie wśród Polaków jest jeszcze niewielu bezmózgowvów. Ale wskutek decyzji Kaczyńskiego ich liczba znacznie się zwiększy.

 70. Młodzi ludzie, w tym jak widać również nieliczne rodziny, na kolanach błagają o chorobę, biedę i nędzę. Są ogłupieni do granic możliwości; typowe pokolenie „fejsbuka” w pełnej krasie traktujące marsz jako zadymę, fajną zabawę. Te panie nie chcą być inkubatorami dla swoich dzieci ale nie przeszkadza im, że zostać być trumnami.

 71. Wśród Polaków jest bardzo wielu bezmózgowców, co potwierdzają obecnie durne protesty, z często używanym na manifestacjach słownictwem: „jebać”, „spierdalać” itd.
  Najbardziej liczna na nich jest gimbaza, która z tego wszystkiego niewiele rozumie.

 72. Coś od pewnego czasu przestali nazywać się „dobrą zmianą” i „drużyną biało-czerwoną”.

 73. Kaczynski zdaje się mial problemy w sredniej szkole i bodaj byl drugoroczny. Niestety z historii chyba nie szlo mu jak nalezy, bo w kazdym wieku…. pod kazda szerokoscia geograficzna globu kazdy dyktator ostatecznie dostawal lomot. A ten ktory wykluczal szybko byl wykluczony. Czego dzisiaj nie da sie pojac z rewolucji francuskiej. Zaczal Robespierre i Danton i najszybciej oni skonczyli. A religijne ideologie wlasnie przyspieszyly oswieceniowy ateizm. Nieuctwo nie rozumie dzisiejszych analogii.

 74. A środki zabrane uniwersytetom Czarnek przekaże na KUL. Ranyściewy. Co za porabane państwo. Czy jakaś konferencja rektorów nie może podjąć uchwały, że dopóki ten świr będzie ministrem, uczelnie wyższe bedą ignorować polecenia z jego ministerstwa? Jak dotąd byłem daleki od wychodzenia na ulice, ale to jest już chyba ten moment.

 75. @tak to ON

  No właśnie w tym cała rzecz, że te tęcze, KODy, feministki i inne palikoty, gorszy sort, zdradzieckie mordy, przedsiębiorców, rolników, górników, lekarzy, kobiety, seniorów itd. rząd PiS stopniowo odsuwa na margines. No i ten margines się poszerza. W końcu stanie się na tyle szeroki, ze po jego drugiej stronie zostaną już tylko „ludzkie pany” z PiS. Wtedy władza wymknie się im z rąk. Bo tak się sklada, że władza nie jest dana raz na zawsze. Niestety dla PiS stała się ona celem samym w sobie. I w takich momentach jak teraz daje to o sobie znać. Bo pomysłu na to co zrobić z krajem doprowadzonym przez PiS do ruiny nie ma już chyba nawet sam prezes Kaczyński. Szok i popłoch w szeregach PiSowców trwa. Kto sieje wiatr ten zbiera burzę. Proste…

 76. Bredzisz. Nie mogę, bo za to grozić będzie mi kara 10 lat więzienia i 1000 lat piekła. Więc kiedy już urodzę, to od razu takie dziecko adoptujesz, prawda?
  Właściwie rząd powinien już zacząć tworzyć w necie listę pisowców – ideowców, którzy czekać będą w kolejce do tych adopcji. A ty pewnie zgłosisz się pierwszy.

 77. @Las rąk.

  Nie zdążymy, bo Ty to DZIECKO, nie potworka, szybciej zabijesz.

  Przykre to, jak dziś okrutni potrafią być ludzie.

  Odpowiadajcie za swoje czyny. I liczcie się z tym o czym mówicie.

 78. Ci co tak chcą urządzać innym życie, patriotyzmem, moralnością, tradycją i ch… jeszcze czym. Dotarło do tępych pał, że co najmniej połowa tych co płacą podatki w tym kraju i mają obywatelstwo nie dlatego że chodzą na msze w niedziele mają w d… wasze….. steropiany i procesje? Rozumiecie że pohukiwaniem i policyjną pałą myślenia tych ludzi nie zmienicie? To jest wbrew biologii fizyce i wszystkiemu. Trrzeba może uznać, że jednak największą wartością jest wolność wyznania, która nie wpier…. się do domów, do szkół… bo epoka kropienia sraczy wodą święconą się kończy. Czy chcecie czy nie. I żeby nie lała się krew trzeba zrobić miejsce innym. Insektom, nieinsektom, czerwonym zielonym, bo oni mają z tym państwem umowe – płacą podatki za które część z was i waszych rodziców ma q….a renty i emerytury i pier…. 500
  Za chwile zapalą się domy. Dzisiaj krzywy ryj jednej pani ktora żarła obleśnie w sejmie fastfoody i krzyczała na komisja zamknijcie mordy jest zdziwiona że ktoś po prostu podjął jej chamstwo i agresje i znalezli się tacy co przyszli pod jej dom. Zdziwiona? Rozumienie tumany coś z tego. Róbcie sobie swoje msze, swoje religie, swoje swieta, swoje katolickie szkoly tylko dajcie ludziom zyc i nie mowcie kto moze byc a kto nie Polakiem. Ten jest Polakiem co ma prawa obywatelskie i placi podatki a nie ten co ma orgazm jak widzi kurdupla rzygajacego bezkarnie hasla o zdradzieckich mordach

 79. Wiedziałem ! Tak to on – już się zgłosił. Adoptuje natychmiast. Brawo. Podziwiam taką wierność własnym przekonaniom.

 80. Żeby nie strzępić języka po próżnicy: czy ktoś z was kochani superkatopolacy zadeklaruje adoptowanie przynajmniej jednego potworka? Proszę o deklaracje.

 81. Uprzejmie też przypominam, że pis nie szedł do wyborów z hasłem zmuszania kobiet do rodzenia potworków. Pis tylko obiecywał kolejne plusy. Oszustom nie przysługują więc prawa honorowe. Oszustów należy w…ć.

 82. Zapomnialem dodac najwazniejszego:Tępota wyznawców.Codziennie sie w tym utwierdzam i do tej pory zero wyjątków.

 83. Hmm… Więc jesli za trzy lata wygra lewica i wprowadzi aborcję na życzenie, sluby LGBT etc. etc. to z poszanowaniem zasad demokracji, przyjmiecie tę decyzję ze spokojem i zrozumieniem?

 84. Obroncy zycia wszelakiego ale tylko do poczęcia.Potem kop w tylek i spier***. Widzialem i pamietam jak strażą marszalkowska potraktowal pis osoby niepelnosprawne z opiekunami podczas ich strajku w 2018.
  Falsz obluda i obrzydzenie to jedyne co kojarzy mi sie z ta pozal sie Boze partia .

 85. Tak i związku z tym pis może wszystko. Na przyklad wprowadzić prawo pierwszej nocy dla swoich aparatczyków. Może? Może. Ponieważ wygrał wybory. Pis może też ogłosić konfiskatę domów i mieszkań należących do swoich przeciwników politycznych. Może?W końcu wygrał wybory. Względnie może ich wszystkich wywalić z roboty. Może? To już chyba nie. Bo w przeciwnym razie kto by w tym kraju pracował?

 86. @Prosty

  Przyjacielu mój drogi, suweren już rok temu wybrał 🙂 Kolejną szansę będziecie mieć za 3 lata.

  Taki to kalendarz wyborczy już jest. Wybór padł i trzeba go szanować bo to była WIĘKSZOŚĆ.

  Tęcze, KODy, feministki i inne palikoty to margines 🙂

 87. Minister Czarnek zapowiedział, że zabierze środki na badania naukowe tym uniwersytetom, w których ogłoszono godziny rektorskie na czas spaceru kobiet. Niewiarygodne. Czegoś takiego nawet za komuny nie było.

 88. @hotin

  Przecież ty nie potrafisz odróżnić prawdy od fałszu. Nawet jeśli Ci odpowiem to nie będziesz wiedział czy kłamałem…

  Spacer to siewca śmierci? Spacer jest zdrowy. Nienawiść jest niezdrowa. A siewca śmierci mieszka na Żoliborzu…

  Nagle zacząłeś obawiać się statystyk koronawirusa?
  To trochę dziwne.
  A przypominasz sobie swoje wpisy z maja 2020, w których drwiłeś z małej ilości zakażeń?
  A przypominasz sobie swoje wpisy z okresu maj 2020 – lipiec 2020, w których namawiałeś starsze osoby do opuszczenia domów i pójścia na wybory bo wirusa nie ma?
  A przypominasz sobie swoje wpisy, w których życzyłeś śmierci mi i innym użytkownikom tego forum?
  A przypominasz sobie wpisy, w których straszyłeś mnie prokuraturą?
  A przypominasz sobie wpisy, w których używałeś wobec użytkowników gróźb karalnych?

  Ty już pewnie nie pamiętasz. Na szczęście internet nie zapomina…

  Pozdrawiam serdecznie. Myśl samodzielnie.

 89. @masterkosa

  Dziękuję, mi się dobrze żyje, nie narzekam. Ciężkie czasy już widziałem, jeżeli niektórym się wydaje że teraz jest źle to nie wiedzą jeszcze do czego zmierzają Ci protestujący. Powodzenia.

  Zrób sobie analizę historii Polski i wpadnij na to co jest serio ważne.

  Młodzi nie są świadomi zła za jakim protestują. Nihilizm i egoizm, to widać dziś najważniejsze…

 90. Co tu dużo mówić, jakaś gimbaza zepsuta i patologiczna na tych protestach.

  W d… byli g… widzieli. Zero szacunku do czegokolwiek, zero wartości. Ruchajcie się i zabijajcie. Taki piękny wtedy będzie nasz świat.

  A tak serio, za chwile przyjdzie kryzys, bezrobocie, nie będzie co do gara wsadzić jak bieda zajrzy. To wam się odechce głupiego chodzenia i krzykania w imieniu zabijania… Szkoda że młodych czeka bieda …. ale za głupotę trzeba płacić.

 91. Rządy PiS w pigułce

  Oszukali Górnika
  Oszukali Rolnika
  Zadrwili z Lekarza
  Spadają w sondażach

 92. A może by tak pislamy referendum? Prosta sprawa.
  Nie chcecie? Boicie się, że je przegracie 270:1?
  I macie rację.

 93. Ale rozumiesz ze ewentualna aborcja moze byc dopuszczalna tylko w w ciele kobiety tak?. Podczas ciązy…..Ciąża- taki stan kobiety po zapłodnieniu. Mówi Ci to coś?

  Ręce opadają. Cycki też.

  Mowa to u nieuleczalnych ,genetycznych deformacjach i chorobach plodu ktory nie ma szans na nawet cień normalnego życia ,dla ktorych samo przezycie porodu bedzie nie lada wyczynem ,a nie o paralizu reki podczas upadku z krzesła w wieku lat 9.Ktos o cos takiego o czym piszesz postuluje ??Jakim trzeba byc idiota i ile miec zlej woli zeby tak to widziec.Tym sie to rozni od siebie ze jedno dziecko wraz z rodzicami juz na absolutnym starcie w ciele martki skazuje sie na w najlepszym wypadku wegetacje jesli wogole przezyje porod a drugie o ktorym piszesz wprost przeciwnie.Nikt nie postulowal 2 tygodnie temu powszechnych aborcji , ja tez ich nie chce no ale kaczor uznal ze pomiesza patykiem w zaschlej kupie i zdziwiony ze zaczelo smierdziec.No i teraz akcja wywolala rekacje. Jak pisal poprzednik wahadlo przesuniete na maxa w prawo odbija w lewo.Pytanie po co to komu bylo? Tak trudno to bylo przewidziec? Wrzatkiem tez musisz sie codziennie poparzyc zeby uwierzyc ze jest goracy?

 94. Resort zdrowia przekazał dzisiaj, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 20 tys. 156 kolejnych osób – to największy dobowy przyrost wykrytych przypadków koronawirusa od początku epidemii.

 95. @Obywatel Rysiu „Piszemy tu o aborcji nieuleczalnie i smiertelnie chorych dzieci.”

  A jak dziecko nabędzie niepełnosprawność po urodzeniu? Albo zachoruje śmiertelnie? Zgodnie z tym co piszesz wówczas matka również powinna mieć prawo do zabicia takiego dziecka aby nie narażać swojej psychiki i komfortu życia. W końcu i to dziecko i to dziecko. Różnica to tylko kilka dni, tygodni, miesięcy.

 96. Cyt. ” – Wysoko sobie cenię koalicję, która jest w stanie zmieniać Polskę, natomiast jeżeli chodzi o sprawy związane z aborcją, to uważam, że osiągnięty 15 czy 14 lat temu kompromis jest kompromisem, którego nie wolno naruszać. Powtarzam – nie wolno naruszać”

  To wypowiedź ś.p. Lecha Kaczyńskiego z 2007 roku.

  Jak widać Jaroslawowi Kaczyńskiemu wystarczyło jedynie 13 (nomen omen) lat by zmieszać z błotem” dziedzictwo Lecha Kaczyńskiego”, którym tak często wyciera sobie gębę…

  Przykre ale prawdziwe…

 97. @Nick Vuijcic

  Czy myślisz, że takie rzesze Polaków wyszły na ulice, aby żądać aborcji na życzenie?
  Nie.

  prawo fizyki: akcja rodzi reakcję

  Kaczyński odchylił wahadło ekstremalnie w prawo – to odbiło ekstremalnie w lewo

  Ale dominuje powszechna niezgoda na to, aby tak ważne kwestie służyły za przykrywkę i odwrócenie uwagi od kryzysu w służbie zdrowia.

  Tylko chory umysł i skrajna nieodpowiedzialność mogły doprowadzić do wybuchu tej wojny polsko-polskiej w szczycie pandemii

 98. No wlasnie o to chodzi.
  Istnial pewien umowny kompromis respektowany do tej pory przez prawo , lekarzy i politykow ktory Kaczor ruszyl i jak wszystko czego sie tknie zniszczyl to.
  Teraz zmuszone kobiety w dobie pandemii protestuja i jesli kiedykolwiek bedzie zmiana tego prawa to bedzie z ptrzechylem w druga strone bo tez lewica bedzie sie musiala pod tym podpisac. PO CO TO RUSZAL ???
  Tak trudno to bylo przewidziec?
  Tylko mnie nie rozscmieszaj ze to nie on tylko Trybunal

 99. @Obywatel Rysiu

  „Piszemy tu o aborcji nieuleczalnie i smiertelnie chorych dzieci.Nie myl pojec”

  A przeczytałeś postulaty protestujących? Oni protestują za tym aby aborcja na życzenie była dostępna dla każdego bez względu na fakt czy ciąża stanowi zagrożenie czy nie. Popieranie takich postulatów jest niegodna dla osoby która uważa się za cywilizowaną. Takie rzeczy działy się tylko w barbarzyńskich czasach.

 100. @Obywatel Rysiu

  Jak widać po komentarzu to nawet nie zerknąłeś na wyrok Trybunału Konstytucyjnego.

  Jeżeli ciąża zagraża życiu matki to możną ja usunąć. Nic się w tym punkcie nie zmieniło. A jeżeli ciąża nie zagraża życiu matki, a matka nie chce dziecka to są okna życia, jest adopcja. Nie musi zwyrodnia matka zabijać takiego dziecka.

 101. Piszemy tu o aborcji nieuleczalnie i smiertelnie chorych dzieci.Nie myl pojec.Na aborcje typu widzi mi sie tez nie ma mojej zgody. Zreszta nie trzeba bylo ruszac kompromisu aborcyjnego.Uwzglednial to wszystko . No ale 70 paro letni prawiczek uznal ze wie lepiej co potrzeba kobietom.

 102. Widac golym okiem ze piszesz o rzeczach o ktorych zupelnie nie masz pojecia.ZUPELNIE.

  Kto wg ciebie postepuje gorzej?
  Matka decydujac sie kosztem swojej psychiki usunac ciaze byc moze ratujac swoje zycie w doslownym tego znaczeniu (tak , to zawsze jest dramat ) czy panstwo polskie ktore wiedzac ze porod moze zabic dziecko i matke …decyduje sie zabic ich oboje podczas porodu?? Odpowiesz mi na to pytanie robaczku?

 103. Obywatelu Rysiu

  Te pseudo kobiety które protestują chcą mieć aborcje na życzenie do 9 miesiąca ciąży. Chcą nie tylko zabijać osoby niepełnosprawne, ale też całkowicie zdrowe, tak jak pani Przybysz zabiła dziecko bo miała za małe mieszkanie. Nie ma na to zgody.

 104. @Obatel Rysiu

  Jak widać, po pierwsze nie potrafisz przeczytać pytania ze zrozumieniem, a po drugie odpowiadasz nie na temat.

  Ja nie pytam czy mieli wybór czy nie ani nie pytam o sytuacji służby zdrowia. Tyko dlaczego uważasz, że takie osoby nie są ludźmi i można ich zabijać? Niczym nie rożni się zabójstwo dziecka w łonie matki od zabójstwo osoby już urodzonej. Rozumiem, że jesteś też przeciwko zakazowi zabojstw. Może w takim razie podasz swój adres bo wg ciebie jestem wolnym człowiekiem i mogę zabijać kogo chce.

 105. odpowiedz jest banalnie prosta.
  1)przede wszystkim jego rodzice mieli wybor ktorego polska kobieta obecnie miec nie bedzie.
  2)porwonujesz australijska opieke zdrowotną i socjalna do polskiej ?? Masz ty rozum czlowieku?
  3)jego rodzice SWiadomie widac uznali ze stac ich zarowno pod wzgledem psychicznym ,materialnem i fizycznym na poswiecenie wychowania takiego dziecka.
  Ilu innych rodzicow zwyczajnie nie da rady rzucic pracy skazywać sie na takie zycie + dodatkowo Żebrać bo niestety do tego sie to sprowadza kikanacie lat doslownie wszedzie bez gwarancji na zaden sukces a nawet przezycie takiego dziecka??

  Tak trudno to sobie wyobrazic??
  Spytaj rodzicow Nikoli moze jakim i czyim kosztem mozesz przeczytac o nim w wikipedii .
  I czy kazdy rodzic ma byc zwlaszcza w asyscie tak bidnej i dziadowskiej pseudpomocy panstwa przymuszany do heroizmu?Bo to rodzic jest tu bohaterem a nie Nikola.
  Moze najpierw stworzmy warunki dla takich rodzicow,dajmy olbrzymie pieniadze na mozliwosc ich wychowania i opieki zeby bez konsekwencji mogli porzucic prace , zapewnijmy bezplatna i dostepna od zaraz pomoc lekarska a dopiero potem tworzcie takie prawo?Moze w tej kolejnosci co??

 106. Dla wszystkich obecnych na tym proteście. Poczytajcie historię Nicka Vuijcica. Człowieka, który też kiedyś był „tylko” zdeformowanym płodem. Urodził się bez rąk i nóg. Teraz ma żonę i zdrowe dzieci. Żyje i ma się dobrze. Zrobił większa karierę niż niektórzy pełnosprawni.

  Dlaczego wg was taki ktoś nie jest człowiekiem i nie ma prawa żyć? Umiecie odpowiedzieć na to pytanie?

 107. Efektem masowych protestów przybierających formę imprez połączonych z niewyobrażalną wręcz agresją i prymitywizmem, będą masowe zgony. Dzisiejsze 20 tysięcy nowych zakażeń, to nic w porównaniu z przyszłotygodniowymi dwa razy większymi przyrostami dziennymi.

  Hasło „wypierdalać” na własnej skórze odczują tysiące rodziców i dziadków, a być może tylko sąsiadów uczestników demonstracji. Ono ich przeniesie na tamten świat. A to nie wszystko. Covid zbierze śmiertelne żniwo nie tylko wśród tych, którzy na niego zachorują zarażeni zwielokrotnioną transmisją, ale również wśród ludzi cierpiących na inne choroby, którym zdemolowana epidemią służba zdrowia nie udzieli na czas pomocy.

  Po ulicach, w proaborcyjnych marszach biorą udział nie tylko zwolennicy zabijania dzieci, ale też po prostu siewcy śmierci.

 108. jestem osoba niepelnosprawna od urodzenia. Dziekueje tym wszystkiem ludziom, ktorzy byli wczoraj na protescie. Dziekuje za to ze chcecie zabijac takie osby jak ja i ze nie uwazacie nas za ludzi majacych prawo do życia. Teraz wiem jak czuły się osoby w obozach koncentacyjnych też nazywani podludzmi przez hitlerowcow.

 109. @Monika

  Droga Moniko,
  w takim razie bardzo przepraszam i chylę przed Tobą czoła.
  Życzę, abyś zawsze była otoczona życzliwymi ludźmi i otrzymała, to czego potrzebujesz.
  Jeśli macie jakieś potrzeby, to daj znać.

 110. Serce rosnie. Piekna karta w historii uczestnikow.Brawo my!! Won z pislamem i pisowskiem szlamem!!!!Kretyni do szkoly a nie do władzy!!

 111. Wczoraj w Oświęcimiu odbył się marsz śmierci.

  Marsz zbrodni przeciw ludzkości.

  Marsz mający na celu zezwolić na zabijanie bezbronnych dzieci w imię narcystycznych pobudek feminazistek.

  Czy te wszystkie osoby będące na tym marszu miałby odwagę powiedzieć prosto w twarz niepełnosprawnym dzieciom, że chcą ich śmierci? Wątpię.

  Dziecko to nie wasze ciało feminazistki! To inny człowiek, któremu prawo gwarantuje ochronę życia.

  Jesteście za aborcją? To wyskrobcie siebie z tego świata.

 112. Obejrzenie relacji z wczorajszego „Spaceru” skłania do kilku uwag.

  Pierwsza, to rozbieżność pomiędzy deklaracjami i rzeczywistością. Organizatorki manifestacji deklarowały, że „Spacer w Oświęcimiu musi być manifestacją pokojową”. Przypominały, że „agresja i przemoc są argumentami tych, którzy nie mają żadnych innych argumentów”.
  Rzeczywistość pokazała, że tak formułowane zapowiedzi można uznać za metodę manipulacji mającą przyciągnąć jak najwięcej uczestników – czym innym jest pójście na „wojnę”, czym innym na „pokojowy spacer”. Ale może (jeszcze) nie mogły, czy nie zdecydowały się powiedzieć wprost.

  Agresja, widoczna zarówno w wykrzykiwanych hasłach, w tym jednoznaczna manifestacja „to jest wojna”, jak i w napisach widniejących na niesionych przez demonstrantów banerach, nie pozwala nazwać manifestacji „pokojową”. Nienawiść emanująca z tłumu wykrzykującego np. „Morawiecki … „ poraża.

  Widoczne wśród protestujących logo „Strajku Kobiet” też kojarzy się z agresją zarówno werbalną jak i fizyczną i z aktami wandalizmu.

  Za skrajną manipulację należy uznać treść odczytanego „listu ginekologów” powołujących się na uniwersalne wartości „prawdę, sprawiedliwość, dobro i piękno oraz mądrość” i ogłaszających, że prawo do decydowania o własnym ciele nie może podlegać żadnym ograniczeniom.

  Co do „własnego ciała” kobiety ciężarnej – komentarz Pani Moniki nie wymaga uzupełnień.

  Nawet jednak w przypadku własnego ciała sprawa jest dyskusyjna – wszak przyjęte jest w naszej cywilizacji ratowanie samobójców. Wezwanie zaś ustawodawców by tworzyli prawo mając na uwadze „dobro matki, źródła płodności ponad dobro chorego, nieukształtowanego jeszcze płodu” to apel bazujący na kłamstwie – prawo dopuszcza uśmiercenie dziecka gdy zagrożone jest życie lub zdrowie matki. Pominę już ten „chory, nieukształtowany płód” – od kiedy to leczy się „zdrowych”?

  I te typowe „zaklęcia” o „rozwoju myśli humanistycznej cywilizacji ludzkiej” i „XXI w”. Wszak swoboda zabijania dzieci to nawiązanie do tego barbarzyńskiego dziedzictwa świata antycznego, które szczęśliwie nasza cywilizacja już dawno porzuciła, przejmując z Grecji i Rzymu to co kojarzy się z „prawdą, sprawiedliwością, dobrem i pięknem oraz mądrością”.

  I ten fragment, który zdaje się wiele tłumaczyć: „chcesz, krzycz „J … ć PiS”, ale zachowajmy kulturę”. Tu komentarz jest chyba zbędny.

  I najbardziej smutna – za nieprzyzwoite należy uznać wykorzystywanie dzieci do realizacji wątpliwego etycznie i niedemokratycznego projektu. Bo to ta nastoletnia młodzież najboleśniej i najdłużej odczuje skutki rewolucji. Niestety, bez wyjątku, także ci którzy są odporni na manipulację i nie godzą się być „mięsem armatnim” propagatorów współczesnych ideologii.

 113. @Rubi

  Tak, mam niepełnosprawne dziecko. Tak, jestem w róży różańcowej rodziców modlących się za niepełnosprawne dzieci. Głupio ci? Tak? To zamilcz.

 114. De facto PIS jest jedynym odpowiedzialnym za wzrost zakażeń COVID który w krótce będzie miał miejsce. Tak kończą się cyniczne próby wykorzystania pandemii do osiagania własnych politycznych celów. I za to pójdą siedzieć.

 115. Takich tłumów Oświęcim dawno nie widział…
  Jest nadzieja w Narodzie!

  Młodzieży – rozbrajająco młodej- było rzeczywiście dużo, ale tu chodzi o ich przyszłość.

  @Monika
  Masz niepełnosprawne dzieciątko?
  Rozmawiałaś ostatnio z Mamą niepełnosprawnego dziecka?
  Wspierasz domy samotnej matki albo organizacje społeczne?
  Modlisz się o matki w potrzebie?

  Nie? to milcz!

  Ojcowie też mają prawo. Ale często psychicznie nie dają rady i znikają…
  Chwała tym, którzy stoją u boku kobiety i wspólnie wychowują!

 116. Protestujący wczoraj bezmyślnie powtarzali: „To jest wojna”.

  Wojna tragiczna w skutkach była w Oświęcimiu w latach 1939-1945.

  Wczorajsze okrzyki świadczą tylko o niemądrym zachowaniu demonstrantów.

 117. Cały kraj protestuje, kobiety walczą o godność, prezes Kaczyński wzywa do obrony kościołów, a radny pisu Przewoźnik informuje na swoim blogu, że otrzymał odpowiedź od prezydenta ws. montażu lustra gdzieś na skrzyżowaniu, pod wiaduktem, chyba na Krukach?

  Panie radny, jest pan lekiem na całe zło…

 118. Oby po tych wczorajszych harcach na rynku w Oświęcimiu, nie nastąpił gwałtowny wzrost zachorowań w naszym mieście, bo wśród tysiąca demonstrantów teoretycznie czterech mogło być zakażonych coronawirusem.

 119. Skoro kobieta wg tych ludzi będzie mogła dokonać aborcji z jakiekolwiek powodu aż do urodzenia dziecka, to dlaczego ją tak ograniczać. Może jak już urodzi to też powinna mieć wolność wyboru i może zabić narodzone już dziecko bo jej się nie podoba, albo jej się odwidziało albo stwierdziła, ze jednak ma za małe mieszkanie? Nie ma biologicznej różnicy między człowiekiem w brzuchu matki a tym już urodzonym. Człowiek taki jest innym organizmem i inna jednostką. Nie jest to ciało kobiety.

  Jeżeli można wg tych ludzi zabijać nienarodzone dziecko z zespołem downa to dlaczego nie robić to już z urodzonymi dziećmi? Przecież wg tych ludzi nie maja oni prawa żyć.

  Jeżeli można wg tych ludzi zabijać nienarodzone niepełnosprawne dzieci to dlaczego nie robić tego już z urodzonymi dziećmi i z tymi które nabyły niepełnosprawność w trakcie życia. Przecież wg tych ludzi nie mają oni prawa żyć.

  Jeżeli uważają oni, że ochrona życia jest wartością katolicką i nie powinna ona obowiązywać osoby niewierzące to dlaczego musimy penalizować zabójstwa? Niczym, pod względem biologicznym nie rożni się osoba nienarodzona od osoby narodzonej. Dlatego ograniczamy wolność innych do zabijania innej osoby. Przecież to katolicki zabobon wg osób protestujących.

  I ostatnie. Dlaczego to kobieta ma decydować o tym co zrobić z dzieckiem? Przecież dziecko w 50% składa się z genotypu mężczyzny, więc mężczyzna tez powinien mieć takie same prawa do dziecka i decyzji o jego zabiciu. Dziecko nie stanowi własności matki ani nie jest jej ciałem.

  Chociażby lewica robiła najróżniejsze fikołki to nie zmieni biologii i podstawowych praw natury.

 120. Prawie udany protest…rece opadaja jak widze male dzieci z transparentami z przeklenstwami…szkoda, ze mamusia z niebieskimi wlosami tylko nimi moze „imponowac”…

 121. Sprawa aborcji i rozdziału państwa od kościoła jest arcyważna, ale przez takie młodzieżowe spacerki, sprawy nigdy nie posuną się do przodu. Kościół w Polsce ma 1000 lat doświadczenia, a te dzieci nie mają jeszcze prawa zakupu alkoholu…

 122. Nie chcę siać tutaj defetyzmu, ale przypuszczam, że ta manifa była zorganizowana przez środowiska kościelne. Nie jest chyba tajemnicą, że organizatorki współpracują z Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu.

 123. Manifestacja przeprowadzona sprawnie i efektownie.Faktycznie, 70% protestujących to dzieciaki max lat 20.Co ciekawe, haseł antykościelnych mało. Głownie antypisowska narracja. Ciekawi mnie komu na prawdę uda się zagospodarować ten potencjał. Bo raczej nie POKO-wcom. „Obrońcy kościoła” wyraznie zawiedzeni brakiem „roboty”,natomiast „kibole”próbujacy gromadzić się na placu Kościuszki ,czy to ze świadomości obciachu jaki sami sobie robią czy też ze strachu, pozostali ,mozna to określic, z „fiutkami w łapach”,bo na prawdę tyle są warci.
  Ps.Brawo Policja, brawo organizatorzy marszu,brawo Wy,którzy Waszych kobiet nie zostawiliście samym sobie!!!
  Ludzi było nie kilkaset a duzo więcej, i mozna powiedzieć że od wielu lat była to największa manifestacja .

 124. Oglądając obrazki, przyznam szczerze, że zakręciła mi się łza w oku, w podstawówce całą szkołą chodziliśmy topić marzannę, ale wtedy mieliśmy jakieś 10-12 lat?

 125. „W czasie deszczu dzieci się nudzą to ogólnie znana rzecz” – brzmią słowa kultowej piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Dodałabym jeszcze nudzą się także w czasie pandemii.Wczorajszy protest w Oświęcimiu ws. dopuszczalności aborcji doskonale wpisuje się w te przesłania.

 126. Czyli wszyscy moga protestować, maszerować, robić burdy itd. – górnicy, rolnicy, bojówki narodowe… tylko nie kobiety. Bo tak.
  Aha

 127. Na większości takich manifestacji w Polsce „Tańce, hulanka, swawola!” Protesty ws. aborcji przeradzają się w… imprezy dla nastolatków. W Oświęcimiu też zapewne nie było zbyt poważnie.

Send this to a friend