Informacje

OŚWIĘCIM. Totalna prowizorka na moście Piastowskim w Oświęcimiu. Gdzie jest gospodarz?

Mieszkańcy nadsyłają na adres mailowy redakcji swoje spostrzeżenia dotyczące stanu technicznego dróg. Tym razem otrzymaliśmy naprawdę niespotykane ujęcia stanu nawierzchni na moście Piastowskim w Oświęcimiu. Kierowcy są zszokowani drogową prowizorką!

Stan mostu Piastowskiego w Oświęcimiu budzi coraz większe zdumienie i obawy. Wielu mieszkańców ma wrażenie, że kluczowa dla miasta przeprawa pozostaje już od miesięcy w ciągłej, ale prowizorycznej naprawie.

Szanowna redakcjo, co to za zapadliska i muldy na środku mostu, czy komuś się tutaj rozgrzany asfalt z betoniarki wylał? Czy to jest dzieło jakiegoś „pijanego mistrza”? Nie wiem co mnie i innych kierowców czeka po wjechaniu w tak „naprawioną” dylatację – alarmuje Pan Grzegorz, mieszkaniec Oświęcimia. – Ludzie kochani, co to za amatorszczyzna. Przecież to wygląda na skrajnie spartolone, przecież to jest niebezpieczne! Ktoś odebrał te prace? Tak już zostanie? Nikt z urzędników tego nie widzi? Gdzie są służby drogowe, gdzie jest policja, gdzie jest pan starosta i pan prezydent Oświęcimia? – pyta Pan Grzegorz. – My mieszkańcy zapłaciliśmy za taką naprawę, naprawdę? – dopytuje się zbulwersowany mieszkaniec Oświęcimia.

Stanem technicznym mostu interesował się już w 2021 roku oświęcimski radny Jakub Przewoźnik. – Od jakiegoś czasu stan techniczny mostu drastycznie się pogarsza (przynajmniej wizualnie). Odpadają płytki, schodzi farba, a barierki rdzewieją – pisał w swojej interpelacji Jakub Przewoźnik. Radny pytał wtedy o remont mostu, przegląd techniczny, o stan betonowej konstrukcji, stan dylatacji itd.

Ostatni remont mostu Piastowskiego na rzece Sole w Oświęcimiu odbył się w 2014 roku i obejmował demontaż uszkodzonych dylatacji – odpowiadał wtedy wicestarosta Paweł Kobielusz. Wicestarosta Kobielusz poinformował, że przeglądy techniczne dokonywane są co roku, a ostatni wtedy odbył się w sierpniu 2020 roku. – Planowane jest zabezpieczenie środków finansowych w przyszłym roku na wykonanie dokumentacji projektowej obejmującej kompleksowy remont Mostu Piastowskiego – pisał w 2021 roku wicestarosta Paweł Kobielusz.

Poprosiliśmy o szybki komentarz radnych miejskich. – Patrząc na najnowszy, naprawdę tragikomiczny sposób naprawy nawierzchni mostu Piastowskiego, zastanawiam się co wydarzyło się w tej sprawie przez te prawie dwa lata. Bo jako miejski radny nic na ten temat nie wiem! Gdzie jest ta głoszona publicznie i medialnie bardzo dobra synergia i współpraca władz miejskich i powiatowych? – pyta Jakub Przewoźnik, radny miasta Oświęcim. – Drodzy gospodarze miasta i powiatu, ten most jest przecież wizytówką Oświęcimia. Jak mogliście dopuścić do takiego dziadostwa? – dodaje radny Przewoźnik.

Patrząc na to co zostało w ostatnim czasie zrobione na moście Piastowskim, nasuwa się pytanie, czy prezydent Janusz Chwierut i starosta Andrzej Skrzypiński w ogóle przemieszczają się w jakikolwiek sposób po Oświęcimiu? Może poruszają się metrem albo latają nad miastem balonem… Panowie, czy wy widzieliście sposób wykonania naprawy? Czy to tylko prowizorka, czy to już tak na zawsze?  – pyta Waldemar Łoziński, radny miasta Oświęcim.

Od wielu już lat oświęcimianie z coraz większą obawą zastanawiają się, jaki jest faktyczny stan techniczny mostu Piastowskiego na Sole. Władze powiatu i miasta dokonują tu co jakiś czas tymczasowych napraw, przeprowadzanych, jak widać na załączonym przykładzie, z różnym rezultatem i efektem.

Jak zwykle dziękujemy mieszkańcom za współtworzenie „Kuriera Oświęcimskiego”. Każdej zgłaszanej sprawie będziemy się przyglądać.

Kurier Oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

63 komentarze

 1. Jak widzisz funkcja radnego nie wyklucza działań na rzecz mieszkańców. Bez bluzgania na Chwieruta.
  Posłuchaj wypowiedzi Chrzana na sesjach rady miasta i porównaj z emocjonalnymi wywodami „muszkieterów”.
  Zrozumiesz w mig.
  Chrzana spotkasz wśród ludzi. Łoziński? Ostatnio roznosił „kuriera” ale to jeszcze nie wyjście do ludzi (raczej prywata) Przewoźnik? Woli budować konstrukcje z lego.

  Przetrzyj oczy i zacznij dostrzegać otaczającą Cię rzeczywistość stary.
  Pozdro.

 2. Kto organizuje? Radny Miejski Chrzan czy też Przewodniczący Rady Osiedla „Zasole” Chrzan? Bo to zmienia wiele.
  Z ostatnich interpelacji podobała mi się np. ta Łozińskiego na temat mieszkań komunalnych. Nie podobają mi się te, gdzie chłopcy (radni i prezydent) próbują sobie robić jaja z oponenta.

 3. @Psy szczekają

  Mam wrażenie, że nie wiesz jak wiele może zdziałać ponedynczy radny. Pamiętaj, że „chcieć” znaczy „móc”. Taki np. radny Chrzan prężnie sobie działa i nie ogląda się na innych. Ostatnio np. organizuje spotkanie z mieszkańcami nt. zasad parkowania w rejonie os. Pileckiego. Jak widzisz – jedni wolą działać a inni wolą gadać lub marnować papier nabniedorzeczne kwity.

 4. Masterkosa, mam wrażenie, że nie wiesz po co jest rada i po co są interpelacje. Pamiętaj, że władzę wykonawczą ma urząd z prezydentem na czele. Urząd też reprezentuje miasto na zewnątrz. Jak widzisz, nie ma tu miejsca na załatwianie czegoś dla miasta przez radnych.

 5. @ Psy szczekają…
  Cala rzecz w tym, że 99% tych interpelacji jest o niczym i po nic. Gdyby porównać je z realnymi działaniami radnych PiS to okaże się, że to zwykła demagogią obliczona na tani poklask.

  Nie myl krytyki opozycji z uderzaniem w opozycję. To właśnie te interpelacje najczesciej mają na celu uderzanie np. W Chwieruta.

  PS. Nie wiem gdzie się wychowałeś i jakimi wartościami się kierujesz ale skoro twierdzisz, że kiedyś wina była po stronie bitego to gratuluję „wzorców”.

 6. Kiedyś zasadą było, że wina jest bitego a nie bijącego. Najłatwiej uderzać więc w tych, co są w opozycji. Taka dresiarska zasada. Ale do rzeczy.
  Po dziewięciu latach swojej kariery radnego doczekaliśmy się interpretacji Tadeusza Hoły. Od blisko 20 ze świecą szukać wniosku znanego lekarza Jakubowskiego. Syn niedoszłego starosty od dwóch kadencji za darmo pobiera dietę radnego. To samo dyrektor Stoch. Jest tak zajebiście, że zausznicy peło nie widzą nic do poprawy. Nawet spieprzone go mostu po którym zasuwa tysiąc samochodów na godzinę.

 7. Ciach bajera marudy.
  Naprawiają ten bubel.
  Robota na moście aż furczała jak wieczorem z rowerka wracałem.
  Pewnie zaraz lokalny PiS wypnie klatę do przypięcia sobie za to orderu. Niestety to nie ich zasługa.
  Sprawa mostu była ważna ale są w mieście też te trochę ważniejsze. Ciekawe kiedy lokalny PiS się „jorgnie” w tej kwestii. Nie napiszę o co chodzi – niech się muszkieterowie wykażą. W ciemno obstawiam, że znowu prześpią temat o jakieś 2-3 tygodnie. Echhh, szkoda słów.
  Trochę szkoda, że para w gwizdku ciuchci lokalnego PiS pojawia się dopiero pod koniec przespanej przez nich kadencji.

  PS. A tym czasem Rafał Bochenek na billbordach uparcie życzy nam wesołych świąt wielkanocnych. Brawo PiS.

 8. Powiedział as. I dlatego trzeba koniecznie odsunąć pis od władzy.

 9. Presja ma sens! Jeden artykuł, parę negatywnych komentarzy i już jutro popołudniu będą naprawiać te koleiny. Brawo MY! Oby tylko nie skończyło się następną fuszerką.

 10. Przestraszyli się Starca…..
  Ale mnie rozbawiłeś. 1 kwietnia był już jakiś czas temu. Nie ma to jak tłumaczyć się takimi pierdołami bo argumentów poważnych to ty nie masz.
  Proponuję ci wyłączyć ten komputer/komórkę i nasłać asfalt na Dąbrowskiego

  Szerokiej drogi.

 11. Hotin …. za co Cię wywalili z PZPR, a teraz z rękami złożonymi w pierwszej ławce w kościele….

 12. Kurier Oświęcimski czyli beznadziejna trójca. Panowie Łoziński, Przewoźnik I Plinta. Widzę, że chcą uchodzić za fachowców od następnej branży, drogowej, pisząc w swojej gazecie i w tym portalu jak to Oni na wszystkim sie znają. Wiecie kto sponsoruje tą gazetową propagandę, wykupując strony w tej pseudogazecie… zgadliście, ten co w szafie trzyma goryle.

 13. Że siedzi w pierwszej ławce w kosciele to pół biedy. Skandalem jest to ze ten sam człowiek popiera w marszu p. Lempart.

 14. Ja to jestem ciekaw jak to będzie w tym Oświęcimiu jak Pan Bochenek zostanie prezydentem. Jak narazie z okazji majówki Pan Poseł życzy wszystkim z banerów spokojnych świąt Wielkanocnych.

 15. Gdzie jest gospodarz? Przecież siedzi ze swoją świtą w pierwszej ławce kościelnej a potem składa kwiaty z naszych podatków. Precz z hiPOkrytą ,kolegą partyjnym posła Nitrasa,który Katolików chce ,,opiłować” z przywilejów!

 16. Jeden z Urzędów Gminnych popłynął po tym, gdy okazało się, że OC to za mało na pokrycie uszkodzeń samochodu i musiano dopłacić z kasy urzędu. Urzędnicy módlcie się by na tym moście nie nie znalazło się Ferrari i nie urwało koła.

 17. @DeS

  Przypominam, że pierwsze wybory Chwierut przegrał, ale w sytuacji jaka wówczas była został mianowany przez Tuska na fotel pełniącego obowiązki prezydenta. Drugie wybory wygrał bo jechał na pomysłach i inwestycjach Marszałka. Trzecie wybory wygrał bo ludzie przestraszyli się Starca. Ale tak jak pisze kolega. Szafa z pomysłami i inwestycjami poprzednika się skończyła. A pomysły Chwieruta jak widać są idiotyczne. Skoro Chwierut chce się spełniać jako biznesmen (cafe rynek) i miejski ogrodnik (most duchów, miliony parków i kwietników, choinki na rynku za grubą kasę itd) to niech robi to, ale za własne pieniadze. Miasto przez jego „wizje” straciło miliony złotych. Żadnych ważnych inwestycji Chwierut nie zrealizował. I to są fakty.

 18. „A skoro nie widzisz pozytywów w mieście to po co tu jesteś – wybierz inną „właściwą” gminę.” – kolego, ale nie bawmy się w taki peerelowski sposób dyskusji. Każdy ma prawo tu mieszkać i dyskutować.
  Prezydent nie robi laski, wybrała go większość, ale nie 100%, być może wielu widząc na przykład Starca zagłosowało wbrew sobie (PiS miał więcej głosów niż PO). Inni kandydaci i wynik mógłby być inny. Miasto stoi w miejscu od lat, ludzie jak uciekali z niego tak uciekają (lider małopolski zachodniej hehehe), firmy lepiej u nas nie zakładać, nie robi się nic, by wzmóc osadnictwo (przespaliśmy dwa wielkie bumy mieszkaniowe), za chwilę te wielkie inwestycje trzeba będzie konserwować… A szafa z pomysłami Marszałka chyba jest już pusta.

 19. @Poki

  Ty się dobrze czujesz czy jesteś jeszcze na majówce (albo może po czymś innym)?
  Skoro twierdzisz, że nic nie zrobił przez 13 lat, to albo bawisz się w trolla albo nie piszesz tylko „żeby PISać” – bo inaczej takich głupot nie można wytłumaczyć.
  …miasto stoi i niszczeje…. – no rozbawiłeś mnie

  Skoro ktoś Chwieruta wybrał raz, potem drugi to chyba o czymś świadczy. Wszyscy w wyborach samorządowych mieli równe szanse. A skoro nie widzisz pozytywów w mieście to po co tu jesteś – wybierz inną „właściwą” gminę.

 20. Czy mógłby ktoś coś więcej na temat imienin pana prezydenta napisać?

 21. @
  pewnie też pis nakazal januszowi chwierutowi organizować imprezy imieninowe w urzędzie miasta i zamawiać sobie te sushi

 22. @Mieszko

  Małpeczka jak zwykle wyciągnął notatki i sprawdził jakby wytłumaczyć to że Chwierut zarabia tak dużo i robi tak mało. No i wyszło to co zwykle – wina PiSu! Hahaha. On już jest z tym śmieszny. Wydaje mu się, że zrobi ludzi w balona i że nie wiedzą że PiS ma tylko kilku radnych, a cała władza w mieście spoczywa w rękach PO. Nawet jakby wszyscy radni PIS głosowali przeciw to i tak większość ma Chwierut. Taka to próba zmanipulowania mieszkańców. Wydaje mi się że gdyby w mieście nie było PiSu to Chwierut nie miałby co robić. Bo on chyba siedzi w tym swoim gabinecie i cały czas myśli jakby jeszcze się przypodobać Tuskowi i uderzyć w PiS. Cała jego prezydentura to walka z mitycznym PiSem. A miasto stoi i niszczeje. Zmarnowane 13 lat. Żaden inny samorządowiec nie ma aż tylu lat możliwości żeby wcielić w życie swój program wyborczy. Ale Chwierutowi udało się przez tyle lat nie zrobić praktycznie nic ze swojego programu wyborczego. A teraz będzie skomlał o kolejne 5 lat… Żenada. Myślę że mieszkańcy nie nabiorą się już na tę bajkę.

 23. NO I ZNOWU OBRONA CHWIERUTA W STYLU 'ALE PRZECIEŻ PIS…’ DARUJ SOBIE. WIEM ZE GŁOSOWAŁ I WIEM POD JAKIM WARUNKIEM I JAKA BYŁA ARGUMENTACJA RADNYCH PISU ZA GŁOSOWANIEM 'ZA TAK’. CHWIERUT NIE SPEŁNIŁ TEGO WARUNKU NA KOLEJNYCH SESJACH. TAK BYWA. POZA TYM TO TYLKO POTWIERDZA TEZĘ KTÓRĄ PISALI LUDZIE ŻE CHWIERUT SWOJĄ PAZERNOŚCIĄ NIE RÓŻNI SIĘ OD PISU. A JEGO HASEŁKA I WOJENKA JEST TYLKO PRZYKRYWKĄ I PRÓBĄ OTUMANIENIA SPOŁECZEŃSTWA. TAKI MANIPULATOR. JEDYNE CO ROBI OD PONAD DEKADY W OŚWIĘCIMIU TO WALCZY Z WIATRAKAMI (PISEM). A DLA MIESZKAŃCÓW NIE ZROBIŁ NIC KONKRETNEGO.

 24. Zresztą pociesz się – ustawa o podwyżkach pensji dla burmistrzów i prezydentów miast jest z września 2021 roku, czyli od tego czasu z powodu inflacji Chwierut stracił już ok. 4 tysiące złotych.
  Wiesz, że cały oświęcimski PiS głosował wtedy solidarnie za taką podwyżką dla Chwieruta?

 25. Admin – o.k. nie musisz już kasować całych niewygodnych wątków, jutro wracam do roboty (w końcu ktoś musi zapracować na socjal dla pisowskiego elektoratu).

 26. Mieszko – BŁAGAM
  Kilka stów w górę lub w dół. Taka jest różnica

 27. ALE TO WEDŁUG CIEBIE CHWIERUT JEST LEPSZY OD INNYCH. JEDNAK WIDAĆ JAK NA DŁONI ŻE TAKI SAM ŁASY NA PIENIĄDZE JAK INNI. USTAWA NIE OKREŚLAŁA ŻE MA SOBIE PRZYZNAĆ WIECEJ NIŻ PREZYDENT WARSZAWY. JEST MASA WÓJTÓW BURMISTRZÓW I PREZYDENTÓW KTÓRZY DALI SOBIE MNIEJSZE PODWYZKI. DLATEGO TWÓJ ARGUMENT JEST INWALIDĄ.

 28. Ale poważnie przecież tam idzie koła pourywać gdzie to idzie zgłośić? Żeby ktoś się zainteresował.

 29. Kolejny materiał na zamówienie.
  Osoba która go pisała po raz kolejny chce siać zamęt a i bić w osobę która nie jest odpowiedzialna za tą drogę, no chyba że jednak mało co wie do kogo należą drogi w mieście.

  Myślę że jutro pewnie będzie nowy felieton pana K. bo jeszcze w tym tygodniu go tu nie było.

 30. Kontrola – nik czy RIO? – to jazda, złóż donosik. Bo to na pewno prawda, skoro w maglu godali.
  20 tysięcy zeta – jak to dobrze, że cały tłum pisowskich prezydentów miast i burmistrzów zrezygnował z nakazanej przez ustawę podwyżki i nadmiarowe pieniądze przeznaczył dla biednych dzieci. Tylko czemu łone takie wstydliwe? Niech się nie boją, nazwiska podadzą i piersi do orderów wypną.

 31. JESTEM CIEKAWY CZY @ OPŁACANY JEST Z PRYWATNYCH CZY TEŻ PUBLICZNYCH PIENIĘDZY ? RYCZAŁT CZY MOŻE WYPŁATA ZALEŻY OD ILOŚCI
  NAPISANYCH POZYTYWNYCH KOMENTARZY WZGLĘDEM PREZYDENTA ? TO JAK TAM MAŁPECZKO ? BO WYCHODZI NA TO ŻE JEDYNIE TY PRAWISZ KOMPLEMENTY I BRONISZ PREZYDENTA

 32. Zarabiającego 20000 zł Pana Ch nie stać na zrobione imienin za swoje? Trzeba pilnej kontroli w UM.

 33. Wystarczy mi żeby ludzie wiedzieli na co idą ich pieniądze wydawane przed dobrego gospodarza. I wiedzieli, że jego płacze o kasę od rządu są fałszywe.

 34. Zołzo – przecież możesz w każdej chwili złożyć donos do pisowskiej prokuratury o niegospodarność i nadużywanie funduszu reprezentacyjnego przez Chwieruta, zresztą pewnie już to zrobiłeś. I co? Ziobro uznało, że nie ma się czego uczepić? Bo gdyby było, to z pewnością prokurator wnosiłoby o karę 100 lat więzienia dla Chwieruta, albo o rozstrzelanie.
  Przykro mi, że masz doświadczenie z zamawianiem w knajpie tylko koryta mięsa i wydaje ci się, że shushi to nie wiadomo jaki luksus. Informuję cię więc, że słuszną porcję dla dwóch osób można zamówić przez internet już w cenie 69 złotych i 72 groszy. Spróbuj, życzę smacznego.

 35. Ja o Krymie ty o Rzymie. Nie broń swojego pracodawcy tym co dzieje się w Warszawie. Rozmawiamy o lokalnych sprawach, które najbardziej dotykają mieszkańców miasta. Ale ty jak zwykle bronisz pańcia dobijaniem piłeczki „że przecież w Warszawie i PISie to…” G. nas mieszkańców to obchodzi. Chwirutek ma dbać o kasę mieszkańców a nie roz.ier.al.c ją na swoje przyjemności. Chwirut płaci za takie obiadki z funduszy urzędu miasta na który składają się wszyscy mieszkańcy. Zarabia 20 tysięcy miesięcznie. Jakby miał honor to na swoje imieninki płaciliby z własnej kieszeni, a nie mieszkańców. Ale nie..
  całe kierownictwo i prezesiki oraz dyrektorzy miejskich jednostek żreją z naszej kasy.

 36. Ja bym to się chciał dowiedzieć od dyskutantów na czym polegało „Bizancjum” w powiecie za czasów śp. Józefa Krawczyka a którego uczył się od niego wicestarosta Zbigniew Starzec. Bo zamiast jakiś wydumanych historii z drugiego końca Polski może warto pochylić się na tym lokalnym.

 37. Ostatnio podpisywałeś się „zołza”, więc może zdecyduj się w końcu na jakąś płeć.

  Coś ci się pomyliło: to nie Chwierut tylko asystent ministra Czarnka Bartosz Rybak z pisowską wierchuszką i nie w Oświęcimiu tylko w operze wrocławskiej, gdzie na zakończenie imprezy Sławomir odśpiewał „majteczki w kropeczki”. Za wyżerkę zapłaciła jedna z pisowskich patriotycznych fundacji „Instytut Europejski Pro Civium” z Lublina.

 38. @
  Chwierut szasta pieniędzmi podatników na prawo i lewo. Tu sushi na obiadek dla kierownictwa z okazji imienin, tu bilbordy propagandowe, tam parking dla kolegi bo zapomniał wybudować dla własnej inwestycji, tu nieudany biznes z café rynkiem, tam milion na projekt mostu duchów, tam kilkadziesiąt tysięcy na domek dla owadów itd. A wszystko sponsorowane z naszej kasy. I on ma czelność skarżyć się na brak kasy? Zakłamaniec.

 39. Zdaje się psie, że mamy różne rozumienie „góry szmalu”.

 40. Nie mieści mi się w głowie, że osoby funkcyjne w Oświęcimiu mają tak niskie poczucie odpowiedzialności za powierzone mienie publiczne. Pokolenie wyhodowane w komunie ma niestety jeszcze w swoich genach duży pierwiastek „druciarstwa”.

 41. O ile się nie mylę, to jednak bank gospodarki krajowej, ten sam co pożyczył prezydentowi Chwierutowi górę szmalu na nie zawsze trafione pomysły.

 42. Pis ma też niestety możliwości zaciągania kredytów. Obecnie te oficjalne długi to niewyobrażalna kwota 1,5 biliona złotych.
  Ale pis zadłuża też Polskę pośrednio emitując masę obligacji, formalnie przez Bank Gospodarki Żywnościowej. Oczywiście w normalnej sytuacji, gdyby BGŻ był bankiem prywatnym, tak ogromnie się zapożyczając dawno by splajtował. Ale zagraniczni inwestorzy kupują te obligacje, ponieważ są wysoko oprocentowane, a wypłacalność banku gwarantuje Skarb Państwa. Rozumiecie pisiorki? To taka sztuczka księgowa, żeby w projekcie budżetu ładnie wyglądało, ale faktycznie to kolejne dodatkowe miliardy zadłużenia Polski, które będą jeszcze spłacać nasze prawnuki.
  Pisiorki tego nie rozumieją, albo wolą nie wysilać intelektu i o tym nie myśleć. Wystarczy im, że dostają ciągle coraz to nowe pińćsetplusy, czyli coraz więcej banknotów, choć są one warte z każdym dniem coraz mniej.

 43. PiS ma własną mennicę i bank? Z tego co mnie uczyli, to wszystko jest z naszych podatków, dlatego PiS żadnej łaski nie robi dając nieswoje pieniądza. Dzielić cudze każdy głupi potrafi.

 44. Milenko – już.
  „Na dofinansowanie budowy pozyskano 3,4 mln zł ze środków europejskich oraz 460 tys. zł z budżetu państwa. Całkowita wartość realizowanej na osiedlu Stare Stawy inwestycji ma wynieść blisko 15 mln zł, w tym wkład własny miasta Oświęcim zaplanowano na ponad 11 mln zł. Natomiast na dofinansowanie funkcjonowania żłobka po jego uruchomieniu dodatkowo z pieniędzy europejskich zdobyto kwotę 2,9 mln zł.”

 45. Pis dał tu, pis dał tam. Ciekawe skąd pis na to ma. Czy nie ze złupionych na obywatelach podatków?
  Albo z dodruku – to w praktyce to samo, choć przypuszczam, że pisiory tego nie ogarniają.

 46. PiS dał Chwierutowi kilkanaście milionów na parking – widmo dla sąsiadów.
  PiS dla Smolarkowi miliony na przedszkole i szkołę.

 47. zapraszam do Poręby Wielkiej – tam na drodze powiatowej na wylocie w kierunku Polanki droga niczym Szwajcarski ser – a była remontowana niedawno, dokładnie kiedy na Wyspiańskiego rządził pis

  p.s
  Nie pamięta wół jak cielęciem był

 48. Do POKI:
  PIS na żłobek nie dał kilka milionów tylko,albo aż 460 tyś zł. Ależ się wysilił .

 49. Przecież wicestarosta odpisał że remont mostu był w 2014 roku. Stan mostu jest dramatyczny, ale przynajmniej można zobaczyć w Oświęcimiu kosmiczną technologię łatania dziur w mostach. Sukces murowany na cała PL. Mamy top inwestycje – rynek, Cafe Rynek, most, P&R, wc na Kamiencu. Wielkie brawa dla PO i spółki.

 50. Małpa pogubiłam sie to w końcu PIS dał chwierutowi na żłobek?

 51. Figę mnie obchodzi która partia wtedy rządziła. Interesuje mnie kto wylał wadliwą masę i kto odebrał robotę. Celowo piszę wylał bo tam jest sama smoła. Gdyby do naprawy użyto właściwych materiałów nie byłoby problemu. Gdy przyjdą wysokie temperatury dopiero będzie jazda.

 52. Zdecydowałbyś się wreszcie na jakiegoś jednego nicka. Udawanie tłumu zwolenników pisizmu słabo ci wychodzi.
  Czy wiesz, że „Poki” to taka gra dla pięcioletnich chłopców?

 53. Chwierut na bilbordy ma, ale na remont najważniejszej przeprawy w mieście nie. Tak oczerniał premiera i rząd za grube tysiące z kasy mieszkańców a ponoć jednak dostał parę milionów na żłobek…

 54. @małpeczko
  nie zawiodłeś mnie, jesteś miszczuniem!!!! Tylko ktoś twojego pokroju mógł tłumaczyć spartolenie roboty remontem z 2015 r.

 55. Nie mogę się już doczekać tych szczęsnych czasów, gdy po miażdżącym zwycięstwie wyborczym duet Waldi i Kubuś zasiądzie na stołkach władzy w mieście i powiecie, a w Oświęcimiu zapanuje wreszcie prawo i sprawiedliwość. A wtedy asfalt przestanie się odkształcać, płyty chodnikowe kruszyć i żarówki w lampach ulicznych przepalać.

  Jeśli remont mostu miał miejsce w kwietniu 2015 roku to czy przypadkiem powiatowy pis go tak spartolił?

  „14.04.2015 Przez sześć dni most Piastowski będzie zamknięty dla ruchu samochodowego i pieszego. Zarządca drogi Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu informuje, że w związku z koniecznością przeprowadzenia remontu dylatacji mostu oraz przyjętą technologią naprawy ruch zostanie całkowicie wstrzymany 21 kwietnia o godz. 6.00. Zakończenie prac planowane jest 26 kwietnia o godz. 16.00”

  A teraz proponuję aby panowie W i K z powrotem wpełzli do norek, z których wypełzli. No to pa „czytający” i pa „asie”.

 56. Nigdy więcej wojny nigdy więcej chwierutow Skrzypiński h kobieluszów czerwonych!

 57. Naprawa wg.PO:przyjechał Januszek wysypał z worka asfalt udeptanego butami i skasował ciężkie pieniądze !

 58. @ czytający w zbożu. Z niemcem zwanym małpą dyskusja to nieporozumienie.

 59. @ małpeczko nasza
  czekamy na twoją „światłą” opinię, z której będzie wynikało, że to wina PISu

Send this to a friend