Informacje

OŚWIĘCIM. Te zawody w powiecie oświęcimskim są najbardziej poszukiwane

Przedstawiciele jakich zawodów są najbardziej pożądani na lokalnym rynku pracy, a których profesji jest nadmiar? Na to pytanie spieszy z odpowiedzią serwis barometrzawodow.pl.

W dziale publikacje, dostępny jest raport z najnowszymi wynikami badania barometru zawodów. Wynika z niego, że w naszym powiecie brakuje m.in. budowlańców, nauczycieli, lekarzy i pielęgniarek, opiekunów osób starszych i dziecięcych, szefów kuchni.

Z kolei, wg serwisu, w powiecie oświęcimskim jest nadwyżka florystów, operatorów maszyn włókiennych, pracowników biur podróży i obsługi turystycznej oraz spedytorów i logistyków.

Warto zaznaczyć, że barometr zawodów jest tylko prognozą zapotrzebowania na pracowników w 2024 r.

– Sytuacja w niektórych zawodach może się zmienić w zależności od uwarunkowań rynkowych – zastrzega Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu, który zrealizował badania.

Badanie zostało przeprowadzone wśród ekspertów na przełomie dwóch ostatnich kwartałów zeszłego roku.

(Źródło: PUP Oświęcim)

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. @W powiecie brakuje…

    Brawo, wygrałeś plebiscyt na najdłuższy nickname.:))))

  2. Czy Oświacie uczyli odróżniać rubryczkę na komentarz od rubryczki na nicka ?

  3. Same logistyki będą i komputerowcy a do łopaty mało kto się chwyci – tak trzymać. Chociaż nowe domy remonty ktoś wykonuje

  4. Decyduje ilość chętnych na dany kierunek.Utarlo się ze do budowlanki można iść bez wyksztalcenia .No i potem mamy takich fachowców…

  5. W powiecie brakuje budowlańców a Pani dyrektor PCKTiB dawne Ozety likwiduje nabór do szkoły branżowej o kierunku budowlanej.W powiecie nadmiar logistyków Pani dyrektor otwiera klasy o kierunku logistycznym.Kto o tym decyduje? pisze:

    Oświata

Send this to a friend