Sport

OŚWIĘCIM. TAURON dołączył do sponsorów hokeistów Unii Oświęcim

TAURON dołączył do sponsorów hokeistów Unii Oświęcim w sezonie 2022/2023. Drużyna grająca w Polskiej Hokej Ligi będzie występować pod nazwą TAURON Re-Plast Unia Oświęcim.

– To ważny dzień dla polskiego i oświęcimskiego hokeja. Cieszy nas to, że potentat energetyczny jakim jest grupa TAURON dołączył do grona sponsorów naszej drużyny i to od razu jako Sponsor Tytularny. Liczymy na owocną współpracę, z której zadowolone będą obie strony. Jestem przekonany, że wspólnie sięgniemy po najwyższe laury i to już w tym sezonie. Nadmienię, iż po 36 kolejkach Polskiej Hokej Ligi drużyna TAURON Re-Plast Unia Oświęcim zajmuje pierwsze miejsce z dorobkiem 73 punktów. Serdeczne podziękowania kieruję do prezesa Pawła Szczeszka, za zaufanie, i za to co robi dla sportu w Polsce – powiedział Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport.

W ramach współpracy logotyp TAURON pojawił się między innymi na tafli, na bandach, na pleksi, w boksach drużyn, na strojach zawodników oraz w mediach społecznościowych oświęcimskiego klubu.

– Wspieramy sport szczególnie tam gdzie jest on ważny dla lokalnych społeczności. Oświęcimski hokej jest wizytówką tego miasta, a klub jest jednym z najbardziej znanych w Polsce. Od lat na hokejowe mecze przychodzą całe rodziny mieszkańców miasta i my chcemy być częścią tej wspaniałej społeczności – mówi Artur Warzocha, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia. – Liczymy, że z naszym wsparciem oświęcimscy hokeiści nawiążą do wielkich sukcesów końca lat 90 tych i pierwszej dekady XXI wieku – dodaje Artur Warzocha.

TAURON jeden z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największy dostawca energii elektrycznej w Polsce. Od trzech lat energetyczny lider realizuje Zielony Zwrot, który oznacza głęboką transformację firmy w kierunku odnawialnych źródeł energii poprzez inwestycje w farmy wiatrowe i elektrownie fotowoltaiczne.

Firma aktualnie dysponuje jedenastoma farmami wiatrowymi, w których energię elektryczną wytwarza 200 turbin wiatrowych, trzema elektrowniami fotowoltaicznymi oraz 34 wodnymi. Do 2030 roku Grupa zakłada sześciokrotne zwiększenie mocy zainstalowanej w odnawialnych źródłach energii oraz ograniczenie emisyjności o prawie 80 proc. TAURON od lat wspiera polski sport i propaguje pozytywne wartości, angażując się w wydarzenia o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i charytatywnym.

Oświęcimski Sport S.A

Poprzedni artykułNastępny artykuł

15 komentarzy

 1. Nigdy nie byłem zwolennikiem płacenia wyższych rachunków za media, telefon, paliwo czy ubezpieczenia z powodu sponsoringu tego czy tamtego.

 2. Policjant
  W tym mieście bez hokej to juz nc nie ma zawsze możesz powiedzieć ze to bastion POpaprańców

 3. @ Marian
  Zmień dostawcę prochów bo ten aktualny najwyraźniej oszukuje cię co do rodzaju obiecanej wizji

 4. @Policjant

  Kłamiesz, w mieście rządzonym przez dobrego gospodarza, każde auto, motocykl, skuter, motorower, rower a nawet hulajnoga są właściwie oświetlone. Kto twierdzi inaczej jest za PiSem.

 5. Do Stefan Niech najlepiej zacznie od wytłumaczenia tym co co noc mają zajebane katalizatory z samochodów z powodu hossy jaką mają złodzieje gdy panują ciemności.

 6. @Policjant
  Hujowinami nazywasz dyscyplinę sportu, na którą pan prezydent Chwierut przeznacza jakiś milion z piniędzy Oświęcimian ? A to się pan prezydent zasmuci.

 7. Firmy z 200-u letnimi tradycjami upadają w tym popapranym kraju z powodu kilkuset procentowych podwyżek cen prądu a tu Tauron wydaje pieniądze na Hujowinyyyy!!! Tak na nic nie znaczące Hu- jo- wi- nyyy!!! Gdzie jest NIK????!!!!!

 8. Bochenek nigdy nie był na meczu hokejowym na Unii Oświęcim a dziś wykorzystując pieniądze Tauronu ( czyli nasze bo płacimy ogromne rachunki za prąd) lansuje się w Oświęcimiu. Wstyd i żenada panie pośle!!!

 9. @@@@ Jak Chwierut organizował w Oświęcimiu z Maciborkiem Live Festiwal za pieniądze Tauronu,to ci beko POwska nieprzeszkadzało?

 10. Cieszmy się. Za ten sponsoring zapłacimy niedługo w rachunkach za prąd.
  Moim zdaniem powinno się zabronić firmom państwowym sponsorowania czegokolwiek.

 11. A Janusz Chwierut nie oddelegował swojego nowego przyjaciela, radnego Michała Chrzana do warty honorowej?

 12. Nie wiedziałem, że pani Bożena do swoich licznych zasług ma też prowadzenie klubu sportowego.

 13. Widzę, że Pan Bochenek przejął lans od Iwonki, wszędzie go pełno… tylko nie tam gdzie jest potrzebny, przez 3 lata słuch o nim zaginął ale wybory więc trzeba się lansować, nawet nic nie wnosząc, potrafi załatwić pewne sprawy ale tylko dla swoich…

Send this to a friend