Informacje

OŚWIĘCIM. Szydło: Zrzekam się zasądzonej na moją rzecz nawiązki

zdjęcie archiwalne

Ponieważ sprawa ta budzi zbędne emocje niektórych mediów, pomimo nieprawomocności wyroku, chciałabym już teraz oświadczyć, że zrzekam się zasądzonej na moją rzecz nawiązki – powiedziała w czwartek była premier Beata Szydło po wyroku sądu ws. wypadku z jej udziałem.

Przypomnijmy, 9 lipca oświęcimski sąd rejonowy uznał, że kierowca fiata seicento jest winien nieumyślnego spowodowania wypadku w 2017 r. w Oświęcimiu, w którym poszkodowana została m.in. Beata Szydło. Sąd warunkowo umorzył postępowanie na 1 rok. Kierowca seicento musi zapłacić po 1 tys. zł. nawiązki poszkodowanym w wypadku – byłej premier Beacie Szydło oraz funkcjonariuszowi BOR.

red.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

12 komentarzy

 1. Pani premier powinna chyba wiedzieć, ze nie może zrzec się nawiązki skoro wyrok jest nieprawomocny i nie wiadomo czy się utrzma w II instancji.

 2. Ja bym tam 1.000,- zł wziął. Spożytkowałbym na pieluchy dla najmłodszego wnuka. Doradzam przeto Pani Premier podobną lokację zasądzonej nawiązki.

 3. Na koniec przed cisza wyborcza zacytuje Waszego guru z Żoliborza kiedy sam startowal na prezydenta w 2010 roku.
  Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.Czarno na białym. A zatem dla zdrowotności demokracji tylko Trzaskowski!.Ufajcie Waszemu prezesowi.No chyba ze gada głupoty.Jak myślicie:)?
  Nie doprowadzajmy do monopolu jednej partii – apelował w sobotę kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński. Jeśli jakaś władza – mówił – ma wszystkie stanowiska w państwie, prezydenta i poparcie „potężnych mediów”, to z naszą demokracją „może być naprawdę bardzo niedobrze”.
  Kaczyński mówił podczas wiecu w Łodzi, że rozmawiał wcześniej z panią Marią, która nie była zwolennikiem PiS, w I turze wyborów prezydenckich nie poparła go, ale w II turze zagłosuje na niego, bo boi się „monopolu partii bogatej”. „I słusznie, demokracja monopolu nie znosi” – powiedział kandydat PiS na prezydenta.
  „Jeśli jakaś władza ma wszystkie stanowiska w państwie, najróżniejszego rodzaju – a po strasznej katastrofie nastąpiła przecież szybka obsada różnych stanowisk, także pozarządowych – jeżeli do tego ma prezydenta, jeśli do tego ma jeszcze poparcie potężnych mediów, które nie zauważają jej błędów, które w jednych oczach widzą źdźbło a w innych belki nie widzą – żeby się odwołać do Ewangelii – to wtedy z naszą demokracją może być naprawdę bardzo niedobrze” – mówił Kaczyński.
  „Nie doprowadzajmy do takiej sytuacji” – apelował.

 4. Pani Premier . Nie musi a nawet nie może się Pani niczego zrzekać bo wyrok póki co nie jest prawomocny czyli w skrócie, nie ma żadnego wyroku. Pani teatralne zrzeczenie jest nic nie warte o czym Pani dobrze wie.
  @Gość
  Najlepiej żeby nic nie wyprzedawali i cały majątek żeby dalej był w ręku Skarbu Państwa, jak ze PRL-u. Jeszcze tylko by się przydał I sekretarz partii , ale w zasadzie to go już mamy i wtedy wreszcie byłoby dobrze, tak jak ma być czyli po staremu.

 5. Cóż za wspaniałomyślność! Warto ogłosić nie tylko w Polsce.

 6. Źródło: tvp info:):) Powiedz ze zgubiles pilota to chetnie ci dokupie bo chyba od miesiaca kanalu nie potrafisz zmienic:) Sprobuj na dekoderze

 7. „Rząd PO prowadził na polskiej gospodarce bardziej rabunkową politykę niż zaborcy ponad sto lat wcześniej.

  W 2008-2014 władze naszego kraju dokonały wyprzedaży majątku należącego do Skarbu Państwa (m.in. banki, kopalnie czy zakłady produkcyjne) za łączną kwotę 58,615 mld zł.”

  #POgońRafała

 8. Napewno medialne oswiedczenie zalatwi sprawe. NAPEWNO:)
  Nie odwolujac sie i tak bedzie musial zapalcic a zwrot bylby formalnie klopotliwy bo z jakiego tytulu?darowizny?
  Skonczy sie pewnie na przekazaniu (oczywiscie blysk fleszy tvp info)Caritasie czyli i tak Pan Sebastian pieniadze straci.

  Odwolalbym sie . Żadnej łaski nie potrzeba.
  Dostajac taki wyrok czulbym sie poszkodowany.Winny ale w sumie niewinny ale i tak zaplac:)

 9. bohaterska „drużyna” psujów z pisu. Zniszczą pół miasta byle postawić na swoim.

 10. Prosiłbym portal OO o lepsze dziennikarstwo.
  Poza pełnieniem roli stenografa w większości mało sensownych interpelacji radnego Przewoźnika, przykłady z ostatnich dni to jednostronne przedstawianie sprawy zderzenia seicento z pędzącymi kolumnami BOR (redaktorzy OO pominęli w uzasadnieniu sądu kwestię łamania przepisów przez rządowe limuzyny, ich nieuprzywilejowania itp.). Zamiast tego mamy wrzutkę autorstwa Szydło, dla której orzeczony tysiąc to zresztą drobne, biorąc pod uwagę jej zarobki (za pracę, do której się zresztą nie przykłada, biorąc pod uwagę jej żenujaco niską aktywno#ć w europarlamencie).

 11. Brawo Pani Premier, piękny gest miłosierdzia w stosunku do maluczkiego…

 12. Bardzo dobra decyzja. Beata Szydło zawsze wygrywała swoją autentycznością.

Send this to a friend