Informacje

OŚWIĘCIM. Spotkanie prezydentów małopolskich miast

Igrzyska Europejskie oraz finanse samorządów. To niektóre z tematów spotkania prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli i prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta. Okazją do wizyty w Oświęcimiu włodarza drugiego co do wielkości miasta Małopolski była debata samorządowa organizowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Spraw, które poruszono podczas rozmowy było wiele. Jedną z najważniejszych była organizacja zawodów w ramach  III Igrzysk Europejskich Kraków- Małopolska 2023.  Tarnów podobnie jak Oświęcim będzie jedną z aren tegorocznych rozgrywek sportowych. W mieście przeprowadzona zostanie rywalizacja w czterech dyscyplinach. Kompleks sportów plażowych będzie miejscem rywalizacji w piłce ręcznej plażowej i piłce nożnej plażowej. Wśród mieszkańców Tarnowa szczególnie wyczekiwana jest walka na ściankach wspinaczkowych. Ostatnią dyscypliną rozgrywaną w Tarnowie będzie badminton.  Zawody te będą miały równocześnie rangę mistrzostw Europy i kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024.

W Oświęcimiu sportowcy będą rywalizować w konkurencji pływanie artystyczne, co stanowić będzie kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Rozmawiano więc o sprawach organizacyjnych i finansowych tego ważnego tegorocznego wydarzenia sportowego. Poruszono też kwestie logistyki, promocji wydarzenia. Sporo miejsca poświęcono inwestycjom, które oba samorządy realizują, aby odpowiednio przygotować się do zawodów. Włodarze mówili też o kondycji samorządu w świetle coraz większych ograniczeń finansowych ze strony państwa.

Prezydenci Tarnowa i Oświęcimia współpracują ze sobą od dłuższego czasu. Dzielą się planami i doświadczeniami w pracy samorządowej. Oświęcim korzystał z przyjętych w Tarnowie praktyk przy wdrażaniu Oświęcimskiej Karty Mieszkańca. Zastosował też sprawdzone tarnowskie rozwiązania przy budowie parkingu wielopoziomowego typu Park and Ride, który znajduje się w rejonie dworca PKP.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. Parking przy peronie jest wypełniony po brzegi. Parkingi w okolicy też, a mimo to kierowcy z parkingu wielopoziomowego nie korzystają. Pytanie dlaczego. Może dlatego, że pisowcy mają zakaz korzystania z parkingu wybudowanego przez pełowca.

  2. Niech jeszcze wrócą bilbordy z żalami, że rząd mu nie dał kasy na ten wspaniały żłobek.,Na to kasę ten hipokryta z UM na pewno znajdzie.

  3. Trzeba Zarabiać Panie Prezydencie, a nie łoić mieszkańców z kasy. Kilku sprzedawców którzy zostali wyrzucić z targu.zgodnie z instrukcjąm Bo podatków nie trzeba miastu, jak goli się Mieszkańców Miasta. Podobno nawet nie potrafił prezydeny napisać poprawnie dotacji na placówkę. o której tak głośno gada. EEEE YYYY.

  4. Parodia jak można chwalić się pustym parkingiem? Kto wam pisze tę propagandę PJCh , PAB i jego świta radnych? Zejdźcie na ziemię. Propaganda zabawniejsza jak za PRL-u. Barwna by się z was zaśmiała…..

Send this to a friend