Informacje, Wideo

OŚWIĘCIM. Rzekomy brak finansowania budowy żłobka ze strony rządu jest wierutną bzdurą

Poseł Koalicji Obywatelskiej Marek Sowa w ogniu oskarżeń o kłamstwa. Chodzi o ostatnie wypowiedzi na temat finansowania budowy żłobka w Oświęcimiu oraz działań wojewody małopolskiego w sprawie zapadlisk w Trzebini. Za to drugie posłowi grozi proces w trybie wyborczym.
Zobacz materiały przygotowany przez dziennikarzy Kroniki TVP3 Kraków:

Będzie proces wyborczy?

— Brak dofinansowania oświęcimskiego żłobka to kompromitacja.

Te słowa Marka Sowy, posła Koalicji Obywatelskiej, wywołały burzę na małopolskiej scenie politycznej. Poseł wraz z prezydentem Oświęcimia Januszem Chwierutem twierdzi, że wnioski o dofinansowanie żłobka z funduszy rządowych zostały czterokrotnie odrzucone. Część polityków Prawa i Sprawiedliwości nazywa tę wypowiedź kłamstwem.

— Rzekomy brak finansowania budowy żłobka ze strony rządu jest wierutną bzdurą, jest wierutnym kłamstwem – mówi Mariusz Krystian, wójt gminy Spytkowice.

— Dofinansowanie z tytułu budowy żłobka w kwocie 3,9 mln zł otrzymało miasto Oświęcim – mówi Waldemar Łoziński, radny Oświęcimia, Prawo i Sprawiedliwość.

Pozytywnie został rozpatrzony bowiem piąty wniosek z programu Maluch plus.

— Pan prezydent ma pełną wiedzę, że te pieniądze zostały przyznane. Jest na etapie podpisania umowy. Jest to informacja od naczelnika biura rozwoju miasta, więc trudno, żeby prezydent o tym nie wiedział – dodaje Waldemar Łoziński.

To nie koniec zamieszania wokół posła Marka Sowy. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita przygotowuje pozew w trybie wyborczym. Chodzi o słowa, które padły z ust posła Sowy podczas konferencji prasowej w Trzebini.

— Zero pomocy, zero wsparcia, to jest tak naprawdę roczny efekt poczynań ekipy PiS-u i wojewody Łukasza Kmity – mówił Marek Sowa, poseł, Koalicja Obywatelska.

— Ponieważ ten poseł kłamie w żywe oczy, kłamie mieszkańców, kłamie telewidzów. I odpowiadam, jako wojewoda małopolski zrobiłem bardzo wiele, żeby po pierwsze nadzorować, po drugie wspomóc finansowo mieszkańców – powiedział Łukasz Kmita, wojewoda małopolski podczas środowego programu Tematy Dnia.

Pozew ma zostać złożony jeszcze w tym tygodniu.

Źródło: TVP3 Kraków

Poprzedni artykułNastępny artykuł

108 komentarzy

 1. Konieczność budowy nowego urzędu sam się rozwiązał. Tylko trzeba było narażać życie i zdrowie mieszkańców i pracowników?

 2. Terenów pod budownictwo mieszkaniowe ( bloki ) nie ma, terenu pod dworzec autobusowy też nie ma, za to są pod biedronki, lidle i inne geszefty. jeszcze raz, brawo popis, i przepraszam, jeśli jakiegoś polityka ,beneficjanta tych geszeftów pominąłem. Pole tutaj zostawiam dla ich rzecznika.

 3. Czyżby urząd miejski płonął? Lata zaniedbań w kwestii koniecznych remontów obiektów publicznych wychodzi na jaw. Dopiero była dyskusja na ten temat w innym wątku. Dobry gospodarz!

 4. Zamiast żłobka lub mieszkań będziemy mieli następną galerię handlową vis a vis istniejącej Vendo. Brawo popis, kiedy będą wyburzenia pod następną galerię?

 5. Przeczytałem tę waszą stronę. W skrócie: część pomysłów ekonomicznych brzmi sensownie, część do dyskusji, część jest niestety niedorzeczna.
  Zafiksowanie na punkcie modelu rodziny patriarchalnej – to XIX wiek. Bardzo wątpię, czy pozyskacie z tego tytułu wielu zwolenników.
  Zafiksowanie na punkcie Ukraińców – prawda jest taka, że gdyby Ukraińcy okazali mniej odwagi i samozaparcia, mielibyśmy teraz pół miliona ruskich sołdatów na Bugu i pewnie co nieco w portkach z tego powodu. Pewnie też wydawalibyśmy ze dwa – trzy razy więcej na wojsko, jeśli trafiają do was argumenty finansowe. Wreszcie: mamy teraz po raz pierwszy od trzystu lat niepowtarzalną okazje do unormowania stosunków z Ukrainą, która tak czy siak pozostanie naszym sąsiadem i buforem wobec Rosji.
  Zafiksowanie na punkcie covidu – to nie jest kwestia do wiecowania, to są naukowe fakty. Wirus covid-19 rzeczywiście istniał i w początkowym najbardziej zjadliwym wariancie przyczynił się do śmierci na świecie milionów ludzi. A że pis rozegrał to jak rozegrał, głupio i nieudolnie, to już zupełnie inna historia.
  Zafiksowanie na punkcie Niemiec i Unii Europejskiej. To czysty pis, nic nowego.
  Dlatego – nie.
  Ale doceniam panie Konfiarzu pańską chęć rzeczowej rozmowy.

 6. Nauczyciele też muszą skończyć studia, a jak zarabiają wszyscy wiemy. Tak wiem bon edukacyjny załatwi ten problem.

 7. Dobrze wykształcony specjalista zarabia kilkanascie- kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. Dlatego ewentualny kredyt w wysokości kilkudziesięciu tysięcy bardzo szybko spłaci.

 8. Ja to znam. Przeczytałem program Konfederacji. Mam z nim jeden problem. Nie zauważyłem, jakie mają być rozwiązania po wprowadzeniu tych zmian.

 9. Ja się częściowo z Tobą zgadzam. Uważam, że dobrze wykształceni specjaliści są częścią dobrze funkcjonującej gospodarki, a jeśli w Waszym wykonaniu ma to wyglądać tak, że młody człowiek, który chce skończyć studia rozpocznie pracę z kredytem na kilkadziesiąt tys.do spłacenia, to słabe to jest.

 10. Najpierw trzeba podnieść gospodarkę z kolan a dopiero potem zajmować się drugorzędnymi sprawami. Propozycje dotyczące gospodarki:
  -kwotę wolną od podatku w wysokości 12x minimalnego wynagrodzenia (od 1 lipca 2023 r. 43 200 zł),
  -likwidację drugiego progu podatkowego ustanawiając liniowy PIT 12%,
  rozszerzenie ulgi dla młodych (do 26. roku życia) o osoby prowadzące działalność gospodarczą,
  -zwolnienie lokat i obligacji z podatku Belki,
  -szeroki wachlarz uproszczeń podatkowych dla przedsiębiorców,
  -ulgę kredytową (odsetki od kredytu na jedną nieruchomość mieszkalną będzie można odliczyć od podstawy opodatkowania),
  -dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców
  -likwidacja 15. podatków w tym np. podatek od psa, podatek cukrowy
  -obniżenie opodatkowania cen paliw.
  -Zredukowanie podatku VAT, akcyzy i opłaty paliwowej, całkowita likwidacja opłaty emisyjnej
  – likwidacja 13. i 14. emerytury oraz 300 plus

 11. A skąd mam wiedzieć jak będzie? Czy akurat edukacja wyższa jest priorytetem kiedy gospodarka się wali? Czy jak dom się pali to idziesz kosić trawnik? Właśnie tak POPIS zajmują się nie tym co trzeba. PO, PIS, Lewica, PSL miały już swój czas i nie zrobiły nic dobrego. Więc jeżeli ktoś myśli, że jak wybierze ich jeszcze raz i tym razem będzie lepiej to jest pacanem. Trzeba wywrócić ten stolik żeby coś się zmieniło. Powtarzanie sto razy tego samego eksperymentu nie zmieni wyników.

 12. Nadal nie odpowiedziałeś🙂 i serio to jest mocny argument „my jeszcze nie rządziliśmy” i „na pewno nie będzie tak…”, to jak będzie? Proste pytanie zadałem przecież.

 13. Konfederacja na pewno też nie zamknie uczniów w domach na kilka miesięcy żeby pozbawić ich prawdziwego dostępu do szkolnictwa i kontaktu z rówieśnikami. Również nie rozda wszystkim laptopy bo wiedzą, że zarówno nauczyciele jak i uczniowie takie posiadają w domu. Najbiedniejsi mieli 500+ na laptopy. Wystarczy pół roku 500+ i rodzice mogą kupić dziecku laptopa.

 14. Na pewno studia typu Genderstudies powinny być w 100% płatne.

 15. Kto będzie finansować studentowi naukę na uczelni? Znów jakiś bon? A może kredyt studencki, tak jak w USA?

 16. Na pewno nie będzie tak, że Polak będzie gorzej traktowany niż np. Ukrainiec przy rozdawaniu akademików

 17. A jaki pomysł ma Konfederacja na szkolnictwo wyższe? W programie Waszej partii nie udało mi się niczego znaleźć na ten temat.

 18. 1. O widzę, że skończyły ci się argumenty bo wyciągasz skrajnych polityków aby próbować udowodnić, że cała partia jest taka sama.
  2. To może trochę historii: „PO i PiS powołały wspólny komitet wyborczy na wybory samorządowe w 2002.”. Cytat z wikipedii. Możesz poczytać o rządach POPIS więcej jeśli jesteś za młody by to pamiętać.
  3. Jak inaczej nazwać wspólne i zgodne głosowanie za rozdawnictwem i ustawami proinflacyjnymi. Rządy POPIS! Wspólnie głosujecie praktycznie za każdym razem!
  4. „Uproszczenie administracji” tak wszyscy z tym szli. I jak widać ani PIS ani PO ani Lewica nie spełniły swoich obietnic. Dlatego należy się wam czerwona kartka.

 19. „Jedną z metod wygaszania tego typu proinflacyjnych działań jest ich niewaloryzowanie” – owszem, to jest jakiś pomysł.

  Zauważę tylko, że nigdy nie było czegoś takiego jak popis. To tylko taka wasza wyborcza propaganda.

  „Uproszczenie administracji” – z takimi hasłami szły zawsze do wyborów wszystkie partie. Tylko potem okazywało się, że się nie udało …

  I poza tym – sorry – ale osobnicy w rodzaju Korwina czy Brauna są waszą kulą u nogi. Bo niepoważni są, delikatnie mówiąc. To kim wy w końcu jesteście: ultrakonserwatystami, skrajnymi liberałami, jak ty siebie w tym widzisz?

 20. Za PISu socjal wystrzelił w górę? A zgadnij kto głosował ramię w ramię z PiSem? Platforma Obywatelska! Więc teraz nie zwalaj winy na PIS bo głosujecie tak samo jak PiS.

  „System wymyślono w Niemczech” wiadomo, dla PO to co niemieckie jest nadrzędne i nieodwoływalne.

 21. Hotinku – odpisiuj się, kiedy ludzie na poważnie rozmawiają. Z tymi swoimi „Tusk=zaburzenia grawitacji” zaczekaj do wieczora, dobrze?

 22. 1. Gdybyś był tak łaskawy i zapoznał się z tym co mówi Konfederacja to wiedziałbyś, że ten proces ten nie będzie szokowy, ale rozłożony w czasie. Ale tego w TVN i TVP nie powiedzą. Lepiej straszyć wyborców byleby tylko dorwać się z powrotem do koryta. Tylko Konfederacja sprzeciwiła się podwyższeniu 500+ na 800+. Jedną z metod wygaszania tego typu proinflacyjnych działań POPISu jest ich niewaloryzowanie. Tak, aby z czasem były coraz mniej warte. Niestety i PO i PIS się tym nie przejmują. Tylko ogłaszają coraz to wyższe świadczenia.

  2. Co do ZUSu, KRUSu, NFZ to wystarczy jeden podmiot odpowiadający za realizację tego typu polityki. Nie potrzeba rozległej administracji która przejada większość pieniędzy na samo funkcjonowanie. Tak jak mówi Konfederacja – uproszczenie administracji pozwoli nie tylko zaoszczędzić ale i działać efektywniej. Niestety i PIS i PO mają w takim działaniu ZUSu, NFZ i KRUSu swoje cele – hodowla tłustych kotów poukrywanych po takich instytucjach.

 23. „Jeżeli myślisz, że system zdrowotny czy ubezpieczeń społecznych nie wymaga gruntownych reform, a nie tylko łatania to jesteś …” – wymaga, ale cudów nie należy się spodziewać. System emerytur i ubezpieczeń społecznych wymyślony w Niemczech 150 lat temu z różnymi modyfikacjami jest nadal stosowany przez wszystkie kraje. I mimo narzekań, że drogi i nieefektywny, nikt jakoś nie wymyślił lepszego. Owszem, np. w USA jest inaczej w tym sensie, że specjalistyczne usługi medyczne są niedostępne dla uboższych. Myślisz, że u nas byłoby na coś takiego przyzwolenie społeczne? Wątpię. Trochę można zaoszczędzić na bardziej racjonalnym zarządzaniu służbą zdrowia, ale to tyle.

 24. Małpa co ty p…….sz, miało być o chwierutowym żłobku a nie o POpaprańcach.

 25. Jak sięgnę pamięcią za peło socjal był na umiarkowanym poziomie, dopiero za pisu wystrzelił w górę jak rakieta. Przecież to głównie dzięki obietnicy 500+ pis wygrał wybory w 2015 r.

  Teraz kłopot jest taki, że pisowi przez 8 lat udało się zdemoralizować znaczną część społeczeństwa, które ciągle spodziewa się coraz to nowych plusów, zasiłków i ulg, bo „mu się należy”. I obawiam się, że bez takich obietnic wyborów obecnie w Polsce nie da się wygrać.

  Wyprostowanie tego wszystkiego i przywrócenie we miarę uporządkowanych, rynkowych zasad, zajmie lata. Przyjąwszy, że peło z koalicjantami stworzy nowy rząd, będzie musiała ostrożnie, ale w miarę szybko odnieść sukces. Ludzie będą musieli odczuć w portfelach, że kraj można rozwijać niekoniecznie poprzez rozdawnictwo, lecz po prostu przez to, że będą lepiej zarabiać, przy śladowej, stabilnej inflacji. Jeśli się nie uda, czeka nas marazm na wiele lat. Co gorsza, przez rozdawanie zasiłków da się rządzić, jak w Wenezueli. I jest to pociągająca alternatywa dla wielu populistów.

  Natomiast terapia szokowa proponowana przez Konfę może zabić pacjenta. Gdyby rzeczywiście wprowadzić wasze zamiary w czyn, po tygodniu połowa Polaków wyjdzie z patelniami na ulicę.

 26. Dzięki wspólnym głosowaniom Platformy i PiSu już jestem ubogą klasą średnią. Rozdaliscie moje pieniądze na nierobów aby otrzymać od nich głosy. Babcine 1500+ Tusk chce dalej wprowadzać? Rozdawnictwo nie ma końca!

  Jeżeli myślisz, że system zdrowotny czy ubezpieczeń społecznych nie wymaga gruntownych reform, a nie tylko łatania to jesteś… Jedynie twarde i bolesne reformy mogą uzdrowić tego raka którego wspólnie z pisem wyhodowaliście.

 27. Aha – a to ty jesteś ta klasa średnia?

  Pis utrzymuje się przy władzy rozdając ciągle coraz to nowe benefity (choć coraz mniej warte) dla emerytów i klasy próżniaczej. To fakt. Na dłuższą metę prowadzić to jednak musi do krachu i załamania albo trwałej atrofii gospodarki.

  Konfa chce natomiast – przeciwnie – zniesienia w ogóle podatków oraz zaprzestania wypłacania zasiłków i emerytur. Super. No to powodzenia w wyborach.

  Ja natomiast uważam, że podatki i socjal powinny być na średnim poziomie tak, aby nie zarzynać klasy pracującej, a jednocześnie nie dać umrzeć z głodu emerytom o niskich świadczeniach i ludziom rzeczywiście poszkodowanym przez los. Natomiast patole i madki – sorry – ale do roboty.

 28. Tylko Konfederacja głosowała przeciw rozdawnictwu i lockdownom! PO, PIS i Lewica ramię w ramię głosował za 500+, 800+, 13, 14 emeryturą, za dekoderem + i innymi proinflacyjnymi ustawami. Tylko Konfederacja sprzeciwiła się zamykaniu biznesów i tworzeniu wałków na grube miliardy związanych z tzw. pandemią. Sądy przyznały rację Konfederacji, że zamykanie biznesów było nielegalne! To PIS i PO stworzyło inflację związaną z lockdownami i polityką rozdawnictwa! To Konfederacja ostrzegała, że Ukraina po wydojeniu Polski odwróci się od nas plecami. To się dzieje teraz! Pozwy, mówienie przez Zełeńskiego, że Polska pomoc była na pokaz itd. Jak zwykle Konferencja miała rację.

 29. Dyskusja ma sens gdy po jej obu stronach są jakiekolwiek argumenty.
  Gdy na tapetę wjeżdża religia (ktorakolwiek) to można mówić, co najwyżej o wierzeniach, odczuciach i przekonaniach. Ale na bank nie o argumentach, dowodach itp.

  Tyle.

 30. Doskonale wiem jak się żyło za PO i koalicji POPIS. Za PO pieniędzy nie było na nic, a Polskę wyprzedawali za grosze. Za PISu pieniądze są na nierobów i emerytów. A normalnie pracujący ludzie i przedsiębiorcy zawsze mieli pod górkę. Nie są to partie dla średniej klasy. Pewnie jesteś jedynym z tych tłustych POwskich kotów, więc nie wiesz jak żyli zwykli ludzie za PO i kto zgarniał kasę. Jedynie Konfederacja jest gwarancją dobrobytu dla uczciwych obywateli, dla pracujących, dla mężczyzn i kobiet. Koniec karmienia tłustych kocurów i bezrobotnych z wyboru kosztem średniej klasy! Tylko Konfederacja jest gwarantem sprawiedliwości.

 31. „PO już rządzili. Wiemy jaka bieda była wtedy. Na nic nie było pieniędzy. Wszystko zagarnialy POwskie tłuste kocury.” – tu już kłamiesz. Oj bieda była, bieda z nędzą. Na przednówku Polacy gotowali zupę z pokrzyw. Ile masz lat? Trzynaście?

  Na nic nie było pieniędzy – ale pis chwiali się, że odkąd rządzi – pieniądze są. Więc może ty pisiorkiem jesteś? No cóż, pieniądze nagle są i to w nieograniczonej ilości, gdy uruchamia się cudowne urządzenie zwane drukarką banknotów. Albo zaciąga się kredyty w niewyobrażalnej ilości. Więc wtedy – prawda – rząd pieniądze ma. Szkoda tylko, że są o ponad połowę mniej warte niż za peło.

  Wszystko zagarnialy POwskie tłuste kocury – które teraz setkami siedzą w więzieniach zaaresztowani przez dzielnego Ziobrę. Jasne.

 32. @ właśnie. Zakończmy ten temat bo po co masz się dalej kompromitować swoim religioznawstwem. Nic nie udowodniłeś. Tylko się upisałeś bzdur. Więc na czym to skończyliśmy? Aha, na tym, że ludzie z PO tacy jak np. Chwierut jednego dnia idą w marszach proaborcyjnych tzw. śmierci, a następnego dnia ładnie klęczą w pierwszej ławce w kościele. Taka jest wiarygodność ludzi Platformy Obywatelskiej. Byleby dorwać się do koryta. Byleby zdobyć głosy zarówno katolików jak i ateistów. Zero wiarygodności.

 33. @ teraz doczytałem, że również nie rozróżniasz czym jest biblia a czym nowy i stary testament, a czy katechizm KK. Grubo! Tak ci tylko przypomnę, że katolicy odczytują stary testament przez pryzmat nowego testamentu. Nowy testament wypełnił stary testament. Dlatego też wszelkie prawa mojzeszowe należy interpretować przez zapisy nowego testamentu. A katechizm to taka ściąga. Więc tak, przestań się błaźnić i nie zarzucaj, że katolicy nie przestrzegają prawa mojżeszowego. Doucz się, dokształć, a dopiero potem wypowiadaj.

 34. Powiem ci Adamie tylko tyle – i zakończmy tę dyskusję: dawniej byli księża pokroju Tischnera, czy świeccy katolicy jak Turowicz. W miarę jednak, jak KK się radykalizował wszyscy oni zostali zepchnięci na margines, potem zmarli. Na świeczniku pozostali tzw. urzędnicy Pana Boga, którzy zamiast przekonywać, wymagali tylko posłuszeństwa. Rezultat: w tym roku zgłosił się tylko jeden kandydat do seminarium duchownego w diecezji krakowskiej. Coraz mniej dzieci ma ochotę uczęszczać na religię, zwłaszcza w szkołach średnich, w niektórych miastach przybiera to postać wręcz epidemii.
  Więc Adamie krzycz sobie do woli i rzucaj wyzwiskami, jeśli masz ochotę. Może ktoś poczuje się urażony, ale szczerze mówiąc – akurat mnie to ani grzeje ani ziębi. Powiedziałem już wszystko, co miałem do powiedzenia. Pa.

 35. @ jak ci tak ciężko idzie z katechizmem KK to wpisz sobie w google pytania: „Jak katolicy interpretują zapisy starego testamentu” oraz „Jak świadkowie Jehowy interpretują Biblię”. I będziesz wiedział, że to co napisałeś o katolikach w ogóle się do nich nie odnosi. A bardziej do świadków Jehowy. Dlatego nie błaźnij się bardziej i nie wytykają, że katolicy nie przestrzegają prawa mojżeszowego. Przeczytaj, a zrozumiesz dlaczego możemy golić włosy w koło jeśli aż tak bardzo cię to boli.

 36. @ no i czego nie rozumiesz? Widać jak ograniczonym człowiekiem jesteś. Ale tak mają ci z PO. Na pozór tacy pro-polscy, pro-obywatelscy. A tak naprawdę gardzą Polakami i ich wiarą. Czyli żeby zrobić ci dobrze i uznać, że białe jest czarne, a ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem mam przyznać ci rację, że wiara katolicka jest tym samym co wiara świadków Jehowy? Chyba ci się styki przegrzały.

 37. @@
  1. PO już rządzili. Wiemy jaka bieda była wtedy. Na nic nie było pieniędzy. Wszystko zagarnialy POwskie tłuste kocury.

  2.Wszytko ładnie pięknie. Ale PO i lewica najpierw wprowadzą związki partnerskie a potem całą resztę ideologi LGBTQWERTY+ ze wszystkimi swoimi konsekwencjami. Tak jak to ma miejsce na zachodzie. Wszystko małymi kroczkami.

  3. Jeśli aborcja to aborcja dla wszystkich. Dlaczego tylko kobiety mogą decydować o dziecku, przecież 50% genów ma ono od mężczyzny. Jeżeli wprowadzicie nieograniczoną i dobrowolną aborcje to też tak żeby ojciec dziecka też mógł zażądać aborcji. Jeśli kobieta się nie zgodzi to następuje papierowa aborcja i zrzeczenie się praw przez kobietę do alimentów.

  4. Tusk zgodzi się na każdych imigrantów których mu Makrela każe przyjąć. Będą to tak ja to ma miejsce na zachodzie nielegalni migranci zarobkowi, przede wszystkim mężczyźni w siłę wieku, muzułmanie, którzy pracować nie będą. Będą czerpali garściami z socjalów i będą ubogacać kulturowo Polki tak jak np. W Szwecji lub Kolonii.

 38. Adam – aha. Czyli katechizm. No to zajrzyjmy, rozdział 1, tak na chybił – trafił:

  „1078 Błogosławienie jest czynnością Boską, która daje życie i której źródłem jest Ojciec. Jego błogosławieństwo jest równocześnie słowem i darem (be-ne-dictio, eu-logia). W odniesieniu do człowieka pojęcie to będzie oznaczać adorację i oddanie się Stwórcy w dziękczynieniu.”

  Nic z tego nie rozumiem. Może i głupi jestem. Ale liczę na to, że Adam mi wytłumaczy.

  Czy nie lepiej Adamie przyjąć tą moją definicję?

 39. @ naprawdę zajrzyj do książek, chociażby do internetu to będziesz wiedział a nie się błaźnił. Zobaczysz wtedy, że swoje insynuacje opierasz na tym jak Biblię postrzegają Świadkowie Jehowy w nie katolicy. Z tego co wiem to Chwierut jest katolikiem a nie świadkiem Jehowy. Więc swoje tezy powinieneś pisać pod wiarę katolicką a nie światków Jehowy. Jak już poczytasz, zaznajomisz się z tematem to wszystko stanie się dla ciebie jasne, jakim pośmiewiskiem się stałeś wypisując te swoje bzdury o tym jak katolicy powinni przestrzegać Stary Testament.

 40. Kardynał Dziwisz stwierdził swego czasu, że prawo boskie jest ważniejsze od tego tworzonego przez człowieka, więc jak to w końcu jest? Człowiek może dowolnie stosować się do tego, co mu Bóg nakazał w Biblii?

 41. Odniosę się tylko do jednego wiersza:
  „PO = bieda dla wszystkich – bzdura. Naprawdę w to wierzysz?
  + związki partnerskie – tak, ale tylko w takim znaczeniu, jak napisałem poniżej. Związek partnerski nie równa się małżeństwo, to oczywiste.
  + aborcja na życzenie – proponuję w tej sprawie zorganizować ogólnopolskie referendum, którego wynik będzie wiążący na np. następne 10 lat.
  + imigranci – co „imigranci”? Tak dla emigrantów zarobkowych z krajów obliczalnych lub pokrewnych nam kulturowo, którzy będą w stanie szybko się zasymilować. Wobec sytuacji na rynku pracy i dramatycznie malejącym przyroście naturalnym widzisz inne wyjście?
  + władza niemiecka nad polakami – Polakami „patrioto” pisz z dużej litery. Poza tym – kompletna bzdura.

 42. Adam – Jacy Świadkowie Jehowy? Co ty bredzisz? Zamiast się rzucać, mógłbyś spokojnie wytłumaczyć o co ci chodzi?
  Pismo Święte powstało zdaje się wskutek boskiej interwencji. Starożytny skryba pisał, ale Bóg kierował jego ręką, tak? Więc dlaczego odrzucasz Biblię, a wolisz opierać się na katechizmie napisanym przez księdza Iksińskiego 20 czy 40 lat temu?
  Kiedyś zacząłem nawet czytać obecnie obowiązującą wersję katechizmu, ale – wybacz – nie da się. Nie wierzę, abyś go przeczytał nie tylko w całości, ale nawet w części.
  Zamiast grzęznąć w skomplikowanych frazach, napisanych jakimś dziwacznym, archaicznym językiem, może po prostu przyjmiesz, że należy żyć uczciwie, za co czeka cię nagroda w Niebie? Jeśli tak Adamie – to szacun.

 43. PIS = bieda dla średniej klasy + imigranci + ukrainizacja polski w zamian za niewdzięczność
  PO = bieda dla wszystkich + związki partnerskie + aborcja na życzenie + imigranci + władza niemiecka nad polakami
  Lewica = bieda dla klasy średniej + związki partnerskie + aborcja na życzenie + imigranci
  Polska 2050 = koalicja z PO (bycie pionkami)
  Konfederacja = małe podatki, brak rozdawnictwa, ochrona Polek i Polaków, ochrona tradycyjnego modelu rodziny, stałe i dobre prawo dla przedsiębiorców, koniec finansowania patologii, brak wojny polsko-polskiej.

  Każdy zdroworozsądkowy człowiek zagłosuje na Konfederację.

 44. Jak sami widzicie – jedni i drudzy są obłudnikami i kłamcami! PO i PIS niczym się nie różnią. Dlatego zachęcam do głosowania na Konfederację. Dość władzy POPISowej!

  @ PO z Lewicą małymi kroczkami wprowadzą to co komuniści na zachodzie. Zadzwoni telefon z Niemiec i Tusk zaraz wprowadzi co trzeba. Zaczyna się od związków partnerskich, kończy na konieczności instalowania w szkołach kuwety bo jakieś dziecko identyfikuje się jako kot! (Sytuacja autentyczna – poczytajcie o subkulturze furries). Dlatego każda Polka i Polak musi powiedzieć nie PO, nie PiSowi, nie Lewicy!

 45. @ już pobłaźniłeś się wystarczająco? Ładnie udowodniłeś, że nie rozróżniasz wiary katolickiej od Świadków Jehowy. Bravissimo! Kochać bliźniego nie znaczy, że mam mu nie wytykać błędów i jego hipokryzji. Kochać to znaczy tłumaczyć w jakim ktoś jest błędzie. Właśnie dzięki mojej miłości już nie żyjesz w błędzie i wiesz, że katolicy różnią się od Świadków Jehowy.

 46. Poki, a nie boli Cię wydawanie pieniędzy wszystkich Polaków na zachcianki rządowe? Na przykład ławeczki patriotyczne, festyny itd. Posłowie PiS też chodzą do kościoła i się w nim lansują, a są wśród nich rozwodnicy (np. Schreiber). To jak to jest? Przecież kościół katolicki nie pochwala delikatnie rzecz ujmując rozwodów. Poza tym będą wszystkich pouczać, że rodzina i oni jej bronią, a nie potrafią zadbać o własne. Hipokryzja poziom ekspert🙂

 47. „Sam wywlekasz tematy zastępcze gdy ci to na rękę. Jeśli dyskusja idzie w niewygodnym dla ciebie kierunku, to nagle zmieniasz narrację i temat. ” – no właśnie Poki, no właśnie.

 48. Adamie – weź nie bluźnij. Tacy są katolicy? A ja myślałem, że kochasz mnie jako bliźniego swego.

 49. „Poza tym ludzie z PO i Lewicy wierzą, że jak ktoś powie, że jest koniem to jest koniem i tak trzeba go traktować” – bez przesady panie Konfiarzu. To, że przeciw pisowi są dość marginalne, skrajne środowiska lewicowe i że instynktownie lokują się po stronie antypisowskiej opozycji nie oznacza, że taka będzie polityka koalicyjnego rządu – w razie wygrania wyborów. Czego można spodziewać się po Tusku? Na pewno nie uznania że koń nie jest koniem, skoro jakieś 90% społeczeństwa uważa to za absurd. Przeciwnie – będzie to polityka łagodzenia sporów i zawierania rozsądnych kompromisów.

  W sprawie o której piszesz: pewnie przyjęcia jakiejś formuły w rodzaju: tak – dla prawnego usankcjonowania par homoseksualnych (które przecież wokół nas są) jako „związków partnerskich”, czyli zgody na dziedziczenie po „współpartnerze”, ale już brak zgody na adopcję dzieci, brak zgody na ulgi podatkowe dla małżonków, itd. Pewnie te środowiska skrajne nie będą zadowolone, ale i tak to dla nich coś, czego po pisie spodziewać się nie mogą.

 50. @ to zapoznaj się jeszcze z interpretacją jaką stosują katolicy, a nie rób z siebie i-dioty. Bo pogrążasz się coraz głębiej. Wystarczy przeczytać katechizm kościoła katolickiego i już nie będziesz się błaźnił. Polecam więcej książek, mniej ulotek PO.

 51. Rząd będzie sypał P.J.Chwierutowi miliony, żeby ten je prze****ł na mosty duchów, platformerskie bilbordy czy cafe rynki? Skoro P.J.Chwierut ma kasę na takie zachcianki i wyrzucanie je w błoto to jaki sens jest żeby rząd rozdawał mu pieniądze wszystkich Polaków? P.J.Chwierut tutaj płacze, że niedobry rząd nie chce mu dać pieniędzy, a drugą ręką wydaje miliony na swoje niewypały. Wystarczy ograniczyć rozrzutność.

 52. Nieuku Adasiu – wypadałoby wiedzieć w co się wierzy. Podstawą wiary chrześcijan jest tzw. Stary i Nowy Testament – zgodzisz się chyba. Więc przytoczony przez mnie cytat pochodzi ze Starego Testamentu – Kpł 19, 27.

 53. Oczywiście, byle tylko PO, PIS, Lewica spadły z rowerka! Dla dobra Polski i Polaków nawet w płaską ziemię uwierzę! Dość złodziejstwa. Dość koalicji okrągłego stołu! Dość żerowania na klasie średniej! Won!

  Poza tym ludzie z PO i Lewicy wierzą, że jak ktoś powie, że jest koniem to jest koniem i tak trzeba go traktować. Jak ktoś powie, że jest czarną lesbijką to fakt, że urodził się białym facetem nikomu z PO i Lewicy nie przeszkadza.

 54. Poki – zakładam, że jest tak jak napisał lokals, to znaczy cztery razy wnioski zostały odrzucone i dopiero piąty wniosek dostał rządowe dofinansowanie. Pewnie dlatego, że pis uznał w końcu, że mu się nie opłaca przed wyborami dawać argumentów opozycji. Więc dorzucili jakiś ochłap.
  Konkretnie Poki jest tak:

  „Na dofinansowanie budowy pozyskano 3,4 mln zł ze środków europejskich oraz 460 tys. zł z budżetu państwa. Całkowita wartość realizowanej na osiedlu Stare Stawy inwestycji ma wynieść blisko 15 mln zł, w tym wkład własny miasta Oświęcim zaplanowano na ponad 11 mln zł.”.

  Wiesz Poki, ile to jest? Umiesz liczyć? Ile na żłobek w Oświęcimiu dał rząd? Dokładnie 3% całego budżetu inwestycji.

 55. @ A ja nie mówię o wierze Świadków Jehowy. Tylko katolickiej. Bo Chwierut chodzi do kościoła katolickiego. Także upss. Znowu wyszedłeś na nieuka.

 56. „Konferencja (chyba Konfederacja) to jedyna opcja” – więc jak rozumiem, podzielasz poglądy swojej koleżanki pani Żanety? Aha.

  „Oni już rządzili i wiemy jak to się skończyło.” – więc najwyższy czas dać szansę porządzić w Polsce innym. Komukolwiek.

  To konfiarzu doskonały pomysł. Tylko że w ten sposób, gdy już damy szansę wszystkim i pozostanie już tylko np. Polska Partia Ćpunów, to zgodnie z tą logiką – też na nich zagłosujesz?

 57. Adamw – „Nie będziecie obcinać w kółko włosów na głowie. Nie będziesz golił włosów po bokach brody.” – to ty Adasiu nosisz pejsy, serio?

  Biblia powstała jakieś 3000 lat temu. Zawiera mnóstwo nakazów, zakazów i interpretacji, który nijak mają się do rzeczywistości. Przyjmujesz do wiadomości, że istnieją ludzie, którzy w to nie wierzą? Więc dlaczego koniecznie chcesz narzucać i układać życie innym? Bo jak nie, to co? Święta Inkwizycja? Przypomnę, że realnie uczęszcza na msze jakieś 30% Polaków i że liczba ta od paru lat gwałtownie się kurczy.

  Jest całe mnóstwo ludzi którzy przyjmują postawę pośrednią, tzn. chodzą do kościoła, ale niekoniecznie podzielają wszystkie poglądy głoszone obecnie przez kler. Nie oceniam. To ich sprawa.

  Piszesz: „Jest(eś) poprostu miekiszonem, który nie umie twardo opowiedzieć się po jeden ze stron”. Po pierwsze – to chamstwo. Słabo pamiętam, ale w Biblii zdaje się było coś takiego o miłości bliźniego, prawda?

  Twardo opowiadam się Adamie tylko za tolerancją. Możesz być sobie ateistą, deistą czy kimkolwiek jeszcze, możesz też być nawet zaprzysięgłym katolikiem, spędzającym kilka – kilkanaście procent czasu swojego świadomego życia w kościele. Chcesz – to spędzaj. Ja się nie wtrącam.

 58. A jak, tak samo jak moi znajomi będziemy głosować na Konfederację. Mówimy dość okrągłostołowcom! Dość walki PO-PIS i niszczenia Polski dla swoich partyjnych celów. Powiedzmy im won! Każdy rozsądny Polak nie zagłosuje za PO, PISem i Lewicą. Oni już rządzili i wiemy jak to się skończyło. Czas odegnać świnie od koryta. Bo tylko zmieniają się między sobą, a o Polskę i Polaków wcale nie dbają

 59. @ „Przypominam, że tematem jest finansowanie żłobku” Sam wywlekasz tematy zastępcze gdy ci to na rękę. Jeśli dyskusja idzie w niewygodnym dla ciebie, po i chwieruta kierunku to nagle zmieniasz narrację i temat. Żłobek dostał dofinansowanie o którym chwierut, sowa i inni z po niechętnie mówią. Wolą mówić półprawdy byleby otumanić wyborców. I za to należy im się sąd i kara. Tutaj nie ma o czym więcej dyskutować.

 60. Szary człek – zawsze możesz nie pójść na wybory i doprowadzić do tego, że do sejmu z 50 głosami poparcia dostanie się kandydatka Żaneta Nochowicz (Konfederacja).

  Na swoim profilu poglądy wyraża następujące: ziemia jest płaska, celebryci odmładzają się krwią torturowanych dzieci, Trump podróżuje w czasie, ćpanie muchomorów jest super, światem rządzą różne spiski, góry to starożytne drzewa, 5G zabija ludzi, chemtrails za samolotami to smugi szkodliwych chemikaliów rozpylanych przez tajne organizacje, itd.

  Nie idąc na wybory zwiększasz szanse pisu na dalsze masowe „aferki”, nepotyzm i złodziejstwo, na gigantyczne marnowanie pieniędzy na bezsensowne „patriotyczne” inwestycje, na zaciąganie kolejnych setek miliardów złotych długu, który przez najbliższe kilkadziesiąt lat będziemy musieli spłacać, itd, itp.

  Nie twierdzę, że w razie wygranej peło od razu będzie super. Zakładam, że rząd peło (+ reszta opozycji) też popełniać będzie błędy i podejmować niekiedy głupie decyzje. Ale jeśli nawet będzie ich o 50% mniej niż za Kaczyńskiego, to i tak warto pójść na wybory i zagłosować.

 61. @
  Coś słabo znasz Biblię. Mówi coś Panu, Panie Ferdku „dekalog”, a dokładnie V przykazanie? Dekalog to jest podstawa wiary a nie fanatyzm, nieuku. Nie wybielisz go choćbyś nie wiem jak się starał. Jest poprostu miekiszonem, który nie umie twardo opowiedzieć się po jeden ze stron. Tyle. Brak jajec.

 62. Nie wiem czy Chwierut chodzi do kościółka, to raczej jego prywatna sprawa, jak i każdego z nas. Nie każdy, kto bywa w kościele, musi być od razu fanatycznym fundamentalistą.

  Nie przypominam sobie, aby w Biblii był gdzieś zakaz aborcji. Ale nie chcę tu rozpoczynać dyskusji ideolo. Przypominam, że tematem wątku jest odmowa finansowania budowy żłobka na Starych Stawach.

 63. krótko mówiąc nie ma na kogo głosować i tak przez 20 przyszłych lat będzie szaro i ponuro z wyjątkiem elit , dobrych stanowisk , polityków itp………..

 64. @ akurat Chwierut to lubi się z księżmi. Do kościółka chodzi i czasem nawet w pierwszej ławce siedzi. Nie zdziwiłabym się gdyby zaraz po marszach błyskawicy leciał pokazać się w kościele i na marszu życia. Czego się nie zrobi dla wyborców. Można być zarówno za jak i przeciw życiu.

 65. Ale Ściemo – problem zachodzenia w niechciane ciąże można też rozwiązać w sposób zaproponowany przez grupę księży w Dąbrowie Górniczej. To metoda w 100% skuteczna, choć może rzeczywiście trochę kontrowersyjna.

  Zakładam, że Poki nie wie o co chodzi. Bo w tvp o tym nie mówili.

 66. „Po co JCh żłobek skoro w 1999 roku go likwidował?” – jak wiadomo Chwierut jest prezydentem Oświęcimia od 1945 roku.

  „Po co JCh żłobek skoro uczestniczył w marszu popierającym aborcje?” – jak wiadomo popieranie prawa kobiet do legalnej aborcji jest równoznaczne z zakazem rodzenia w Oświęcimiu dzieci. Logiczne i proste.

  Problem aborcji faktycznie w Polsce nie istnieje. Kobiety mające jaką taką świadomość w temacie używają po prostu pigułek antykoncepcyjnych. Ewentualnie tabletek „dzień po”, które nie dopuszczają w ogóle do zapłodnienia. W ostateczności mogą też pojechać parę kilometrów za granicę, gdzie jest mnóstwo takich klinik, głównie w Czechach i Słowacji (bo najtaniej), a zabieg kosztuje tam niewiele ponad 2000 złotych. To rozwiązanie głównie dla wystraszonych małolat, które nie przyznały się, że zaszły, rodzicom.

  Zakaz aborcji byłby skuteczny, gdyby usuwanie ciąż było nielegalne w całej Europie. Tak się jednak składa, że jest dokładnie odwrotnie (chyba tylko poza Watykanem).Co w takim razie mogą tylko zrobić nasi katoliccy fundamentaliści – hipokryci? Wprowadzić obowiązkowe testy ciążowe dla Polek, które chcą przekroczyć granicę? Chyba się nie uda. Więc o to ten krzyk?

  Problem rzeczywisty jest z ciążami patologicznymi: zdeformowanymi płodami, zagrożeniem dla życia kobiety. Ale to już całkiem inna sprawa.

  Ściema i tyle – tu się ze Ściemą całkowicie zgadzam.

 67. Po co JCh żłobek skoro w 1999 roku go likwidował? Po co JCh żłobek skoro uczestniczył w marszu popierającym aborcje? Ściema i tyle.

 68. Co poza tym rząd pis Polakom dał? Ano dał nam wspaniały, międzynarodowy port lotniczy w Radomiu. Jak tam ruch? Oczywiście spory.
  Dziś przyleciały do Radomia DWA samoloty państwowego LOT-u: z Tirany i z Rzymu.
  Jutro przyleci JEDEN samolot państwowego LOT-u- z Paryża.
  Pojutrze przyleci też JEDEN samolot państwowego LOT-u z Rzymu.
  I tak dalej.
  Żaden prywatny, żaden zagraniczny przewoźnik nie korzysta z nowego wspaniałego portu lotniczego w Radomiu. Na jego zbudowanie rząd pis wydał grubo ponad miliard. Straty spowodowane koniecznością codziennego utrzymania lotniska przy minimalnej liczbie pasażerów idą w dziesiątki milionów.

  Gdybyście się zastanawiali, na co idą pieniądze z waszych podatków.

  Brawo pis.

 69. Za to rząd pis komu innemu też „dał”: na przygranicznych stacjach benzynowych setki i tysiące samochodów Czechów, Słowaków i Niemców, którzy tankują bez opamiętania. To super, że pisiory wspomagają w ten sposób gospodarki naszych miłych sąsiadów.

 70. Poki – a kto zagarnął w całości telewizję „publiczną”, z której wylewa się bezustannie od lat potok jadu, kłamstwa i propagandy partyjnej pis?
  Kto kupił praktycznie całą prasę regionalną w Polsce, np. gazetę krakowską, dziennik zachodni i prawie wszystkie inne? Znasz taką gazetę, która nie jest własnością pis?
  Kto starał się usilnie zamknąć jedyną opozycyjną stację telewizyjną – TVN, która ocalała tylko dzięki temu, że wujek Sam w Waszyngtonie pogroził palcem?
  Zostaje jeszcze internet. Chociaż, jak pokazują przykłady działań reżimów w Chinach czy w Rosji, też można sieć ocenzurować.

  Peło zagraża dziś wolności słowa w Polsce? Nie bądź śmieszny.

 71. A teraz o tym, jak rząd „daje”. Na przykład na „malucha plus”. W 2013 roku zaplanowany łączny budżet programu na tworzenie i funkcjonowanie nowych miejsc opieki dla dzieci wynosi 5 466 776,4 tys. zł z czego 1 703 453,8 tys. zł to dofinansowanie z KPO (pieniądze unijne, których dzięki Ziobrze nie dostaniemy), a 3 763 322,6 tys. zł to pieniądze z FERS (inne fundusze europejskie).

  Jad więc widać, rząd pis Polakom dał.

 72. @ każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów. Ani ty, ani nikt inny z Platformy nie zabierze ludziom wolności słowa! Znowu będziecie ścigać dziennikarzy i zabierać im laptopy? Juz są przymiarki przez nagonkę i fake konta założone przez niektorych naczelnikow w celu zlikwidowania Kuriera bo za dużo niewygodnych tematów porusza i już propagandowa tuba wieści z ratusza nie wystarcza. A skąd wiesz że odpowiednie dokumenty nie wypłynął w przyszłym roku podczas kampanii na prezydenta miasta?

 73. Oooo – hotin. A już się bałem, że schowali cię do szafy, jak Macierewicza. Witaj znowu na pokładzie.

 74. Jak ja to lubię: „Bo moim zdaniem cośtam. Co prawda nie mam o sprawie zielonego pojęcia, żadnych dokumentów nie widziałam i na składaniu wniosków w ogóle się nie znam, ale uważam, że …”.

  Nawet jednak jeśli na biurokracji się nie znasz, może postarasz się ocenić rzecz inaczej? A da się.

  1. Gdyby Chwierut dwa lata temu składając wniosek o dofinansowanie popełnił – świadomie lub nie – jakieś techniczne błędy, dawno już zostałyby przez pis wyciągnięte, PDF-y tych dokumentów przez radnych pis w sieci opublikowane i wyśmiane. Rechotaliby pisiorki bez ustanku. Przez dwa lata jednak nic takiego się nie stało. Morał – wnioski zostały złożone prawidłowo, a pis kłamie, jak zwykle.

  2. Urząd miasta powinien mieć wystarczające środki, aby samodzielnie realizować takie inwestycje, a nie prosić się za każdym razem, czy rząd łaskawie da. To nie jest w końcu jakaś elektrownia atomowa czy autostrada za miliardy, tylko zwykły średniej wielkości żłobek.

 75. Moim zdaniem chwierutowi wcale nie zależy na dofinansowaniach. Dla niego i jego partii nawet lepiej gdy ich nie dostają (może specjalnie źle wnioski wypełnia? kto wie?). Dzięki temu mają kolejne argumenty za wydawaniem pieniędzy miasta na walkę partyją z PiS (oczywiście pod płaszczykiem walki o samorządy). Zawsze można potem wydać kilkanaście tysięcy pieniędzy mieszkańców na banery które de facto promują platformę i uderzają w rząd.

 76. Po co chwierutowi żłobki skoro jest za aborcją, kiedy go zobaczyze w masce z błyskawicami?

 77. Do Anonim:
  Żenujące jest to że inne miasta też budują żłobki i przedszkola korzystając z dofinansowania z programu Maluch plus (pula przeznaczona w budżecie na ten cel 5.5 mld zł).

 78. To jest tak jakbyś zabrał żonie wszystkie pieniądze, a potem wysłał ją na zakupy. Nie radzi sobie? Co za niezdara!

 79. Żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe są w gestii miasta. Żenujące jest, że miasto oczekuje finansowania od państwa. Co? Nie radzi sobie?

 80. I to najwyższy. Jak długo jeszcze, chcę dociągnąć na swoim stołku do dziewięćdziesiątki? Polska rządzona przez złośliwego starucha – to zły pomysł.

 81. Dlaczego żaden oswiecimski pisiorek nie załapał się na listy? A tak się biedaczki starają…. Czego im brakuje jak myślicie? Bo widząc kandydatów to poprzeczka delikatnie mówiąc nie jest wysoko…

 82. @ – nie wiem, papierów nie widziałem, nie wypowiadam się. Zakładam, że w tak rozbudowanych dokumentach zawsze można „coś” znaleźć. Właściwie Chwierut też nie powiedział nic ponad „nie, bo nie”, a druga strona nie specjalnie garnęła się do tłumaczenia powodów. Być może sprawa została poruszona na zbyt niskim poziomie medialnym, więc nie było zagrożenia wizerunkowego poza samym miastem. Chociaż skoro się w Spytkowicach nawet zainteresowali… 🙂

 83. To tak jak PiS….8 lat temu mówił że wszystkich ludzi PO z rządu Tuska zamknie, a póki co minęło …8 lat i nikomu nic dalej nie udowodniono.

  Pienienie przed wyborami w tyle. Byle by o nich pisali….

 84. Panie Łoziński zapomniał Pan jak w programie porozmawiajmy O skłamał Pan że to rząd sfinansował w 100% na budowę S 1 i obwodnicy Oświęcimia A prawda jest inna . Dostaliśmy dofinansowanie z UE z Europejskiego funduszu Rozwoju Regionalnego 63mln euro .Tak więc kto tu kłamie Panie Łoziński.

 85. lokals – aha, bardzo wątpię, aby Chwierut wielokrotnie pieklił się publicznie z powodu odrzucenia wniosków o dofinansowanie żłobka nie mając dowodów – takich papierów w ręce.

  Gdyby Chwierut poprzednio skłamał, pis miał ponad rok, aby wszystkiemu zaprzeczyć. Czego pis nie zrobił.

  Teraz pisowcy mogą rzucać różne bezpodstawne bluzgi licząc na to, że przez 3 tygodnie, jakie zostały do wyborów, Chwierut może i coś tam odpowie, ale taka informacja nie przebije się do opinii publicznej. A nawet jeśli dokumenty opublikuje, to komu będzie chciało się tak dużo czytać i to w dodatku dokumentów napisanych odpychającym prawniczo-urzędniczym żargonem?

  To taki myk, w rodzaju: „radnemu pis śmierdzą skarpetki”. I niech się teraz broni, wyjaśnia, że nogi absolutnie myje, a skarpetki zmienia co tydzień.

 86. nie wiedzieli już czego się złapać więc złapali się spytkowic. Oni wszyscy do kupy z tym całym kmitą na czele są po jednych pieniądzach.

 87. I znowu zwrócić należy uwagę na pewien szczegół tej sprawy. Otóż mowa jest o „piątym”!!! wniosku. Co stało się z wcześniejszymi czterema? Jedna strona powie, że były jakieś nieprawidłowości w papierach, to i nie przyznano. Druga, że to złośliwość wobec prezydenta z nieprawomyślnego ugrupowania. Prawdy trudno dociec, bo musielibyśmy mieć wgląd w dokumentację poprzednich postępowań.
  Moim skromnym zdaniem odpowiedź jest dość prosta, choć w swojej mechanice żenująca – ano wybory się zbliżają, to i pieniądze się znalazły. Ten rząd jest znany z wielu lokalnych operacji tego rodzaju, kiedy trzeba sobie punktów w opinii publicznej nabić.

  Tak na marginesie – co się stanie, jeśli umowa nie zostanie podpisana, bo, powiedzmy, jej zapisy ubezwłasnowolnią w jakiś sposób władze miasta w tej sprawie?

 88. Gdzie był ten pan kandydat przez ostatnie lata i co zrobił dla Oświęcimia?
  Wybory to trzeba się pokazać.

  Aaaa jeszcze jedno. Przyznane, a nie podpisane to czyta się na tą chwilę: że tak naprawdę ich nie ma!!!

 89. Support w postaci wójta gminy Spytkowice? Super, tylko gębusia jakaś taka zacięta.

  Nie wiedziałem, że w Spytkowicach sprawa finansowania żłobka w Oświęcimiu budzi aż takie emocje.

Send this to a friend