Informacje

OŚWIĘCIM. Różowe skrzyneczki w szpitalu powiatowym

W Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu, na Oddziale Psychosomatyki i Psychiatrii, umieszczono Różowe Skrzyneczki. Sięgając do nich pacjentki mogą skorzystać z podstawowych środków higienicznych.

– Mamy nadzieję, ten drobny krok ze strony Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu w stronę pacjentek pozwoli poczuć wsparcie i zrozumienie tak ważne dla każdej kobiety – informuje dyrekcja powiatowej lecznicy.

Ogólnopolską akcję zainicjowała Fundacja Różowa Skrzyneczka. Jej celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w szkole w zakresie miesiączkowania.

– Staramy się o zniesienie tabu, którym obciążona jest w Polsce menstruacja, włączając do dyskusji zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Głośno mówimy potrzebie ekologicznych i zdrowych rozwiązań na czas miesiączki – tłumaczą w Fundacji.

W grudniu 2019 r. zawisła pierwsza różowa skrzyneczka wypełniona podpaskami w Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu. Różowe skrzyneczki znajdują się dziś w szkołach, bursach, placówkach edukacyjnych, szpitalach, kinach, bibliotekach, teatrach.

Źródło: powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

  1. Bądźmy konsekwentni. Przydałyby się też szare skrzyneczki z papierem toaletowym, bo z nim jest generalnie krucho we wszystkich przychodniach w Oświęcimiu. A jak papier toaletowy to może i ciepła woda. Jej nie było w oświęcimskich przychodniach nawet w epoce „ciepłej wody w kranach”.

  2. To już te dziewczynki mamy czy taty nie mają,by je edukować? Precz z lewackim stylem myślenia!

Send this to a friend