Informacje, Wideo

OŚWIĘCIM. Rafał Trzaskowski odwiedził Oświęcim

W piątek 21 maja Rafał Trzaskowski, lider Ruchu Wspólna Polska, pełniący funkcję prezydenta Warszawy odwiedził Oświęcim.

Rafał Trzaskowski w tym tygodniu zawitał do kilku miast w Małopolsce. W czwartek odwiedził Wieliczkę, a w piątek był w Małopolsce Zachodniej w Oświęcimiu i Chrzanowie.

Ruch Wspólna Polska powstał po wyborach prezydenckich w 2020 roku. Organizacja ma na celu być przestrzenią dialogu i współpracy samorządowców, NGOsów, ekspertów, polityków, aktywistów, społeczników i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą działać. Aktualnie do „Ruchu” zapisało się ponad 19 tysięcy osób.

Foto: Facebook

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

42 komentarze

 1. Klikając przelotnie na relację z wystąpienia p.Trzaskowskiego i spółki jeden drobny szczegół przykuł moją uwagę. Szanowni Państwo , cała grupa schroniła się w granicach poniemieckiego bunkra który stał ongiś w tym miejscu. Dla czego akurat tu? Potrzeba poczucia bezpieczeństwa?

 2. @hotin

  Oj towarzyszu hotin…
  Nie szanujecie jezyka polskiego.
  Nie znacie języka angielskiego. Proponuję żebyście wrócili do swojego ojczystego – rosyjskiego…
  Paniał?

 3. PO nie rządzi już od 6 lat .Pis i tylko pis od tylu lat posiada wszystkie instytucje i organa państwa .Tylko skończony kretyn daje sobie wmówić iż wszystkie obecne kryzysy to wina politycznych oponentów sprzed lat sześciu :):) .ale takich jak widać nie brakuje. 🙂 I jak tu ma być dobrze :):)

  Wypisz wymaluj…….

  Odchodzący prezes wielkiej firmy spotkał na korytarzu swojego następcę. Ponieważ panowie zaczęli grzecznościową rozmowę, w pewnym momencie odchodzący mówi „Żeby łatwiej się panu pracowało, zostawiłem panu moje rady w trzech ponumerowanych kopertach. Znajdują się w sejfie.”

  Panowie się rozstali, nowy prezes ostro wziął się do roboty i zapomniał o radach odchodzącego. Jednak już po kilku tygodniach sprawy zaczęły przyjmować nie najlepszy obraz. Związki grożą strajkiem, sprzedaż spada… Siedząc po godzinach w biurze i głowiąc się nad rozwiązaniem problemów przypomniał sobie o kopertach w sejfie. Otworzył kopertę z numerem jeden i czyta: „Zwal wszystko na poprzednika!”. Jak przeczytał, tak zrobił. Związki ucichły, sprzedaż wprawdzie nie wzrosła, ale jakoś nikt się nie czepiał – wrócił spokój.

  W miarę upływu kolejnych tygodni niezadowolenie związków, współpracowników i rady nadzorczej niestety nadal rosło. Teraz już nie próbując samemu wymyślać rozwiązań sięgnął prezes do sejfu po kopertę nr 2. Jak się spodziewał, przeczytał doskonałą radę. „Zrób reorganizację!”. Zrobił. Uśmiech wrócił na twarze wszystkich.

  Niestety, jak to w życiu, sielanka nie trwa wiecznie. Pojawiły się dobrze znane problemy. Związki, rada nadzorcza, sprzedaż…

  Trochę żałując, że jest to ostatnia z kopert, mając jednak nadzieję znalezienia kolejnej doskonałej rady, otworzył prezes kopertę numer trzy. Przeczytał: „Przygotuj trzy koperty!”

  Na razie otwarto drugą kopertę 🙂 Cierpliwości 🙂

 4. Leonie – wydaje ci się, że jak jesteś pisowcem, to wszystko ci wolno. Charakterystyczna niekompetencja, arogancja i bezczelność. Prawo? Pierniczyć prawo – i co mi zrobicie? Otóż Leonie tak może jest teraz w Polsce, ale gdzie indziej już nie. Tam przestrzega się przepisów i wykonuje orzeczenia sądów. Od miesięcy było wiadomo, że o Turoszów będzie spór z Czechami. Więc trzeba było po prostu zatroszczyć się o wysłanie dobrych prawników do TSUE, a nie olewać europejski trybunał ciepłym moczem. I teraz dziwić się że przegraliśmy i wyć że zdrada, że spisek. Wierzysz, że wtopiliśmy przez Thun i przez Tuska. Albo przez niemiecki spisek. Naprawdę? Co ma piernik do wiatraka i Thun do trybunału? To ostatnie gradobicie to też przez Tuska? O rany!

 5. Człowieku. Wydaje ci się, że jak oglądasz TVN, to jesteś lepszy, mądrzejszy? Charakterystyczna dla niektórych środowisk pogarda do innych.
  Co do meritum. Na pewno nie zapadłby taki wyrok w stosunku do Niemców i kilku innych krajów UE. Dlaczego? Bo tam klasa polityczna, mimo różnic wewnętrznych, gra na interes własnego kraju. Tam nie ma Thun i Trzaskowskiego, a jak by byli, to by ich „zjedli”.
  Wyrok w takiej sprawie jest wydawany na podstawie wielu dokumentów. Jednoosobowy wyrok w w praktyce wykańczający 5% (może więcej) polskiej energetyki, rujnujący cały region i niszczący życie tysięcy rodzin jest niedopuszczalny i cała klasa polityczna powinna się do tego odnieść.
  Co do pana Trzaskowskiego. Nic mi do tego jakim jest prezydentem Warszawy, ale jeżeli kreuje się na przyszłego prezydenta Polski, to trzeba powiedzieć, że to typowy postpolityk, który ma czas, aby nie zajmować się swoimi obowiązkami. O mitomani nie wspomnę. Podobno sam zatrzymał pandemię. A przepraszam…, może coś w tym jest, bo jak przyjechał to poziom wody w Sole opadł…

 6. Powinieneś więc Czesławie przestać czytać serwisy tvpinfo i przynajmniej od czasu do czasu wyjść poza zasięg propagandy władzy. W ten sposób dowiedziałbyś się, że Krajowa Izba Odwoławcza unieważniła właśnie wyniki przetargu nieudolnie przygotowanego i po trochu też ustawionego przez gddkia..
  Sprawa Turoszowa toczy się już od wielu miesięcy. Jeszcze pod koniec kwietnia 2021 r. minister Artur Soboń, pełnomocnik rządu ds. górnictwa, zapewniał pod kopalnią, że „wszystkie karty w sporze z Czechami są po naszej stronie. Ze spokojem czekamy na przedłużenie koncesji dla kopalni w Bogatyni”. Marzena Machałek, Posłanka PIS ziemi zgorzeleckiej i wiceminister MEN też zapewniała: „Jesteśmy po rozmowach z Czechami i jestem spokojna o przedłużenie koncesji dla kopalni. Zapewniam, że rząd robi wszystko by zabezpieczyć interesy mieszkańców mojego regionu”. I tu też rząd popisał się nieudolnością, dając Czechom do ręki argumenty: wedle polskiego prawa przedłużenie koncesji na wydobycie powinno być poprzedzone wydaniem oceny oddziaływania środowiskowego. Ale rząd w swojej nieudolności przepis ten olał i takiej oceny nie sporządził. Więc TSUE na wniosek Czechów nie miał innego wyjścia, jak tylko nakazać wstrzymanie eksploatacji. Tak to jest, jak prezesami i urzędnikami pisowskimi są pociotki działaczy, z wykształceniem technolog żywienia albo katechetka. Nie wiem, czy coś z tego Czesławie zrozumiałeś, raczej wątpię. Co najwyżej będziesz krzyczeć, że zdrada.

 7. Trzaskowski za wyłączeniem Bełchatowa. Proponuję to wykonać i odłączyć warszawkę od sieci.

 8. @ człowiek. To ciesz się. Skąd ta informacja. Przeglądnąłem portale budowlane, tam cisza.

 9. Człowiek informuje Czesława i wszystkich zainteresowanych, że przetarg na S-1 do Oświęcimia został właśnie uwalony. Znowu z rok poczekamy. Swoją drogą nieudolność katowickiego oddziału GDDKiA jest wstrząsająca.

 10. W takim układzie jak dziś odsunięcie pis od władzy realnie jest niemożliwe. GUS opublikował informacje o rynku pracy w 2020 roku. Współczynnik aktywności zawodowej osiągnął poziom 55,5 proc. – to najniższy poziom co najmniej od początku 2014 r. Co ważne, spada liczba zatrudnionych, a rośnie liczba biernych zawodowo. Więc na 1000 osób pracujących przypada już 860 osób bez pracy. Niedługo pasożytów na zasiłkach będzie więcej, a oni z pewnością zagłosują na partię Jarosława.

 11. Nie krytykujcie, przypomnijcie sobie na kogo w ubiegłym roku w większości głosowali mieszkańcy Oświęcimia, ktorym przewodzi KOD i PO na czele z prezydenten Januszem Chwierutem.

 12. Że stara się nieudolnie krytykować rząd to już wiemy. Zadaje pytania ale nie słychać sensownych propozycji. Czy naprawdę pierwszoplanowym problemem o którym myślą młodzi jest ich zdrowie? Czy odpowiedział na zadane pytanie w sprawie warszawskich kamienic? Dlaczego sprzyja nieuczciwym i bezwzględnym mafiozom, czy ich się boi czy może coś z tego ma? Sukces, bo po 2 latach od zamówienia płyną z Korei pierwsze 2 tramwaje. 123 sztuki za 1,8 miliarda złotych. Kolejne 90 w planie. Działanie typowo antypaństwowe bo takie pieniądze należy wydawać w Polsce. Koreańczycy otrzymali pierwsze zlecenie na tramwaje. Polskie są już na wysokim poziomie i produkowane. Serwis też nieco bliżej. Kiedy on pracuje na swoim etacie?

 13. Skoro partie są tworzone przez ludzi,a tu mamy do czynienia dokładnie z tymi samymi osobami, jasne jest więc że to kolejna wersja tego samego. I nie tyczy się to tylko Po, Ko czy czego tam jeszcze. Szkoda tylko że takie praktyki odstręczają od polityki ludzi rozsądnych ,wyborców i tych wybieranych , pozostawiając wolna przestrzeń dla coraz większych miernot .

 14. Ale dzikie tłumy dziś były na rynku aż kostka brukowa popękała 😅

 15. @hotin

  No widzisz ciebie nie musiał szukać… sam się znalazłeś…

 16. Marek Sowa to jest swego rodzaju papierek lakmusowy złych decyzje politycznych. Jego intuicja polityczna zawsze prowadzi go na manowce. Rada dla Janusza Chwieruta: tam gdzie Sowa, tam porażka.

  PS Trzaskowski fajny chłop, ale wokół same sowy.

 17. @ Ciekawski. To nie kwestia wiarygodności. Warszawka musi mieć pozwolenie na złodziejstwo.

 18. Przyjeżdża słaby prezydent Warszawy i nasz Januszek już musi focie pstryknąć, aby w razie czego miał gdzie z PO uciekać. Drugi Sowa, który skacze po partiach jak stonka po ziemniakach. Dajcie spokój. Nie ma się co podniecać skompromitowanymi ludźmi, którzy pójdą wszędzie tam gdzie będzie zagwarantowane miejsce na listach wyborczych, aby dalej żyć jak pączki w maśle za Wasze pieniądze.

 19. oj młody młody
  jakby tak w każdym powiecie miał robić spotkanie z przedsiębiorcami to by do wyborów nie zdążył
  spotyka się z nimi w Chrzanowie i zainteresowani mogli tam jechać

 20. Obiektywnie: prezydent Chrzanowa zaprasza i organizuje mini debatę z przedsiębiorcami. Prezydent Oświęcimia nie ma inicjatywy, więc wystarcza mu tylko sweet focia z przyszłym szefem Platformy Bis, gdzieś na Rynku Główny w krzakach.

 21. Na czym polega „fenomen” Trzaskowskiego? Wiarygodnosc na poziomie zero a i tak ludzie na niego glosuja…

 22. Ubiegłoroczny elektorat Pana Rafała Trzaskowskiego zapewne dzisiaj wypełni
  rynek po brzegi, spotykając się ze swoim idolem i kandydatem na Prezydenta Polski w 2020 roku.

 23. Niestety nie mogłem być. Czy przedstawiono pana Chwieruta jako głównego kandydata na szefowanie departamentem R&D w nowym ugrupowaniu Rafała Trzaskowskiego ?

 24. Frekwencja po zbóju, 50 osób razem ze świtą i organizatorami, w tym prez.Chwierut.

 25. @Aśka
  „Przynajmniej jest młody, przystojny i ma prosty zgryz.” – było od razu mówić, że szukasz kogoś do przeczyszczenia kominka.

 26. Załogo MPOŚ. proszę zróbcie na złość temu narcyzowi i nie dopuście do awarii bo dziś to ten właśnie dzień.

 27. Wypadałoby, żeby Pan Prezydent Rafał Trzaskowski odwiedził również Muzeum Auschwitz.

 28. Lewa noga w Oświęcimiu, kolesie szukają durni do przyszłych wyborów. Panowie do pracy !!!! Wam dziękuję. Nie lubię smrodu.

 29. Aśka!
  jest młody? Ty to chyba pod 80-tkę ,w tym wieku to każdy się podoba…hahaha

 30. Ale jaja ..ćpun i leniwy narcyz odwiedzi Oświęcim…. pewnie szambo wypłynie….

 31. Jeszcze go tutaj brakowało. Teraz to Soła już na pewno wyleje.

 32. Droga redakcjo. Chyba skrypty wam się sypią bo wpisy znikają.

 33. Hotin, czy my się już kiedyś nie poznaliśmy na spotkaniu z Andrzejem Dudą przy OCK? Intuicja mi podpowiada, że to ty.

Send this to a friend