Informacje

Jak znaleźć najlepszy kredyt na mieszkanie w Oświęcimiu?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie lub dom w Oświęcimiu z reguły oznacza wieloletnie związanie się z bankiem, dlatego wybór tego produktu powinien być odpowiedzialny i dobrze przemyślany. Aby Ci go ułatwić, przedstawiamy zestaw porad, dzięki którym dowiesz się, jak poszukiwać najlepszego kredytu hipotecznego.

Sprawdź RRSO

Kredyt hipoteczny na mieszkanie lub dom w Oświęcimiu z reguły opiewa na znaczne kwoty, które sięgają co najmniej kilkuset tysięcy złotych. W przypadku tak dużych sum nawet niewielkie różnice w oprocentowaniu przekładają się na setki czy tysiące złotych straty lub zysku, dlatego niezwykle istotny jest wybór jak najtańszego kredytu. Mając na uwadze, że opłaty obejmują wiele składników, w tym głównie odsetki, prowizję i ubezpieczenie, w celu oceny produktów pod względem finansowym warto skupić się na RRSO. Wskaźnik ten zawiera bowiem wszelkie możliwe opłaty, które znajdują się w cenniku danego kredytu, co pozwala na łatwe porównywanie kosztów pomiędzy różnymi ofertami.

Zweryfikuj zdolność kredytową

Mimo że w każdym banku w Oświęcimiu, w którym zamierasz złożyć wniosek, wykazujesz identyczne dochody i wydatki, zdolność kredytowa może być różna. Podczas gdy w jednej placówce zostanie Ci przyznane maksymalnie np. 250 000 zł, w innej będzie możliwość pożyczenia 300 000 zł. Jeżeli zależy Ci na najwyższej kwocie, warto sprawdzić swoją zdolność kredytową jeszcze przed złożeniem wniosku.

Przejrzyj wymagania

Poszczególne banki stawiają odmienne warunki udzielenia pożyczki. Podczas gdy w niektórych placówkach można legitymować się wyłącznie dowodem osobistym, w innych uznawany jest również paszport, który można przedstawić także podczas zaciągania pożyczek dostępnych pod adresem https://sowafinansowa.pl/artykuly/chwilowka-na-paszport/. Warto sprawdzić także minimalny i maksymalny wiek kredytobiorcy, procedury i opłaty związane z przedłużeniem terminu spłaty i windykacją oraz inne formalności, które trzeba spełnić, żeby otrzymać kredyt hipoteczny.

Dobierz ofertę z odpowiednim wkładem własnym

Jeśli planujesz zaciągniecie kredytu na zakup mieszkania lub domu w Oświęcimiu, z pewnością zdajesz sobie sprawę, że wymaga on wniesienia wkładu własnego. Jego wysokość może być jednak różna – jeżeli nie dysponujesz dużą ilością oszczędności i zależy Ci na jak najniższych kosztach początkowych, zdecyduj się na kredyt hipoteczny z obniżonym wkładem własnym. Dzięki temu zamiast 20% będzie on wynosił 10% lub 15% w zależności od oferty. Pamiętaj jednak, że wiąże się to z wyższym oprocentowaniem, a co za tym idzie – większymi kosztami zobowiązania.

Sprawdź warunki wcześniej spłaty

Nawet jeśli nie zamierzasz nadpłacać zobowiązania, w przyszłości może się to zmienić, dlatego dokładnie zorientuj się, na jakich zasadach możliwa jest wcześniejsza spłata kredytu. Czy wiąże się z dodatkowymi kosztami, a jeśli tak, to w jakiej wysokości? To ważne pytanie, na które warto znać odpowiedź.

Korzystaj z porównywarek

Niezastąpionym narzędziem w poszukiwaniu najlepszych ofert, które spełniają Twoje indywidualne wymagania, jest internetowa porównywarka kredytów hipotecznych. Na jednej stronie zawiera ona wiele aktualnych ofert wraz z najważniejszymi informacjami na ich temat, począwszy od kosztów, poprzez formalności, skończywszy na liście weryfikowanych baz kredytobiorców. Dzięki temu znalezienie atrakcyjnego finansowo produktu staje się znacznie łatwiejsze. Przykładem takiego serwisu jest https://sowafinansowa.pl/ – zdecydowanie warto tu zajrzeć przed zaciągnięciem kredytu na mieszkanie lub dom w Oświęcimiu.

art. powstał we współpracy z partnerem

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend