Informacje

OŚWIĘCIM. Przez miasto jechał z prędkością 107 km/h

Policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierowców, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h. Piraci drogowi dostali wysokie mandaty oraz punkty karne, a także na trzy miesiące stracili uprawnienia do kierowania.

W czwartek (08.12.2022) rano  policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Oświęcimia. O godzinie 7.30 na ulicy Unii Europejskiej do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Volkswagen,  którego kierowca jechał z prędkością 92 km/h na odcinku na którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h. Za kierownicą pojazdu siedział 52 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego.

W piątek (09.12.2022)  o godzinie 10.40 w Witkowicach na ulicy Kanada do kontroli drogowej zatrzymany został 35 – letni mieszkaniec Bielska – Białej. Mężczyzna kierując samochodem marki Toyota jechał z prędkością 107 km/h na odcinku na którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50km/h.

O godzinie 14.10 w Oświęcimiu na ulicy Polowieckiej policyjne sygnały usłyszał 39 – letni mieszkaniec gminy Przeciszów. Mężczyzna kierując samochodem marki Volvo odcinku na którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h jechał z prędkością 94km/h.

W związku z przekroczeniem prędkości o więcej niż 50 km/h policjanci na kierowców nałożyli mandaty w wysokości 1500 zł oraz 10 punktów karnych, a także zatrzymali ich prawa jazdy, które będą mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o przestrzeganie przepisów, trzeźwość oraz rozsądek na drodze. Zapewniają również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

16 komentarzy

 1. Do @@@@@&&&&& A ty jesteś synem osieroconego capa spłodzony po pijanemu którego nieodpowiedzialna matka nie skorzystała z obowiązującej w Polsce przed laty liberalnej ustawy aborcyjnej.

 2. @policjant
  jednak miałem rację ty jesteś takim policjantem jak ja laureatem nagrody nobla z fizyki teoretycznej.
  W odróżnieniu od ciebie ofiaro umysłowych polucji wiem, że nieuprawnione jest myślenie o tym, że w przypadku zdarzenia na przejściu zawsze winny jest kierujący. Gdyby tak było w Rozporządzeniu PRM z 30 grudnia 2021 roku (Dz.U. z 2021 poz. 2484) nie byłoby części 1 „przepisy o ruchu pieszych oraz osób poruszających się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch”, ze szczególnym uwzględnieniem poz.7-19.
  Jesteś „mądry inaczej”. jesteś kłamcą, jesteś wulgarnym trollem pozbawionym elementarnej wiedzy. Szach,mat, w trzech ruchach, ofiaro umysłowych polucji.

 3. Do @&. Powiedziałem Ci Pisowski tępaku potrąc pieszego na przejściu to się przekonasz jakie prawa ma teraz pieszy na przejściu oraz- przed przejściem a potem wypisuj dyrdymały

 4. @poluzjant
  zbyt daleko zabrnąłeś w kłamstwach. Czyj był projekt? no przecież łgarzu sam napisałeś cyt. „Tylko Pisowsk-i zryty niedouczony. rządowy beton mógł wymyślić przepis o odbieraniu Prawa jazdy gdy radar Policji wskazuje że prędkość z jaka poruszał się pojazd to 101 km/h.” Tylko Pisowski zryty niedouczony rządowy beton”.
  Wtedy w Polsce rządził beton z PO-PSL,jesteś łgarzem nic tego nie zmieni. RCL twierdzi, że zmiany w PRD w 2015 r. były zmianami inspirowanymi przez Rząd RP.

  Wtargnięcie na przejście jest wykroczeniem i można za niego dostać słony mandat a przed sądem możesz jeszcze dostać dodatkowe koszty, np związane z naprawą samochodu.
  Więc wychodzi na to poluzjancie, ze jesteś tępym propagandzistą o bardzo małym rozumku.

 5. Do @& To co że Pis był w opozycji. A patrzyłeś czyj to był projekt?????. A co do wtargnięcia na przejście to jak potrącisz któregoś pięknego dnia na przejściu jakiegoś łazika w słuchawkach to się dowiesz czy jest jeszcze coś takiego w obecnych przepisach jak wtargnięcie pieszego na przejście dla pieszych.

 6. @policjant
  polucjancie, jeszcze jedno, napisałeś „Teraz nieuki zrobili pieszych świętymi krowami na przejściach że się juz nawet nie obejrzy jeden gamoń z drugim ze słuchawkami na odstających uszach w lewo czy w prawo jak przechodzi tylko włazi prosto pod samochód.”
  Jeżeli jesteś policjantem, a nie „policjantem” to powinieneś wiedzieć czym jest wtargnięcie przed nadjeżdżający pojazd.
  Coraz częściej mam wrażenie, że ty raczej jesteś polucjantem albo tylko propagandzistą o bardzo małym rozumku.

 7. @policjant
  polucjancie jak wyjaśnisz taki drobiazg? Napisałeś cyt. „Tylko Pisowsk-i zryty niedouczony. rządowy beton mógł wymyślić przepis o odbieraniu Prawa jazdy gdy radar Policji wskazuje że prędkość z jaka poruszał się pojazd to 101 km/h”
  Tymczasem przepisy zakładające zabieranie prawa jazdy, które przypisujesz PiS-owi weszły w życie 18 maja 2015 r. VIII Kadencja Sejmu RP, od której PiS zaczął rządzić rozpoczęła się 12 listopada 2015 r. czyli mniej więcej pół roku później. W VII kadencji pan Kaczyński był w opozycji.
  Więc?

 8. W instrukcji technicznej każdego samochodu zależnie od modelu jest informacja że wskazania licznika prędkości w zależności od modelu mogą się różnic od rzeczywistych od 3 do 5 km/h. Sama wymiana kół na większe powoduje wzrost przekłamania prędkościomierza wiec po to producent podaje tolerancje odchyłki. Tylko Pisowsk-i zryty niedouczony. rządowy beton mógł wymyślić przepis o odbieraniu Prawa jazdy gdy radar Policji wskazuje że prędkość z jaka poruszał się pojazd to 101 km/h. Tak samo było jak 20 lat temu wprowadzano obowiązek jazdy na światłach od świtu do zmierzchu. Ile to miało być mniej wypadków drogowych. Liczba wypadków wcale nie zmalała a statystycznego Polaka jazda przez cały rok na światłach jak wyliczyli specjaliści kosztuje dodatkowe 200 zł. Teraz 200 zł x 24 mln. kierujących w tym kraju!!!!! Bzdury to umieją wprowadzać a potem za te bzdury to nie ma komu wziąć odpowiedzialności!!!’. Tępe nieuki. Teraz nieuki zrobili pieszych świętymi krowami na przejściach że się juz nawet nie obejrzy jeden gamoń z drugim ze słuchawkami na odstających uszach w lewo czy w prawo jak przechodzi tylko włazi prosto pod samochód. Potrącenia rosną lawinowo- ale jak to w Pislan-dzie odpowiedzialnego nie ma i nie będzie.

 9. Utrata prawa jazdy za prędkość niezgodna z konstytucją.
  „Podstawę wydania przez starostę decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy nie może stanowić wyłącznie informacja policji o przekroczeniu prędkości — stwierdził we wtorek TK. Tym samym orzekł, że utrata prawa jazdy za prędkość, na podstawie obowiązujących przepisów, jest niezgodna z konstytucją.”

 10. @Andrzej
  Tak, posłuchaj byłego policjanta Sierżanta Bagiety jak „góra” ich ciśnie, żeby pisać jak najwięcej mandatów.

 11. Na ul. Unii Europejskiej specjalnie stoicie by łapać! Komendant wysyła was po mandaty??

 12. Kierowcy również apelują do policjantów w nieoznakowanych radiowozach o zaprzestanie prowokowania i jazdy w bardzo bliskiej odległości od poprzedzającego pojazdu.

  Tylko czekać aż ktoś w końcu się zdenerwuje i naciśnie gwałtownie hamulec. Choć jest to również wykroczenie to może przypomina wam co to znaczy mieć rozum i godność człowieka.

 13. Masz racje, lepiej najechać na rowerzyste niż na linie, od teraz bedę trąbił!

 14. Gratuluję Witkowicom praw miejskich.
  Jeszcze z ulic Oświęcimia: kiedy jadę rowerem ulicą Kolbego to wszystkie auta wyprzedzając mnie przejeżdżają poza linię ciągłą, na Królowej Jadwigi natomiast nie dość, że też przecinają ciągłą to w dodatku prawie ocierają się o rowerzystów.

 15. Ta ul. UE wzdłuż siatki firmy to rzeczywiście jest zatłoczona, piesi na każdym kroku no i te wieczne pasy dla pieszych. Słusznie jest tam ograniczenie do 40ki. Wnioskuję jeszcze o progi zwalniające – będzie dużo bezpieczniej.

Send this to a friend