Informacje

OŚWIĘCIM. Próbuje Pan po raz kolejny udzielić „komicznej” odpowiedzi

Znów iskrzy na linii radny Jakub Przewoźnik – prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. Medialna szermierka słowna dotyczy pompatycznych wizji Parku Pojednania Narodów na Kamieńcu.

Przypomnijmy, na pierwszą złożoną interpelację radnego ws. dalszych planów zagospodarowania parku, prezydent Oświęcimia odpowiedział m.in. że „nic się Panu w naszym mieście nie podoba”. W drugiej interpelacji radny uszczegółowił swoje pytania oraz odniósł się rzekomego „marudzenia”.

Poniżej publikujemy korespondencję od najnowszej:

Interpelacja radnego z dnia 24 kwietnia 2022 r.

 

Odpowiedź prezydenta z dnia 21 kwietnia 2022 r.

 Interpelacja radnego z dnia 11 kwietnia 2022 r.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

14 komentarzy

 1. Proponuję, żeby Pan radny zajął się zieloną falą na Dąbrowskiego bo stoi się na każdym skrzyżowaniu. W czasach gdy tyle mówi się o ekologii i emisji to kpina ze środowiska naturalnego.

 2. Ja Panu Przewoźnikowi proponuje napisanie listu otwartego do Ministra zdrowia i NFZ w sprawie korzystania w domu z respiratorów. Do tej pory NFZ dopłacał firmom dostarczającym respiratory 103 złote. W chwili obecnej chce obniżyć stawkę do 39 złotych. Czy ludzie, których nie będzie stać na respiratory muszą umrzeć? Czy to jest … ochrona życia ludzkiego? Panie Przewoźnik zajmij się Pan tym, a nie bzdurami. ŚMIERĆ PRZEZ POWOLNE DUSZENIE SIĘ JEST STRASZNA! Respirator co prawda choroby nie wyleczy, ale sprawi, że pacjent nie będzie się tak męczył. Niestety nasza wadza ma du… cierpiących. Są oni dla nich kulą u nogi.

 3. @Sprawiedliwy
  Kiedy tworzyli ten „park” jeździł ciężki sprzęt i nic się nie zapadało, platformy, lotniska czy Wenecja na morzach… Na podstawie oświęcimskich wydarzeń z tzw. marketem przy muzeum, dyskoteką na Legionów, od początku byłem pewien, że naprzeciwko (dosłownie) muzeum żadnych głośnych imprez nie będzie. Stracono szansę na amfiteatr w obrębie parkingu na bulwarach.

 4. Na Kamieńcu nie ma możliwości zorganizowania imprezy masowej. Jak zostanie rozłożona scena na drodze bo na terenie zielonym nie można bo się zapadnie nie będzie drogi pożarowej. Kasa w błoto wyrzucona

 5. Tworząc ten tzw. park należało zacząć od możliwości sensownego dotarcia do niego przez spacerowiczów. Są znaki naprowadzające (chyba w 2 językach) ale najczęściej błotnistą ścieżką. Są 4 toalety, podobno utrzymywane jw., ale widziałem jak ludzie próbowali bezskutecznie z nich skorzystać. Nawet nie oznakowano czytelnie, że nieczynne. Podobno nieczynne też w P&R. Z pewnością przyzwoita toaleta przydałaby się na bulwarach.

 6. @Lokals
  Zastosuję się do tej rady, choć trudno zaprzeczyć, że takie ego robi wrażenie. Na zbyt wielu:(

 7. Może jaśnie wielmożne nam panujący PJCH wybuduje nam kosmodrom na Kamieńcu i z resztą ekipy z PO wybierze się w galaktyke i tam most Duchów powstanie ,no i otoczaki z rynku przestana wychodzć.

 8. Miałem nie pisać tego posta, ale się przemogłem: Pan Radny robi wokół własnej osoby rozgłos podobnie jak robił swego czasu „nowy lider w regionie”. Taka działalność jest po prostu słaba. Czytającym odradzam komentowanie – nie karmić zabiedzonego i żebrzącego o atencję ego Pana Radnego.

 9. Ho, ho, jaki pan radny elokwentny. O „dworze doży” było aż trzy razy. To jakiś nowy prześmiewczy zwrot, którego pisowscy radni właśnie się nauczyli?

 10. Radny Przewoznik szybko nauczył się prowadzenia gry,jaką na szczeblu krajowym prowadzi Platforma Obywatelska wraz z komuchami,więc nie można mu niczego złego zarzucić.

 11. Nikogo nie dziwi nadaktywność Radnego wobec bezradności Prezydenta. Nie akceptuję poglądów pana Przewoźnika, ale Obywatele Miasta mają prawo oczekiwać od Prezydenta Miasta-pracy i odważnych decyzji, chyba pan Chwierut tej prezydentury ma już serdecznie dość, co widać, słychać i czuć. Kamieniec jest strzałem z d* w płot, podziękować doradcom.

 12. Panie Chwierut Pan nie jest od osądzania ludzi i ich obrażania, ale od wykonywania zadań i udzielania odpowiedzi konkretnych i w pełni zadowalających mieszkańców Oświęcimia jak również i inne osoby. Jako Prezydent ma pan służyć mieszkańcom Oświęcimia i rozwijać Miasto i lokalne programy dla wszystkich mieszkańców, a nie tylko kolesi z Pyyyyy Oyyyyy. A tak dla satysfakcji kiedy przestanie być co 2 słowo YYYYY w wypowiedzi rasowego polityka P yyyyyyyy O yyyyyy. To był dodatek taki sam jak pan wpisuje w dokumentach i odpowiedziach nie tylko w interpelacjach. Problemy własne warto wypłakać w rękaw Puchacza. A nie na dokumentach.

Send this to a friend