Informacje

OŚWIĘCIM. Prezydent zabiera głos ws. sytuacji kadrowej w MOPS

Prezydent Oświęcimia Janusza Chwieruta odpowiada na apel pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oświęcimiu.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

121 komentarzy

 1. @kasiabasia
  cyt. „Najważniejsze jest jednak to żeby nie zabierał.” widzisz różnice pomiędzy tymi, co pracują a tymi co do pracy przychodzą? Tak? To widzisz różnicę pomiędzy paniami z mopsu a strasznikami, którym się nawet udawać nie chce, że pracują.

 2. buchchacha…. dodatek socjalny.

  Panie Prezydencie – nie ma dodatków socjalnych dla pracowników socjalnych.

  Są to dodatki z tytułu wykonywania pracy w terenie – na które pieniądze daje – UWAGA – Wojewoda Małopolski!!!

  Wstyd, wstyd i jeszcze raz WSTYD!!!

  Panie Prezydencie, nie zna się Pan na niczym!!!
  Nawet jak ktoś Panu pismo przygotowuje to źle!!!

 3. Najlepszy jest tekst: średnie wynagrodzenie pracownika wynosiło 4.146,00 zł brutto – opracowane na podstawie informacji PIT 11.
  Zatem jest to kwota brutto, z wszystkimi składnikami (dodatki stażowy, za pracę w terenie, nocny, itp oraz 13 – tak).
  DRODZY PAŃSTWO – ŻENADA!!!
  Trzyma za Was kciuki Pracownicy MOPS!!!

 4. Nie martwcie o jch skąd weźmie pieniądze. Jak potrzeba to potrafi szybko zorganizować np. na nowy budynek-ruinę dla mopsu. Najważniejsze jest jednak to żeby nie zabierał. To co jest na koncie wynagrodzeń dla pracowników powinno do nich trafiać a nie robić przesunięcia. Już wszystkie podległe mu jednostki mają dość takiego gospodarza. Sobie i radnym da bo innym weźmie !

 5. do @
  trollu z umysłowym platfusem wystarczy rozpieprzyć nierobów straszników miejskich i od razu ze dwie bańki akurat na podwyżki dla pań z mopsu

 6. Natomiast zgadzam się z @ja@zafrapowanym, że „akwarium w mieście” to był głupi pomysł. I nie życzę sobie panie prezydencie podobnych. Miasto nie jest od tego, aby bawić się w biznesmena, ponieważ rzadko się to udaje, a najczęściej wychodzi się na czymś takim jak Duda na maseczkach (258 milionów strat).

 7. Napisałem: „Pozostaje więc tylko komuś zabrać, żeby mógł dostać ktoś. Może więc pisowscy radni, tak pochylający się z troską nad losem pracowników mops-u, przedstawią listę cięć płac innych urzędników. Tylko proszę o konkretne propozycje.”
  I ku mojemu zaskoczeniu odpowiedział radny Zafrapowany. Oto jego konkretny pomysł – wylania „pewnej liczby zbędnych urzędników zatrudnionych z powodu złej organizacji niektórych obszarów”.
  Brawo panie radny, Teraz już wszystko rozumiem. I całkowicie się z radnym zgadzam.

 8. Do @. Nie nie jestem. Ja nawet w Oświęcimiu nie pracuję tylko tu płacę podatki ( i to spore). Dlatego życzę sobie aby szły one na polepszenie warunków pracy tych pań a nie na jakieś badziewane inwestycje jak park dla piesków, wiecznie zamknięty kibel na Kamieńcu czy to akwarium za przystankiem w mieście.

 9. @zafrapowany – jesteś po prostu geniuszem. Więcej pieniędzy będzie, jeśli zwiększy się inflacja i przez to wpływy z podatku PIT. Poważnie? Idąc tym tropem: trzeba jeszcze bardziej przyspieszyć inflację, a będą z tego same korzyści. Na ministra finansów cie zaraz zaproponuję.

 10. Siedem lat odstawienia od korytka i dla wielu jest to nie do przeżycia.

 11. Od roku może dwóch ludzie zrobili się tacy nerwowi skąd to się wzieło .

 12. Do wyborców PiS powoli dociera, że dodrukowanych pieniędzy (szybko tracących wartość) nie da się zjeść…

 13. Skąd kasa?
  Jest inflacja więc będą większe wpływy z PiT.
  Co więcej szykuje się drakońska podwyżka opłat lokalnych, których wysokość zależy od inflacji. Czy wszystkie inwestycje są inwestycjami? Po co zamawiać dokumentację np. remontu chodnika w czasach „zaprojektuj i zbuduj”? To zamrożona kasa na lata. Wreszcie, czy stać nas na 2 przedsiębiorstwa zajmujące się zarządem nieruchomościami, dwa zakłady oczyszczania miasta, pewną liczbę zbędnych urzędników zatrudnionych z powodu złej organizacji niektórych obszarów, wiceprezesa OTBS w sytuacji zatrudniania raptem 10 pracowników? Z bólem serca, ale można zrezygnować z dopłat do wymiany źródeł ciepła. Dubluje się to z rządowym programem i nie można ich łączyć. Szczerze, nie wiem czy ktoś robił porządny przegląd budżetu…

 14. Do @. Proponuję jak najszybciej skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu chory, obłąkany człowieku. Nie każdy komu się nie podobają rządy Janusza jest pisowcem kodziarzu.

 15. Wyborco pis – jesteś kretynem. Tylko na tyle cię stać?
  Ale mam już konkretną propozycję: można zwolnić cały personel działu miejskich inwestycji. Ponieważ w przyszłym roku z braku środków i tak ich nie będzie. Może co najwyżej starczy na łatanie dziur w jezdniach, chociaż nie jestem do końca tego pewien.

 16. Nie dosyć, że budżet miasta w wyniku skurczył się z wyniku kryzysu, ponadto o ok. 14 milionów – jak pisze Chwierut – są też mniejsze od planowanych wpływy podatkowe z powodu pisowskiego „polskiego ładu”, to jeszcze trzeba stworzyć rezerwę na dwu-trzykrotny wzrost cen ogrzewania miejskich budynków, wzrost opłat za prąd, gaz, itd.
  Czy to jest dla pustych pisowskich mózgownic jasne?
  Skąd więc Chwierut „ma dać”? Wyczarować? Wydrukować? A może dodatkowe pieniądze dla Oświęcimia jak manna z nieba spadną?
  Rząd pis w Warszawie w takiej sytuacji uruchamia wściekle drukarnię, co jest zresztą główną przyczyną obecnej inflacji. Zaciąga też długi.
  Natomiast z tego co wiem, Oświęcim nie ma drukarni pieniędzy. Chyba że coś mi umknęło.
  A branie teraz przez miasto kredytu po to, aby wydawać je na zwiększone płace dla urzędników, byłoby w obecnej sytuacji popełnianiem finansowego seppuku. Ponieważ oznaczałoby to nie tylko zaciągnięcie długu w tym roku, ale też w kolejnym i jeszcze kolejnym. Nie mówiąc już o ciągłym wzroście stóp procentowych.
  Pozostaje więc tylko komuś zabrać, żeby mógł dostać ktoś. Może więc pisowscy radni, tak pochylający się z troską nad losem pracowników mops-u, przedstawią konkretną listę cięć płac innych urzędników. Tylko proszę o konkretne propozycje.
  Dzięki genialnej polityce rządu pis wszyscy urzędnicy w Polsce dostają drożyźniane podwyżki rzędu 5-8%, chociaż faktyczne kosztu utrzymania (żywność i media) wzrosły o ok. 20%. Faktycznie więc pracownicy administracji dostają realne pensje aż o ponad 10% niższe. No to może wszyscy oni zastrajkują?

 17. Do bezrobocie. Idź, popracuj przekonaj się a później będziesz mógł takie głupie pytanie zadawać. Oczywiście że te panie mogą zmienić pracę ( co zresztą robią) ale kto je zastąpi? A jeżeli myślisz że bez tej instytucji miasto może się obejść to jesteś w głębokim błędzie. Zresztą jakbyś się wysilił i przeczytał ten apel to byś tak głupio nie pytał.

 18. czy w tym mopsie to taka ciężka praca ?? może zmienić zawód na kasjerkę magazyniera budowlańca lub taśmowego w fabryce maszyn itp……………..

 19. @Solidarnosc Podbeskidzie
  Dziękujemy, na.pewno skorzystamy. Czekamy na zakończenie.okresu urlopowego. Także uważamy, że w grupie siła.

 20. W ostatnim czasie do związków zawodowych w UM zapisało się kilkadziesiąt osób. Wywalczyliśmy wcześniejsze podwyżki. Nie od lipca ale od kwietnia. Drogie koleżanki i koledzy z MOPS i innych jednostek dołączcie do nas. Razem opracujemy plan działania. W grupie siła! Jak zastrajkuja wszystkie jednostki miejskie w jednym czasie to może w końcu nas usłyszą.

 21. Drodzy pracownicy. Do Was kieruję mój komentarz. Wasz apel jest za długi objętościowo. Pięknie napisany, ale za długi. Brakuje w nim bardzo ważnej rzeczy a mianowicie czego Wy oczekujecie od władz miasta i dyrekcji. Piszecie sobie o problemach, zapaści, niskich zarobkach itp. A nie piszecie jakie macie żądania. Czy chcecie podwyżek, dymisji dyrektora czy czego. Podnosicie w apelu również sprawę nieudolnosci kadry zarządzającej. Czy chodzi o dyrekcje, głównego księgowego, kierownictwo. Gdzie tkwi klu? Napiszcie wprost Wasze żądania, bo potem na takie dyrdu dyrdu Pani dyrektor i Pan prezydent też Wam odpisuje dyrdu dyrdu.

 22. Pracowałeś kiedykolwiek systemowo z rodziną przez kilka lat, by wyprowadzic ja z przemocy? Przeprowadzałes przez sprawy mieszkaniowe, sądowe, kontakt ze specjalistami. Budowales system wsparcia dla rodziny wieloproblemowe w taki sposób, by ta stanęła o własnych nogach i nie musiała korzystać ze wsparcia instytucji pomocowej. Pracowałeś z bezdomnym i jego rodzina, by ją scalić i doprowadzić do odbudowy relacji rodzinnych. Pracowałeś z osobą psychicznie chora, która zaprzecza.latami tej chorobie, by poprawić jej dobrostan i by mogła samodzielnie funkcjonować w środowisku? Pracowałeś z rodzicami o niskich kompetencjach rodzicielskich, bo nic takiego nie wynieśli z domu rodzinnego, a teraz radzą sobie z opieką nad dziećmi, dzięki czemu nie trafiły do placówek opiekuńczych.? Nie? Zatem nic nie wiesz o pomocy spolecznej. Zatem milcz i ucz się od innych, bo nie powinieneś się wypowiadać w temacie. Właśnie takie mądrale jak ty przychodzą do pomocy społecznej, bo sobie z byle druczkiem nie mogą poradzić i potrzebują wsparcia. Być może jesteś sfrustrowany mialkoscia własnej pracy i dlatego wypowiadasz się na temat pracy innych. Zapraszamy najpierw do szkoły, a potem w nasze szeregi, a zobaczysz jak lekka to praca. Zobaczysz, czy polega ona na stukaniu pieczateczkA. Ale po co, znając życie wymiekniesz, bo łatwo pisać , ale w konfrontowaniu się z rzeczywistością jeden z drugim już nie jest taki mądry.

 23. Nie wiesz to się nie odzywaj to praca potwornie ciężka i wymagająca ja na przykład jako madka czterech bąbelków nie wiedziałam jak załatwić sobie pińcset plus i inne plusy ale jak przyszłam do mops-u to ta pani dała mi druki pokazała gdzie mam się podpisać bez jej pomocy w ogóle bym sobie nie poradziła

 24. Do Wiem to – gdyby tak było, to faktycznie ta praca byłaby lekka….ale masz takie pojęcie o pracy w pomocy społecznej jak ja o inżynierii budowy mostów. Zatem jak to mówią: „milczenie jest zlotem” , ale wątpię, że to zrozumiesz. Pozdrawiam i nie wysilaj się z odpisywaniem:)

 25. ale to już jest nudne może lepiej zająć sie sprawdzeniem klasy czystości naszej rzeki Soły

 26. Jakie warunki są potrzebne aby przez prezentowane okienko załatwiać sprawy? 4500 zł to mało? Zbytnio się nie napracują.Znam to z autopsji.PALMA ODWA.LIŁA PANIUSIOM.

 27. O problemach w mopsie właśnie ukazał się artykuł w Gazecie Krk – mam nadzieję, że teraz ta sprawa nabierze jeszcze szybszego tempa i trafi do innych mediów:) niech wszyscy się dowiedzą o dyrekcji mops i Prezydencie

 28. Chwierut do dymisji,ale jego wierne pieski z koalicji przecież za tym nie zagłosują bo Oświęcim to super miejsce do życia i rozwoju dla kolesi i POpleczników jego Y***ć PO.

 29. O problemach w mopsie właśnie ukazał się artykuł w Gazecie Krk – mam nadzieję, że teraz ta sprawa nabierze jeszcze szybszego tempa i trafi do innych mediów:) niech wszyscy się dowiedzą o dyrekcji mops i Prezydencie

 30. O problemach w mopsie właśnie ukazał się artykuł w Gazecie Krk – mam nadzieję, że teraz ta sprawa nabierze jeszcze szybszego tempa i trafi do innych mediów:) niech wszyscy się dowiedzą o dyrekcji mops i Prezydencie

 31. Jch przecież nie interesują zwykli ludzie, najważniejsze, że on ma , sobie dal podwyżkę i radnym , a reszte ma w głębokim poważaniu i jeszcze kazuje nam zaciskać pasa… Drodzy pracownicy mops- nie odpuszczajcie sprawy, szacunek i godna placa wam się należą

 32. Chwierut powinien podwyższyć wszystkim mieszkańcom Oświęcimia co najmniej po 20% ponieważ o tyle przez ostatni rok wzrosły ceny. Czy Chwierut wie, co teraz czuje zwykły człowiek, kiedy idzie do sklepu i widzi jak wszystko drożeje? Siedzi sobie w swoim pałacu na Zaborskiej i nie robi nic, aby ulżyć ludziom. Przecież od tego jest prezydentem, żeby pieniądze się znalazły.

 33. Przytomny twoje wpisy to tragedia. Czy nie dociera do ciebie, że jch zabiera pieniądze pracowników. Gdyby przez ostatnie lata nie był taki skąpy nie byłoby dzisiaj takiego problemu. Na nas oszczędza. Sobie i radnym bezradnym dał ile mógł. Kazał zaciskać pasa … więc niech zaciska. Należy zacząć od siebie. My już nie możemy zaciskać bo wylądujemy na zasiłkach. Nikt już mu nie wierzy… no może ty

 34. Pracownicy w okolicznych Urzędach zarabiają prawie 1000 zł więcej i tam nie ma miejsc wolnych. A od kiedy do podstawy wynagrodzenia wlicza się te wszystkie dodatki typu stażowe itd.? Chodzi o czystą podstawę niby ekonomiści. To jest jakiś dramat. Starają się o podwyżki? Bardzo śmieszne. Wychodzi z tego, że mają totalnie gdzie swoich pracowników, którzy znaczną część pracy odwalają za nich. Jak zabraknie pracowników to kto będzie dla nich pracował? Jak będą pracować sami to może wtedy docenią ile trzeba włożyć pracy, wysiłku i nieraz nagłowić się, by rozwiązać problem. Niestety jest to sknerstwo w czystej postaci, a pieniądze są o czym dobrze wiemy. Pracownik w ich oczach jest niczym i do tego ta przesadna pewność siebie, zwykłe chamstwo i cwaniactwo. Niby można zmienić pracę, ale nie po to tyle czasu poświęciłam na naukę, szkolenia, kursy, zdobywałam doświadczenie, by pracować w innym zawodzie. Czy to tak wiele, że człowiek chce godnie zarobić?

 35. Kasiabasia – To prawda, moze by trzeba było telewizję ruszyć, pewnie przy okazji by wyszły wszystkie kłamstwa tego Pana

 36. Prezydent nie szanuje pracowników. Żeby móc coś w tej kwesti powiedzieć trzeba być pracownikiem jego jednostki. Ma ulubieńców a z reszty kpi. Przypominam, że nie jest on właścicielem prywatnej firmy. Ma potężnego węża w kieszeni i okrada swoich podwładnych z ich pieniędzy. W urzędzie miasta od paru lat mówił, że nie ma pieniędzy. Po ostatnim piśmie ze związków zawodowych okazało się, że bardzo dużo zaoszczędził na pensjach swoich pracowników. Ciągle mówił, że nie ma …. oszukiwał.

 37. Czy tylko ja mam wrażenie że przytomny i realista to ten sam człowiek? To chyba nie możliwe żeby dwie różne osoby były równie opętane teoriami spiskowymi. Wszędzie widzą pisowskiej trole, w lodówce, szafie i lustrze pewnie też. Kto nie za Januszem ten pisowcem, jakby człowiek nie miał prawa mieć innego zdania niż jaśnie wielmożny i jego świta. Toż to obłąkanie w pełnej krasie.

 38. @realista

  PO też bez szans. Z kim bym nie rozmawiał to nikt nie będzie kolejny raz glosował za Chwierutem. Ludzie, którzy od lat głosowali za PO, po latach pracy naszego włodarza opamiętali się. A są to ludzie w różnym wieku 30, 40, 50 latkowie. Mam nadzieję, że będzie startował jakiś prawdziwie niezależny kandydat nie związany z PO ani PISem. Myślę, że łyknąłby Chwieruta na raz. Ludzie są już zmęczeni władzą w stylu parki, beton, choinki.

 39. @ realista
  musisz przemyśleć system nazywania rezerwowych kont i argumentację, bo ciągłe marudzenie o pisie demaskuje cie chłoptasiu

 40. Nie ma sensu dyskutować z obrońcami tłustego kota. Przecież to są jego koledzy poobsadzani na intratnych stanowiskach w Radzie Miasta i spółkach liczący, że za jego obronę pan coś jeszcze rzuci ze stołu lub załatwi
  dobry numer na liście wyborczej albo jakiś przetarg na betonowanie miasta lub kibelek za 500 000 ewentualnie café rynek bis. Oni bronią swojego koryta, więc siedzą tutaj cały dzień powtarzając w kółko slogany antyPiS i że to PiS za wszystko odpowiada. No bo jak to taki dobry gospodarz odpowiadać może za sprowadzenie miasta w społeczną ruinę.

 41. Dyskusja z zawodowymi trollami jest bez sensu. Więc trollujcie sobie i gęgajcie: Chwierut daj, daj, daj, daj, daj, daj, Chwierut daj, daj, daj, daj, daj … sami.

 42. Przytomny, ale wiesz że pracownicy pracują na ułamki etatu albo czasem mają wolne. Wolne za nadgodziny o których pisały panie w apelu.
  Do innych:
  Stara prawda internetowa:
  Nie wdawaj się z idiotą w dyskusję. Najpierw sprowadzi cię do parteru, a potem wykończy doświadczeniem.

 43. Pracownik – oczywiście wiem. Płacą ci od wklejonego posta.
  Mieszkam w Oświęcimiu – przecież nie mieszkasz. Capi trollem na kilometr.

 44. Czytam te wszystkie informacje i zastanawiam się, jaki interes ma prezydent w szkodzeniu miastu, któremu przewodzi. Nie rozumiem też tych komentarzy, w których ktoś wypowiada się, jakby zjadł wszystkie rozumy, a z wypowiedzi wynika, że jest malkontentem w danej dziedzinie. Jeśli sytuacja wygląda tak, jak opisują to pracownicy budżetówki, to muszę zrewidować swoje poglądy. Nie dam głosu na prezydenta, który w jakikolwiek sposób działa na szkodę mieszkańców miasta.

 45. @przytomny
  Ten przydomek na pewno Ci pasuje, skoro jesteś tak mało domyślny? Bo przecież nie przytomny, skoro trzeba Ci tlumaczyc tak proste rzeczy…

 46. @przytomny

  ty za to, dziś masz urlop z pewnością, bo tez szalejesz niemal od południa, tak przy okazji, powinieneś zmienić ksywę na „umysłowe płaskostopie”.

 47. Więc jesteś pracownikiem mops-u? I tych pozostałych z 10 dyskutantów też? Pracujecie ciężko zmagając się z przeciwnościami?
  To wyjaśnij mi w takim razie „pracowniku” jak od rana znajdujesz w pracy czas, aby tu ciągle wklejać posty? Może się jednak tak bardzo nie przemęczasz?

 48. jest prosty sposób, rozwiązać Straż Miejską w Oświęcimiu, pieniądze od razu się znajdą

 49. @Przytomny
  Ty rzeczywiście masz.problem z czytaniem ze zrozumieniem. Prezydent od wielu lat oszczędza na pracownikach, pojawiły się nawet konkretne liczby. Etatów w pomocy społecznej, jak i urzędzie ubywa, nie są zatrudniane nowe osoby, bo nie chcą pracować dla takiego pracodawcy, który jest chciwy i płaci minimalne wynagrodzenie. Prace tych co odeszli nie rozdziela się n tych co zostali i wykonują pracę nieobecnych, tylko ta kasa wraca z powrotem do kasy miasta. Dyrektorzy mają dolę z takich oszczędności zwracanych do miasta, dlatego nigdy nie staną po stronie pracowników, bo źródełko, by zwyczajnie wyschło.

 50. Mnie ciekawi to, że Tusk obiecał 20% podwyżki dla urzędników jak wygra wybory… Tylko dlaczego jego pomazaniec w Oświęcimiu nie spełni tego już teraz i pokaże, że PO mówi prawdę, a nie tylko obiecuje gruszki na wierzbie.

 51. Jest jeszcze taka opcja: rząd dobrej zmiany widząc co się dzieje i jak bardzo wszystko w sklepach drożeje, nie zapomniał o zwykłych Polakach i zwykłych urzędnikach, w tym też o urzędnikach w Oświęcimiu. Uruchomił więc drukarkę – jak to on zwykle robi – i wydrukował z dwadzieścia – trzydzieści milionów złotych przeznaczonych na takie podwyżki.

  Jednak rząd popełnił okropny błąd: zamiast po prostu dać te pieniądze ludziom, dał je Chwierutowi, aby ten rozdał je urzędnikom. I tu niestety pojawiły się komplikacje: Chwierut zamiast dać, schował te miliony w tajemnym miejscu. A gdy przyszli urzędnicy i zapytali: „gdzie są nasze pieniądze?” Chwierut odpowiedział: „Jakie pieniądze? Ni ma pieniędzy”.
  Cholera jasna. No jak on tak mógł!!! Co za drań!!!
  Myślicie że tak właśnie było?

 52. Pracownik MOPS – prezydent oszczędza na pracownikach? Aha. To znaczy, że ostatnio obciął im pensje? Dawniej zarabiałeś cztery tysiące, a teraz tylko trzy i pół? Hm, to nie wiedziałem. Bardzo w takim wypadku Cię przepraszam.
  Chyba – chyba, że nadal zarabiasz tyle co dawniej, a nawet z lekka podwyżką, ale w twoim (i pewnie słusznym) przekonaniu kiedy idziesz do sklepu i płacisz o połowę więcej za masło, sery, olej, mięso, chleb, gdy musisz robić opłaty za media, to rzeczywiście czujesz, że realnie twoje zarobki spadły. I wiesz co? Ja się całkowicie z tobą zgadzam.
  Też tak mam.
  Tylko wytłumacz mi w takim razie dlaczego masz pretensje do Chwieruta? Bo ja myślę, że jeśli weźmiemy litr „kujawskiego”, który kosztował jeszcze rok temu 5-6 złotych, a teraz już 13 złotych, to jednak prawdopodobnie Chwieryt za to nie odpowiada.

 53. @Przytomny
  Używam sformułowania, że prezydent oszczędza na pracownikach, bo taka jest prawda, odkąd został zatrudniony przez mieszkańców na to stanowisko. Nie mam nic wspólnego z PiS, oczekuje tylko i wyłącznie sprawiedliwości, a partyjne zagrywki mnie nie interesują. Nie wypowiadam się o innych, jeśli nie mam czegos sprawdzonego. To, że prezydent i władze mops traktują pracowników źle jest faktem. To, że chce pracować w zawodzie, dla którego poświęciłam kilkanaście lat swojego życia poprzez naukę, jak być lepszym pracownikiem to fakt. To, że chce pracować w moim rodzinnym mieście a nie dojeżdżać i pracować dla innych potrzebujących, skoro mogę pomóc moim znajomym, sąsiadom, krajanom to fakt. Jeśli ktoś nie zna specyfiki pomocy społecznej, nie powinien otwierać buzi, to fakt. Pracownicy budżetówki w Oświęcimiu są już zmęczeni i wkurzeni taka postawa lekceważącą to fakt. Na apelu się nie skończy to fakt. Dlatego bardzo proszę, by nie pisać, że jestem po lub PiS, bo mnie polityka nie interesuje. Interesuje mnie sprawiedliwość społeczna, u uczciwa praca, zadowolenie z niej i godne życie dla mnie i moich bliskich. panie Prezydencie , Pani Dyrektor, nie wykpicie się tym razem stanowisko i innymi zmanipulowanym i informacjami. Nie interesują nas problemy władzy, bo od nas się oczekuje gotowych rozwiązań, bo słyszymy, że za to otrzymujemy swoje wynagrodzenia. Dlatego zadam od Was tego samego, płacimy Wam pensje, Panu od jakiegoś czasu podwójna, dlatego proszę przestać biadolić na PiS i zacząć rozwiązywać realne problemy w mieście. Aż się prosi.posluzyc tym, co słyszymy od swojej szefowej, przyjdź Pan z gotowym rozwiązaniem albo oddaj pieniądze, a spożytkujemy jest z korzyścią dla miasta.

 54. „Realnie jednak patrząc na jego konkurencję w postaci oświęcimskich liderów pis, ”
  Kodziarski propagandysto, poza POPiS jest jeszcze świat.

 55. Popieram politykę kadrową Chwieruta. Jeśli mam wybór pomiędzy nowymi inwestycjami, a podwyżkami dla budżetówki to znacie moje zdanie. Jeśli któraś chce zacząć stołować się w restauracji, to proszę zmienić pracę.

 56. @ja – widocznie przypadek. Ale nie mam nic przeciwko „sknerom” w sytuacji, gdy rozpasane rozdawnictwo socjalu w znacznej mierze przyczynia się do inflacji w Polsce. Wolę więc „sknerę” od pisowskiego „dobrego wujka”, który swoim wyborcom wciąż „daje” (dodruki, długi i podatki kosztem ludzi jeszcze w tym kraju pracujących).
  Nie jestem jakimś szczególnym zwolennikiem Chwieruta, w zakresie ocen szkolnych dałbym mu co najwyżej „czwórkę”. Realnie jednak patrząc na jego konkurencję w postaci oświęcimskich liderów pis, Chwierut jest tylko (znacznie) mniejszym złem. Ponieważ na myśl o prezydencie hotinie ciarki przechodzą mi po grzbiecie.

 57. @ życzliwy tak żeś się rozpisał a wystarczyło doczytać i byś wiedział co dla nich znaczy godna pensja. To nie jest misyjna praca? Idź pouzeraj się trochę z pijakami, bezdomnymi, roszczeniowcami, ludźmi z problemami psychicznymi, agresywnymi i cuchnącymi a zobaczysz jaka to piękna praca biurowa.

 58. @ja – wiesz, gadki o tym, że „ludzie muszą dostawać godną pensję” bo „im się należy”, a w dodatku „oni pracują dla misji” – to ja już słyszałem. I to wcale nie jest prawda. Co to jest „godna pensja” – cztery, pięć, dziesięć tysięcy złotych? Nie ma czegoś takiego. Rozsądna płaca należy się za wydajną pracę. A ludzie są różni, jedni pracują lepiej, inni się obijają, a niektórzy nawet kradną. To dość oczywiste. W kapitalizmie – a zdaje się socjalizm już przećwiczyliśmy – wysokość płac zależy też od potrzeb rynku. Więc nie wyjeżdżaj mi tu z „godnością” i „należeniem się”. Jeśli ktoś uważa, że za swoją pracę dostaje za mało i gdzie indziej może znaleźć lepszą, wyżej płatną posadę, no to po prostu się tam przenosi. A jak nie, to siedzi cicho. Natomiast jeśli pracodawcy uciekają pracownicy ponieważ za mało płaci, to w końcu musi dać im wyższe zarobki. Tak to działa. Chyba, że tęsknisz za prl-em i czy się stoi, czy się leży. Ale, jak wspomniałem, to już przećwiczyliśmy.

 59. @ przytomny. Z tego co widzę to ja jako pierwszy napisałem że jest sknerą – bo tak uważam. A nie mam nic wspólnego ani z pisiorami ani z wami kodziarzami więc twoja teoria jest średnio trafna. To że komuś się nie podoba sposób zarządzania miastem przez Chwieruta nie oznacza że jest zwolennikiem PiSu. A najbardziej boli mnie to że sam na niego głosowałem.

 60. Jak rozpoznać pisowskiego trolla? Po bluzgach na Chwieruta wziętych z pisowskiej instrukcji. Co my tu mamy?
  1. „wieśniak”.
  2. „sknera”
  3. „oszczędza na pracownikach”
  4. „sam sobie przyznał podwyżkę”
  5. „sadzi tylko kwiatki na rondach” (względnie) „buduje tylko chodniki”
  6. „słaby prezydent a jeszcze gorszy gospodarz” (przeklejane bez przecinka)
  Ponieważ te teksty, zbyt często powtarzane, zrobiły się już rozpoznawalne, proponuję drodzy pisowcy ich wymianę na jakieś inne. Bo zrobiło się trochę nudno.
  Przy okazji – nieładnie jest kraść nicka. To grzech.

 61. @ życzliwy. I jeszcze jedno. Jak chcesz więcej to sobie w necie poszukaj. Komentować umiesz to oferty pracy też znajdziesz.

 62. @ życzliwy. To jest sama podstawa. A w tabelkach Chwieruta są jeszcze ujęte wszystkie dodatki więc różnica jest. Co do dojazdów to spora część pracownic jest z poza Oświęcimia więc dojazdy specjalnej różnicy im nie zrobią. Poza tym to co w tym złego że wykształcone kobiety chcą godnych warunków pracy i płacy? Ja bym za piątkę na rękę nie poszedł do takiej roboty.

 63. @ja – widzę, że różnicy nie ma, albo jest minimalna. Trzeba też pamiętać o straconym czasie na dojazdy i kosztach benzyny. Więc szczególnie się chyba nie opłaca, prawda? No to dawaj, dawaj kolejne takie fantastyczne oferty.

 64. @Pracuje dla Janusza – nie wiem skąd u ciebie przekonanie, że czytać można d..ą? Może to w pisie przyjęte, ale normalni ludzie używają do tego oczu i mózgu.
  „To wymień te wielkie inwestycje! ” – przecież wyraźnie napisałem, że w tym roku inwestycje w Oświęcimiu z braku pieniędzy są żałośnie małe. Jeszcze raz powtórzyć wielkimi literami? Dlatego nie wierzę, żebyś z tak małym IQ pracował w urzędzie miejskim.
  „Rudera w mieście” przy Łukasiewicza wcale nie jest ruderą. Wiedziałbyś, gdybyś ten budynek widział. Rzeczywiście mieszkasz w Oświęcimiu? Miasto kupiło go do remontu, any ulokować w nim biura dla urzędników. Zdaje się, że radni pis niedawno biadali nad „katastrofalnymi warunkami pracy” w urzędach miejskich. No to się pisiory zdecydujcie. Dwustumetrowy dom na obrzeżach miasta kosztuje teraz prawie milion złotych, znacznie większy budynek w doskonałej lokalizacji w centrum Osiedla, nawet w stanie surowym, powinien kosztować tyle samo.
  I nie bluzgaj, bo może kobiety i dzieci czytają

 65. Znam jedna panią Joasie. G. z MOPS- u co w czasie pracy codziennie na portalu Sympatii siedzi i szuka sobie chłopa…. taka zapracowana. Zmienić pracę i PO klopotach. A może 10 szkołę podstawową w Oswiecimiu otworzyć bo gdzieś te 250 dzieci urodzonych co roku musi się uczyć. Hehe

 66. @ życzliwy. Tu cię rozczaruje – w Bieruniu na początek jest 3600. Widzisz różnicę? Rozumiesz? O to w tym wszystkim chodzi że ODCHODZĄ do ościennych ośrodków. Te co jeszcze zostały nie chcą cudów a jedynie pracować w podobnych warunkach jak te co już odeszły. To takie trudne do zrozumienia?

 67. Prawda jest taka, że gdyby Chwierut od początku swoich rządów nie zaniedbywał spraw pracowniczych i nie oszczędzał po kilkaset tysięcy złotych rocznie na zaplanowanych w budżecie wynagrodzeniach to nie byłoby teraz żadnych problemów.

  Tak się mści Januszowanie. Tu nie ma do rzeczy żadne PO i PIS.
  W starostwie rządzi kolega Janusza z PO, a jakoś tam pracownicy są dobrze wynagradzani. Dostają podwyżki, nagrody itd. To tylko świadczy o tym, że wszystko zależy od człowieka a nie partii politycznej.

  Widać rodzice prezydenta przeczuwali jakim będzie człowiekiem i dali mu na imię Janusz.

 68. @ja – taaa, w Bieruniu już czekają z pensją pięć tysięcy, a w Chełmku dają prawie osiem. @ja lubić takie prowokacje.
  @ja nie rozumieć prostego przekazu („jest praca dla kobiet – głównie sprzedawczyń … ofert lepiej płatnej pracy dla urzędników z typowymi kwalifikacjami – nie ma.”). Wyoślić? Proszę bardzo. Jeśli urzędniczka oświęcimskiego mops-u uwierzy @ja, że wystarczy się zwolnić, a taka sama praca, tylko znacznie lepiej płatna, czeka na nią wszędzie wokół, to niniejszym informuję wszystkich zainteresowanych, że powinni najpierw sami to sprawdzić i dokładnie się dopytać, zanim podejmą pochopne decyzje.

 69. @psy szczekają…

  I poprawili uchwałę żeby wszyscy pracownicy wszystkich jednostek dostali podwyżki. Znaleźli każdy grosz na to. I uchwała była w 100% gotowa do przyjęcia.

  Potem była druga przerwa przed samym głosowaniem gdzie Chwierut zwołał swoich radnych i przed kamerą tłumaczył im jak głosować. Wszystko jest dostępne do obejrzenia więc nie zmanipulujesz ludzi swoimi bredniami.

 70. @Brawo
  Czytaj że zrozumieniem a nie d.pą.

  To wymień te wielkie inwestycje! Budowa wiaty przystankowej na odludziu, nowa choinka świąteczna na rynek itd. Byłoby czym się chwalić w wieściach z ratusza.

  Potem twój Januszek umiał znaleźć milion złotych wyciągnięte z kapelusza na kupno rudery w mieście.

  Nie ośmieszaj się już więcej. Słaby prezydent a jeszcze gorszy gospodarz. Tyle w temacie.

 71. Jeszcze raz: Uchwała Kuczka i Łozińskiego poszła do kibla. Sytuację uratował Michał Chrzan pisząc własny wniosek, a przerwa była, bo pisząc ją na kolanie popełnił błędy i Hertig dał mu 10 minut na korektę. Nawet nie potrafili skoordynować działań, tacy mołodcy.

 72. Jeszcze raz:
  Jeśli radni pis mają – a na pewno tak – jakiś cudowny pomysł, jak znaleźć pieniądze dla urzędników w obliczu zabrania przez pisowski rząd samorządowi Oświęcimia 14 milionów złotych, w obliczu ogromnych podwyżek za prąd i ogrzewanie miejskich budynków, w tym przede wszystkim szkół – no to ja będę im serdecznie wdzięczny za pomysłu tego publiczne przedstawienie.

 73. @psy szczekają…

  Ale manipulujesz i przekręcisz fakty żeby wspomóc swojego Janusza.

  Uchwała była tip top. Wszystko się zgadzało. Prawnik nie miał żadnych zarzutów. Dlatego taki popłoch nastąpił na sesji aż musieli zrobić przerwę żeby PO mogło zmienić taktykę i uwalić uchwałę.

  Tak podwyżki jakieś tam były, od kwietnia tylko i wyłącznie dlatego, że gro ludzi zapisało się do Solidarności i związki zaczęły pracować nad strajkiem generalnym.

 74. @Pracuje dla J. – chyba jednak nie umiesz czytać ze zrozumieniem, więc jeszcze raz: jacy radni pis-u głosowali PRZECIW podwyżce pensji dla prezydenta miasta? Dotarło? Na pewno wiesz. W końcu pewnie jesteś jednym z nich. No to pochwal się.

  Radni pis głosowali za podwyżkami dla urzędników miejskich doskonale wiedząc, że pieniędzy w budżecie miasta na ten cel nie ma. Tak, proponowali obcięcie i tak już żałośnie niskich już w tym roku inwestycji. Gdyby Chwierut się zgodził, no to zawsze można byłoby wtedy krzyczeć, że: „w mieście nic się nie dzieje, stagnacja, Oświęcim upada, Oświęcim w ruinie, wina Chwieruta” itd. I o to właśnie chodziło.

  Jeśli radni pis mają – a na pewno tak – jakiś cudowny pomysł, jak znaleźć pieniądze dla urzędników w obliczu zabrania przez pisowski rząd samorządowi Oświęcimia 14 milionów złotych, w obliczu ogromnych podwyżek za prąd i ogrzewanie miejskich budynków, w tym przede wszystkim szkół – no to ja będę im serdecznie wdzięczny za pomysłu tego publiczne przedstawienie.

 75. Lubimy manipulacje, prawda?
  Wpis przytomnego może sugerować, że nie uchwalono podwyżek. A czy tak było? No coś uchwalono, może nie pomyśli zainteresowanych. Uważam, że zarobki powinny być wyższe. Czy temat pojawił się tuż przed sesją czy dramat w zarobkach nie był wcześniej znany panom Łozińskiemu (radnemu od niepamiętnych czasów) czy Kuczkowi (byłemu wiceprzewodniczącemu rady)? Czy nie znają procedur? Budżet ustala się miesiącami. Na ostatniej sesji panowie przedstawiają bubla, który nawet nie jest głosowany. Co robili wcześniej? Może ustalali z kolegami z PO wysokość diet?

 76. @ życzliwy. Sęk w tym że wszędzie zarobki mają wyższe.Np.w takich Lędzinach podstawa to ok 4000 brutto.I jak to się ma do twoich wypocin? Zresztą czego oczekiwać od gościa który myśli że sklepowa lub budowlaniec może pracować jako pracownik socjalny.

 77. @Brawo PIS

  Tak jak pisano wcześniej. Radni pis głosowali za podwyżkami dla prezydenta i innych radnych pod warunkiem, że na kolejnej sesji prezydent uchwali podwyżki dla pracowników. Wszystko jest nagrane. Można sobie odtworzyć w internecie.

  Niestety jak to ma PO w zwyczaju. Kasę daje tylko sobie, a szarych ludzi ma za nic. Dlatego potem cała zgraja PO i KOSu głosowała przeciwko podwyżkom dla szeregowych pracowników. Teraz ci pracownicy i ich rodziny już wiedzą na kogo głosować w przyszłych wyborach. Kto dotrzymuje słowa a kto się złajdaczył.

 78. @ja – ofert z takimi samymi płacami. Gdyby oferowane płace były wyższe, już etaty byłyby zajęte. I jak to się ma do twoich wypocin?

 79. Przeciwko podwyżkom dla pracowników MOPS, DDP, ŚDS, OCK, MBP, Muzeum Zamek, SBM, MOSiR, pracowników administracyjnych szkół, przedszkoli i żłobka oraz urzędu Miasta głosowali:
  Ireneusz Góralczyk
  Piotr Hertig
  Tadeusz Hołd
  Michał Homa
  Andrzej Jakubowski
  Agnieszka Komendera
  Elżbieta Kos
  Mariola Madej
  Zygmunt Osoba
  Jacek Stoch
  Agnieszka Tobiczyk
  Paweł Warchoł.

  Za podwyżkami dla pracowników głosowali:
  Jan Adamaszek
  Stanisław Biernat
  Michał Chrzan
  Krystyna Dąbrowska
  Bożena Gozdawa
  Krzysztof Kuczek
  Waldemar Łoziński
  Jakub Przewoźnik

 80. @ życzliwy. Polecam przeczytanie odpowiedzi dyrektorki mops odnośnie braków kadrowych. W promieniu 30 km jest 17 ofert pracy dla pracowników socjalnych.. I jak to się ma do twoich wypocin?

 81. Jacy radni pis głosowali przeciwko podwyżkom pensji dla prezydenta? Przypuszczam, że wszyscy? Wypada więc uczcić bohaterów i wymienić ich tu po nazwisku.
  No dalej, mieszkańcy chcą wiedzieć!

 82. „Chwieruty i jemu podobni całe zło zwalaja na PIS, ale jak PIS dał możliwość podniesienia sobie pensji to pierwsi się rzucili. Taka prawa o tej „opozycji”.” – no i co trollu kłamiesz?
  „Bezrobocie najniższe od lat. Brakuje setek tysięcy pracowników,” – w tej chwili rzeczywiście bezrobocie jest niskie, a pracowników brakuje, ale prawie wyłącznie robotników fizycznych, robotników, fachowców, głównie budowlańców, itd. Z tego powodu, że ludzie widząc rosnącą inflację i żadne oprocentowanie oszczędności w bankach rzucili się do ochrony swoich pieniędzy lokując je w „pewnych” walorach – złocie (ceny oszalały) i przede wszystkim w nieruchomościach, czyli mieszkaniach i domach.
  Ale to się już kończy, a według zgodnych ocen ekspertów i deweloperów w przyszłym roku ceny mieszkań zaczną gwałtownie spadać, a co za tym idzie inwestycje budowlane – też.
  Trollu – nadążasz?
  Poza tym jest praca dla kobiet – głównie sprzedawczyń, rozkładaczy towarów i kasjerek w marketach. Dlatego, ponieważ ich pensje były niskie i gdy okazało się, że kobiety te mogą dostać niewiele mniejsze zasiłki (socjal) zaczęły się masowo zwalniać.
  Natomiast ofert lepiej płatnej pracy dla urzędników z typowymi kwalifikacjami – nie ma.
  Więc drodzy pracownicy mops-u przeczytajcie to sobie na spokojnie i zastanówcie się. Radzę poczekać rok i zobaczyć jaka będzie skala kryzysu.

 83. @Brawo PIS

  Tak podwyżki były obligatoryjne, ale tylko dla włodarzy i nie definiowały że musi to być 95-100%. Mógł Chwierut dać sobie 70% jak twierdził, że nie ma na wynagrodzenia.

  Radni też nie musieli sobie podnosić diety tak wysoko. To tylko ich decyzja była. Przypomnę, że dieta sprowadza się do wyrównania kosztów i strat związanych ze sprawowaniem funkcji, a nie z tytułu samego bycia radnym. To nie ma być ich kolejna pensja. Radni mają swoje prace, w urzędzie pojawiają się na kilka godzin miesięcznie a i tak mają nieopodatkowaną dietę większą niż pracownicy dostają na rękę za pracę cały miesiąc. I to nie wina PISu, że radni KO PO taką kasę dla siebie uchwalili.
  . Także skończ z tymi bredniami i zesłaniem winy na PIS.

  Radni PIS poparli podwyżki dla prezio i innych radnych pod warunkiem, że prezydent na następnej sesji uchwali podwyżki dla pracowników. A jak było to można sobie zobaczyć na nagraniu. Jak PIS znalazł w budżecie potrzebne pieniądze to od razu zarządzono przerwę i prezydent tłukł swoim kotom co mają mówić i jak głosować przeciw. Nawet radne z KOSu przekonał do głosowania przeciwko podwyżkom dla pracowników. Chociaż z takim hasłem szły do wyborów.

 84. @ życzliwy. Idąc twoim tokiem rozumowania w najbliższym czasie zwiększy się grono potencjalnych klientów mops.Kto ich wtedy obsłuży gdy tych pań nie będzie? Ci ludzie na pewno nie bo do tej pracy trzeba mieć pewne kwalifikacje. Poza tym to z tego co czytałem to zarobki nie są jedynym problemem tych pracownic. Wygląda na to że Chwierut nawet się nie wysliłl by ten apel w całość przeczytać. Wiem długi był, dużo liter….

 85. Podwyżki dla samorządowców – gratuluje pis pomysłu, bo to było naprawdę genialne. Co z tego, że ustawa z z 17.09.2021 r. przewiduje podwyżki obligatoryjne, tzn nie można było ich nie przyjąć. Dzięki temu rząd rękami swoich trolli bije w opozycyjnych samorządowców jak w bęben, a ci nie bardzo wiedzą, jak się bronić. Nikt z wyborców przecież nie będzie analizował krok po kroku mnóstwa paragrafów i przepisów tej ustawy; wystarczy, że rzuci się hasło: „Chwierut sam sobie przyznał wielką podwyżkę” – i ludzie się wkurzą.
  „Będziemy musieli powiedzieć, że dostajemy więcej, ale się z tego nie cieszymy. Tylko kto nam w to uwierzy!? – napisał prezydent Szczecina Piotr Krzystek, kiedy rozpoczęła się dyskusja na temat jego wynagrodzenia. – „W mojej opinii podwyżki dla radnych, prezydentów, burmistrzów, to przebiegła pułapka polityczna na samorządowców, którą wymyślił rząd. Perfidia polega na tym, że tę podwyżkę trzeba zrobić, bo nakazuje to prawo”.
  Może więc podać nazwiska radnych pis, którzy w Oświęcimiu głosowali przeciwko zwiększeniu pensji prezydenta (i swoich diet też?). Nie ma takich? Ojej!

 86. Nieprawda. Większość wpisów to pracownicy MOPSu i jednostek miejskich oraz broniących Chwieruta tłustych kotów, którzy będą walczyć za pańcia.

  Chwieruty i jemu podobni całe zło zwalaja na PIS, ale jak PIS dał możliwość podniesienia sobie pensji to pierwsi się rzucili. Taka prawa o tej „opozycji”.

  Bezrobocie najniższe od lat. Brakuje setek tysięcy pracowników, a Ukraińcy też mają swoje wymagania. Ci co uciekli od Chwierut sobie chwalą i ściągają specjalistów do siebie. Powiat i sąsiednie gminy pozbierają pracowników z miasta oferując godne wynagrodzenia. Jeśli jakimś cudem Chwierut wygra następne wybory to po ostatniej swojej kadencji Oświęcim będzie w zapaści. Może będą piękne kwiatki na rondach, ale administracja będzie w totalnej rozsypce jak i budynki UM i jednostek. Także możecie straszyć bezrobociem itd wierne kocurki POwskie.

 87. Bycie urzędnikiem w magistracie ma swoje minusy – niskie pensje, ale też i plusy – stabilność zatrudnienia. Natomiast w prywatnych firmach zyski raz są, a raz ich nie ma, praca raz jest, ale bywają też zwolnienia – w rezultacie można wylądować na bezrobociu.
  Drodzy pracownicy mops-u – mam nadzieję jesteście świadomi, że większość wpisów tutaj jest autorstwa opozycyjnych radnych pis (ich trolli), którym tak naprawdę wasz los serdecznie zwisa, jak kilo kitu i chcą tylko dopiec Chwierutowi?
  Możecie oczywiście się zwolnić licząc na to, że znajdziecie pracę gdzie indziej. Tylko – idzie kryzys. PKB Polski w ostatnim kwartale spadł najbardziej w całej Unii Europejskiej. Polacy zaczynają mocno oszczędzać i przestają chodzić do restauracji (lub kupują jak najtaniej), więc kucharze i kelnerzy – do zwolnienia, przestają kupować buty i ubrania, więc sprzedawcy, kierowcy, pracownicy hurtowni i robotnicy – do zwolnienia, przestają kupować sprzęt rtv i agd
  – sprzedawcy itp – do zwolnienia, przestają podróżować dla przyjemności – recepcjoniści i obsługa hoteli – do zwolnienia. I tak dalej, i tak dalej. W miarę bezpiecznie mogą czuć się tylko zatrudnieni w Biedronkach i innych dyskontach, bo ludzie muszą kupować żywność. Więc zastanówcie się, czy aby na pewno tego chcecie.

 88. Prezydent Oświęcimia zarabia tyle co prezydent Warszawy. Panie Chwierut czy stać będzie Pana zimą na opał?

 89. Rozwiązanie jest proste. Prezydent przestanie tworzyć niepotrzebne stanowiska w spółkach miejskich dla obsadzania swoich wiernych kumpli. Przestanie wydawać miliony złotych na choinki, wycinki drzew, samochody hybrydowe, betonowanie zieleni miejskiej oraz zacznie wypłacać 100% środków przeznaczonych w budżecie na wynagrodzenia pracowników i przeznaczy te pieniądze na zlikwidowanie dziur płacowych w swoich jednostkach.

  Jednocześnie przestanie zarabiać tyle co prezydent Warszawy bo rządzi jedynie 37 tysięcznym Oświęcimiem a nie wielką metropolią.

 90. Rozwiązanie jest proste: rząd odda Oświęcimiowi te złupione 14 milionów złotych, ale z zastrzeżeniem, aby przekazać je na podwyżki dla urzędników. Należy mieć nadzieję, że wtedy wszyscy będą zadowoleni.
  Poza tym rząd zaprzestanie dodruków setek miliardów złotych, przez co spadnie inflacja i ceny w sklepach. Tu mniej zadowoleni będą niestety wyborcy głosujący na rząd – klienci socjalu, ale pozostałe 2/3 społeczeństwa powinno się z tego ucieszyć.
  Rząd zaprzestanie kretyńskich „narodowych” inwestycji wartości dziesiątków miliardów złotych, o których nawet student I roku ekonomii już wie, że będą kompletnie bezużyteczne i nigdy się nie zwrócą.
  Rząd zastąpi na istotnych stanowiskach w administracji tabuny swoich pociotków, krewnych i znajomych królika – ludźmi kompetentnymi, nie związanymi z partią pis. Rząd zlikwiduje tysiące niepotrzebnych stanowisk stworzonych tylko dla ulokowania swoich działaczy i ich żon, dzieci, wnuków, kuzynów, wujków, ciotek itd. Aby dać dobry przykład, rząd wyleje natychmiast posła Kowalskiego ze wszystkich rad nadzorczych, w których poseł Kowalski zasiada.
  Proste?

 91. @mieszkaniec
  W normalnych firmach za to są normalne wynagrodzenia, które nie muszą mieć miliona dodatków żeby być przyzwoite.

  A emeryci mają 13 i 14 emeryturę, a nikt nie ma 14 pensji. Poza górnikami.
  Takie są realia w Polsce.

  Do niedawna wszystkie dodatki wliczaly się do liczenia płacy minimalnej. Dlatego przez wiele lat gola urzędniczą presja była mniejsza niż płaca mininalna. Pamiętam jak Chwierut pyskował jak to się zmieniło i musiał dać podwyżki. Wtedy sprzątaczki w UM przeszły na niecały etat bo wyszło że zarabiają tyle co urzędnicy. I musieli to jakoś zmienić obcinając im godziny. Popracuj jako urzędnik to zobaczymy czy te 13stki i „dodatki” będą dla Ciebie powodem żeby tam zostać na dłużej. Dzięki Chwierutowi radni którzy realnie pracują dla miasta kilka godzin w miesiącu zarabiają więcej niż urzędnik pracujący cały miesiąc.

  Żaden PiS i żadna ustawa nie nakazywała przyznawać aż takich podwyżek prezydentom i radnym. Mieli dać sobie podwyżki ale niky nie wskazywał że musi to być 100% Tylko tym się zasłaniają żeby zamydlić oczy wyborcom.

 92. Staż pracy, jubileusze to jak w PRL-u. W prywatnych firmach tego dawno nie ma.

 93. W 2017 roku budżet miasta na wynagrodzenia wynosił 10 400 000 zł. Płaca minimalna krajowa 2000 zł. W 2021 roku budżet zaplanowano na 12 200 000 zł. Płaca minimalna krajowa 2800 zł. Tak więc, przez te cztery lata płaca minimalna wzrosła o 40%, natomiast budżet Chwieruta na wynagrodzenia pracowników zaledwie o 20%. Wyraźnie widać, że Chwierut oszczędza i to mocno na pracownikach. Rządy Chwieruta powodują coraz to większe rozbieżności między płacą pracowników samorządowych a płacą w Polsce. I od tego rodzą się wszystkie problemy w mieście. Tak to jest jak się oszczędza na ludziach.

 94. Bardzo chętnie mieszkańcy dowiedzą się na co idą te oszczędności? Proszę zająć stanowisko w tej sprawie. Tak swoją drogą, to wstyd z Pana strony odpisać nie znając faktów,piszę pan Prezydent o jakimś dodatku socjalnym, którego nie ma…wstyd i żenada nie wiedząc i nie mając pojęcia o czym się pisze. Dramat

  Stan- masz absolutną racje, nie ma innego wyjscia tylko trzeba szukac pracy gdzie indziej. Przerazajacy jest poziom kompetencji jaki reprezentuje dyrekcja i Prezydent , ojj jest nisko ,slabo…. No ale czego się można było spodziewać. Już niedługo strony zamiast do mopsu będą kierować się do Prezydenta, bo nie będzie miał kto ich przyjąć w mopsie, gdyż zastaną puste biura. Aaa nie , panie dyrektorki wszystkim się zajmą:) No coz, nikt nie będzie pracował za takie marne pieniądze jak gdzie indziej dostaniemy więcej. Dziękujemy za „wspolprace”

 95. @Roman
  Tylko jest jeden pro Lem, nikt w MOPS takich podwyżek nie widział nigdy w życiu. To trzeba jasno powiedzieć, nie trzeba za ierac innym, także i pracownikom budżetówki. Na co idą oszczędności z wynagrodzeń pracownikow, na co Panie Prezydencie. Może kolejne stanowisko powinno dotyczyć tego wątku?

 96. Prezydent rok temu mało nie zarabiał, a tegoroczna pensje ma już większa. Są równi i równiejsi? On tez żyje z naszych podatków.

 97. Parę niewygodnych faktów przeczących temu co pisze prezydent:
  2017 rok – ponad 224 tysiące zł nie wypłaconych pieniędzy zaplanowanych w budżecie na wynagrodzenia dla pracowników.
  2018 rok – ponad 530 tysięcy przyoszczędzone na pracownikach.
  2019 rok – ponad 740 tysięcy.
  2020 rok – ponad 800 tysięcy niewypłaconych podwyżek.
  2021 rok – ponad 270 tysięcy niewypłaconych pieniędzy zaplanowanych w budżecie na wynagrodzenia.

  I to są realne fakty panie prezydencie. Na co wydał pan nasze pieniądze? Na pracownikach najłatwiej oszczędzać… A samemu zgarniać ćwierć miliona rocznie.

 98. 451 zl podwyżki w tym roku to prawie 11% w stosunku do roku poprzedniego. To chyba nie tak mało. W porównaniu do nauczycieli którzy dostali od Czarnka 4,4 % podwyżki i to od maja.

 99. Popieram, żeby budować bez dokumentacji. Kiedy PiS rządził w powiecie niepotrzebne były żadne projekty.

 100. Proponuję zabrać kierowcom mzk, oni i tak za dużo zarabiają.
  Poza tym można zabrać szkołom. Nauczyciele i dzieci mogą przecież siedzieć w klasach w podwójnych swetrach i w czapkach. Da się?

 101. Panie Rafcio, czy uważa pan że pan prezydent dysponuje funduszami i zasobami w sposób idealny? Ile razy słyszał pan o „inwestycji” polegającej na przygotowaniu dokumentacji? Dokumentacji na chodnik? To zamrażanie kasy i w korporacji już by takiego Mędrka nie było.

 102. sprawa z pozoru jest prosta – podnieś mieszkańcom podatki i tym samym zwiększyć wynagrodzenie pracownikom MOPS – tyle że wtedy nie będzie niezadowolonych kilkudziesięciu pracowników jednostki miejskiej tylko parę tysięcy mieszkańców miasta

  wobec tego logicznie skąd miasto ma zabezpieczyć te środki na podwyżką? bolesne ale prawdziwe

 103. Więcej wydaje na coroczne zabezpieczenie marszu Żydów niż na miesięczną wypłatę dla pracowników Mopsu. No ale Żydom trzeba wchodzić do dupy!!!!!

 104. Wiadomo, że Chwierut śpi na górze pieniędzy, ale ponieważ jest złośliwy, nie chcę dać więcej ludziom, którym się należy.

 105. A Pan Prezydent jak zdarta płyta,podaje zarobki z wliczaniem wypracowanego stażowego, ustawowej 13-stki oraz nagrody wypłacanej raz w roku,która wypłacana jest z oszczędności Mops(czyli z pensje nieobecnych pracowników,których zastępują pozostali)…nie popisał się Pan! To już było. Nie odniósł się Pan do sedna Apelu,nie chce Pan dostrzec tego co dzieje się w podległej Panu jednostce? Przecież nieudolność tych Pań,rzutuje również na Pana….Towarzystwo wzajemnej adoracji…za chwilę petenci będą przychodzić do UM,ponieważ w MOPSIE nie będzie miał ich kto obsłużyć:( wstyd dla tego miasta….

 106. Jakby to nawet były zarobki netto to i tak szału nie ma. Chciał coś udowodnić i udowodnił – że jest sknerą.

 107. Jaki dodatek socjalny??? Informuję Pana, że pracownicy socjalni mają dodatek terenowy!!! Na socjalu to niedługo będą, jak tak dalej będzie Pan im płacił!!!

 108. Patologia! 4000 zł brutto to dużo wg. Pana Prezydneta? Sam ma 20000 🤬

 109. To są patologicznie niskie zarobki. Na Śląsku bez problemu można zarobić 6-8 na rękę. Drodzy pracownicy budżetówki, czas zmienić pracę!

Send this to a friend