Informacje

OŚWIĘCIM. Dyrektor MOPS odpowiada pracownikom

Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oświęcimiu odpowiada na zarzuty pracowników.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

33 komentarze

 1. Tyle ile potrzeba,bo to ważny temat,ważna kwestią,kwestia która dotyczy wszystkich w naszym mieście,ponieważ z usług MOPS korzystają wszyscy obywatele naszej społeczności….zakres usług pracowników tej instytucji obejmuje bardzo wiele aspektów życia naszej Oświęcimskiej społeczności! Kibicuje o obserwuje!

 2. Bardzo się cieszę, że Gazeta Krk o tym pisze:) coraz więcej mediów interesuje się ta sprawa…. Na pewno, to jeszcze nie koniec:)

 3. Właśnie ukazał się artykuł w Gazecie Krakowskiej….brawo pracownicy…trzymam za was:)

 4. Dokładnie,w tym piśmie jest tylko sucha treść ,bez jakichkolwiek odniesień do apelu,na dodatek zawarte w nim informacje nie są prawdziwe i Panie Dyrektorki zapewne mają tego świadomość,zapewne,bo stworzyły to „coś” z pełną premedytacją! Fakt jest taki,że to nie zamyka sprawy,to dopiero początek….pracownicy się nie zatrzymają…nie nie nie! czara się przelała i to w większości Oświęcimskich jednostek…teraz mówimy jednym głosem!!! Pieniądze są ważne ale godne traktowanie i szacunek w pracy również i tego się domagamy!!!!!

 5. Opisując odpowiedź jednym słowem: KATASTROFA.
  Dyrektor powinien być wsparciem dla pracowników, a tutaj proszę, jest na odwrót, pracownicy potraktowani z buta. Na dodatek jeszcze ukrywanie faktów. Przecież w MOPSie Oświęcim nie tylko brakuje pracowników socjalnych, ale także urzędowych: nie ma działu przemocy, dział świadczeń leży i kwiczy, dział kadr w rozsypce i mogę wymieniać dalej. Centralna Baza Ofert Pracy nie jest wyznacznikiem problemów kadrowych w innych OPSach, bo mają po jednym wakacie wolnym ewentualnie dwa wakaty, a nie tak jak w Oświęcimiu brakuje CO NAJMNIEJ 10 pracowników (nie tylko pracowników socjalnych). Wstyd i żenada, oszukiwanie opinii publicznej, próba wybielenia dyrekcji i prezydentów.
  Kłamstwo pierwsza klasa. Jak to mi mama zawsze mawiała „kłamstwo ma krótkie nogi i zawsze wyjdzie na jaw prędzej czy później”. Jak widać w tym przypadku bardzo szybko wyszło na jaw. Nie da się obojętnie obok tej odpowiedzi dyrektorek.

 6. Odpowiedz na apel zupełnie w stylu zarządzających MOPS, pismo urzędowe nie na temat, dopracowane stylistycznie. Ciekawe jak długo trwały prace nad dobraniem odpowiednich synonimów. Zupełnie jak w pracy w MOPS, nie liczy się przekazywana treść, ale wygląd pisma.

 7. Dyrektorki nigdy nie prezentowały poziomu wysokich lotów (wszyscy o tym wiedzą, ktorzy maja i mieli okazje pracowac w mopsie)….wiec drodzy Państwo możecie się tylko domyślić jak wygląda „wspolpraca” z tymi paniami

 8. A te Wasze Panie Dyrektorki odpowiedziały na Apel w bardzo „pięknym” stylu,wysoki poziom zrozumienia swoich pracowników…szok! GRATULUJE! Kibicuje Wam drodzy pracownicy,nie poddawajcie się,to piękne ci robicie dla mieszkańców naszego miasta,choć nie korzystałem z waszej pomocy nigdy,to doceniam,bo nie jest to łatwy i przyjemny zawód…będę obserwował poczynania Radnych w waszej sprawie, mam też nadzieję że zostaną również podjęte działania w związku z działaniami Waszej dyrekcji…kibicuje i obserwuje!

 9. Cóż za „błyskotliwa” odpowiedź, nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Wspolczuje pracownikom widać z kim muszą pracować. Walczcie o swoje. Aż się dziwię jak to się stało, że wybrano takie osoby na takie odpowiedzialne stanowiska, a te osoby mają podstawowy problem nawet z czytaniem ze zrozumieniem….szok

 10. Dyrekcja odpisala na apel pracowników zgodnie ze swoim poziomem kompetencji, wszystko się zgadza. Kto miał lub nadal ma styczność z tymi paniami chyba nie powinien być zaskoczony. W ogóle nie zrozumiały wydźwięku apelu pracowników, nie czytają ze zrozumieniem… Ciężko, to nawet komentować tylko współczuć pracownikom takiej dyrekcji i Prezydenta, który tak samo ma w nosie całą budżetówkę. Macie racje, składajcie wypowiedzenia, w pobliskich miejscowościach na tych samych stanowiskach zarobicie wiecej, a dyrektorki z prezydentem na czele niech sami się zajmą pomocą społeczną. A najlepsze jest to, ze nie pochwalili się, że w Mopsie nie funkcjonuje juz od dawna dział przemocy, filarowy dział…wieloletni pracownicy specjalisci w tym zakresie sie pozwalniali, fachowcy i tyle czasu minęło i jakoś chętnych na te stanowiska nie ma i nie bedzie skoro w mopsie w Oświęcimiu są najgorsze zarobki, a w innych gminach jakos zarabiają więcej.

 11. Żenująca ta „odpowiedź”,tym Paniom już podziękujemy!!!współczucie dla pracowników mieć takie wsparcie

 12. Płaca to jedno,ale brak wsparcia, organizacji i decyzyjności oraz ciągła asekuracja Pań Rządzących ta instytucja,powodują że ….mało kto już jest w stanie pojąć co tak naprawdę jest misją tego Ośrodka! Dbanie nad podziw o finanse ,papiery i szablony powodują że zatraca sie prawdziwą idea pomagają….

 13. @Ja
  To swoją drogą 🙂 niestety nie da się zadowolić wszystkich. Są rzeczy i osoby których nikt nie widzi, ale piękne miasto widzi każdy i chyba o to po prostu chodzi

 14. @ Zwykły robol. Sam dodatek funkcyjny. Za bycie prezydentem ma jeszcze niezłą pensyjke. Zresztą o czym tu pisać. Są w mieście ważniejsze potrzeby niż pracownicy np. park dla piesków…

 15. @ Ja
  Bo jest prezydentem. Którego ktoś na dodatek wybrał. Każdy chce zarabiać więcej, ale mamy takie czasy, że ciężko jest pracować w wyuczonym zawodzie nie zarabiając godziwych pieniędzy, stąd ludzie imają się często pracy, o której nigdy by nie pomyśleli

 16. @zwykly robol
  Dużo w tym prawdy, do tego punktu dojdziemy już wkrótce. Dziękujemy za wsparcie, zmotywowani jesteśmy. Już nam niestraszne dochodzenia, kto za tym stoi, te czasy już minęły.mam dość!

 17. Jakby @ Zwykły robol przeczytał apel to by wiedział że te panie były już wszędzie łącznie z prezydentem. Z opublikowanych na konkurencyjnym portalu i danych wynika że kilkunastu pracowników MOPS ma wynagrodzenie na poziomie jego dodatku funkcyjnego lub niższe.

 18. A jakie mogą być stanowiska prezydenta i dyrektora MOPS? Jak zwykle pracownoka ma obchodzić każdy problem władzy, ale władzy nie obchodzi zupełnie pracownik. Średnia wyciągną, citem odstrasza i do tego PiS jeszcze. W apelu było jasno i czytelnie napisane, zresztą w komentarzach też się temat przewinął, że zapaść w zarobkach dotyczy kilkunastu lat wstecz i nie ma wiele wspólnego z obecna władza w kraju, a z chytrością prezydenta, który za wsze.mial gdzieś budżetówkę i dawał podwyżki co roku około 2%. Stąd zapaść, bo sknerzyl na pracownikach od początków swoich rządów, co tu ma PiS do rzeczy. Ważny lans i tyle w temacie, a z pracowników to sobie nic nie robi. A dyrektor MOPS? Szkoda czasu na wypowiedź, tej Pani już dziękujemy. Dobrze wyuczone przez prezydenta, zero szacunku do pracowników.

 19. Fajnych macie tych kierowników, skoro jak widać w oświadczeniu żaden się do niczego nie odniósł. O ile to prawda oczywiście. W innym zawodzie to pracownicy przejmują stery takich rozmów oko w oko z szefem. U mnie w pracy właśnie w taki sposób się załatwia sprawy, idziemy wszyscy i wszyscy za to odpowiadamy co mówimy bo reprezentujemy samych siebie i dla siebie chcemy lepiej. Z różnym skutkiem, ale jednak. Jeśli nikt z was kto pisał to pismo i nie był kierownikiem lub nie poszedł osobiście wyjaśnić sprawy to jak dla mnie juz przegraliście bo nie jesteście wiarygodni. Anonimowość to nie jest porządna rzecz w pracy, a podejść z jajami nie każdy potrafi. Sami skazujecie się na porażkę w tym momencie, bo w mediach każdy potrafi szczekać. Trochę przykre, ale prawdziwe. Wszyscy albo nikt. Życzę jednak powodzenia w rozwiązaniu niestety trudnej sprawy.

 20. Rozdrażniony- w punkt! Lepiej bym tego nie ujęła

  Dyrekcja powinna podać się do dymisji, to jest skandal co te Panie robią z ta insytucja, Prezydent jeszcze tego nie widzi…a moze nie chce widziec…pracownicy mają już dość , Panie Prezydencie…. na waszych oczach rozpada się MOPS i Wy jesteście za to odpowiedzialni

 21. @Renata, prosze sobie poczytać na Fakty Oświęcim obydwa stanowiska, bo chyba ten portal się bał zamieścić wszystkiego.

 22. A co to są za kocopoły i wypociny??? City, Pity, Srity….co to ma wspólnego z atmosferą i sytuacją w MOPS, która powoduje, że ludzie się zwalniają? Znowu rozmywanie tematu, znowu winne wszystko tylko nie złe zarządzanie jednostką. Znowu wyliczanki, słupki i pieprzenie, że gratyfikacje są. No to skoro są to może warto było zapytać tych co się zwolnili i tych co złożyli wypowiedzenia: DLACZEGO TO ZROBILI? Władza się boi zapytać? Nie chce wiedzieć, w czym tkwią prawdziwe problemy? a może nie ma pomysłu co z tym wszystkim zrobić?

  Ta resztka pracowników, którzy tam jeszcze zostali żyły sobie wypruwają po to, żeby dyrektorki mogły dumnie oświadczać, że zadania są realizowane i kłamać, że wszystko ok, a problemy kadrowe są przejściowe….

  A co dyrektorka zrobiła, żeby zatrzymać tych doświadczonych, którzy odeszli i tych, którzy złożyli kolejne wypowiedzenia. NIC!

 23. A Pani Dyrektorował,to chyba zaczynała swoją karierę w Mopsie jako szeregowy pracownik socjalny?to kto jak nie ona powinna trzymać stronę swoich pracowników,dbać o ich interesy,godnie reprezentować!!! …hmmm…. no to właśnie pokazała swoje prawdziwe oblicze,próbując rozłożyć własne grzechy na innych (czyli kierowników działów) ,bo asekuracja i zrzucanie odpowiedzialności na innych to przecież jej specjalność zapewne…pozamiatane,można iść na urlop…brawo Pani Dyrektor!!!

 24. Przeciez dyrekcja nie odpisala na apel pracownikow….a przecież dział kadr pramtycznie nie istnieje bo się pracownicy pozwalniali, czemu szanowna dyrekcja o tym nie wspomni w tym jakze lakonicznym piśmie, informatyk też się zwolnił. Róbcie tak dalej, a pozostaje pójść z tym do telewizji

 25. A jak w innych ośrodkach też są problemy kadrowe to spoko. Można spać spokojnie. Jak kierownicy nie mają żadnych zastrzeżeń do wyjaśnień które są lakoniczne i nie na temat to świadczy tylko o nich. Pracownicy też z pewnością będą usatysfakcjonowani. Jest git.

 26. Nie od dziś wiadomo, że dyrekcja zawsze była przeciwko pracownikom i ta odpowiedź na apel pracowników tylko to potwierdza. W każdym dziale zwalniają się pracownicy nie tylko pracownicy socjalni, czyżby celowo o tym nie wspomniano hmm… Prezydent i Dyrekcja teraz niech się przygotują na ogromne boom w zwolnieniach…. aaaa szkoda , że nie wspomnieli o ile pracownicy w innych gminach wiecej zarabiają, kolejne celowe działanie , wstyd i żenada

 27. Chyba Pani Dyrektor ma trudności z czytaniem ze zrozumieniem,bo ta odpowiedź nijak ma się do Apelu, który złożyli Pani pracownicy. Widać po tej asekuracyjnej i lakonicznej odpowiedzi,że ma Pani swoich pracowników za nic i albo nie rozumie problemu albo usilnie nie chce go zrozumieć! Pracownicy,owszem odchodzą ale nie tak intesywnie i nie z powodów wyłącznie finansowych…są inne powody,chyba czas żeby to dostrzec…w apelu Pani załoga próbuje „coś”zamanifestować a Pani jak Kapitan tego statku odwraca się do nich ponownie plecami???? wstyd!!!

 28. Tyle wizyt w UM, spotkań z prezydentem w ostatnim tygodniu i toście urodzili? Gratulacje. To prezydent na prędce z urlopu wracał do biura, żeby takie oświadczenie podyktować? Jak to mówi PO „pieniędzy nie ma i nie będzie” (Chyba, że dla swoich). Tak to radni ustalają wysokość środków. Radni z PO nie przyjęli proponowanej przez PIS zmiany uchwały budżetowej, która gwarantowałaby 10% podwyżki. Za to podnieśli pensje prezydentom i sobie. Macie nas w d. to zobaczymy co zrobicie jak Oświęcim przez was stanie. J. Ch, K. K. i B. B. do wywiezienia na taczkach!

 29. Uwielbiam te oficjalne stanowiska, jakież to uładzone i śliczne i odbiegające od rzeczywistości. Problem jest taki, że to nie tylko pracownicy socjalni uciekają z MOPS, tylko pracownicy z większości działów. Wstyd Pani Dyrektor, wstyd. Zero ambicji, żeby wesprzeć swój zespół, ciekawe jak długo powstawało to stanowisko. Gdyby Pani takim zaangażowaniem wykazywała się w zrozumieniu swojej kadry, to problemu by nie było. A tak, cóż, będzie Pani nadal patrzeć na to, jak pada na pysk pomoc społeczna pod takimi rządami. Gratulacje, teraz możemy potwierdzić, że coś Pani zrobiła dla pomocy społecznej. Dobila ja z kretesem. Gratulacje. Już oczekujemy kolejnego stanowiska.

Send this to a friend