Informacje

OŚWIĘCIM. Prezydent: średnie wynagrodzenie w UM Oświęcim wynosi 6 408 zł brutto

Prezydent Oświęcimia w specjalnym oświadczeniu dementuje niskie zarobki pracowników Urzędu Miasta w Oświęcimiu.

Oświadczenie:

List otwarty oświęcimskich radnych Prawa i Sprawiedliwości, do których dołączyli radny Jan Adamaszek oraz radna Agnieszka Komendera to kolejny atak i próba zdyskredytowania mnie w oczach mieszkańców Oświęcimia. Tym razem powodem są wynagrodzenia pracowników Urzędu Miasta.

Autorzy pisma, oprócz demagogii i typowego dla nich populizmu, nie zawarli w nim żadnych faktów ani argumentów. Dlatego przedstawiam Państwu informacje dotyczące wynagrodzeń w Urzędzie Miasta w roku 2023 jak i planowane wynagrodzenia w roku 2024. Ocenę pozostawiam Państwu. Dane pochodzą z list płac i zapisów w projekcie budżetu miasta na 2024 r.

Średnie wynagrodzenie pracowników Urzędu Miasta bez kierownictwa wraz ze średnią wynikającą z „13 pensji” w październiku 2023 r. wynosiło 6.408 zł brutto. W porównaniu do października 2022 r. wzrosło o 16,4 proc.

Należy podkreślić, że największe podwyżki w przedziale 20-30 proc. otrzymali pracownicy o najniższych wynagrodzeniach.
Wzrost wynagrodzenia naczelników wydziałów, ich zastępców, kierowników referatów czy pracowników na samodzielnych stanowiskach mieścił się w przedziale 10-12 proc,
Wynagrodzenie brutto na 30 listopada 2023 r. przedstawia się następująco:
Przedział wynagrodzeń                  ilość osób
3.600- 3.999                                            1 (pracownik na zastępstwo)
4.000- 4.499                                           8
4.500- 4.999                                          11
5.000- 5.499                                          35
5.500- 5.999                                          39
6.000-6.999                                           17
Powyżej 7.000                                       28
Razem              139

1. Płaca minimalna w Polsce obecnie wynosi 3.600 zł brutto.

2. Planowany od 1 stycznia 2024 r. wzrost wynagrodzeń wyniesie 10 proc. oraz uwzględnia wzrost płacy minimalnej wynikającej z przepisów. Założenia dotyczą zarówno pracowników Urzędu Miasta, jednostek budżetowych i instytucji kultury.

3. Średnie wynagrodzenie brutto pracowników Urzędu na 2024 r, które nie uwzględnia wypłaty „13 pensji” i nagród wynosi 6.637 zł.

4. Szczegółowe zapisy dotyczące wynagrodzeń pracowników Urzędu, jednostek budżetowych miasta i instytucji kultury są na stronach 135-137 projektu budżetu miasta Oświęcim na 2024 r.

5. Zgodnie z przyjętym przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego projektem budżetu państwa na rok 2024 r. inflacja ma wynieść 6,6 proc., a wynagrodzenia w gospodarce narodowej mają wzrosnąć o 9,8 proc.

6. Mówiąc o płacach urzędników nie można zapomnieć o pracownikach 
pozostałych jednostek budżetowych i instytucji kultury. W sumie zatrudnionych jest 1.076 osób.

7. Na wszystkie elementy wynagrodzeń wraz z pochodnymi w 2023 r. dla Urzędu Miasta, jednostek budżetowych i instytucji kultury zaplanowano 94.274.882 zł. W 2024 r. kwota ta wyniesie 106.575.866 zł, co stanowi wzrost w stosunku do roku 2023 r. o 12.300.985 zł.

Czytając apel grupy radnych mam wrażenie, że stworzyli oni wirtualną rzeczywistość, a fakty czy dane nie mają dla nich żadnego znaczenia. Cytując pewnego filozofa „Jeżeli teoria nie zgadza się z faktami tym gorzej dla faktów”.

Autorzy listu wykazują się ignorancją i niewiedzą dotyczącą wynagrodzeń. Zastanawiające jest, że pomimo wieloletniego pełnienia funkcji radnego nie potrafią lub nie chcą dotrzeć do danych, które są dostępne i publikowane na stronach miasta.

Jasno widać, że nie chodzi o pracowników Urzędu, a jedynie o grę na emocjach i możliwość zaatakowania prezydenta czy radnych Koalicji Obywatelskiej. Sytuację wykorzystują wyłącznie do gry politycznej. Radni PiS od lat nie popierają ważnych dla miasta projektów czy uchwał często je negując, a w zamian nie proponując nic innego. Ich celem jest podważanie wszelkich moich działań. Ich aktywność to nic innego jak propaganda i tani populizm typowy dla tego ugrupowania. Odczytuję to jako próbę odreagowania wyniku wyborów parlamentarnych i przymiarki do zbliżających się wyborów samorządowych.

Szanowni Państwo, praca w samorządzie to ogromny zaszczyt i wielkie wyzwanie, by sprostać oczekiwaniom mieszkańców. Pieniądze publiczne musimy wydawać rozsądnie realizując zadania bieżące, jak i inwestycyjne. Nie zapominamy o pracownikach sfery samorządowej, którzy dobrze wykonują swoją pracę. Dlatego tak ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy odpowiednim wynagradzaniem pracowników, a zapewnieniem bieżącego funkcjonowania i dynamicznego rozwoju miasta.

Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia / www.oswiecim.pl


OŚWIĘCIM. Radni do Janusza Chwieruta: Czy Pan Prezydent otwarcie kpi ze swoich Pracowników?

Poprzedni artykułNastępny artykuł

81 komentarzy

 1. Zibi, jak zawaliles robotę to powinieneś potawić flaszkę albo dwie, to może by ktoś sprzątnął za ciebie ten śnieg

 2. Ciekawe czy panowie radni Adamaszek, Przewoźnik, i Łoziński
  na spotkanie z mieszkańcami Oświęcimia przyszli z łopatami czy tylko kartką papieru, i długopisem. Bo najpierw trzeba by odgadnąć śnieg z płyty rynku.

 3. A twój pracodawca jak podaje w netto czy brutto. Bo zawsze podaje się w brutto no chyba, że twój szef wypłaca ci brutto.

 4. Jak Chwierut członek Partii Oszustów liczy tą średnią, jak wcześniej podaje przedziały. TO liczy średnią ze średniej? A dlaczego podaje brutto, a nie netto? Wiem, że na zwolenników PO to działa, byle tylko tvn-y tak podały

 5. Prezydent wygląda jak wygląda bo:
  1. Po 12 latach rządzenia miastem jest już zmęczony 😴
  2. Czuję ciepły wiosenny wiatr zmian 💨

 6. Czemu na filmie wieści z ratusza prezydent wygląda jakby chciał komuś jebnąć?

 7. Powoli kończy się koryto+ na Zabroskiej dla ekipy PO z Oświęcimia. Wiosna nadejdzie szybko.

 8. Powoli kończy się koryto + na wiosnę wybory samorządowe więc trzeba się lansować może uda się załapać na kolejną kadencję. Jesteście żałośni ,i beznadziejni.

 9. @xyz
  @Oświęcimski Miś

  Czytajcie ze zrozumieniem

  Pytam o pracowników którzy są tam zatrudnieni od lat…

 10. Pytalski. Ostatnio jak był nabór do finansów to kobitka po okresie próbnym nie przedłużył umowy bo stwierdziła że za taką kasę z takimi wymaganiami to nie będzie robić. Kurtyna. Ta dam!

 11. @pytalski. Szukają i dochodzą. Można ich spotkać w starostwie, pwiku, urzędzie w polance wielkiej, w Katowicach, na synthosie itd. Na dniach będą szukali informatyka bo dwóch ostatnio się zwolniło, szukają kogoś z uprawnieniami do inwestycji bo też się tam kadra ostatnio skurczyła. Generalnie to jak ktoś odchodzi to likwidują stanowisko bo wiedzą że i tak się nikt nie zgłosi za taką kasę z takimi wymaganiami. Tylko na te i wg nich intratniejsze jak informatyk czy do inwestycji szukają bo uważają że i tak kokosy tam proponują.

 12. Czegoś tu nie rozumiem.
  Skoro od lat jest źle z płacami oraz od lat nie ma podwyżek to dlaczego narzekający pracownicy nie szukają innej pracy????
  Przecież praca (podobno od lat) w takich (podobno złych) warunkach płacowych jest wbrew instynktowi samozachowawczemu.
  Proszę o odpowiedź.

  Ktoś?
  Coś?

 13. „Mówię „wy” bo każdy wie że twój przekaz idzie z 1 piętra na ulicy Zaborskiej 2” – może rzeczywiście ktoś z któregoś tam piętra z Zaborskiej chciałby przejąc pałeczkę, bo ja mam już trochę dosyć użerania się z pisiorskimi trollami. Wiele osób czyta to forum i uważam, że obywatelom także i tutaj należy się uczciwa informacja.

 14. @ id10to bo już inaczej tego nie nazwę. Już dawno zostało wyjaśnione że pensje podawane w oświadczeniach majątkowych to dochód i nie jest na rękę jak wcześniej pisano. Już z tym nikt nie dyskutuje!

  Dyskutuje się z tym jak podajesz dane odnośnie pracowników a jak odnośnie kierownictwa. Pracownikom wypominasz zawsze pensje średnią brutto ze wszystkimi możliwymi dodatkami, a kierownictwu wolisz podawać netto aby wyglądało na mniej.

  Skończ już z tym ujadaniem że ktoś przez pomyłkę napisał że w oświadczeniach sa kwoty na rękę. Z tym już nikt nie dyskutuje! Czytaj ze zrozumieniem posty!

  Poza tym podajcie w końcu zarobki w mopsie mosirze DDP itd.

 15. @ piszesz że prezydent zarabia miesięcznie 19 tysięcy z ogonkiem brutto jak jasno z oświadczenia wynika, że licząc tak samo jak urzędnikom zarobki roczne/12 miesięcy wychodzi to 20500 brutto miesięcznie. Kiedy w końcu przyznasz się do manipulacji.

  Mówię „wy” bo każdy wie że twój przekaz idzie z 1 piętra na ulicy Zaborskiej 2.

 16. „Prezydent w swoim oświadczeniu majątkowym wpisał roczny dochód 246 983,72 zł co daje 20 571,97 miesięcznie czyli więcej od tej kwoty którą cały czas się posługujesz.” – celna uwaga. Tylko, wiesz, nie chce mi się już tego sprawdzać, skąd wzięła się ta różnica paru stów; trzeba by się dokładnie wczytać w tekst rozporządzenia wykonawczego do tej ustawy, może tam są jakieś doprecyzowania. Tak czy siak można przyjąć ramowo, że prezydent Oświęcimia zarabia około 20 tysięcy brutto i ok. 14 tysięcy netto miesięcznie. Taka jest prawda. Czy to dużo, czy mało, trudno mi się wypowiedzieć; dla tych, którzy zarabiają po 4 tysiące miesięcznie, to „dużo”, dla co lepszych prawników lub lekarzy ze specjalizacją pewnie hi, hi – to „mało. Ale dyskusja tutaj jest przecież o płacach szeregowych urzędniczek w um. Realnie – zarabiają mniej więcej tyle, ile pozostałe takie urzędniczki w instytucjach samorządowych w Polsce. Ktoś tu napisał, że można wyłączyć ozdoby świąteczne w mieście i te pieniądze dać paniom Jolom w um. Może i można. Niektórzy będą za, niektórzy przeciw. Inni powiedzą, że można skasować dotację dla hokeistów Unii, jeszcze inni, że zlikwidować po godzinie religii w szkołach, że zamiast futurystycznego żłobka/przedszkola na Starych Stawach trzeba było wybrać tańszą pudełkową bryłę, że należało dać sobie spokój ze ścieżką rowerową przy tej nowej ulicy za szpitalem i tak dalej, i tak dalej. Jedni powiedzą tak, inni – nie. Wszystko to decyzje prezydenta, za które będzie rozliczany w wyborach w kwietniu.

 17. do wszystkich obecnych na tym forum ! Poproście swoje żony o szmatki, odkurzacze i wodę i weźcie się do przedświątecznych porządków. To ujadanie skończy się tym, że popękają wam żyłki na skroniach ! Jeśli to za mało to można odśnieżyć parę chodników i placów. Jak skończycie to chętnie przeczytam wasze przemyślenia. Przechodziłem wczoraj obok PZU przy Placu Kościuszki i widziałem Panie (pracownice ) odgarniające śnieg sprzed budynku PZU. Podejrzewam, że wykonują więcej podobnych czynności. Czyżby dorabiały sobie ?

 18. „A odnośnie pensji netto to ty cały czas wyliczasz ile to netto dla kierownictwa” – a niektórzy byli zaskoczeni, że Polska znowu spadła w rankingach czytania ze zrozumieniem. To tutejsze pisiorstwo epatuje ciągle czytelników kwotą „20 tysięcy” jaką zarabia prezydent, dając do zrozumienia, że dostaje tyle przelewem co miesiąc na konto. Ja zaś podaję uczciwie: skąd się wzięło te 20 tysięcy (brutto) i ile to jest w rzeczywistości, po odliczeniu wszystkich podatków (netto). Więc: to nie jest tak, że co miesiąc prezydent kasuje po 20K na rękę. Czy to jasne?
  Ile to jest 6408 złotych brutto po odliczeniu podatku – nie pracuję w urzędzie skarbowym, ale po odliczeniu podatków, składek ubezpieczeń, itd, to pewnie gdzieś około 4700 złotych netto, „na rękę”, tak?

  „Nie mówię że to kłamstwo” – cieszę się

  „tylko że jak podajesz swoje stawki to wpisujesz netto żeby było skromnie” – to nie są „moje stawki” 🙂 chciałbym. Nie jestem prezydentem 🙂

 19. „Są to kwoty brutto. Chiwerut ma pensję dokładnie 19608 złotych. Z czego on i jego zastępcy, zarabiając tyle, wpadają w drugi próg podatkowy (32%), realnie więc Chwierut dostaje „na rękę” ok. 14 tys. złotych, jego zastępcy odpowiednio mniej.”

  To są twoje słowa. Dlaczego nie podajesz pensji która wychodzi z oświadczeń majątkowych a dla pracowników liczysz pensje średnią brutto ze wszystkimi dodatkami? Dlaczego nie przeliczysz tego tak samo jak dla prezydenta aby pokazac gołą pensje? Dlaczego nie ma podanych stawek dla pracowników jednostek miejskich? Ja wiem po co. Aby udowodnić na siłę swoje tezy i zaciemnić obraz dla mieszkańców.

 20. A odnośnie pensji netto to ty cały czas wyliczasz ile to netto dla kierownictwa. Nie mówię że to kłamstwo, tylko że jak podajesz swoje stawki to wpisujesz netto żeby było skromnie. A jak przyczepiasz się do pracowników to posługujesz się średnimi pensjami brutto liczonymi ze wszystkimi możliwymi dodatkami.
  .To o to chodzi. Czytaj ze zrozumieniem. Stosuj taki sam przelicznik dla wszystkich.

 21. Małpo ale to ty sugerujesz że prezydent miasta skłamał w oświadczeniu majątkowym. Piszesz, że zgodnie z prawem maksymalna stawka brutto prezydentów to 20 041,50 zł brutto.

  Prezydent w swoim oświadczeniu majątkowym wpisał roczny dochód 246 983,72 zł co daje 20 571,97 miesięcznie czyli więcej od tej kwoty którą cały czas się posługujesz.

 22. Kłamliwy pisiorze:

  „W nowelizacji z 17 września 2021 r. ustawy o pracownikach samorządowych podniesiono górny ustawowy pułap wynagrodzenia samorządowców wraz z dodatkami z 12 525,94 zł brutto do 20 041,50 zł brutto.”

  Nie umiesz czytać? To są wszystko stawki brutto. Ileż to można kłamać?

 23. Małpa A wasze zakłamane argumenty to dopiero są cudowne. Sobie pokazywać pensje netto, a innym liczyć średnią brutto ze wszystkimi dodatkami również takimi które otrzymują nie wszyscy pracownicy lub tylko kilka osób i to wyjątkowo. Brawo. Bardzo merytoryczne, zresztą jak każda odpowiedź prezydenta

 24. Miłosz Kłeczek odchodzi z TVP Info.
  Danuta Holecka odchodzi z „Wiadomości”.
  Niepokojące plany finansowe TVP na 2024 r. Strata wyniesie 2,5 mld zł.

  Po pisie tylko pogorzelisko.

 25. Do tutejszych pisiorów – bluzgu, bluzgu, nic poza tym, żadnych argumentów. Jakie to wasze, jakie pisiorskie. Pa.

 26. Malpo… Tak, tak wiemy, sobie liczycie pensje netto (jaka to mała ) a pracownikom pensje brutto średnią liczoną z nagrodami jubileuszowymi innych pracowników i odprawami żeby wyszły ogromne kwoty.

 27. Tak to jest gdy do władzy dorwie się wieśniak. Temu Panu dziękujemy!

 28. Panie Anonimie: sprawdziłem – „prawie ćwierć miliona rocznie” to 246 tysięcy, podzielone przez 12 miesięcy to 20 500 złotych. Dalej po odliczeniu podatku daje to około 14 tysięcy „na rękę”.

  „a można było za nędzne 30% stosownie do zaangażowania” – no i co kłamiesz pisowski trollu?

 29. @ stawka jest % jednak klakierzy z PO i Hertika ustalili 90% a można było za nędzne 30% stosownie do zaangażowania

 30. @ dlaczego prezydentowi nie wliczasz nagród i 13stek, a urzędnikom już tak? Sam napisał w oświadczeniu majątkowym że ma prawie ćwierć miliona rocznie. Proszę być uczciwym.

 31. Są to kwoty brutto. Chiwerut ma pensję dokładnie 19608 złotych. Z czego on i jego zastępcy, zarabiając tyle, wpadają w drugi próg podatkowy (32%), realnie więc Chwierut dostaje „na rękę” ok. 14 tys. złotych, jego zastępcy odpowiednio mniej. Wszystko to łatwe do znalezienia w sieci. Chcecie, to poszukajcie.
  Są to stawki, za którymi głosowali praktycznie wszyscy oświęcimscy radni -18 za, 1 przeciw, 1 się wstrzymał, w tym także radni z pis-u. Jeśli teraz chcą sprawić wrażenie, że „Chwierut sam sobie bezczelnie przyznał tak wielkie wynagrodzenie (skandal, hańba, itp)” – to zwyczajnie kłamią. Jak to w pisie. Jeszcze się nie przyzwyczailiście do pisowskich kłamstw?
  Podwyżki wynagrodzeń prezydentów, burmistrzów wójtów, starostów itd są wynikiem rozporządzenia wydanego przez rząd pis dwa lata temu, które ustala dość sztywne (i wysokie) widełki płac, podwyższono nim też przy okazji znacznie diety radnych.
  Wskaźniki „średnich pensji” mają to do siebie, że obejmują zarówno tych zarabiających więcej, jak i zarabiających mniej, co oczywiste. Żale i krzyki, że kierownicy i specjaliści zarabiają „tak dużo” – są po prostu niedorzeczne. Tak totalnej urawniłowki, jakiej domagają się propisowscy związkowcy, nie było nawet za komuny.
  Wszystkim paniom urzędniczkom, niezadowolonym ze swoich zarobków, polecam lekturę ogłoszeń z ofertami pracy i zastanowienie się, jacy pracownicy są teraz na rynku poszukiwani; najczęściej są to albo specjaliści o rzadkich i wysokich kwalifikacjach, albo fachowcy – robotnicy: ślusarze, elektrycy, kierowcy tirów, operatorzy maszyn budowlanych, itp. więc głównie pracownicy fizyczni. Ofert pracy dla zwykłych urzędniczek – nie ma. Bajki o niebotycznych zarobkach urzędniczek biurowych w innych samorządach są do zweryfikowania w internecie; średnia krajowa według komunikatu GUS-u, to minimalnie więcej niż te 6408 zł. Jeśli o to chcecie strajkować – proszę bardzo.
  W tym wszystkim najbardziej wkurzające jest to, że do protestu namawiają was partyjni działacze pis poupychani po różnych fikcyjnych posadkach, biurach poselskich, agendach urzędu marszałkowskiego, itp. z wysokimi pensjami, którzy w swoich miejscach „pracy” nie robią literalnie nic. Kompletnie. No może poza szczuciem i intrygowaniem, w czym – co przyznaję – są naprawdę dobrzy.

 32. Drodzy pracownicy samorządowi – skoro jest wam tak źle to może pora poszukać innej lepiej płatnej pracy? Siedzicie w urzędach w większości nie do końca wiedząc czym macie się zajmować, wymagane kompetencje i te rzeczywiste są w większości przypadków na żadnym poziomie – myślę, że mieszkańcy usiłujący cokolwiek załatwić w jednostkach samorządowych wiedzą o co chodzi. Może pora porzucić ciepłe posadki i poszukać innej pracy gdzie stawiane pracownikowi wymagania będą na rynkowym poziomie, gdzie te same wymagania będą realnie kontrolowane i egzekwowane, gdzie nie ma trzynastek i innych dodatków obecnych w jednostkach samorządowych, gdzie nie ma dostępu do np. pożyczek na bardzo preferencyjnych warunkach czy innych składników/dodatków socjalnych, na pracę poza Oświęcimiem czyli doliczyć trzeba sobie 1-2 godziny dziennie dojazdu (koszt pomijam)? Może to też pora na pokazanie tych słynnych kwitków tylko tym razem w pełnej skali z potrąceniami na pożyczki, z doliczeniem 13 pensji, z uwzględnieniem dodatków socjalnych? Nie jestem zwolennikiem Prezydenta Chwieruta, ale litości – nikt was nie trzyma na siłę w urzędach i innych jednostkach. Czy jak staraliście się o wasze posadki sytuacja płacowa była inna? Czy była wtedy wizja, że sytuacja ulegnie zmianie na lepszą? Weźcie pod uwagę, że u mało którego pracodawcy można pospacerować kilka godzin po korytarzach między biurami z przysłowiowym kubkiem kawy i powymyślać mieszkańcom wirtualne problemy tylko przez chęć manifestacji swojego niezadowolenia (miny niektórych urzędników w trakcie np. obsługi petentów znamy chyba wszyscy).

 33. @@
  Ile zarabiają na synthosie? Wystarczy spojrzeć na oświadczenia radnego Góralczyka który tam pracuje, w 2022 roku 108 886 brutto to daje ponad 9 tysięcy miesięcznie, czyli prawie dwukrotnie więcej niż w. 2022 roku w samorządzie. W tym roku pewnie kilkanaście procent więcej wypłaty.

 34. Mniej światełek ozdobnych w mieście które biorą ogromną ilość energii elektrycznej co wiąże się z ogromnymi kosztami a za to dać premie świąteczną pracownikom !!!!!!!!!!!!!!!!!! jak na razie w tym ubogim kraju

 35. Chcesz lepiej zarabiać, zapisz się do PO,
  to wtedy pieniądze się znajdą.

 36. Prezydent odpowiada za wynagrodzenie pracowników samorządowych a nie budżetowych. Pensje nauczyli i lekarzy to odpowiednie ministerstwa. 1000 osób to są pracownicy samorządowi w różnych jednostkach miejskich.

 37. Ilu z tych ponad tysiąca ludzi jest realnie na garnuszku oświęcimskiego urzędu a ilu to np. nauczyciele, lekarze pielęgniarki za które płaci ministerstwo? Jakie są proporcje?

 38. Serio Panie Januszu, myślisz że ludzie się na to nabiorą?
  Ja też średnio z moim kierownikiem zarabiam po 10 tysięcy. Ja zarabiam 4 a mój kierownik 16 tysi.
  Myślisz że mieszkańcy naszego miasta są idiotami?

 39. @

  Nie jest to takie jasne. Na stronach internetowych jest napisane że w oświadczeniach majątkowych wpisuje się dochód. Zgodnie ze stroną money.pl:

  „Zadajesz sobie pytanie – czy przychód to kwota brutto? Jeśli jesteś pracownikiem, to Twoim przychodem faktycznie jest kwota brutto wynagrodzenia. Natomiast wynagrodzenie netto – dochodem.”

  Czyli dochód to kwota netto. Ale dla pewności powinni pisać w oświadczeniach konkrety co to za kwoty wpisują.

 40. @ pytanie czy chce mieć twój głos (i tak go będzie miał) czy głos tych 1000 pracowników samorządowych i ich rodzin? Teraz jak każdy z nich dowiedział się że ponoć zarabia ponad 6400 to dopiero będą niezadowoleni bo pewnie większość z nich takich pieniędzy nie widziała

 41. @@

  jeżeli są to kwoty brutto to też nie są to małe pieniądze. Nie było w oświadczeniach majątkowych wyszczególnione czy to netto czy brutto. Myślę że powinno być jasne zapisane czy to netto czy brutto wtedy nie byłoby żadnych wątpliwości o jakich pieniądzach mówimy. Można formularz wypełnić prawidłowo lub przez „pomyłkę” nieprawidłowo

 42. Moim zdaniem zarabiacie aż za dużo, za wykonywanie mało wymagającej pracy biurowej. Jeśli Chwierut da wam jeszcze jakieś podwyżki, kosztem skasowania innych zadań i inwestycji miejskich, to niech już nie liczy na mój głos w nadchodzących wyborach. Nie po to mieszkańcy płacą podatki, żeby ciągle dokładać się na kawkę dla tabunu urzędasów – darmozjadów.

 43. Zobaczymy, zakłamani. „Wydaje się” że to zarobki netto? No przecież wiesz, że brutto, czyli o 1/3 mniejsze.

  A teraz czekamy na równie gruntowną analizę pensji w Synthosie i w innych oświęcimskich firmach. Tam to się dopiero zarabia kokosy.

  Więc Chwierut: daj, daj, daj, daj, daj. Jak się go postraszy, to na pewno da. To jest nasza taktyka i jej się będziemy trzymać.

 44. To chyba jakiś inside job bo kto byłby na tyle głupi żeby podawać takie dane 🙂 Miał prezydent kilkudziesięciu niezadowolonych pracowników urzędu, a po specjalnym oświadczeniu ma prawie tysiąc niezadowolonych pracowników jednostek miejskich. Ktoś chyba nie podumał 🙂 🙂 🙂

 45. Dane za te 3 osoby z kierownictwa to pensja jaka wpływa na konto, jakby też podawali tak jak pracownika pensje brutto to dopiero byłyby to oszałamiające kwoty. Pewnie z milion złotych idzie rocznie z budżetu miasta na te 3 osoby.
  A jeszcze przecież jest dwóch viceprezydentow – Krzysztof kania w 2022 roku zarobił 222 tysiące czyli 18500 miesięcznie na rękę. Natomiast Andrzej Bojarski w 2022 roku zarobił za pracę w urzędzie 216 tysięcy czyli 18 tysięcy miesięcznie na rękę.

  To komu chce się jeszcze powpisywać zarobki innych dyrektorów jednostek?

 46. Czekamy teraz na pokazanie wynagrodzeń pracowników samorządowych szkół podstawowych, przedszkoli i żłobka, Dziennego Domu Pomocy, Środowiskowego Domu Samopomocy, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Oświęcimskiego Centrum Kultury, Muzeum Zamek, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Zarządu Budynków Mieszkalnych oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

  Powiedziało się A to teraz trzeba powiedzieć B. Jeśli chce się być uczciwym wobec mieszkańców i pracowników to prosimy panią Beatę i panią Marię o przygotowanie również tych danych. To też są pracownicy prezydenta. Warto jeszcze pokazać dla porównania dane o wynagrodzeniach kierownictwa, też liczone z wysługa lat, nagrodami i 13stkami. Pełna jawność.

  Zajrzyjmy na BIP dane za 2022 rok

  sekretarz miasta wynagrodzenie za pracę w UM ponad 172 000 zl wydaje się że to dane netto czyli ponad 14 000 na rękę miesięcznie. Ciekawe jak w tym roku?

  skarbnik miasta wynagrodzenie za pracę w UM ponad 214 000 zł wydaje się że też netto, czyli prawie 18 000 zł miesięcznie na rękę. Ładne pieniądze.

  Prezydent miasta wynagrodzenie za pracę w UM 246 000 zł chyba też netto czyli ponad 20 000 zł na rękę miesięcznie.

  A to dane za 2022 rok. Za niedługo zobaczymy ile to jest w tym roku.

 47. Czas rozliczyć radnych JCh. Babiuch, Hertika, Góralczyk, Homa, Jakubowski Kos Warchoł, Stoch, Osoba, Tobiiczyk.Hoła.

 48. Już dawno to pisałem. Chcesz lepiej zarabiać, zapisz się do PO. Zobaczcie, jak szybko robi się karierę np w wydziale edukacji, a pomyśleć, że pani naczelnik zaczynała w prywatnej szkole policealnej.

  Przykłady można mnożyć, pytanie tylko kiedy mieszkańcy reszcie otworzą oczy.

 49. J Chwierut zarabia co najmniej 20.000 zł i jego kadra kierownicza to ile zostaje na innych urzędników .Po podjęciu wynagrodzeń Prezydentów i kadry kierowniczej reszta to Średnia minimalną krajową.

 50. Widzę, że prezydent strzelił sobie w kolano. Strach jest złym doradcą. Policzył tak żeby udowodnić swoją rację. Zresztą on zawsze ma rację.

 51. Pokazanie wynagrodzenia 13% pracowników samorządowych ma o czymś świadczyć? Gdzie informacje o pozostałych 87% zatrudnionych? Za bardzo wstydliwe? Coś ten „Damage Control” nie wyszedł i chyba obróci się przeciwko prezydentowi. Miał akcje w urzędzie, a teraz będzie miał we wszystkich pozostałych jednostkach. Ten to ma głowę do interesów 😀

 52. Elektorat PiS potrafi tylko krzyczeć „pieniędzy”!!!! Ja o pracy wiem jedno, jak ci nie pasuje, to ją zmień.

 53. Jeżeli prezydent chce być zupełnie uczciwy to proszę o pokazanie wyliczeń dla pozostałych 937 pracowników samorządowych. Jeżeli nie ujawni tych danych do końca następnego tygodnia to będzie potwierdzenie że manipuluje danymi.

 54. Jeśli pani Madej i np. pani Babiuch poprą tą grupę 9 radnych to PO przestaje rządzić w radzie miasta.

  Tym sposobem na grudniowej sesji odwołają Hertiga i zmienią zapisy w budżecie.

 55. JCH bardzo rzadko wydaje oświadczenia, raczej unika kontrowersji. Tutaj czuć strach na odległość…

 56. Drogi Romanie, czy radni Adamaszek i Komendera też są z pisu? Proszę nie siać zamętu.

 57. Panie Prezydencie proszę pokazać wypłaty jednostek poległych UM! To co Pan pisze w swoim oświadczeniu to zakpienie z pracowników jednostek, czy my jesteśmy gorszym sortem?! Wszyscy mamy te same żołądki chcemy takich samych pensji jak UM związki w zeszłym roku wywalczyły podwyżki ale tylko dla UM a reszcie się nie należy?!

 58. Przecież radni w tym liście nie pisali tylko o urzędnikach z UM. Pisali też o wszystkich jednostkach organizacyjnych. Zatem te wyliczenia można sobie darować.

 59. Oswiecimski PIS wykorzystuje pracowników UM do walki politycznej a związek Solidarność mu w tym pomaga. Zwykli awanturnicy. Biorą wzorce od swoich macherów z Warszawy.. Nie mogą się pogodzić z porażką 15 października.

 60. czy ktoś z was widział kiedykolwiek firmę, w której wszyscy mają równe wykształcenie, równy staż pracy równe stanowiska równe zdolności ? Klupnijcie się

 61. Średnie wynagrodzenie brutto pracowników Urzędu na 2024 r wynosi 6.637 zł. Ale jak to? Z tego co wiem to naczelnicy nie dostali jeszcze pieniędzy do podziału na podwyżki. Skąd prezydent dysponuje tymi danymi jak będą one zależały od tego kto ile dostanie podwyżki i kto ile ma wysługi lat? Jeden ma 0 zł wysługi lat a inny 500 zł. Chyba te dane są fikcyjne. Budżet nie uchwalony, podwyżki nie rozdysponowane a już prezydent średnią płacę na przyszły rok wyliczył. Ciekawe….

 62. Panie Prezydencie może pan pokaże ile zarabiają pracownicy administracji w szkołach i przedszkolach publicznych 😥😥😥

 63. „Średnie wynagrodzenie brutto pracowników Urzędu na 2024 r, które nie uwzględnia wypłaty „13 pensji” i nagród wynosi 6.637 zł.” A parę linijek wcześniej pisze że 94 osoby ze 139 ma pensje poniżej 6000, a tylko 45 osób ma pensje powyżej 6000. Z tego wynika ,że prawdopodobnie naczelnicy i kierownicy mocno zawyżają podaną średnią aby lepiej wyglądała w mediach. A może te 45 osob to ulubieńcy władzy i zarabiają więcej bo tak?

  Chciałabym zobaczymy medianę zarobków, która powie o wiele więcej niż średnia liczona z zarobkami kierowników i naczelników, którzy prawdopodobnie mają pensje 2-3 krotnie większą od szeregowego pracownika. No i dlaczego nie ma podanych takich danych dla innych jednostek? MOPSu, MOSiRU, DDP itd. Jak tam wyglądają zarobki? Bo wybrać tak dane i tak je przekształcić aby pasowały pod tezę to łatwizna.

  Myślę, że dopiero teraz urzędnicy i pracownicy jednostek zaostrzą akcje bo każdy będzie chciał mieć taką średnią płacę jak podaje prezydent. Bo jeżeli ktoś ma mniej niż podane 6300 to chyba musi być jakieś uzasadnienie. Wydaje mi się że zgodnie z przepisami UE prezydent będzie musiał wytłumaczyć się przed PIPem dlaczego ktoś zarabia poniżej średniej i mniej niż koleżanka z biura za taką samą pracę.

  Chyba związki zawodowe posiadają dane od prezydenta ile zarabia się w poszczególnych wydziałach. Myślę że warto to opublikować żeby mieszkańcy mogli porównać dane.

 64. Najbardzie podoba mi się kategoria „ponad 7000 zł”. W niej jest zapewne ukryty prezydent ze swoimi 20k oraz najwierniejsi urzędnicy.

 65. Dlaczego raz prezydent daje wyliczenia dla 140 osób a zaraz potem mówi że pracowników samorządowych jest ponad tysiąc? Dlaczego ukrył dane o wynagrodzeniach 900 osób? Czyżby średnia wtedy wyszła diametralnie inna? Czy związki zawodowe walczą o pensje dla naczelników i kierowników? Raczej nie. To dlaczego pan prezydent wlicza pensje kierownictwa do średnich? Znowu manipulacje danymi aby naciągnąć je do swoich tez?

 66. Podziękuj Pinokiowi Morawieckiemu ,że rozwalił budżet na pierdoły.Zostwił po sobie potężną dziurę budżetową. PKB zbliża się do 60%.

 67. Szanowni Państwo, opublikujcie „kwitki” z wypłat. Nie ma na co czekać. Bo zbiórka podpisów w niedzielę na rynku o 13.00. Przyjdźcie z kwitkami na rynek.

 68. Ja z moim Reksiem mamy średnio 3 nogi. Dlaczego stawki podawane w naborach są diametralnie inne od tych podawanych tutaj? Jak średnio jest ponad 6 tysięcy to dlaczego pan prezydent szukał informatyka za 4500 zł a specjalistę budownictwa z uprawnieniami za 6 tysięcy?

 69. Panie Chwierut, mamy znowu pokazać kwitki z wypłat tak jak rok temu? Chcę się Pan znowu ośmieszyć?

Send this to a friend