Informacje

OŚWIĘCIM. Prezydent przekazał policji dwa alkotestery

Prezydent Miasta Oświęcimia Janusz Chwierut na ręce insp. Roberta Chowańca Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu oraz nadkom. Bartłomieja Kleszcz Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, uroczyście przekazał dwa nowoczesne alkotestery do badania stanu trzeźwości kierowców. Ponadto Prezydent przekazał Policji 1200 elementów odblaskowych w postaci opasek oraz zawieszek. Urządzenia oraz materiały profilaktyczne o łącznej wartości 5 tysięcy złotych, zostały zakupione w ramach gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania narkomanii na rok 2021.

Podczas spotkania (15.07.2021) Prezydent Miasta Oświęcimia Janusz Chwierut mówił, że bezpieczeństwo mieszkańców jest sprawą najważniejszą. Zwiększenie liczby testerów z pewnością wpłynie na wzrost liczby zatrzymanych pijanych kierowców, natomiast elementy odblaskowe w znacznym stopniu poprawią bezpieczeństwo pieszego czy rowerzysty na drodze, a być może uratują życie.

Z kolei insp. Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu, dziękując za nowoczesny sprzęt oraz elementy odblaskowe przekazał, że dwa dodatkowe alkotesty pomogą skuteczniej realizować działania wymierzone przeciwko nietrzeźwym kierowcom. Przekazał również, że elementy odblaskowe trafią do mieszkańców Oświęcimia oraz odwiedzających Oświęcim turystów, co w znacznym stopniu poprawi ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Za profesjonalne urządzenia z pomocą których w kilkanaście sekund można sprawdzić stan trzeźwości kierowcy oraz za elementy odblaskowe, podziękowania dla Rady Miasta na ręce Prezydenta złożył również nadkom. Bartłomiej Kleszcz Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, który podkreślił, że taki sprzęt w znaczny sposób ułatwi policjantom przeprowadzenie kontroli drogowej, a prawidłowo noszone odblaski uchronią pieszego czy rowerzystę przed potrąceniem.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

15 komentarzy

 1. Na Zasolu co wieczór pijana młodzież dewastuje place zabaw. Sąsiadka dzwoniła na policję. Gdzie tam – mają to w du….

  A jak już raz na miesiąc przyjadą to kieniecznie z kogutami tak, by ich było widać z dwóch kilometrów i nie musieli wypisywać mandatów.

 2. pogratulować panu prezydentowi dobrego samopoczucia przy okazji komendantowi Chowańcowi tez. Stare Miasto powinno mieć nowy slagan – „tylko u nas może stanac swoim samochodem gdzie chcesz”. To co widac na Starym Mieście to obraz dramatycznie zły. Przejazd przez Rynek wymaga precyzji chirurga, bo samochody stoja wszędzie, kosze na smieci przepełnione. Na Małym Rynku samochody na środku skrzyżowania, znaki stoja pro forma. Raj po prostu. Gdzie jest policja? Pytam, bo na nierobów ze straży miejskiej to liczyć nie można, bo jak już któryś zdoła odebrac telefon, to patrolu nie ma wolnego, bo na wycieczce na Izbe Wytrzeźwień pojechał.

 3. @wazeliniarz

  Nie musisz ogłaszać wszem i wobec skąd i po co wróciłeś…
  Mi jest z tego powodu wszystko jedno.
  Tak czy owak miska ryżu ci się należy…
  „Wiesz gdzie jest klucz” 🗝…

 4. Super, że tak uroczyście. Mój znajomy jest rozżalony, że jak bezpiecznie dowozi pasażerów autobusem na docelowy przystanek to nikt go uroczyście nie wita i nie dziękuje – pomimo,że zadbał również o bezpieczeństwo.
  I odnośnie uwag na temat rowerzystów na chodnikach. Jako kierowca to cieszę się, że niektórzy szczególnie starsi ludzie (nie zawsze znający zasady ruchu) nie poruszają się jezdnią. Jako rowerzysta niektórymi ulicami jeżdżę chodnikiem. Czasami kiedy jestem zły na cały świat to pozwalam sobie jezdnią np. ulicą Konarskiego i jeżeli za mną jest TIR – który nie może mnie wyprzedzić to prowadzę długą kawalkadę aut. Przypominam, że wyprzedzając rowerzystę należy zachować odstęp minimum 1 metra przy zachowaniu szczególnej ostrożności. Na ilu ulicach w Oświęcimiu są na tyle szerokie pasy jezdni?

 5. @PO…
  Stary, próbowałeś wejść w buty gościa, który z aplikacji wazeliny uczynił sztukę. Cenię wysokie aspiracje ale jeszcze długa droga przed tobą.

  PS. Wróciłem z urlopu 🙂

 6. @P.O…

  Wobec mnie nie musisz być posłuszny, uległy i wierny choc bierny. Ja nie z pisu. Sam pracuję na swój wizerunek.
  Tak czy owak zasłużyłeś na miskę ryżu.

  PS. Piłeś nie jedź (piwko na rynku też sie liczy). Bo jeszcze się okaże, że którymś z tych alkomatów bedziesz sprawdzany osobiście.

  Powodzenia.

 7. Odpi***** się od pana prezydenta. Chłopisko dwoi się i troi – ronda, kwiatki na rondach, chodniki, krawężniki, 50 zł stypendium na rok, park&ride, o mało co most duchów. I jakie podziękowanie za to dostaje ?!

 8. Twoje rozumowanie podziela spora część Mieszkańców Miasta Oświęcim. Policji w Oświęcimiu jakby od jakiegoś czasu nie było. Totalna tolerancja dla łamania prawa drogowego i to nie tylko przez rowerzystów. Jazda rowerami po przejściu, chodniku zagrażając pieszym, parkowanie pojazdów gdzie popadnie. Obrazek z tygodnia: auta w Rynku parkują w miejscach do tego niedozwolonych tuż pod kamerami Straży Miejskiej, radiowozy Policji przejeżdżają obok, parkują przed sądem, auta nagminnie jeżdżą po Plantach, są kamery, młodzi łażą po Mieście ze sprayem w ręku, malują i co…nic. Pytanie do Prezydenta: czy może na 30 lecie SM pogonić ich do roboty , czy Komendant Chowaniec jeszcze rządzi policjantami/ naczelnikami czy tylko chodzi do pracy?

 9. Na odblaskach jest hasło „Dbamy o twoje bezpieczeństwo”. Mam pytanie kto jest odpowiedzialny decyzyjnie za to, że ponad 20 minut po zachodzie słońca nie świecą w Oświęcimiu latarnie np. na ul. Dąbrowskiego, moście Piastowskim, ulicach Konarskiego czy Nideckiego. Trzeba ofiar żeby zmądrzeć? Rowerzyści przejeżdźający po zmroku przez przejścia dla pieszych to w tym mieście codzienność. Potencjalni „dawcy organów” nowej generacji? ps. Coś się ostatnio zmieniło w kwestii postoju samochodów na chodnikach, przystankach autobusowych (m.in. w ich zatokach czy kwestiach zachowania odległości od znaku oznaczającego przystanek)? Była jakaś specjalna nowelizacja? Interes interesem, kebab kebabem a co z bezpieczeństwem mieszkańców i pasażerów?

 10. To są jaja! Taki tekst wyszedł z KPP, został bezmyślnie powielony na stronie urzędu miasta i na portalu OO. Halo, myślenie nie boli! Przecież to proste: Kleszcz, Kleszczowi…

 11. Problem polega na tym, że pod artykułem widnieje podpis KPP Oświęcim, czyli ktoś z KPP Oświęcim napisał potem ktoś z to samo „z bykami wysmarował” dla internautów. Jest kilka sposobów by to wyjaśnić;
  1/autora tekstu nie uczono jak pisać nazwiska albo nie zapamiętał
  2/zamieszczającego tekst w necie- j.w.
  3/ znajomość ortografii to problem wielu „dziennikarzy”

 12. Mnie też uczyli (nawet na studiach) że nazwiska w języku polskim się odmienia. Kleszcz, Kleszcza, Kleszczowi, itd. Czy nie?

 13. Janusz, weź się ogarnij. Stypendia naukowe dla uzdolnionej młodzieży wynoszą w Osw 50 zł … na rok. A ty ku*** o alkomatach…

 14. A nie Bartłomieja Kleszcza? Z gimnazjum pamiętam jak mój polonista podkreślał, że nazwiska się odmienia. Tym bardziej, że nazwisko komendanta redaktor poprawnie odmienił.

Send this to a friend