Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. Premiera filmu dokumentalnego o Unii Oświęcim

Jeden klub. Wiele talentów. Ta sama miłość do hokeja. Mini dokument przenosi nas do Oświęcimia, gdzie poznajemy wyjątkowe historie kilku osób związanych z rodzimym klubem hokejowym. Reżyser Michał Głąb wprowadza nas m.in w kulisy pierwszego Mistrzostwa Polski, początki karier zawodniczych wychowanków i zagranicznych graczy oraz ich przemyślenia. Odpowiada też za zdjęcia, montaż i dźwięk.

Materiał powstał w okresie od października ubiegłego roku do stycznia 2021 na terenie Oświęcimia we współpracy z klubem Re-Plast Unia Oświęcim. W filmie zobaczymy też zdjęcia autorstwa fotografa Jarosława Fiedora oraz archiwalne taśmy Telewizji Polskiej.

Część zdjęć została zrealizowana przy pustych trybunach. To zapewne pierwszy taki okres w 75-letniej historii klubu, gdzie ze względów epidemiologicznych na hali nie mogli pojawić się kibice. Materiał jest więc ukłonem w ich stronę. Mam nadzieję, że gdy wrócimy do codziennych normalności zobaczymy jeszcze trybuny pękające w szwach jak dawniej. No, bo dlaczego nie? Byłoby pięknie. – mówi reżyser.

Za produkcję i scenariusz odpowiedzialna jest wytwórnia Ocelot Documentary. Materiał został też w części sfinansowany przez sponsorów prywatnych oraz klub. Premiera zaplanowana jest na dzień 6 lutego. W roku 2021 mają miejsce oficjalne obchody 75-lecia powstania klubu.

Dokument będzie dostępny dla wszystkich za darmo w serwisie YouTube.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

Send this to a friend