Informacje

POWIAT. Narkotester wykazał obecność marihuany oraz kokainy

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed, pilnując bezpieczeństwa na drogach regularnie eliminują kierowców, którzy  w poważny sposób zagrażają bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Na ich celowniku znajdują się w szczególności kierujący będący pod wpływem alkoholu, narkotyków oraz piraci drogowi.

W  minioną sobotę (30.01.2021) tuż po godzinie 16.00 w Nowej Wsi w gminie Kęty na ulicy Oświęcimskiej policjanci do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Volkswagen za którego kierownicą siedział 28 – letni mieszkaniec gminy Kęty. W trakcie czynności funkcjonariusze zauważyli, że kierowca najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem środków odurzających. Badanie śliny mężczyzny przy użyciu narkotestera wykazało obecność amfetaminy. Kolejne przestępstwo, którego dopuścił się kierowca policjanci ujawnili w chwili jego przeszukania. Mężczyzna miał przy sobie woreczek foliowy z zawartością białego proszku, który okazał się amfetaminą.

Kilka dni wcześniej w ręce oświęcimskiego Speedu wpadło dwóch innych amatorów narkotyków.  25 stycznia br. w Bielanach na ulicy Kęckiej do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Volkswagen którym kierował  27 –letni mieszkaniec Osieka. Kiedy mężczyzna uchylił szybę policjanci od razu wyczuli wydobywającą się wnętrza woń marihuany. Badanie śliny mężczyzny nie wykazało środków odurzających,  jednakże w pojeździe w jednym ze schowków policjanci znaleźli woreczek z marihuaną.

Z kolei w ubiegły wtorek (26.01.2021)   w Nowej Wsi na ulicy Oświęcimskiej do kontroli drogowej został zatrzymany samochód marki Audi z nieprawidłowo zamontowana tablicą rejestracyjną. Jak się okazało pojazdem poróżowało dwoje młodych mieszkańców gminy: 19 – letni kierowca oraz jego o rok młodsza znajoma.  Mundurowi  zauważyli, że kierujący najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem środków odurzających więc poddali badaniu ślinę mężczyzny. Narkotester wykazał obecność  dwóch środków odurzających: marihuanę oraz kokainę. Podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli słoiczek z marihuaną oraz dwa młynki do mielenia suszu.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Ćpunom i alkoholikom powinno się dożywotnio zatrzymywać prawo jazdy. Oczywiście za drugim razem.

Send this to a friend