Kultura

OŚWIĘCIM. Poznaj ludzi, którzy pomagali więźniom KL Auschwitz

Tu można przejść przez… ekran na jego drugą stronę i z bliska podziwiać „Asklepiosa” – rzeźbę autorstwa światowej sławy twórcy Igora Mitoraja. Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej w Oświęcimiu zaprasza do zwiedzenia multimedialnej wystawy stałej.

W labiryncie historii

Głównym celem działań Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej jest zachowanie pamięci o mieszkańcach, którzy podczas niemieckiej okupacji z narażeniem życia nieśli pomoc więźniom KL Auschwitz-Birkenau.

Wystawa stała znajduje się na trzech poziomach i ma charakter multimedialny. Dominuje w niej wielogłos świadków historii. Uzupełnieniem ich relacji są eksponowane przedmioty: dokumenty, mapy, zdjęcia i obiekty.

Historia ziemi oświęcimskiej i ludzi z nią związanych jest pokazana w atrakcyjny sposób. Na przykład, na parterze znajduje się ogromny ekran sferyczny. Zwiedzający mogą na nim zobaczyć piękno ziemi oświęcimskiej wiosną, latem, jesienią i zimą. Innym nowoczesnym rozwiązaniem jest ekran parowy.  Niczym kurtyna oddziela strefy czasowe ekspozycji, a przejście przez ekran na drugą stronę stanowi niesamowite przeżycie.

Zwiedzający mogą korzystać z audioprzewodników. Zwiedzanie wystawy stałej trwa około 1,5 godziny.

Przy budynku znajduje się bezpłatny parking dla samochodów osobowych i autokarów, są też stojaki na rowery.

Atrakcyjne warsztaty edukacyjne

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej ma obecnie w ofercie ponad 20 kreatywnych warsztatów i lekcji muzealnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych ze szczególnym uwzględnieniem seniorów. Więcej o zajęciach: www.edukacja.muzeumpamieci.pl/warsztaty-muzealne

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej

Instytucja kultury województwa małopolskiego

Maksymiliana Kolbego 2A

32-600 Oświęcim

biuro@muzeumpamieci.pl

+48 33 447 40 84

www.muzeumpamieci.pl

Socialmedia

Facebook: www.facebook.com/muzeum.pamieci.oswiecim/

Instagram: www.instagram.com/pamiecimuzeum/

Youtube: www.youtube.com/@muzeumpamieci

 

art. partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend