Informacje

POWIAT. W sylwestra odnotowano 194 interwencje policyjne, w tym 43 awantury domowe

Podczas minionego weekendu sylwestrowo – noworocznego (29.12.2023  -1.01.2024), policjanci powiatu oświęcimskiego prowadzili wzmożone działania prewencyjne, mające na celu wyeliminowanie bądź ograniczenie zdarzeń kryminalnych oraz drogowych. Zadaniem policjantów było również przeciwdziałanie zakłóceniom ładu i porządku oraz niezwłoczne reagowanie na zgłoszenia mieszkańców.

W trakcie służby policjanci przeprowadzili 194 różnego rodzaju interwencje, w tym 43 związanych z awanturami domowymi, 41 związanych z zakłóceniem ładu i porządku w miejscach publicznych, 13 z nietrzeźwymi znajdującymi się w miejscach publicznych,  18 związanych zakłóceniami ciszy nocnej. Podczas czterech  ostatnich dni na drogach powiatu oświęcimskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, jednakże służby ratunkowe wykonywały czynności przy 15 zgłoszonych kolizjach drogowych. Policjanci zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierowców oraz dwie osoby poszukiwane.

Życząc mieszkańcom zdrowego, spokojnego i bezpiecznego roku 2024 policjanci zapewniają, że tak jak w poprzednich latach, będą podejmować wszelkie działania mające na celu utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w powiecie.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend