Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. Powstanie stadion lekkoatletyczny przy „Chemiku”

wizualizacja stadionu

Podczas wrześniowej sesji Rady Powiatu w Oświęcimiu, starosta Marcin Niedziela przedstawił informację Zarządu Powiatu o stanie realizowanych zadań inwestycyjnych za I półrocze br. W toku są zadania wieloletnie, jak choćby rozbudowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Modernizowane są kluczowe drogi powiatowe. Tworzona jest lub jest już gotowa dokumentacja/koncepcja projektowa pod kątem planowanych zadań, m.in. budowy obiektu lekkoatletycznego z bieżnią i pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej ze sztuczną murawą przy popularnym “Chemiku”.

Starosta Marcin Niedziela powiedział, że mimo perturbacji gospodarczych związanych z kilkumiesięcznym lockdownem, co przełożyło się na mniejsze wpływy do budżetu, Powiat nie odstępuje od realizacji ważnych społecznie inwestycji.

– W naszych planach nie zmienia się nic, nie ograniczamy pewnych działań. Odblokowaliśmy wydatki, jesteśmy optymistami. Ograniczone dochody Powiatu z tytułu podatków i opłat są w pewnym stopniu rekompensowane przez środki z tytułu tarczy antykryzysowej, dlatego uważamy, że sytuacja budżetowa jest bezpieczna – wyznał starosta, zaznaczając zarazem, że zarząd jest przygotowany na ewentualne korekty w związku z pandemią koronawirusa.

Oczkiem w głowie zarządu powiatu i jednym z ważniejszych zadań, które mają być zrealizowane jeszcze w tej kadencji jest budowa obiektu lekkoatletycznego z bieżnią oraz boiska piłkarskiego przy popularnym “Chemiku”.

– O budowie stadionu lekkoatletycznego przy Powiatowym Zespole nr 2 w Oświęcimiu mówi się od wielu lat.  Zdecydowaliśmy się podjąć to wyzwanie. Zapisaliśmy na to zadanie w planie budżetu 8 mln zł. Mam nadzieję, że to wystarczy – powiedział starosta.

– Jeśli chcemy mieć wysportowaną młodzież , musimy stworzyć młodym ludziom odpowiednie warunki – dodał sternik Powiatu.

Wykonano już koncepcję projektową. W toku realizacji jest dokumentacja projektowo-kosztorysowa, w oparciu o którą nastąpi ogłoszenie postępowania o udzielenie zamówienia oraz realizacja robót budowlanych.

Inwestycja ma objąć budowę pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej (sztuczna murawa) wraz z zapleczem, trybuny sportowej, bieżni lekkoatletycznej, bieżnię do skoku w dal, boiska do siatkówki plażowej, piłkochwytów, ogrodzenia i oświetlenia kompleksu. Powstaną też miejsca postojowe, parkingi i drogi dojazdowe.

Za boiskiem, na terenach zielonych, planowano budowę kortów tenisowych, jednakże te plany spaliły na panewce, bo pod spodem biegną nitki gazociągu. Alternatywą jest małe boisko trawiaste z przenośnymi bramkami.

Pełna informacja o trwających i planowanych inwestycjach dostępna jest TUTAJ

Fot. RL, wizualizacja ze zbiorów projektanta. / powiat oświęcimskim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

Send this to a friend