Informacje

OŚWIĘCIM. Powstaje nowa, alternatywna ulica w środku miasta

W Oświęcimiu ruszyła kolejna drogowa inwestycja. Drogowcy budują nową, ważną drogą – ulicę Krasińskiego, która będzie drogą alternatywną do mocno obciążonej ruchem samochodowym ulicy Dąbrowskiego. Roboty przy I etapie inwestycji już się rozpoczęły. Droga pobiegnie nowym śladem przecinając ulice: Chopina, Wysokie Brzegi i Szpitalną. Budowa zakończy się w połowie 2024 roku.

Koszt budowy drogi w I etapie wyniesie ok. 7 mln zł, z czego blisko 5 mln zł miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Powstanie nowy niemal kilometrowy odcinek drogi. Przebudowane zostaną skrzyżowania z ulicą Szpitalną i ul. Wysokie Brzegi. Wzdłuż drogi przewidziany jest chodnik i ścieżka rowerowa. Ulica zostanie oświetlona i odwodniona. Docelowo droga będzie kończyć się za hotelem Galicja i łączyć ul. Szpitalną z ul. Dąbrowskiego. Ten odcinek jest planowany do realizacji w kolejnym etapie. Inwestycja ma usprawnić komunikację w mieście i otworzyć kolejne tereny pod budownictwo mieszkaniowe.

Z tym przedsięwzięciem łączy się też modernizacja ulicy Wysokie Brzegi. Starostwo Powiatowe, które jest inwestorem przymierza się do jej rozpoczęcia jeszcze w tym półroczu.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

 1. @Anonim

  Planowany, poglądowy przebieg zamieszczono na stronie SkyscraperCity (bodajże strona 190)

  @Gość

  Uzasadnij swoją tezę…
  Ps. Co prawda Pan Przewoznik zapewne będzie korzystał z tej drogi ale nie sugeruj, że to dzięki radnym PiS realizowana jest ta inwestycja bo to nieprawda.

 2. Gościu zmień leki ,i nie pisz bzdur.Oni blokują tylko środki na różne inwestycje.Ani złotówki nie załatwili.

 3. Nareszcie radni pisowcy zrobili coś dla ludzi, a nie to co Chwierut.

 4. mile widziana bylaby mapka pogladowa 🙂 to tak dla kompletu i rzetelnosci dzeinnikarkiego fachu

Send this to a friend